3 pytania o Navigo 3500

  • 13 Odpowiedzi
  • 21039 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline lui

  • *
  • 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SmartGPS 735
3 pytania o Navigo 3500
« dnia: Wrzesień 03, 2009, 16:48:35 »
Witam.
1. Czy oprogramowanie Navigo 9i będzie działać na urządzeniu Navigo 3500?
2. W jaki sposób dodać do mapy np. bankomat a następnie w jaki sposób przesłać ten bankomat do navigo.pl aby był dodany przy kolejnej aktualizacji?
3. Opcja Ostatnio Używane. Kiedy usunę adresy tu zamieszczone i wyłączę urządzenie a następnie je włączę, to usunięte wcześniej adresy dalej są widoczne. Ponoć należy osunąć je ręcznie ale nie wiem gdzie ich szukać i co usunąć?

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 3 pytania o Navigo 3500
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 03, 2009, 16:55:44 »
1) wersja z "i" nie bedzie, bo do i trzeba miec GSM.
2) bankomatu chyba nie dodasz do nawigacji, ale mozesz go zgłosić do nich bezposrednio
3)to jest temp, który zawsze pamieta ostatni wybierane, samoczynnie sie nie czysci/
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Bilunia

Odp: 3 pytania o Navigo 3500
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 03, 2009, 17:01:00 »
Chyba kupiłeś niewłaściey sprzęcik. Wydane pieniądze na Navigo, mogłeś lepiej wykorzystać.
Może najprościej nawiązać kontakt z ich pomocą techniczną, lub napisać do nich maila ?
Napisane: 03 Wrzesień 2009, 16:57:38
1) wersja z "i" nie bedzie, bo do i trzeba miec GSM.
2) bankomatu chyba nie dodasz do nawigacji, ale mozesz go zgłosić do nich bezposrednio
3)to jest temp, który zawsze pamieta ostatni wybierane, samoczynnie sie nie czysci/
Mój sąsiad kupił płytkę z 8i, zainstalował do Asus 696 i się cieszy. Nie ma na tym sprzęciku GSM-u.
Pozdrawiam

*

Offline lui

  • *
  • 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SmartGPS 735
Odp: 3 pytania o Navigo 3500
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2009, 17:15:44 »
Mnie tam lepszy nie potrzebny. Do jazdy od czasu do czasu w nieznane wystarczy, choć przyznać muszę, że podczas trasy kilka "buraków" zauważyłem.
Gdzie jest ten folder TEMP bo nie widzę?
Chodziło mi o to czy wersja navigo 9 będzie działać na tym urządzeniu bo aktualnie jest tu navigo 8. Nie wiedziałem, że litera "i" ma jakieś znaczenie :)
Dalej liczę na opis pkt 2 i 3 :ok:

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 3 pytania o Navigo 3500
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 03, 2009, 17:57:24 »
Chyba kupiłeś niewłaściey sprzęcik. Wydane pieniądze na Navigo, mogłeś lepiej wykorzystać.
Może najprościej nawiązać kontakt z ich pomocą techniczną, lub napisać do nich maila ?
Napisane: 03 Wrzesień 2009, 16:57:38
1) wersja z "i" nie bedzie, bo do i trzeba miec GSM.
2) bankomatu chyba nie dodasz do nawigacji, ale mozesz go zgłosić do nich bezposrednio
3)to jest temp, który zawsze pamieta ostatni wybierane, samoczynnie sie nie czysci/
Mój sąsiad kupił płytkę z 8i, zainstalował do Asus 696 i się cieszy. Nie ma na tym sprzęciku GSM-u.
Pozdrawiam

jest subtelna różnica miedzy 8i a 8. To z czego korzysta Twój kolega N8. Wersja z i ma funkcje korzystające z GSM, mimo ze wyglada dokładnie tak samo/
Napisane: Wrzesień 03, 2009, 17:55:35
Mnie tam lepszy nie potrzebny. Do jazdy od czasu do czasu w nieznane wystarczy, choć przyznać muszę, że podczas trasy kilka "buraków" zauważyłem.
Gdzie jest ten folder TEMP bo nie widzę?

nie folder temp... wartość temp...

Cytuj
Chodziło mi o to czy wersja navigo 9 będzie działać na tym urządzeniu bo aktualnie jest tu navigo 8. Nie wiedziałem, że litera "i" ma jakieś znaczenie :)
Dalej liczę na opis pkt 2 i 3 :ok:

na drugą dałem Ci odpowiedź...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: 3 pytania o Navigo 3500
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 03, 2009, 21:43:12 »
Cytat: bikekowal
jest subtelna różnica miedzy 8i a 8. To z czego korzysta Twój kolega N8. Wersja z i ma funkcje korzystające z GSM, mimo ze wyglada dokładnie tak samo

Mam Navigo 8i na PDA, instalowałem 8i,  w 'O programie' mam napisane Navigo 8i,
mam w menu 'Opcje Połączeń' (do ustawień netu) mam 'Dodatki' (nieaktywne, bo brak karty SIM)
poza tym mam działający program ...
twierdzisz że mimo wszystko mam 'Navigo 8 bez i' tylko o tym nie wiem? :ohreally:
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline lui

  • *
  • 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SmartGPS 735
Odp: 3 pytania o Navigo 3500
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 03, 2009, 22:11:32 »
Cytuj
nie folder temp... wartość temp...
Wartość czyli np. nazwa.temp?

*

Bilunia

Odp: 3 pytania o Navigo 3500
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 03, 2009, 22:33:54 »
Cytat: bikekowal
jest subtelna różnica miedzy 8i a 8. To z czego korzysta Twój kolega N8. Wersja z i ma funkcje korzystające z GSM, mimo ze wyglada dokładnie tak samo

Mam Navigo 8i na PDA, instalowałem 8i,  w 'O programie' mam napisane Navigo 8i,
mam w menu 'Opcje Połączeń' (do ustawień netu) mam 'Dodatki' (nieaktywne, bo brak karty SIM)
poza tym mam działający program ...
twierdzisz że mimo wszystko mam 'Navigo 8 bez i' tylko o tym nie wiem? :ohreally:
Przed chwilą byłem sprawdzić. Sytuacja wygląda dokładnie tak, jak opisał nocnyMarek.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 3 pytania o Navigo 3500
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 03, 2009, 22:48:51 »
Mam Navigo 8i na PDA, instalowałem 8i,  w 'O programie' mam napisane Navigo 8i,
mam w menu 'Opcje Połączeń' (do ustawień netu) mam 'Dodatki' (nieaktywne, bo brak karty SIM)
poza tym mam działający program ...
twierdzisz że mimo wszystko mam 'Navigo 8 bez i' tylko o tym nie wiem? :ohreally:

według informacji podawanych przez producenta to tak właśnie jest. Używasz z GSM masz i, a bez masz bez i.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: 3 pytania o Navigo 3500
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 04, 2009, 00:40:13 »
OK, nie mam karty to nie mogę używać części funkcji umownie ukrytych pod literka 'i'
ale IMHO nie ma 2 programów, 8 oraz 8i. Jestem praktycznie pewien, że po przełożeniu karty
do urządzenia z GSM (pomijając kwestię rejestracji) uzyskam pełną funkcjonalność programu.
... a jeśli użyję urządzenia z GSM, ale bez GPS to w zasadzie będę miał 'Navigo samo i'   :wink:
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline lui

  • *
  • 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SmartGPS 735
Odp: 3 pytania o Navigo 3500
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 04, 2009, 09:06:09 »
Fachowcy :ohreally: Pytanie nie dotyczyło litery "i" ale niech wam będzie :mrgreen:
Gdzie szukać tych plików z rozszerzeniem .temp, w którym folderze? Zakładam, że usuniecie wszystkich plików .temp nie spowoduje uszkodzenia systemu czy czegoś tam? :sleepy:

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 3 pytania o Navigo 3500
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 04, 2009, 09:35:34 »
OK, nie mam karty to nie mogę używać części funkcji umownie ukrytych pod literka 'i'
ale IMHO nie ma 2 programów, 8 oraz 8i. Jestem praktycznie pewien, że po przełożeniu karty
do urządzenia z GSM (pomijając kwestię rejestracji) uzyskam pełną funkcjonalność programu.
... a jeśli użyję urządzenia z GSM, ale bez GPS to w zasadzie będę miał 'Navigo samo i'   :wink:

Tu jest dziwne rozróżnienie. Ciekaw jestem czy to co jest sprzdawane własnie z takim 3500 ma mozliwość uruchomienia funkcji GSM, czy nie... moim zdaniem nie ma szans, bo zawartość (jak dobrze pamietam) karty pamieci jest inna niz w przypadku zwykłej instalowanej 8i uzywanej w PDA. W przypadku PPC może nie byc różnicy.

Fachowcy :ohreally: Pytanie nie dotyczyło litery "i" ale niech wam będzie :mrgreen:
Gdzie szukać tych plików z rozszerzeniem .temp, w którym folderze? Zakładam, że usuniecie wszystkich plików .temp nie spowoduje uszkodzenia systemu czy czegoś tam? :sleepy:

jakich plików .temp???? tutaj nie chodzi o temp jako o pliki tylko temp jako o historie...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline lui

  • *
  • 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SmartGPS 735
Odp: 3 pytania o Navigo 3500
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 04, 2009, 14:22:50 »
Cytuj
jakich plików .temp???? tutaj nie chodzi o temp jako o pliki tylko temp jako o historie...
Napisz raz a porządnie. Czego mam szukać, jak to się nazywa, gdzie tego szukać?

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 3 pytania o Navigo 3500
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 04, 2009, 15:50:22 »
Cytuj
jakich plików .temp???? tutaj nie chodzi o temp jako o pliki tylko temp jako o historie...
Napisz raz a porządnie. Czego mam szukać, jak to się nazywa, gdzie tego szukać?

przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...