NAVIGO2 - Opinie doświadczonych userów softu nawigacyjnego.

  • 71 Odpowiedzi
  • 44276 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

NAVIGO2 - Opinie doświadczonych userów softu nawigacyjnego.
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 12, 2006, 12:48:46 »
Cytat: "idiom"
Sorry, ale skoro zdecyduje się kupić ten program, to nie mam zamiaru być betatesterem w nieznanym mi terenie.

Jak wspominam o tym w innym wątku - znam również negatywne opinie o wytyczaniu tras w Polsce przez TomTOmGO. Tu nie boisz się być betatesterem ?

Jak widać z mojego postu otwierajacego topic - też nie jestem zachwycony mapami Navigo. Ale w przeciwieństwoie do Ciebie siedzę w tematyce nawigacji od jakiegoś czasu. Miałem to szczęście / nieszczęście być userem AM w wersji 1.o, a później wersji 2.x. Podobnie z produktami na Garmina, które używam od wielu, wielu lat. Każdy produkt potrzebuje czasu na "dorośnięcie". AM nie byłaby dziś tym, czym jest gdyby userzy wersji 1.o i 2.x - podobnie jak Ty w sprawie Navigo - tylko płakali nad jej jakością, a nie byli - jak to nazywasz - betatesterami.

Nabierz trochę dystansu do realiów nawigacji  :proud:  No i dobra rada: nie wyrzucaj TomTomGO na śmietnik, po tym jak ze dwa, trzy razy wpuści Ciebie mocno w kanał. A że prędzej czy później wpuści to oczywiste. No, chyba że stoi tylko na biurku wyłącznie jako przycisk na papier  ;)

*

Offline pita62m

  • **
  • 160
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: 1940, 6033, N80
NAVIGO2 - Opinie doświadczonych userów softu nawigacyjnego.
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 12, 2006, 12:53:33 »
Cytat: "idiom"

Generalnie uważam, że program, ma poważne problemy z kategoriami dróg, nieważne czy jest to ścieżka dla pieszych, droga przez park czy autostrada, chcesz jechać najkrócej - proszę bardzo  ;)


Na ile udało mi się to sprawdzić we Wrocławiu to w pełni się zgadzam z Twoją opinią i to zarówno przy opcji wcześniejszego wyznaczenia trasy jak i przy opcji "pokazania" punktu końcowego i domyślnym wyznaczeniu trasy przez program
P.

NAVIGO2 - Opinie doświadczonych userów softu nawigacyjnego.
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 13, 2006, 10:12:46 »
Cytat: "idiom"
Cytat: "majcool"
...AM nie pozwalala na swiadoma zmiane trasy i z uporem kierowala z powrotem na wczesniej wytyczona trase....


I tutaj się z tobą nie zgodzę.  :proud:


W tym przypadku Twoje spostrzezenia nic nie zmieniaja- AM zupelnie inaczej traktowala zjechanie z tras, ktore pokonywalem. N2 pozwalal na kontynuacje podrozy nowo wybrana trasa, AM zawracala na droge wyliczona poprzednio.

Cytuj

MN2 z uporem maniaka kazał mi sie cofać aż do ostatniej chwili, dopiero kiedy do celu zostało mniej niż 100 m poprowadził mnie tą drogą którą jechałem.
Co do rekalkulacji trasy, zdążyłem przejechać 2 skrzyżowania (~700 m ) jak program zrekalkulował trasę i raczył mi powiedzieć o konieczności skrętu, a zdążył tylko dlatego, że stanołem w 20 min. korku.


To dowodzi tylko tego, ze oba programy moga zachowywac sie odmiennie w roznych sytuacjach/trasach itd. Co do przeliczania tras- z AM jezdzilem podczas poprzednich wakacji, wiec moze teraz jest znacznie szybciej- N2, w moim przekonaniu, rekalkuluje znacznie szybciej niz AM rok temu.

Cytuj

Uwierzcie, że jazda przez, rozkopany wiecznie, Wrocław wymaga przede wszystkim szybkości (mam na myśli obliczenia, bo o szybkiej jeździe można zapomnieć) i dokładności map.


Jako Wroclawianin powinienes byc bardziej cierpliwy  ;)

Cytuj

Pozdrawiam (w szczególności moje rodzinne strony Majcool, pochodzę z Hrubieszowa)
Idiom


Dzieki, rowniez pozdrawiam.
PS. Moze daj szanse N2 bedac w rodzinnych stronach- bo na tych terenach wyjatkowo razacych bledow jest chyba mniej. Moze dlatego, ze  jest tu wiecej lasow niz drog   :D

*

Offline lechsta

  • 6
  • Sprzęt: ASUS 632 niezawodny ,HTC  hero ,Blackberry 9700
NAVIGO2 - Opinie doświadczonych userów softu nawigacyjnego.
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 13, 2006, 11:02:42 »
Kazdy program jest inny ostatnio jezdziem po krakowie z N 2 co mnie zaskoczylo to dosyc duza baza numerów oczywiscie tam gdzie chcialem  dojechac( no z wyjątkiem kilku miejsc ) szczególnie mile zaskoczenie na niekturych osiedlach nawet byla zaznaczone numeracja dla domów jednorodzinnych  :)) .najlepiej miec kilka programów zawsze się uzupeniają.Co do samego N2 trzeba sie przyzwyczajic do obsugi , napewno ma inaczej zrobione przeliczanie tras najszybsza i najkrótsza kilka razy wytyczy mi inna trase niz AM w tej samej kategori kilka razy mnie zaskoczy wytyczajac trase która znam dobrze i faktycznie jest w obecnej chwili najszybsza i najkrótsza   :)) juz podejrzewaem ze ma jakieś tajne konszachty z budowlańcami  ale niestety  :S .Co mnie troche wkurza brak plynnosci kursora czasami się gubi nie zauwazyem przyciągania do drogi nieraz jechaem droga a kursor by z boku i powtarzajacy sie komunikat" wytyczam nową trase " szkoda ze nie ma mozliwosci powiekaszania pomniejszania map lub podglasnianie z klawiszy funkcyjnych palma ale to sa początki  wiec program napewno bedzie się rozwijal tak jak wszystkie dzieci na poczatku.

*

Offline pita62m

  • **
  • 160
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: 1940, 6033, N80
NAVIGO2 - Opinie doświadczonych userów softu nawigacyjnego.
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 13, 2006, 12:01:17 »
Cytat: "lechsta"
jezdziem po krakowie z N 2 co mnie zaskoczylo to dosyc duza baza numerów


Mnie też zaskoczyła we Wrocławiu...
Zwłaszcza w sytuacjach gdzie ilość numerów w N2 jest większa niż ilość numerów w rzeczywistości na danej ulicy  ]:>

NAVIGO2 - Opinie doświadczonych userów softu nawigacyjnego.
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 13, 2006, 17:04:48 »
Cytat: "pita62m"
Mnie też zaskoczyła we Wrocławiu...

Myślę, że trzeba sprawdzić kto z Wrocławian nadepnął Copernicusowi na odcisk, że tak potraktowali Wrocław  ;)   Widzę, że najwięcej krytycznych uwag pochodzi od mieszkańców tego właśnie miasta.

Nie jest w moim zwyczaju jeżdżenie z nawigacją po Poznaniu. Ale ponieważ jeszcze nie zakończyłem testów N2, to od paru dni jak tylko robię wyjazd "na miasto" włączam pocketa. Chociaż powolność N2 wkurza mnie coraz bardziej muszę powiedzieć, że co do samej nawigacji - w Poznaniu - nie mam większych zastrzeżeń. Stąd moje przypuszczenia o niechęci Copernicusa do Wrocławia  >:)

Co prawda - dwa używane przeze mnie "na codzień" - programy: Garmin QUE i iGO-2006 z reguły kalkulują trasę zgodnie i inaczej niż N2, ale nie odważyłbym się na stwierdzenie, że N2 kalkuluje gorzej. Póki co nadal pozostaję przy swojej wcześniejszej opinii, że program nadaje się do nawigacji, zwłaszcza jako alternatywa dla swoich znacznie droższych "braci".

*

Offline idiom

  • **
  • 124
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2, HTC TP Raphael, htc trinity
NAVIGO2 - Opinie doświadczonych userów softu nawigacyjnego.
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 13, 2006, 22:02:04 »
Wg. Navigo, Wrocław jest teraz "na tapecie", będzie aktualizaca - ocenimy :]

N2
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 13, 2006, 22:21:42 »
Witam.
Z czystej ciekawości zainstalowałem sobie N2 i po kilku dniach używania potwierdzam Wasze uwagi i mam jeszcze jedną. Po zjechaniu z wytyczonej trasy na  ulicę, której na mapie nie było program w kółko generował potok słów przeliczam trasę, przeliczam trasę, przeliczam trasę, przeliczam trasę, przeliczam trasę, przeliczam trasę, itd. Dopiero w momencie dojechania do naniesionej na mapę ulicy nastąpiło ustanie potoku słów i dalej już normalne działanie.[/url]

*

Offline sdsi

  • ****
  • 807
  • Sprzęt: Dell x30 High 2GB, GPS Wintec WBT-201, iOMNIA 8GB Black
NAVIGO2 - Opinie doświadczonych userów softu nawigacyjnego.
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 13, 2006, 22:47:59 »
skoro zespol Navigo to czyta to proponuje takze dobrze przyjrzec sie mapom Krakowa. pare przykladow moich i kolegow przewijalo sie tutaj na forum - tak wiec i Krakow wymaga zmian.

NAVIGO2 - Opinie doświadczonych userów softu nawigacyjnego.
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 13, 2006, 23:36:20 »
Mam chyba lekarstwo na ten nieszczęśliwy zielony kolor trasy. Trzeba jeździć ..... nocą  ;)

Otóż dziś wracałem od klienta spoza Poznania już po zmierzchu i ustawiłem sobie tryb nocny. Naprawdę wszystko było bardzo czytelne ! Jutro niestety ciężko "tyram" zawodowo i nie planuję wyjścia z domu, ale w piątek sprawdzę jak w dzień wygląda mapa w trybie nocnym  :worried:  Może tak będzie lepiej ?

NAVIGO2 - Opinie doświadczonych userów softu nawigacyjnego.
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 14, 2006, 08:56:25 »
Mam taką propozycje. Zróbmy liste niezbędnych zmian do softu i zobaczymy jak chłopaki z N2 będą reagowali:

ja zaczynam z rzeczy dużych:

PRZYSPIESZYC SILNIK MAPOWY !!!
DODAC Ostrzeganie o fotoradarach

Z drobnych:
zmienic kolor trasy lub lasów
zapanowac nad skaczacym kursorem pozycji

MAPY

Poprawic błedy w Krakowie i Wrocku
Zwiększac zasięg

*

Offline idiom

  • **
  • 124
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2, HTC TP Raphael, htc trinity
NAVIGO2 - Opinie doświadczonych userów softu nawigacyjnego.
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 14, 2006, 10:02:08 »
Cytuj
DODAC Ostrzeganie o fotoradarach

Uważam, że generalnie ostrzeżenia o POI

Zoom i Pan podczas nawigacji.

możliwość wyłaczenia komunikatów o zjechaniu i rekalkulacji trasy
menu kontekstowe podczas przeglądania mapy (a'la prawy klawisz myszy)
klawiatura "qwerty"

*

Offline Jacop

  • *
  • 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Internet jest kopalnią wiedzy... też o tobie.
  • Sprzęt: Mio P550 + AM6      iPhone 3GS 16GB v.4.1
NAVIGO2 - Opinie doświadczonych userów softu nawigacyjnego.
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 14, 2006, 20:28:03 »
Pochwalę N2 za dokładnie mapy, przynajmniej w mojej niewielkiej miejscowości. Nawet zarysy budynków i moja ulica (wybudowana 3 lata wstecz, ujęta w planach 4 lata wstecz) czym niestety AM nie może się poszczycić...
Jestem pod wrażeniem!
Najbardziej dotkliwy minus to brak zoomu i powolność programu.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
NAVIGO2 - Opinie doświadczonych userów softu nawigacyjnego.
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 14, 2006, 22:12:31 »
Ostrzeganie o radarach bedzie, ofiacjalne info z infolinii Navigo.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

NAVIGO2 - Opinie doświadczonych userów softu nawigacyjnego.
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 15, 2006, 00:44:21 »
Miałem dziś siedzieć na d....., ale musiałem odwiedzić dwóch klientów. Sprawdziłem. Można jeździć w dzień w trybie nocnym. Można się przyzwyczaić, a wręcz to nawet nieźle wygląda  :D Wówczas ta zielona kreska jest do zaakceptowania.

Dzis zauważyłem pewne niekonsekwencje w komunikatach. Tyle, że to raczej nie błąd systemowy ile chyba pojedyńcze błędy związane z układem dróg. Będę jeździł dalej - obadam co i jak. Jeżeli to zwykły błąd, to pominę milczeniem, ale jeżeli przypadek się powtórzy w innych miejscach o podobnej konfiguracji dróg to dam znać.

Co do jakości kalkulacji tras w Poznaniu - nadal nie narzekam. Naprawdę jest dobrze, chociaż niektóre trasy nieco mnie zaskakują. Muszę chyba popracować nad parametrem: "prędkości w mieście".

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
NAVIGO2 - Opinie doświadczonych userów softu nawigacyjnego.
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 15, 2006, 10:56:32 »
Cytat: "GPS maniak"

Co do jakości kalkulacji tras w Poznaniu - nadal nie narzekam. Naprawdę jest dobrze, chociaż niektóre trasy nieco mnie zaskakują. Muszę chyba popracować nad parametrem: "prędkości w mieście".


Po to ktoś umieścił tą funkcję żeby z niej korzystać  :))
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline jobski

  • **
  • 133
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://klubseata.pl
  • Sprzęt: HTC Desire + SE Xperia X8
NAVIGO2 - Opinie doświadczonych userów softu nawigacyjnego.
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 15, 2006, 15:19:10 »
o + i - po testachw Krakowie i okolicach napisałem w innnym watku, natomiast przed wczoraj zrobiłem trasę Kraków - Tranów i z powrotem z pominięciem drogi nr 4 i tak naprawdę jedyna niedogodność jaką zauważyłem to błędy w mapach, reszta czyli logiczność wyznaczonych tras auto korekta po zjechaniu z trasy (wynikła z złego oznaczenia jednokierunkowych ulic w Tarnowie i remontu napotkanego na trasie) jak najbardziej ok

NAVIGO2 - Opinie doświadczonych userów softu nawigacyjnego.
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 17, 2006, 12:10:26 »
Nie jestem doświadczonym userem ale coś dopiszę.
Parę razy w miesiącu kożystam z funkcji Automapy nawigacji na punkt o podanych współrzędnych. Zazwyczaj jest to jakieś zadupie w woj. Pomorskim. Niestety w Navigo2 brak takiej możliwości.

NAVIGO2 - Opinie doświadczonych userów softu nawigacyjnego.
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 18, 2006, 12:27:19 »
Cytat: "sponczbob"
Mam taką propozycje. Zróbmy liste niezbędnych zmian do softu i zobaczymy jak chłopaki z N2 będą reagowali:

ja zaczynam z rzeczy dużych:

PRZYSPIESZYC SILNIK MAPOWY !!!
DODAC Ostrzeganie o fotoradarach

Z drobnych:
zmienic kolor trasy lub lasów
zapanowac nad skaczacym kursorem pozycji


- to prawda obecny silnik mapowy nie wyrabia (na cpu 624 MHz) więc możliwości są dwie albo będzie tuning silnika (są możliwości) albo tuning map (by miały mniej szczegółów),
- pozbycie się "zaciachów" - w niektórych momentach kliknięcie na mapie powoduje zamarcie urządzenia na 10-15 sekund, po czym wszystko wraca do normy,
- określenie importu/exportu poi oraz ostrzegania o nich, jeśli będzie podany format mogę na "ochotnika" napisać konwerter z automapy czy tomtom'a na dany format,
- kontrola podświetlenia z programu (wkurzające jak mi zaczyna gasnąć),
- kontrola natężenia dźwięku z programu lub chociaż funkcja mute on/off łatwo dostępna (kto ma małe dzieci wie o co chodzi),
- mechanizm skórek - każdy ma swoje preferencje odnośnie kolorów,
- ja bym sobie dał spokój z trybem 3d - jeśli zrobicie poprawny i płynny 2d to będzie o niebo lepiej niż słaby 3d,

co do błędów na mapach, system zgłaszania błędów na mapie tak jak to jest w przypadku autopilota najlepiej ze śledzeniem zgłoszeń, bo bez tego to wysyłanie maili do supportu z opisami, screenshotami, i trackami jest nieco zeszłoepokowe i raczej znięchęca do współdziałania,

w przyzwoicie prowadzonym projekcie znane są również "milestony" i "checkpointy" wraz z datami i funkcjonalnościami jeśli my jako użytkownicy będziemy o tym wiedzieć tym lepiej dla nas/was

tyle ... czy Zespół Navigo coś odpowie?

pozdr
Sebastian

NAVIGO2 - Opinie doświadczonych userów softu nawigacyjnego.
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 19, 2006, 11:34:05 »
Cytat: smiodus
Cytat: "sponczbob"
użytkownicy będziemy o tym wiedzieć tym lepiej dla nas/was

tyle ... czy Zespół Navigo coś odpowie?

pozdr
Sebastian


Zespół zatem mówi: :)

Pracujemy nad przyśpieszeniem i mapy i GUI,  do końca roku bedzie na pewno.!!!

ok 25 wrzesnia bedzie ogłaszona na stronie dokładna specyfikacaja zmian i aktualizacji w updtacie wsród planowanych:
ostrzeganie o POI - ale podkreślam wśród planowanych!!!
Suwak skali w oknie lokalizuj
Własne okienka Zapisz/Otwórz
Skrót do Navigo w Today
Zmiana koloru trasy
kilka zmian specyficznych dla poszczególnych typów PPC.

Jeśli chodzi o mapy:
Aktualizacja sieci ulic:
Gorzów Wielkopolski, Kraków, Poznań, Wrocław,
Wisła, Ustroń, Szczyrk,
Włocławek, Inowrocław,
Aleksandrów Łódzki, Konstantynów Łódzki, Zgierz

Częściowa aktualizacja i dodanie punktów adresowych:
Grudziądz, Kalisz, Ostrów Świętokrzyski, Pabianice, Rumia, Zakopane

Rozszerzenie bazy danych o sieć ulic:
Karpacz, Murowana-Goślina, Przasnysz

Inne:
- Aktualizacja w zakresie przebiegu kilkudziesięciu odcinków dróg poza miastami posiadającymi szczegółową bazę danych, dodanie kilkudziesięciu rond w różnych miejscach Polski,
- Wyróżnienie wśród stacji Orlen sieci stacji benzynowych „Bliska” (ok. 100 stacji)
- Rozszerzenie bazy fotoradarów o kilkadziesiąt pozycji (ponad 100 miejsc)
- Aktualizacja informacji o hotelach w Warszawie i Krakowie
- Aktualizacja informacji o urzędach i szpitalach w Warszawie
- Eliminacja 98% błędów zgłoszonych przez użytkowników  w okresie 21 sierpień – 21 wrzesień 2006


Pozdrawiam
Zespół Navigo

NAVIGO2 - Opinie doświadczonych userów softu nawigacyjnego.
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 19, 2006, 12:01:19 »
No i tak właśnie mnie kuszą abym wydał te 99,- PLN  :proud:

NAVIGO2 - Opinie doświadczonych userów softu nawigacyjnego.
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 19, 2006, 12:13:41 »
Cytat: "REDCor"

Zespół zatem mówi: :)

Pracujemy nad przyśpieszeniem i mapy i GUI,  do końca roku bedzie na pewno.!!!


nie chciałbym być ani złym prorokiem, ani karbowym od poganiania, ale wydaje mi się że czasu macie bardzo mało (sami sobie tyle daliście), poprostu wiele osób będzie zainteresowanych rozwojem programu do końca licencji testowej z Logo. Jeśli w tym czasie aplikacja jak i mapy dojdą do poziomu akceptowalnego - dokonają zakupu, zresztą sami najlepiej wiecie ile osób już dokonało promocyjnego zakupu za 99 pln. Przykro mi to mówić ale obietnice starych producentów na mnie nie działają, żadne terminy które były podane a'propos AM 4 nie zostały dotrzymane, o poprawie jakości aplikacji MapaMap można poczytać na forum, więc obietnica że do końca roku coś będzie również na mnie nie działa, jeśli aplikacja będzie ok do końca okresu testowego to chętnie kupię full wersję jeśli okaże się że nie ... sorry.

Cytat: "REDCor"

ok 25 wrzesnia bedzie ogłaszona na stronie dokładna specyfikacaja zmian i aktualizacji w updtacie wsród planowanych:
ostrzeganie o POI - ale podkreślam wśród planowanych!!!
Suwak skali w oknie lokalizuj
Własne okienka Zapisz/Otwórz
Skrót do Navigo w Today
Zmiana koloru trasy
kilka zmian specyficznych dla poszczególnych typów PPC.

Jeśli chodzi o mapy:
.... ciach ....


Cieszy mnie to, że moja prośba o informacje poskutkowała, czy jest znana data nie ogłoszenia zmian a update'u aplikacji?
Jeśli chodzi o mapy to czy jest planowana jakaś inna forma zgłaszania uwag do mapy niż pisanie elaboratów w mailu?
Podsumowaując, myślę że wszyscy jesteśmy zadowoleni z rozwoju aplikacji (no może po za konkurencją) i przynajmniej ja w Was wierzę.


pozdr
Sebastian

NAVIGO2 - Opinie doświadczonych userów softu nawigacyjnego.
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 19, 2006, 12:24:56 »
Cytat: smiodus
Cytat: "REDCor"


Cieszy mnie to, że moja prośba o informacje poskutkowała, czy jest znana data nie ogłoszenia zmian a update'u aplikacji?
Jeśli chodzi o mapy to czy jest planowana jakaś inna forma zgłaszania uwag do mapy niż pisanie elaboratów w mailu?
Podsumowaując, myślę że wszyscy jesteśmy zadowoleni z rozwoju aplikacji (no może po za konkurencją) i przynajmniej ja w Was wierzę.


pozdr
Sebastian


Obok całej linii produktów (juz wkrótce planner na PC dla Europy) pracujemy nad serwisem Webowym dla zerejstrowanych użtkowników jego cześcią bedzie narzędzie do zgłaszania uwag do map, ale także POI, radarów itd.

Co do terminu to promocja dla "LOGO - wiczów" trwa do końca roku i każdy bedzie mógł ocenić czy wydac 99 Zyli czy nie. My walczymy aby osiagnąc założone cele.

PZDr
Zespół Navigo

NAVIGO2 - Opinie doświadczonych userów softu nawigacyjnego.
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 19, 2006, 13:20:16 »
Trzymam kciuki za ten program, bo musze przyznać że "coś" w nim jest. :)
Zgadza się, że ma swoje błędy i uciążliwości (nie będę się rozpisywał, bo w większości pokrywają się z tym, co pisali poprzednicy, zresztą zespół Navigo dostał co trzeba), mapy na prowincji mocno odbiegają od rzeczywistości, brakuje mu również kilku funkcji. Jednak jak ruszam w drogę, włączam właśnie ten program. Mam nadzieję że będzie się dynamicznie rozwijał i stanie się prawdziwą konkurencją dla AM i reszty.
Podoba mi się również to, że producent ma świadomość dystansu do konkurencji i oferuje swój produkt w znacząco niższej cenie.
Aby tak dalej!

*

Offline AKM

  • **
  • 199
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.forum-akm.net
  • Sprzęt: HTC Kaiser
NAVIGO2 - Opinie doświadczonych userów softu nawigacyjnego.
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 19, 2006, 16:06:59 »
Cytat: "REDCor"

Inne:
- Aktualizacja w zakresie przebiegu kilkudziesięciu odcinków dróg poza miastami posiadającymi szczegółową bazę danych, dodanie kilkudziesięciu rond w różnych miejscach Polski,
- Wyróżnienie wśród stacji Orlen sieci stacji benzynowych „Bliska” (ok. 100 stacji)
- Rozszerzenie bazy fotoradarów o kilkadziesiąt pozycji (ponad 100 miejsc)
- Aktualizacja informacji o hotelach w Warszawie i Krakowie
- Aktualizacja informacji o urzędach i szpitalach w Warszawie
- Eliminacja 98% błędów zgłoszonych przez użytkowników  w okresie 21 sierpień – 21 wrzesień 2006


Pozdrawiam
Zespół Navigo

To mam nadzieję, że te 4 brakujące ronda na "3" zostaną dodane (po dwa w Nowej Soli i w Pyrzycach), oraz że zostanie poprawiony oczywisty bubel w Skwierzynie, bo to wstydliwa kaszana:
wg Navigo 2

a poprawnie wg MapaMap:

i ogryzka Destinator 6

Do tego poprawienie przebiegu "3" na wyjeździe z Gorzowa Wlkp. (ok. 2 - 3 km od tablicy) i z Niedoradza -  w stronę Szczecina. Pozycja odczytywana z GPS jest kilkadziesiąt metrów od drogi, i nie jest do niej równoległa.
Acha, i obwodnica Miedzyrzecza, oddana w sierpniu.
W sumie, po sprawdzeniu drugiej wioski Szałas w świętokrzyskiem mam wątpliwości, czy rzeczywiście drogi gruntowe są uwzględnione na mapie, skoro nie ma asfaltowych.
Między Wrocławiem a Lubinem (drogi 94 i 36) również brakowało na mapie wielu dróg poprzecznych, wcale nie gruntowych.
Z udogodnień, marzy mi się wybór adresu z kontaktów outlooka...
Żeby co 7 - 8  sekund dane GPS nie znikały na 2 - 3 sekundy...
Żeby profil nocny nie wymagał 6 tapnięć (i najlepiej, gdyby po wybramiu program automatycznie wracał do widoku nawigacji)...
Resztę już koledzy wymienili (a przede wszystkim szybkość renderowania kolejnych widoków)
Pozdrawiam
AKM

*

Offline AKM

  • **
  • 199
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.forum-akm.net
  • Sprzęt: HTC Kaiser
NAVIGO2 - Opinie doświadczonych userów softu nawigacyjnego.
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 21, 2006, 00:01:26 »
Żeby nie było, że ja tylko o niezaznaczonych rondach, dla odmiany Szczecin. Mapa obrazuje poprawnie, ale błąd musi być w opisie, bo nawigator i komunikat głosowy poniższe skrzyżowanie traktują jako rondo i przejazd na wprost w jedną stronę to "zjedź drugim zjazdem", a w przeciwną "zjedź piątym zjazdem". To skrzyżowanie rondem nie jest, a pierwszeństwo przejazdu jest w ciągu ulic Mieszka I - Aleja Piastów
Pozdrawiam
AKM

*

Offline AKM

  • **
  • 199
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.forum-akm.net
  • Sprzęt: HTC Kaiser
NAVIGO2 - Opinie doświadczonych userów softu nawigacyjnego.
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 25, 2006, 01:15:42 »
Znowu Szczecin, znowu rondo (a raczej brak):
Plac Lotników w Szczecinie, wbrew wyglądowi, jest rondem, a dziewczyna ledwo nadąża podawać skręty...


I wjazd/wyjazd ze Szczecina. Na mapie Navigo most Pionierów jest najwyraźniej jednokierunkowy, bo wjeżdżających od strony Bydgoszczy i Zielonej Góry program kieruje na most Cłowy, tylko wyjeżdżający są wpuszczani na Pionierów. To oczywiście błąd.
Pozdrawiam
AKM

*

Offline recce

  • 26
  • Sprzęt: SPV M3000, HTC Touch Pro + BH S100
NAVIGO2 - Opinie doświadczonych userów softu nawigacyjnego.
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 25, 2006, 19:59:04 »
Warszawa - Bemowo

Jechalem ulica Piastow Slaskich (majac po lewej lotnisko) do skrzyzowania z Powstancow Slaskich, zeby skrecic w lewo w kierunku Zoliborza (dla wyjasnienia - sa dwa pasy do skretu w lewo i jeden prosto/w prawo). Dojezdzajac do skrzyzowania, Navigo zamiast w lewo, "kazal" mi skrecic w prawo w Powstancow, jechac 300m i zawrocic na skrzyzowaniu Powstancow z Wroclawska, a nastepnie jechac prosto Powstancow w kierunku Zoliborza. Troche dziwne wyliczenie...

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
NAVIGO2 - Opinie doświadczonych userów softu nawigacyjnego.
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 17, 2006, 09:04:35 »
Tak trochę z kronikarskiego obowiązku - na pierwszej stronie PDAC pojawiła się notatka i skrót do pobrania/kupienia programu MacroRecorder.

Program umożliwia wpisanie makra, które po naciśnięciu jednego przycisku uruchomi sekwencję działań włącznie ze zmianami w ustawieniach, a potem jest w stanie przywrócić je do stanu poprzedniego równiez po naciśnięciu jednego przycisku.

Pierwsze co mi przychodzi do głowy to będzie to chyba bardzo dobre rozwiązanie dla użytkowników Navigo2 i AutoPilota, którzy muszą przed zapuszczeniem programu zmieniać opcje podświetlenia ekranu.

Przynajmniej do czasu aż programiści obu zespołów nie poprawią tego buga.

Bo prawdę mówiąc perspektywa wykładania dodatkowych 30 zł na naprawienie ewidentnego błędu programu nie bardzo mi się podoba :(
Polecam Regulamin forum !!

NAVIGO2 - Opinie doświadczonych userów softu nawigacyjnego.
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 17, 2006, 14:47:32 »
Wczoraj zassałem demo i klops....... nie da rady......... po przejechaniu prawie 20 km z NAVIGO2, doszedłem do wniosku, że jest to chyba beta wersja, co kilka sekund kursor spadał z drogi i sympatyczny damski głos informował mnie, że wyznacza nową trasę.......... zresztą niema co powtarzać wypowiedzi moich poprzedników - program wymaga jeszcze dużo pracy......(może dlatego, że jestem rozpieszczony przez iGo..???)
Szkoda,że iGo nie jest dzieckiem naszych programistów..............

Natomiast uważam, że uczciwym jest ze strony twórców NAVIGO2 udostępnianie wersji demonstracyjnej z dowolnym województwem, dzięki temu miałem możliwość sprawdzić, czy program ten mi odpowiada i podjąć decyzję, czy go kupić czy też nie (cena jest extra !!!!, ale sama cena to za mało).
Możliwości tej nie dają producencji AUTOPILOTA który to program w wersji demo można sprawdzać tylko w okolicy Łodzi...........a to juz troche kłopot dla mieszkańca np. Krakowa;)