Opinie zadowolonych użytkowników NE - tak wygląda szeptany marketing w sieci

  • 73 Odpowiedzi
  • 63487 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline grzegorz01

  • ***
  • 298
  • Sprzęt: HTC Diamond
Według cennika NE nie ma subskrypcji na 2 lata za 59 zł więc mniemam że to jakaś promocja.

Raczej oferta lojalnościowa :)
Kupując u nich abonament dostajesz "punkty partnerskie" którymi możesz płacic przy zakupie kolejnego abonamentu. Czyli kontynuacja jest zawsze tańsza niż pierwszy zakup - zreszta podobnie w AM pierwszy zakup jest droższy niz subskrypcja

Nie wiem jak długo trzeba kupować subskrypcję aby zasłużyć na rabat o którym piszesz ale muszę Ci powiedzieć że AM również docenia swoich użytkowników.  Osobiście dostałem w prezencie AutoMapa Europe o wartości 578.00 PLN oraz już dwie subskrypcje roczne o wartości 179 zł każda w podziękowaniu za współpracę. Jakiś czas temu AM postawiła na współpracę z użytkownikami i widać tego efekty. Praktycznie 90% nowych rozwiązań które zaproponowałem znajduje się już w systemie. I jak widać na moim przykładzie AM potrafi taką współpracę docenić co na pewno wpływa na chęć dalszej współpracy a tym samym na poprawianie produktu. To jest jak najbardziej słuszna droga bo system pisze się dla użytkowników a nie dla firmy która go sprzedaje. Nie mam nic do NE - nawet chciałem go wypróbować - tylko mimo że mam urządzenie które oficjalnie jest wspierane system nie działa. Dobrze że sprawdziłem to zanim przyszło mi do głowy wydać jakiekolwiek pieniądze. A co ma powiedzieć w takiej sytuacji ktoś kto kupi subskrypcję na dwa lata po czym okaże się że system nie działa na urządzeniu które znajduje na oficjalnej liście wspieranych urządzeń.  Po wysłaniu pierwszego maila do pomocy technicznej NE odechciało mi się pisać następnego. Oni mają użytkowników - wiesz gdzie.  I to jest podstawowa różnica pomiędzy firmami. Kto na tym wygra czas pokaże. Osobiście życzę sukcesu NE ale z takim podejściem do użytkowników (tak naprawdę nabijaniem ich w butelkę) to chyba daleko nie zajadą. Cały system NE opiera się na danych przekazywanych przez użytkowników więc powinno im zależeć na jak największej liczbie klientów. Jak AM wprowadzi swój system omijania korków NE nie będzie miało żadnej przewagi tym bardziej że ilość użytkowników AM jest delikatnie mówiąc większa od NE co powinno wpłynąć na jakość działania systemu omijania korków.

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Nie wiem jak długo trzeba kupować subskrypcję aby zasłużyć na rabat o którym piszesz

Płacą za mandaty z fotoradarów o których nie ostrzegli  :mrgreen:

*

Offline grzegorz01

  • ***
  • 298
  • Sprzęt: HTC Diamond
Nie wiem jak długo trzeba kupować subskrypcję aby zasłużyć na rabat o którym piszesz

Płacą za mandaty z fotoradarów o których nie ostrzegli  :mrgreen:

Ciekawe czy by się udało wyegzekwować gdyby się zdarzył taki przypadek  :ok:

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
można zauważyc, że wraz z informacją o nowej wersji "podobno działającej" na WM pojawiła się kolejna grupa cichych wielbicieli NE... coś czuję że NocnyMarek będzie miał co opisywać  :D
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...


Ale mimo jakichś szeptanych marketingów NE układa trasy najlepiej

"Uniesiena" Maripozy vel novci zniknąły z netu chyba bezpowrotnie. Przyznajcie Panowie, że facet jest nie do podrobienia. Co mogło sie wydarzyć? Zawiedzione nadzieje? Wystrychnięty na dudka? Wydudtkany na strychu? Może ktoś coś wiecej  wie? Bez Niego czuję się trochę jak bez ręki...

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
"Uniesiena" Maripozy vel novci zniknąły z netu chyba bezpowrotnie. Przyznajcie Panowie, że facet jest nie do podrobienia. Co mogło sie wydarzyć? Zawiedzione nadzieje? Wystrychnięty na dudka? Wydudtkany na strychu? Może ktoś coś wiecej  wie? Bez Niego czuję się trochę jak bez ręki...

Gdyż albowiem zajął się "markietingiem" profesjonalnie?
http://www.maripoza.pl/
http://blogmaripoza.blogspot.com/
Napisane: 29 Lipiec 2009, 00:27:50
http://novci.pinger.pl/

Co by nie mówić sposób ten uzyskał swój cel, było o nim głośno i wiele osób w ten sposób dowiedziało się o tym produkcie.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Gdyż albowiem zajął się "markietingiem" profesjonalnie?
http://www.maripoza.pl/
http://blogmaripoza.blogspot.com/
Napisane: 29 Lipiec 2009, 00:27:50
http://novci.pinger.pl/

tak profesjonalnie jak profesjonalna jest ta "witryna"
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Gdyż albowiem zajął się "markietingiem" profesjonalnie?
http://www.maripoza.pl/
http://blogmaripoza.blogspot.com/
Napisane: 29 Lipiec 2009, 00:27:50
http://novci.pinger.pl/
tak profesjonalnie jak profesjonalna jest ta "witryna"

Sam nie wiedziałem, co ująć w cudzysłów.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
haha, całość najlepiej :D
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

Odp: Opinie zadowolonych użytkowników NE - tak wygląda szeptany marketing w siec
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 11, 2009, 19:13:55 »
Moim zdaniem najlepsze mapy posiada Sygic i tam gdzie nie radzą sobie NE i AM tam Sygic radzi sobie super a mowa a małych miejscowościach i wsiach. Bardzo mi się podoba to, że AM docenia współpracę z użytkownikami swojego produktu co powoduje, że tym bardziej chce się im płacić za udany produkt. Natomiast osobiście i na forum i telefonicznie proponowałem takie rozwiązanie NE ale niestety pozostaje to bez odpowiedzi. Uważam, że jeśli ktoś poświęca swój cenny czas na testowanie czyjegoś produktu to powinien mieć to za darmochę albo jakoś inaczej wynagrodzone a nie dawać kasę za używanie programu nie dla siebie ale dla firmy, kora nie do końca docenia swoich klientów i użytkowników. Osobiście polubiłem nawet NE ale nie podpowiada mi metoda na zasadzie jakiej jest sprzedawany bo kasę pobiera podwójnie raz, że trzeba płacić abonament i to nie mały a dwa, że płaci się za przesył danych co w AM i jej konkurentach jest nie do pomyślenia. Tu się płaci raz i można korzystać do woli i nie słyszy się ciągle "pobieram z serwera" czy czegoś podobnego. I dziwię się jak można być tak zafascynowany programem, który jest tak drogi a nie do końca (szczególnie wersja w PLAY) spełnia oczekiwania swoich użytkowników.
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2009, 23:41:24 wysłana przez Azawakh »

*

Offline Janeo

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opinie zadowolonych użytkowników NE - tak wygląda szeptany marketing w siec
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 13, 2009, 10:13:43 »
Jeśli chodzi o nieusatysfakcjonowanych NaviExpertem użytkowników NE będących w Play, to niech mają pretensję do Play'a że daje taki marny abonament gprs. Ja jestem w Plusie i mam 20MB za 3 zł/mies. i jestem b.zadowolony. Nadto są metody, by zmniejszyć transfer - należy podtrzymywać sesję.

Co do współpracy NE z użytkownikami to zgadzam sie całkowicie, to kompletna porażka. Choćby obecna, kolejna wersja 5.1 beta2 znów bez opisu zmian, a ty człowieku (ogólnie) zgaduj, co zmienili. Zupełny brak oficjalnej komunikacji na ich własnym forum. Zamiast tego mam wrażenie, że niektórzy z pracowników NE z rzadka zabierających tam prywatnie głos nieraz uświadamiają sobie, że za dużo mówią i milkną na tygodnie.
Pozdr. - Janeo

Odp: Opinie zadowolonych użytkowników NE - tak wygląda szeptany marketing w sieci
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 29, 2009, 23:50:32 »
Panowie, po pierwsze jestem w stałym kontakcie z NE i ciągle im przypominam o gratyfikowaniu aktywnych użytkowników ich aplikacji co zaowocowało min tym, że dowiedziałem się iż planują coś z tym zrobić (nawet dziś im posłałem maila z propozycją nagradzania jak w AM najaktywniejszych użytkowników). Po drugie w PLAY jest już dostępna wersja 5.1.1. a więc najnowsza NE, która w odróżnieniu od poprzedniczki jest bardzo udana i nie zacina telefonu a do tego jest dość dokładna o czym miałem okazję się kilka razy mile przekonać.

*

Offline msz1959

  • ****
  • 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD/AM6.15 EU, iP4/iAM5.0, NavigonEU+TL
Odp: Opinie zadowolonych użytkowników NE - tak wygląda szeptany marketing w siec
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 19, 2010, 09:47:11 »
raz, że trzeba płacić abonament i to nie mały a dwa, że płaci się za przesył danych co w AM i jej konkurentach jest nie do pomyślenia. Tu się płaci raz i można korzystać do woli i nie słyszy się ciągle "pobieram z serwera" czy czegoś podobnego.

Jeśli w AM 6.x uruchomi się Traffic Online, to też trzeba płacić za przesył danych z/do serwerów AM.

Odp: Opinie zadowolonych użytkowników NE - tak wygląda szeptany marketing w siec
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 19, 2010, 17:07:07 »
Jeśli w AM 6.x uruchomi się Traffic Online, to też trzeba płacić za przesył danych z/do serwerów AM.
To prawda. Ale transfer jest niewielki, bo dotyczy tylko danych numerycznych z ograniczonego obszaru, gdy zachodzą tam istotne zmiany. I to już chyba ma miejsce. Natomiast w NE, jeśli do Online w ogóle dojdzie, trzeba będzie przesłać całą trasę wraz z otaczającą ją mapą (z krajobrazami) od nowa. A wtedy - po otrzymaniu rachunku za transfer - stopień zadowolenia użytkowników może ulec zmianie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2010, 11:45:56 wysłana przez kasia76 »

*

Offline Janeo

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opinie zadowolonych użytkowników NE - tak wygląda szeptany marketing w siec
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 20, 2010, 17:29:53 »
...trzeba będzie przesłać całą trasę wraz z otaczającą ją mapą (z krajobrazami) od nowa. A wtedy - po otrzymaniu rachunku za transfer - stopień zadowolenia użytkowników może ulec zmianie.
Tak, róznica jest w transferze mapy, ale... stopień zadowolenia może ulec zmianie TYLKO u posiadaczy gó..ego pakietu 5MB/mies (Era). Reszta OP_gsm daje abonamenty po min. 20MB/mies. w cenie 5 zł, co dla NE daje ponad 1100 km/mies w czystej nawigacji.
IM (większości?) "przesyłanie trasy wraz z otaczającą ją mapą" nie robi różnicy...  :wink:
Pozdr. - Janeo

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Opinie zadowolonych użytkowników NE - tak wygląda szeptany marketing w siec
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 20, 2010, 21:58:25 »
Tak, róznica jest w transferze mapy, ale... stopień zadowolenia może ulec zmianie TYLKO u posiadaczy gó..ego pakietu 5MB/mies (Era). Reszta OP_gsm daje abonamenty po min. 20MB/mies. w cenie 5 zł

Nie tylko Era, Play też ma 5MB za 5zł i niestety jest rozliczany co 100kB za sesję - a tej NE raczej nie podtrzymuje.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Opinie zadowolonych użytkowników NE - tak wygląda szeptany marketing w sieci
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 21, 2010, 07:19:22 »
play ma 500MB za 15 zł i miażdży konkurencję  :P

*

Offline Janeo

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opinie zadowolonych użytkowników NE - tak wygląda szeptany marketing w sieci
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 21, 2010, 07:27:47 »
play ma 500MB za 15 zł i miażdży konkurencję  :P
W ilości MB może i tak, ale do nawigacji to ok. 30x za dużo.
W/g mnie miażdży Plus 20 MB/3zł miesięcznie, gdzie naliczanie dowolne po 100kb (przesył danych) lub po 10kb (WAP) - zależnie od ustawień. Taki pakiet mam, należy odnawiać co kwartał, niestety nie dla wszystkich abonamentów już dostępny... :worried:.
Ale i nowe w Plusie 25MB za 5 zł miesięcznie też są ok (naliczanie po 100kb, w tym możliwe 10% pakietu po 10kB).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2010, 07:30:38 wysłana przez Janeo »
Pozdr. - Janeo

Odp: Opinie zadowolonych użytkowników NE - tak wygląda szeptany marketing w siec
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 22, 2010, 12:53:36 »
... abonamenty po min. 20MB/mies. w cenie 5 zł, co dla NE daje ponad 1100 km/mies w czystej nawigacji.
A można wiedzieć, jak to wyliczyłeś?
IM (większości?) "przesyłanie trasy wraz z otaczającą ją mapą" nie robi różnicy...  :wink:
Tu bardziej właściwy byłby tryb przypuszczający, bo póki co to o CT Online "ani słychu ani dychu"...

*

Offline Janeo

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opinie zadowolonych użytkowników NE - tak wygląda szeptany marketing w siec
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 22, 2010, 13:04:21 »
A można wiedzieć, jak to wyliczyłeś?
Tu bardziej właściwy byłby tryb przypuszczający, bo póki co to o CT Online "ani słychu ani dychu"...
Wyliczenie:
http://strony.aster.pl/janeo/GPS_Java/koszt%20gps%20w%20telefonie%20na%20Jave.htm#wnioski - ówczesne wyliczenie na poprzednich mapach bez zbiorników wodnych i lasów.
Co do trybu przypuszczającego to go nie trzeba, chodziło mi o zwyczajne przesyłanie trasy (map) nie związane z CT online...
Pozdr. - Janeo

*

Offline karaskiew

  • ****
  • 527
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Touch Hd
play ma 500MB za 15 zł i miażdży konkurencję  :P

Dodam że te 500 mb jest w sieci macierzystej w zasięgu nadajników play wiec do navigacji nadaje sie jak kupa do czekolady.
Energy.BLACKSTONE.21898.Sense2.1.Mar.30
Radijo 1.13.25.24

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Mam do Was takie pytanie. Ten NE jest warty zakupu? bo potrzebuję nawigacji dosłownie kilka razy w roku, więc mógłbym płacić tylko za to co używam, ale jak wyglada pokrycie dróg w Polsce? No i ile transferu potrzeba na te informacje o korkach?

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Na pewno warto wydać te 3 złote czy nawet dychę, żeby się samemu przekonać.
Mapa jest przyzwoita (to samo co GPMapa czy MapaMapTop), sam program też lepiej chodzi niż przed rokiem.
A nuż się okaże, że Ci wystarcza, do celu doprowadzi a to najważniejsze.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Bo na symbiana s60 3rd (nokia e61) jakąś inną dobrą nawigacje z nowymi mapami byście polecili?

Bo na symbiana s60 3rd (nokia e61) jakąś inną dobrą nawigacje z nowymi mapami byście polecili?
Jeśli masz tego programu używać kilka razy do roku, to w tym masz pewność, że mapa jest zawsze aktualna, w tym naniesione są fotoradary, zaznaczone remonty i całkiem sensownie układane są trasy. Jako trzyletni użytkownik tego programy polecam.

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
a pakiet 25MB na długo starcza do tego informowania o korkach i remontach?

a pakiet 25MB na długo starcza do tego informowania o korkach i remontach?
Jeżeli będziesz używał kilka razy do roku tak jak napisałeś to na pewno.
Taka trasa 200 km to chyba około 300kB zajmuję, jak nie mniej.
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2010, 18:09:51 wysłana przez Mindzik »

Od pewnego czasu korzystam z NE w Samsungu Omnia I900 w sieci Orange no i wykupuję pakiet 20 MB i wystarcza na cały miesiąc. PLAY ma owszem 500 MB Za 15 złotych miesięcznie ale trzeba dodać, że ta oferta nie dotyczy użytkowników Nowego Mega Mixa zastąpionego przez Mixturę. W Mega Mixie nie objętym żadnymi promocjami pakietów internetowych nadal pozostaje mierny pakiet 5 Mb jak we wspomnianej Erze. Po zakończeniu umowy Mega Mix przechodzę ze swoim numerem do Fresha i wtedy będę miał internetowy raj na ziemi bo nie dość, że będę miał 500 MB miesięcznie to będzie starczać zarówno na NE jak i na surfowanie po internecie. Z tego co mi wiadomo to w PLAY Fresh jest jeszcze opcja na 1GB... A to mówi już samo za siebie...
W odniesieniu do moim poprzednich postów dotyczących NE to muszę stwierdzić, że zmieniłem zdanie na temat tej nawigacji i jest moim ulubionym systemem nawigacyjnym znakomicie uzupełniającym się z AM, która póki co i tak ma większe pokrycie Polski ale NE sprawdza mi się znakomicie w ruchu typowo miejskim. Bardzo przydatny okazuje się prosty asystent pasa ruchu dodawany od wersji 5.1. Co prawda daleko mu do tego jaki jest w Sygicu czy TT ale do moich potrzeb wystarczy. na plus zasługuje tu elastyczność systemu i powiadamianie o robotach drogowych i korkach a także imprezach kulturalnych i rozrywkowych. Sam testowałem ta opcję jadąc na wystawę psów rasowych w Katowicach. Zadziałało doskonale! Sam się zdziwiłem, że jako zagorzały sceptyk tego systemu w tej chwili jestem z niego... ale bardzo zadowolony... Dziwne dla co poniektórych to się okaże ale taka jest prawda. Ten system online jest naprawdę dobrym rozwiązaniem jeśli idzie o możliwości komunikacji między kierowcami a wadą jest to, że niestety ale do życzenia nieco pozostawiają jeszcze mapy Imagisu, na których działa NE ale mam nadzieję, że to się wcześniej czy później zmieni na plus bo wszak nie  mamy nawigacji doskonałej. Nawet Am można pewne rzeczy zarzucić jak choćby brak asystenta pasa ruchu.
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2010, 14:25:34 wysłana przez Azawakh »