Aktualizacja oprogramowania = nawigacja - zawieszenie

  • 12 Odpowiedzi
  • 7783 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aktualizacja oprogramowania = nawigacja - zawieszenie
« dnia: Wrzesień 02, 2010, 18:37:28 »
Witajcie!

Postanowiłem zaktualizować swoje oprogramowanie.
I tak też zrobiłem. Wszystko zrobiłem zgodnie z instrukcją, był restart, jednak przy uruchamianiu aplikacji zawiesza się niebieski ekran (jakiś tam samochodzik w tle i napis po angielsku). Może miał ktoś podobny problem i wie jak temu zaradzić ? Byłbym bardzo wdzięczny.
Dziękuję za każdą pomoc.

ps: jestem raczej początkujący, więc proszę o wytłumaczenie.

Pozdrawiam
Paweł


edit:// dodaję że jest to model NaVRoad NR450BV

Odp: Aktualizacja oprogramowania = nawigacja - zawieszenie
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 24, 2010, 21:37:20 »
Sprubuj jeszcze raz zaktualizować,czytałem na innych forach że po ponownym zaktualizowaniu wszystko jest ok.

*

Offline maryszek

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S. GALAXY S5 Neo+aAMPL
Odp: Aktualizacja oprogramowania = nawigacja - zawieszenie
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2010, 10:12:28 »
Jeżeli chodzi o soft, to w pierwszej kolejności musi pokazać się pomarańczowy pasek postępu, restart automatyczny i następnie niebieski paski postępu aktualizacji.
Pozdrawiam
Leszek

*

Offline luckynyc

  • **
  • 236
  • Sprzęt: Asus A696, Navroad NR560BF
Odp: Aktualizacja oprogramowania = nawigacja - zawieszenie
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 11, 2010, 23:40:56 »
Mam chyba pecha do tego urządzenia :(:(
próbowałem zaktualizować NR560BF i za każdym razem proces nie dochodzi do końca

robię wszystko dokładnie jak w opisie. Próbowałem zarówno z plikiem EraseAll.ini- jak i EraseAll.ini.
Aktualizacja systemu operacyjnego przebiega bez problemu - pomarańczowy pasek dochodzi do końca i najczęściej na tym koniec.
Po dojściu pomarańczowego paska do końca urządzenie restartuje się, następnie pojawia się niebieski ekran z logo Navroad i na tym koniec - nic dalej się nie dzieje.
Próbując naciskać przycisk zasilania kilka razy udało mi się doprowadzić do instalacji aplikacji - czasami się pytał czy instalować, czasami instalował bez pytania, ale po dojściu do końca instalacji aplikacji urządzenie się restartowało, następnie pojawiał się niebieski ekran z logo Navroada i na tym aktualizacja stawała - nic dalej się nie działo.

Próbowałem zarówno z zasilaniem z PC jak i zasilaczem sieciowym. Pod ręką mam jedynie zasilacz sieciowy 0,5A, jedyne co mi przychodzi do głowy to mocniejszy zasilacz sieciowy,
Koledzy mieliście takiego problemy?
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2010, 23:59:25 wysłana przez luckynyc »

*

Offline maryszek

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S. GALAXY S5 Neo+aAMPL
Odp: Aktualizacja oprogramowania = nawigacja - zawieszenie
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 12, 2010, 11:49:53 »
Jeżeli plik do aktualizacji softu nie jest uszkodzony, to po pomarańczowym pasku, po restarcie pokazuje się ekran startowy początkowy następnie ekran z przyciskami (ikonami) i trzeba czekać. Powinien pojawić się jasny ekran z informacją i chyba pytanie (nie pamiętam) czy chcesz instalować, OK i dalej czekasz, potem paseki postępu instalacji (niebieskie). Będzie restart, ekran początkowy, wyjmujesz kartę  i będzie ekran z kalibracją. Chyba dobrze pamiętam.
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2010, 11:52:27 wysłana przez maryszek »
Pozdrawiam
Leszek

*

Offline luckynyc

  • **
  • 236
  • Sprzęt: Asus A696, Navroad NR560BF
Odp: Aktualizacja oprogramowania = nawigacja - zawieszenie
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 12, 2010, 16:49:24 »
no właśnie u mnie po restarcie nie pojawia się ten szary ekran z aktualizacją aplikacji. Zmieniłem już kartę, ściągnąłem kilka razy soft i dalej to samo :(

*

Offline maryszek

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S. GALAXY S5 Neo+aAMPL
Odp: Aktualizacja oprogramowania = nawigacja - zawieszenie
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 12, 2010, 16:56:31 »
W informacji do instalacji softu pisało o stosowaniu karty tylko o systemie plików FAT. Z FAT32 może źle instalować. Ja do tego się stosowałem. Na kilku urządzeniach instalowałem nowy soft i zawsze działało, min. NR560 i NR560BF.
Pozdrawiam
Leszek

*

Offline luckynyc

  • **
  • 236
  • Sprzęt: Asus A696, Navroad NR560BF
Odp: Aktualizacja oprogramowania = nawigacja - zawieszenie
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 12, 2010, 17:04:32 »
Tak używam FAT, a nie FAT32. Wcześniej instalowałem z karty Kingstona 1GB a teraz z SanDiska 2GB. W obydwóch przypadkach to samo.

Pamiętam, że kiedyś na tym forum była dokładna instrukcja jak uaktualnić NavRoady, bo część osób nie mogło zaktualizować zgodnie z instrukcją producenta. Niestety nie potrafię znaleźć tego wątku.

*

Offline maryszek

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S. GALAXY S5 Neo+aAMPL
Odp: Aktualizacja oprogramowania = nawigacja - zawieszenie
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 12, 2010, 19:19:31 »
We wrześniu zeszłego roku pisał o tym wojp w wątku "NAVROAD NR560 nowy soft":

"Ponieważ były w tym wątku osoby mające problemy z aktualizacją softu na NR560, więc ponieważ właśnie też ponownie przechodziłem proces dla wersji z 1 września, zatem poniżej zamieszczam rozwiniętą instrukcję producenta o moje własne korekty :)
[opis updated w ujęciu komentarza by Maciej Lorent 2009-09-01 22:46:36]

1. Rozpakuj zawartość pobranego pliku na kartę micro SD (do 2 GB), inną niż karta z mapami (ale niekoniecznie na inną niż mapy, ale wtedy zalecam ostrożność przy kasowaniu plików instalacyjnych z karty, aby nie skasować "za dużo") lub rozpakuj pobrany plik na dysk twardy na komputerze PC i skopiuj np. przez ActiveSync do folderu głównego karty pamięci micro SD.
2. Włóż kartę do urządzenia.
3. Podłącz urządzenie do zasilania (metoda dowolna: do zasilacza sieciowego, gniazdka samochodowego lub przez USB do komputera).
4. I od razu Naciśnij i przytrzymaj przycisk POWER u góry urządzenia. Jeśli nie zdążyłeś "od razu" i pojawił się niebieski ekran startowy, poczekaj aż urządzenie się uruchomi (Uwaga! Dostaniesz pytanie czy chcesz uruchomić instalację - wybierz "Nie", bo instalacja w tym momencie nie przyniesie pozytywnych rezultatów), następnie uśpij urządzenie przyciskiem POWER, a po uśpieniu naciśnij i przytrzymaj przycisk POWER zgodnie z życzeniem producenta.
5. Zwolnij przycisk POWER, gdy pokaże się niebieski ekran startowy NavRoad.
6. Aktualizacja systemu operacyjnego sygnalizowana jest pomarańczowym paskiem postępu na ekranie urządzenia (jak nie widzisz pomarańczowego paska, to wróć do punktu 4 do części z pogrubioną czcionką).
7. Aktualizacja aplikacji rozpoczyna się i przebiega automatycznie, nie wymaga interwencji Użytkownika. Sygnalizowana jest okienkiem z paskiem postępu.
7b. Uwaga! Punkt pominięty przez producenta - przejście teraz do punktu 8 stanowi przerwanie instalacji! Jak się skończy pomarańczowy pasek, wówczas następuje restart. Jak zobaczysz niebieski ekran startowy - NIC NIE RÓB - patrz dalej na ekran i czekaj cierpliwie. Pojawiają się kolejne ekrany z niebieskimi paskami postępu. Po czym następuje ponowny restart (teraz wracamy jużdo punktu 8).
8. Gdy po restarcie wyświetli się niebieski ekran startowy, wyjmij kartę (ale jak nie wyjmiesz biedy nie będzie, tyle że po uruchomieniu na pytanie instalatora czy ma instalować - wybierz "nie").
9. Po aktualizacji urządzenie wymaga kalibracji ekranu dotykowego.
10. Skasuj z karty pliki rozpakowane w punkcie 1.

Jeśli ktoś ma jakieś uwagi do powyższego manuala, zapraszam do uzupełnień, "aby innym żyło się lepiej"."

 Może to pomoże Tobie albo serwis. Ja nie mam pomysłów na Twój problem. Powodzenia.
Pozdrawiam
Leszek

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL

*

Offline luckynyc

  • **
  • 236
  • Sprzęt: Asus A696, Navroad NR560BF
Odp: Aktualizacja oprogramowania = nawigacja - zawieszenie
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 13, 2010, 00:33:09 »
maryszek dzięki za znalezienie posta, AdamMie dzięki za link
niestety w mojej sprawie niewiele one pomagają
w tamtym wątku problemy głównie polegały na wywoływaniu pomarańczowego paska postępu
u mnie natomiast on pojawia się bez problemu za każdym razem
mój problem polega na tym, że po zakończeniu instalacji systemu nie aktualizują się aplikacje

punkt 7b też nie jest mi pomocny ponieważ ja nie wyciągam karty

chyba pozostało mi tylko odesłanie do serwisu :(

*

Offline maryszek

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S. GALAXY S5 Neo+aAMPL
Odp: Aktualizacja oprogramowania = nawigacja - zawieszenie
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 13, 2010, 10:58:53 »
Spróbuj jeszcze włożyć kartę z nowym softem i tylko odpal nawi jak normalnie się włącza urządzenie. Kiedyś tak zrobiłem i pokazał się jasny ekran. Może reszta się uruchomi. Powodzenia.
Pozdrawiam
Leszek

*

Offline luckynyc

  • **
  • 236
  • Sprzęt: Asus A696, Navroad NR560BF
Odp: Aktualizacja oprogramowania = nawigacja - zawieszenie
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 13, 2010, 11:28:48 »
Wiem, że czasami się tak udaje, tylko że wtedy część katalogów jest nowa a część stara np. flash disk nie jest wyczyszczony, co pewnie będzie powodowały jeszcze większe niestabilności urządzenia niż miałem wcześniej

Połączone: Październik 14, 2010, 22:59:46
urządzenie dziś pojechało do serwisu, ciekawy jestem czy im uda się zaktualizować
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2010, 22:59:46 wysłana przez luckynyc »