Zapraszamy do dyskusji nt. naszego systemu

  • 41 Odpowiedzi
  • 10462 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zapraszamy do dyskusji nt. naszego systemu
« dnia: Luty 17, 2006, 10:15:46 »
Chętnie odpowiemy na pytania i uwagi dotyczace systemu NaviExpert.

Zapraszamy do dyskusji nt. naszego systemu
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 17, 2006, 10:54:18 »
Czytałem na waszej stronie porównanie - gps przez komórkę vs pda. Niezły marketing... a tak naprawdę to zupełnie nie tak liga :)

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Zapraszamy do dyskusji nt. naszego systemu
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 17, 2006, 12:12:44 »
Jest kilka rzeczy, które powodują moją ostrożność w podejściu do rozwiązań off-board:

- stabilność transmisji GPRS i dostępność tej usługi w każdym miejscu i czasie (sytuacje typu korek, zjazd z trasy, błąd w routingu);
- dostęp do aplikacji na serwerze (łącza, wydajność samej aplikacji/bazy);
- ograniczenia wielu modeli telefonów (procesor, grafika, pamięć, Java, współpraca z odbiornikiem GPS);
- nieporęczność korzystania z aplikacji na telefonie (przeglądanie mapy, przewijanie mapy, wpisywanie adresów, etc.);
- kosztowna przydatność całego rozwiązania przy podróżach zagranicznych (drogi roaming GPRS), zakładając używanie tam analogicznego systemu z mapami Europy Zachodniej.

Dodatkowo, pewnie osobiście mnie odstręcza, jako wieloletniego abonenta Ery, także i koszt połączeń krajowych GPRS, nawet w taryfach biznesowych.
Był nie tak dawno dość długi okres w moim życiu, kiedy spędzając wiele czasu w tzw. trasie, odbierałem/nadawałem w samochodzie całe mnóstwo rozmów, e-maili, faksów, danych - nie tylko w kraju. Ciężko byłoby mnie przekonać, że GPRS jest w Polsce (i nie tylko) usługą o przyzwoitym standardzie. A specjalnie korzystałem wtedy z zestawu głośnomówiącego ze wzmacniaczem antenowym (zadziwia mnie fakt, że nowe telefony nie mają z reguły wyjścia dla anteny zewnętrznej).
Dotyczyło to nie tylko Ery, bo w awaryjnych a pilnych sytuacjach (brak pokrycia, słaby sygnał) korzystałem alternatywnie z Plusa i Idei (Orange).

To wszystko są jednak tylko moje wyobrażenia, nie wynikające z użytkowania systemu off-board, bo nie dane mi było z takiego korzystać.
Sama idea rozwiązania, której siła osadza się na eliminacji dodatkowego urządzenia - PDA (bo telefon is a must), bardzo mi się podoba.

Chętnie się zatem poddam off-boardowej indoktrynacji, na bazie zgłoszonych powyżej wątpliwości.

Zapraszamy do dyskusji nt. naszego systemu
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2006, 13:49:18 »
biorac pod uwage szybkosc, a raczej powolnosc gprsu ciekawy jestem jak wyglada szybka jazda po miescie, np w nocy.. zreszta.. nie tylko w miescie. czy przy malym wyswietlaczu w telefonie, kiepskim zasiegu opow, na dobrej drodze (hehe) przy 120 km na godzine.. to sie nie moze udac :) chodzi mi o plynne scrolowanie map..

Zapraszamy do dyskusji nt. naszego systemu
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 17, 2006, 14:26:15 »
Sieć Era rzeczywiście wyraźnie odstaje od innych operatorów jeżeli chodzi o koszty gprs dla intensywnych użytkowników nawigacji. Szczegółowa analiza jest na stronie http://www.naviexpert.pl/typo32/28.html. Mamy nadzieję, że sieć będzie musiała wkrótce dostosować swoją ofertę.

Ze względu na koszty roamingu nawet po wprowadzeniu map Europy nie będziemy polecać systemu osobom regularnie jeżdżącym za granicę. Dla kogoś kto wyjeżdżą np. tylko na wakacje koszty powinny być akceptowalne. Liczymy też na ostatnie działania UE w sprawie kosztów roamingu.

Stabilność gprs jest chyba jednak większa niż to się często sądzi. Ułożona trasa jest pobierana w całości, więc nawet chwilowy brak łączności nie zakłóca nawigacji.

Co do szybkości pracy to możemy się powołać np. na niezależną opinię dziennikarską http://www.naviexpert.pl/typo32/52.html.

Zapraszamy do dyskusji nt. naszego systemu
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 23, 2006, 13:20:48 »
mam pytanie ile zajmuje jedan trasa 100 km czy wartosc pojemnosci do dlugosci jest funkcja proporcjonalna?
Czy jest mozliwosc wybrania mijesca zapisu mapy posiadam nokie 6230i  pamiec telefonu jest ograniczona okolo 20 Mb ale jest karat rozszerzen ktora moze byc do pojemnsoc 500 mb
Czy trasa jeden raz sciagnieta moze byc uzywan kilka razy?

Zapraszamy do dyskusji nt. naszego systemu
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 24, 2006, 16:19:55 »
Cytat: "marko polo"
mam pytanie ile zajmuje jedan trasa 100 km czy wartosc pojemnosci do dlugosci jest funkcja proporcjonalna?
Czy jest mozliwosc wybrania mijesca zapisu mapy posiadam nokie 6230i  pamiec telefonu jest ograniczona okolo 20 Mb ale jest karat rozszerzen ktora moze byc do pojemnsoc 500 mb
Czy trasa jeden raz sciagnieta moze byc uzywan kilka razy?

Ogolnie wielkosc jest proporcjonalna do dlugosci. Zalezy to jednak takze od przebiegu trasy (czy np. biegnie przez miasta z duza liczba ulic). Mozna oszacowac, ze trasa 100km to okolo 20kB. Pamiec telefonu nie jest wiec ograniczeniem. Niewielki rozmiar mapy z trasa zapewnia szybka nawigacje.
System przechowuje jedna, ostatnio ulozona trase. Mozna do niej wracac dowolna liczbe razy.

Zapraszamy do dyskusji nt. naszego systemu
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 24, 2006, 21:49:52 »
ja osobiscie bardzo powaznie rozwazam rozpoczecie korzystania z uslug naviexperta glownie z powodu ceny:D nie potrzebuje na codzien korzystac z nawigacji ale czasem bywaja sytuacje ze by sie przydala i w tym kontekscie wydanie prawie 2tys zl na automape+np palmaxa jest dla mnie dosc ryzykownym pomyslem...z tego samego powodu oferta promocyjna ktora dostalem na zakup abonamentu rocznego w moim konkretnym wypadku tez nie jest najlepszym wyjsciem bo zdecydowanie lepiej bedzie mi kupowac pakiety tras niz abonament okresowy..ale to wylacznie moj punkt widzenia dlatego jest to chyba drugorzedne..ale mam kilka merytorycznych pytan:

jestem w wlasnie na etapie zmiany telefonu u operatora i jeszcze sie nie zdecydowalem (moja obecna nokia 6230 okazala sie niewystarczajaca) no i teraz pytania..

1. jak rozumiem planuje trase sciagam ja na telefon (w orange place 1gr za kazde rozpoczete 10kb wiec jest ok:)) i moge ruszac..sciagnieta trasa ten tzw korytarz to pas mapy zawierajacy moja trase i sasiadujace okolice..dopoki poruszam sie po wytyczonej trasie to nie ma problemu gprs chyba wtedy w ogole nie jest uzywany ale co jesli trzeba zrobic rekalkulacje czy wtedy jest to robione na serwerze i ja sciagam nowe wytyczne czy robi to aplikacja w telefonie..jak szybko wykonuje sie takie przeliczenie np dla 6230i?

2. w aplikacji jest zdajsie funkcja komputer pokladowy pokazujaca aktualna predkosc dystans itp..pytanie brzmi czy z komputera pokladowego moge korzystac tylko w trakcie jazdy z zaplanowana wczesniej trasa czy tez moge nie uzywajac samej mapy korzystac z komputera po prostu wykorzystujac do tego odbiornik gps? (bosz nie wiem czy jasno sie wyrazilem:)) chodzi mi o to ze jade sobie np po warszawie..miasto znam dobrze wiec nie planuje sobie zadnej trasy ale chce np wiedziec na podstawie gpsu z jaka jade predkoscia chocby po to zeby porownac ze swoim licznikiem w samochodzie..czy jest to mozliwe? czy tez musze sobie zaplanowac trase sciagnac mape i dopiero wtedy ta funkcja dziala?

3. czy jest jakas lista modeli telefonow ktore obecnie nie daja mozliwosci wykorzystania naviexperta ale nad ktorymi sa prowadzone prace i ktorych mozna oczekiwac w dajacej sie przewidziec przyszlosci?

4. i ostatnie pytanie czysto techniczne..mianowicie nie wiem czy tworcy aplikacji zwrocili na to uwage..ale jesli ktos np ja;) korzysta z samochodowego zestawu glosnomowiacego to przy rozmowie nadchodzacej jest wyciszane radio w samochodzie..czy aplikacja do nawigacji rowniez ma taka funkcje? (po prostu aplikacja musialaby wysylac sygnal radio mute z telefonu)  bo sytuacja komplikuje sie jesli ktos ma (a takich osob jest naprawde duzo) instalacje wykorzystujaca glosniki samochodu wtedy funkcja radio mute sluzy do przelaczeenia instalacji audio z funkcji radia na funkcje telefon i jesli aparat telefoniczny nie wysle do zestawu samochodowego takiej instrukcji to zestaw nie przelaczy instalacji i w efekcie nie slychac komunikatow;)

ah no cos jeszcze mi sie przypomnialo..idea sciagania danej trasy z serwera ma istotne zalety takie jak dostep do najbardziej aktualnych tras nieobciazanie pamieci telefonu i pewnie jeszcze jakies inne..ale czy w systuacji kiedy coraz wiecej telefonow oferuje rozszerzenie pamieci o karte tworcy i wlasciciele systemu nie rozwazaja opcji zeby jednak za odpowiednio wyzsza oplata udostepnic uzytkownikom mapy w calosci tak zeby przestac uzywac gprs? czy chodzi wylacznie o kwestie techniczne zwiazane z jakimis ograniczeniami aparatow oraz obawy o problemy z piratami czy tez jest jakies inne uzasadnienie?

przepraszam ze sie rozpisalem..jakos nie umiem zwiezlej chyba:))

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Zapraszamy do dyskusji nt. naszego systemu
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 25, 2006, 00:06:59 »
Ja właśnie odpaliłem program na Treo 650, a więc na innych nowych palmach też powinien działać (T5, T|X, LifeDrive) co chyba jest ciekawą informacją skoro na PalmOS nie ma wersji Automapy a jedynie TomTom.

Właśnie zamówiłem mapę Łodzi...

Zapraszamy do dyskusji nt. naszego systemu
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 25, 2006, 00:22:12 »
odpaliles na treo..no ale podpiales do gpsa?..bo sama aplikacja to dziala nawet na mojej nokii 6230..praktycznie na kazdym urzadzeniu z java midp2.0 ale co z tego? aplikacja musi miec dostep do bluetootha albo do innego interfejsu do polaczenia z odbiornikiem gps..bez tego to jest tylko zabawka..no ale jesli ci sie udalo/uda polaczyc z odbiornikiem gps to napewno bedzie to cenne info:)

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Zapraszamy do dyskusji nt. naszego systemu
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 25, 2006, 00:26:29 »
Myślę, że nie powinno być problemu bo są inne aplikacje do gps-u oparte na Javie, które chodzą na Treo i łapią sygnał GPS z nadajnika BT. Mam nadzieje, że tak samo będzie w tym przypadku ;) Ale to przetestuje jak jakiegoś GPS-a dorwę. Na razie zamówiłem mapę statyczną żeby dokładność sprawdzić.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Zapraszamy do dyskusji nt. naszego systemu
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 25, 2006, 00:42:05 »
Kusiu, a którą wersję ściągnąłeś? Bo Treo jest dopiero w zapowiedziach. Ale skoro Ci działa, to może pójdzie też na MDA (też jest w zapowiedziach)?

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Zapraszamy do dyskusji nt. naszego systemu
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 25, 2006, 01:41:27 »
Dla SE P900, ale tak trochę w ciemno, uruchamia się na pełnym ekranie i wygląda, że wszystko jest ok, ale...

mam problem z rejestracją użytkownika i nie wiem czy przypadkiem nie jest to wina wersji, która zainstalowałem.

Przy pierwszej rejestracji wywaliło mi błąd połącząnia i została ona przerwana. Pomyslałem ok, nie ma problemu, klikam "Przeniesienie rejestracji" i wprowadzam dane (ID, hasło), niestety nie mogę wprowadzić ID  gdyż składa się ono z 10 cyfr a wprowadzić da się tylko 9 - jest to jakiś błąd interfejsu, chyba... Jutro z tym powalczę (może jakąś inną wersję zainstaluję), tak to jest jak się eksperymentuje ;) Zawsze coś :D

Zapraszamy do dyskusji nt. naszego systemu
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 25, 2006, 02:00:31 »
a masz skonfigurowany gprs prawidlowo? ja pamietam ze w plusie byl kiedys taki problem..bo np w orange jest oddzielny profil gprs dla internetu (i taki powinien byc skonfigurowany zeby naviexpert dzialal z karta orange) a oddzielny dla wap po gprs..w plusie zdjasie jest jeden wspolny profil i na niektorych urzadzeniach to sprawialo problem

tak tylko spekuluje;)

Zapraszamy do dyskusji nt. naszego systemu
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 27, 2006, 11:31:29 »
Cytat: "malykubus"

1. jak rozumiem planuje trase sciagam ja na telefon (w orange place 1gr za kazde rozpoczete 10kb wiec jest ok:)) i moge ruszac..sciagnieta trasa ten tzw korytarz to pas mapy zawierajacy moja trase i sasiadujace okolice..dopoki poruszam sie po wytyczonej trasie to nie ma problemu gprs chyba wtedy w ogole nie jest uzywany ale co jesli trzeba zrobic rekalkulacje czy wtedy jest to robione na serwerze i ja sciagam nowe wytyczne czy robi to aplikacja w telefonie..jak szybko wykonuje sie takie przeliczenie np dla 6230i?

Nie ma sily, trwa to dluzej niz na PDA, kilka-kilkanascie sekund.
Cytat: "malykubus"

2. w aplikacji jest zdajsie funkcja komputer pokladowy pokazujaca aktualna predkosc dystans itp..pytanie brzmi czy z komputera pokladowego moge korzystac tylko w trakcie jazdy z zaplanowana wczesniej trasa czy tez moge nie uzywajac samej mapy korzystac z komputera po prostu wykorzystujac do tego odbiornik gps? (bosz nie wiem czy jasno sie wyrazilem:)) chodzi mi o to ze jade sobie np po warszawie..miasto znam dobrze wiec nie planuje sobie zadnej trasy ale chce np wiedziec na podstawie gpsu z jaka jade predkoscia chocby po to zeby porownac ze swoim licznikiem w samochodzie..czy jest to mozliwe? czy tez musze sobie zaplanowac trase sciagnac mape i dopiero wtedy ta funkcja dziala?

Tak, ta funckja dziala nawet w niezarejestrowanym programie.
Cytat: "malykubus"

3. czy jest jakas lista modeli telefonow ktore obecnie nie daja mozliwosci wykorzystania naviexperta ale nad ktorymi sa prowadzone prace i ktorych mozna oczekiwac w dajacej sie przewidziec przyszlosci?

Nokia 9300/9500, Motorola A1000, MDA, Treo, ..., SE W800/W900, nokia 6270 i 6280... Spodziewamy sie, ze juz za rok kompatybilna bedzie zdecydowana wiekszosc telefonow dostepnych wraz z abonamentem.
Cytat: "malykubus"

4. i ostatnie pytanie czysto techniczne..mianowicie nie wiem czy tworcy aplikacji zwrocili na to uwage..ale jesli ktos np ja;) korzysta z samochodowego zestawu glosnomowiacego to przy rozmowie nadchodzacej jest wyciszane radio w samochodzie..czy aplikacja do nawigacji rowniez ma taka funkcje? (po prostu aplikacja musialaby wysylac sygnal radio mute z telefonu)  bo sytuacja komplikuje sie jesli ktos ma (a takich osob jest naprawde duzo) instalacje wykorzystujaca glosniki samochodu wtedy funkcja radio mute sluzy do przelaczeenia instalacji audio z funkcji radia na funkcje telefon i jesli aparat telefoniczny nie wysle do zestawu samochodowego takiej instrukcji to zestaw nie przelaczy instalacji i w efekcie nie slychac komunikatow;)

Na 6230i nawigacja zawiesza sie na czas rozmowy, komunikaty wylacza sie wiec na ten czas. Obsluga zestawu glosnomowiacego zalezy ogolnie od oprogramowania telefonu.
Cytat: "malykubus"

ah no cos jeszcze mi sie przypomnialo..idea sciagania danej trasy z serwera ma istotne zalety takie jak dostep do najbardziej aktualnych tras nieobciazanie pamieci telefonu i pewnie jeszcze jakies inne..ale czy w systuacji kiedy coraz wiecej telefonow oferuje rozszerzenie pamieci o karte tworcy i wlasciciele systemu nie rozwazaja opcji zeby jednak za odpowiednio wyzsza oplata udostepnic uzytkownikom mapy w calosci tak zeby przestac uzywac gprs? czy chodzi wylacznie o kwestie techniczne zwiazane z jakimis ograniczeniami aparatow oraz obawy o problemy z piratami czy tez jest jakies inne uzasadnienie?

Glowny powod to nasze przekonanie, ze to nawigacja w trybie on-line jest przyszloscia nawigacji.

Zapraszamy do dyskusji nt. naszego systemu
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 27, 2006, 12:23:29 »
Cytat: "Kusiu"
Dla SE P900, ale tak trochę w ciemno, uruchamia się na pełnym ekranie i wygląda, że wszystko jest ok, ale...

mam problem z rejestracją użytkownika i nie wiem czy przypadkiem nie jest to wina wersji, która zainstalowałem.

Przy pierwszej rejestracji wywaliło mi błąd połącząnia i została ona przerwana. Pomyslałem ok, nie ma problemu, klikam "Przeniesienie rejestracji" i wprowadzam dane (ID, hasło), niestety nie mogę wprowadzić ID  gdyż składa się ono z 10 cyfr a wprowadzić da się tylko 9 - jest to jakiś błąd interfejsu, chyba... Jutro z tym powalczę (może jakąś inną wersję zainstaluję), tak to jest jak się eksperymentuje ;) Zawsze coś :D

Teoretycznie program powinien dzialac na kazdym telefonie z java midp 2.0, bluetoothem dostepnym z javy i co najmnie 1,5MB pamieci dla javy. W praktyce wychodza m.in. takie "drobiazgi", jak to ograniczenie liczby wprowadzanych znakow.
Proponuje kontakt na biuro @ m-nagiation.pl w sprawie testow Treo.

Zapraszamy do dyskusji nt. naszego systemu
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 28, 2006, 02:56:44 »
czy na 6270 i 6280 juz byly robione jakies testy czy na razie tylko przymiarki? te aparaty nie maja symbiana ale maja swietne ekrany i w teorii to ani pamieci ani szybkosci nie powinno im zabraknac..a ja wlasnie ostrze sobie zęby na 6280 choc poki co cena jest stresujaca:)

Zapraszamy do dyskusji nt. naszego systemu
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 03, 2006, 17:56:31 »
Cytat: "malykubus"
czy na 6270 i 6280 juz byly robione jakies testy czy na razie tylko przymiarki? te aparaty nie maja symbiana ale maja swietne ekrany i w teorii to ani pamieci ani szybkosci nie powinno im zabraknac..a ja wlasnie ostrze sobie zęby na 6280 choc poki co cena jest stresujaca:)

Nie mieliśmy jeszcze okazji przetestować tych telefonów. Wg. specyfikacji powinna działać na nich wersja na 6230i.

Zapraszamy do dyskusji nt. naszego systemu
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 03, 2006, 23:20:51 »
Nie mieliśmy jeszcze okazji przetestować tych telefonów. Wg. specyfikacji powinna działać na nich wersja na 6230i.[/quote] heh widze ze mamy podobny tok rozumowania..to seria 40..ma teoretycznie jeszcze lepsze parametry niz 6230i wiec jesli nokia nie zrobila jakiejs niespodzianki to powinno dzialac..niestety oba te modele sa jeszcze prawie niedostepne

a czy aplikacja dostosowuje sie do rozdzielczosci ekranu? oba te modele maja najwyzsza obecnie rozdzielczosc w telefonach 240x320..to nawet wiecej niz P910i

Zapraszamy do dyskusji nt. naszego systemu
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 04, 2006, 09:27:22 »
Cytat: "malykubus"
Nie mieliśmy jeszcze okazji przetestować tych telefonów. Wg. specyfikacji powinna działać na nich wersja na 6230i.
heh widze ze mamy podobny tok rozumowania..to seria 40..ma teoretycznie jeszcze lepsze parametry niz 6230i wiec jesli nokia nie zrobila jakiejs niespodzianki to powinno dzialac..niestety oba te modele sa jeszcze prawie niedostepne

a czy aplikacja dostosowuje sie do rozdzielczosci ekranu? oba te modele maja najwyzsza obecnie rozdzielczosc w telefonach 240x320..to nawet wiecej niz P910i[/quote]
Tak, dostosowuje sie automatycznie.
Oczywiście, nie jest wykluczone, że warto dopracować pewne szczegóły, i że z czasem pojawi się dedykowana wersja na te telefony.

Zapraszamy do dyskusji nt. naszego systemu
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 04, 2007, 22:57:10 »
Ja dodam, że program bezbłędnie pracuje na noki 6233 :D

*

Offline RoboD

  • 10
Zapraszamy do dyskusji nt. naszego systemu
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 09, 2007, 01:25:59 »
Panowie NE gdzie reklama? Toż v2 już na horyzoncie!

"Zapowiadamy wersję 2.0.
Planowany termin wydania - 1 lutego 2007.
W wersji 2.0 m.in.:

- trasy przez punkty pośrednie,
- śledzenie położenia na mapie bez nawigacji,
- wybór POI wyświetlanych na mapie,
- szersze możliwości definiowania poprawek na mapach (np. zakazów skrętu),
- poprawa ergonomii obsługi,
- ..."
 

Pozdr Robert

Zapraszamy do dyskusji nt. naszego systemu
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 09, 2007, 21:22:16 »
No, no. To są bolączki tego programu, jeżeli to o czym piszesz zostanie dodane to nie wiem z czego będę korzystać z AutoMapy czy właśnie z tego programu. Już teraz nawigacja w telefonie ma sens :O~ Czekam więc na kolejną wersję. :)

*

Offline bizum

  • **
  • 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Tab, BB9300, 9810, N900
Odp: Zapraszamy do dyskusji nt. naszego systemu
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 25, 2007, 11:31:10 »
Witam
od 3 dni iużytkuje system Naviexpert na SE w850i. Program działa bardzo dobrze, nic się nie wiesza, jak na moje potrzeby jest super(co jakiś czas musze znaleźć dziwny adres, czasami wyjazd np. na mazury). Mam tylko takie pytanie. Mieszkam na ursynowie, ściągnąłem sobie mape Warszawy i gdy wchodze w mapy, Warszawa, śledź pozycje to cały czas wyskakuje mi komunikat że jestem poza obszarem mapy(czy jakoś tak). Chyab że ursynow już nie leży w Wawie ;p Proszę o info czy jest to bład programu u mnie? Mapa w podglądzie kończy się na ulicy Odyńca(jadąc z centrum w strone ursynowa) dalej jest czarna dziura.
Program jak najbardziej polecam ludziom którzy od czasu do czasu muszą podjechać na jakaś mała uliczkę lub np. na wyjazd na wakacje, ostatnio jadąc na mazury zastanawiałem się który zjazd z trasy jest dla mnie:)
Brakuje mi tylko takiej opcji jak nawigacja z ...do... przez...
Fajnie by było np w trase wklepać adres sklepu, czy stacji benzynowej która nie jest podrodze.
Pomyślcie o tym bo to chyba nie jest duze utrudnienie ;]

Pozdrawiam

Odp: Zapraszamy do dyskusji nt. naszego systemu
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 11, 2007, 20:12:26 »
W której wersji programu można się spodziewać wskazania wysokości położenia nad poziomem morza? To w sumie mała rzecz, a cieszy :)

*

Offline mlap

  • 10
Odp: Zapraszamy do dyskusji nt. naszego systemu
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 14, 2007, 13:27:32 »
Czy u wszystkich prędkość zmienia się skokami co 8km/h?

Odp: Zapraszamy do dyskusji nt. naszego systemu
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 16, 2007, 19:31:40 »
Nie, u mnie chodzi w miarę płynnie z dużo mniejszym skokiem niż 8km/h.  Odbiornik Nokia ld-3w

*

Offline mickanovi

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zapraszamy do dyskusji nt. naszego systemu
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 24, 2007, 15:07:01 »
Witam użyszkodników i mam pytanko do NE. Właśnie zaczynam nowa pracę, która wiązać się bedzie z czestymi podróżami po Polsce. Wpadłem na pomysł aby użyć mojego smarkfona ( SPV c600) jako navi. Testowałem TomToma i działa ale koszt i jego relacja do pokrycia kraju zdecydowanie przemawia na jego niekorzyść. Znacznie lepszym rozwiązaniem byłby NE jednak nie znalazłem nigdzie info na temat zgodności którejś wersji z moim sprzętem (java jest i parametry o niebo lepsze od większości obsługiwanych modeli) czy można wobec tego zastosować do mojej słuchawki którąś z wersji dostępnych?
Obecnie Samsung Omnia i TOSHIBA G900 a w samochodzie ZENEC nc2010 (na WIN CE 5.0 - do rozgryzienia). Awaryjnie SPV C500 z WM6.1 ENG. Wcześniej SPV c600 i HTC Wizard

*

Offline Borg

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation,SE P1i
Odp: Zapraszamy do dyskusji nt. naszego systemu
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 26, 2007, 00:59:08 »
Pytanie jest czy pokrywacie cos wiecej niz tylko PL...

Z tego co można wyczytać na stronie NE na czerwiec jest przygotowywana mapa Europy - pozostaje tylko kwestia kosztów GPRS w roamingu.
http://www.naviexpert.pl/97.html#168
Palm m105->m130->Motorola mpx200->mpx220->SE P1i->HTC HD->HTC Desire->HTC Sensation

*

Offline domadm

  • **
  • 182
    • http://twitter.com/domadm
  • Sprzęt: Omnia II, Motorola Defy, Archos 101
Odp: Zapraszamy do dyskusji nt. naszego systemu
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 28, 2007, 23:20:19 »
Witam
Też dzisiaj przesiadłem się z mojej Nokii E50 (z której notabene jestem bardzo zadowolony) na PDA Eten M700 z windows mobile 6.
I tym czego mi najbardziej będzie brakować to właśnie NaviExpert: porządna nawigacja w kraju, za śmieszne pieniądze.

Czy wiadomo coś o wersji Naviexperta na PDA pod windowsem??
----------------------
Programista też ma dni płodne i niepłodne