Aktualizacja firmware na 430BT

  • 11 Odpowiedzi
  • 4487 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline quartz

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NR430BT:AM3,AM4,DN6
Aktualizacja firmware na 430BT
« dnia: Wrzesień 26, 2007, 11:03:01 »
Witam,
dzis ukazala sie aktualizacja firmware dla NR430BT na ich stronie glownej. Czy juz ktos ja robil? Nie jest to trudne, tylko chcialbym wiedziec jak jest pozniej z praca programow AM albo DS, czy trzeba ponownie rejestrowac mapy a jesli tak to w jaki sposob.

*

Offline Jarojaw

  • ****
  • 549
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: |Galaxy S| Galaxy S2| Galaxy S3| ASUS-T101G
Odp: Aktualizacja firmware na 430BT
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 26, 2007, 12:01:57 »
Z AM nie powinieneś mieć trudności, chyba że masz wersje 3.x.x.
Zresztą w instrukcji pdf jest napisane,że robisz to na własną odpowiedzialność i w razie niepowodzenia tracisz gwarancje :(
Zastanawiam się, po kiego wysłali info do użytkowników,zamiast ich zaprosić do siebie w celu wgrania oprogramowania przez własnych specjalistów?
W każdym razie ja update sobie zrobię, a Desti i tak nie używam bo szkoda nerwów itd...
Napisane: 26 Wrzesień 2007, 11:39:59
No i po aktualizacji - AM działa bez problemu.
Do aktualizacji użyłem czystej karty SD, przerzuciłem pliki i przeprowadziłem aktualizacje.
Ustawiłem urządzenie, włożyłem karte z AM 4i działa.Po włożeniu karty z AM 3.x.x i Destinatorem, niestety Desti poprosił o wpisanie kodów licencyjnych. Teraz muszę szukać opakowania z NR bo tam są te kody.
Napisane: 26 Wrzesień 2007, 11:57:12
Aktywowałem Destinatora - działa poprawnie.Co do AM 3.x.x to wrzeszczy,że nieprawidowa kopia programu.
Pozdrawiam - Jarek

*

Offline al41

  • **
  • 172
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad 430BT
Odp: Aktualizacja firmware na 430BT
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 26, 2007, 12:07:00 »
4. dodana możliwość słuchania muzyki podczas nawigacji (przycisk RETURN w trybie odtwarzania muzyki pozwala na przejście do menu głównego i uruchomienie programu do nawigacji bez zatrzymywania muzyki.)
5. dodana funkcjonalność klawisza MODE - przełączanie pomiędzy programem nawigacyjnym, trybem telefonu i odtwarzaczem muzyki

Tego mi brakowało ryzykuję i wgrywam, walkę z destinatorem zostawię sobie na później

*

Offline quartz

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NR430BT:AM3,AM4,DN6
Odp: Aktualizacja firmware na 430BT
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 26, 2007, 14:20:26 »
Skoro tak to i ja dzis wieczorem sie pobawie, mam co prawda jeszcze AM3 na wszelaki wypadek, ale moze po konsultacji z Jamiconem tez sie da ja odpalic.

Odp: Aktualizacja firmware na 430BT
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 26, 2007, 18:28:39 »
mi sie nawet udalo tylko wlasnie destinator poprosil o kod i nr licencji ale tak po za tym to wszystko oki,nawet sprawdzalem karde 4gb i smigala

*

Offline al41

  • **
  • 172
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad 430BT
Odp: Aktualizacja firmware na 430BT
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 26, 2007, 18:40:14 »
Aktualizacja firmware dla NavRoad NR430BT.
Czy jest to cały nowy program czy tylko nadpisuje aktualizuje pliki.

*

Offline quartz

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NR430BT:AM3,AM4,DN6
Odp: Aktualizacja firmware na 430BT
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 26, 2007, 21:59:00 »
Juz po strachu  :ok:

Aktualizacja firmware raczej nadpisuje wszystkie pliki na urzadzeniu, gdyz musialem na nowo wgrac swoje kolorowe ikonki do menu (http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=69091.msg455491). AM4 odpala sie bez problemu (z wgrana wczesniej poprawka 4.1.1) , DN zarejestrowal bez problemu mape kodem z pudelka (oba potrzebne kody sa na pudelku, nigdzie na strone nie trzeba wchodzic), tylko AM3 nie chce sie wlaczyc, ale to pozniej sie za to wezme.

*

Offline plnf

  • **
  • 176
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC HD2, SDHC 8GB, AM 6.5, navigon 7 na Symbian
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Aktualizacja firmware na 430BT
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 27, 2007, 13:13:53 »
Witam,

Już po upgrade :)

Jest jednak mały problemik : Jeżeli używacie do przeprowadzenia owego upgrade karty typu elite pro itp.

To nie będzie działało bo nie widzi Eboot.nb0.

Wiem iż po przeprowadzeniu upgrade z innej karty o mniejszej szybkości lub tej z Jamiconu ten błąd zniknie i będziemy mogli używać lepsze karty :

   1. poprawiona funkcja automatycznego ustawiania czasu systemowego na podstawie danych GPS
   2. poprawiona kompatybilność czytnika kart, dodana obsługa kart SDHC
   3. poprawione problemy z Bluetooth (m.in. przełączanie rozmowy z urządzenia na telefon i odwrotnie)
   4. dodana możliwość słuchania muzyki podczas nawigacji (przycisk RETURN w trybie odtwarzania muzyki pozwala na przejście do menu głównego i uruchomienie programu do nawigacji bez zatrzymywania muzyki.)
   5. dodana funkcjonalność klawisza MODE - przełączanie pomiędzy programem nawigacyjnym, trybem telefonu i odtwarzaczem muzyki
 
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2007, 13:16:42 wysłana przez plnf »
HTC HD2 (ROM blackSideDown 1.09.23569 PLK), SDHC 8 GB,  AM 6.5, NAVIGON 7.0 na Symbian v60

*

Offline al41

  • **
  • 172
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad 430BT
Odp: Aktualizacja firmware na 430BT
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 27, 2007, 18:48:12 »
No i gra i bucy :ok:. Raczej wgrywa nowe pliki bo kilka plików z zabawy z programami których nie wykasowałem i muliły urządzonko znikły. Maszyna przyspieszyła i jest  :ok:

*

Offline SwarE

  • *
  • 75
Odp: Aktualizacja firmware na 430BT
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 22, 2008, 18:09:17 »
No i gra i bucy :ok:. Raczej wgrywa nowe pliki bo kilka plików z zabawy z programami których nie wykasowałem i muliły urządzonko znikły. Maszyna przyspieszyła i jest  :ok:
Aktualizacja kasuje wszystkie dane z urządzenia (nie z karty SD) oraz instaluje na nowo system (aktualizacja "resetu po wyjęciu kart SD" niestety również znika, więc warto ją zainstalować ponownie. Automapa jest instalowana wyłącznie na karcie SD więc aktualizacja nie wpłynie na pracę AM.

*

Offline marekrydlewski

  • *
  • 84
  • Płeć: Mężczyzna
  • Navroad 350+Automapa Eu
Odp: Aktualizacja firmware na 430BT
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 22, 2008, 19:02:54 »
SwarE piłeś dzisiaj coś :),widzę że odpowiadasz dzisiaj na posty sprzed pół roku prawie.
Pozdrawiam

*

Offline SwarE

  • *
  • 75
Odp: Aktualizacja firmware na 430BT
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 22, 2008, 19:33:52 »
E tam tak mnie natchło ;) Nie sądzę aby ktoś lookał na posty sprzed pół roku, więc czasem warto odświeżyć.