On-line za granica ?

  • 8 Odpowiedzi
  • 21000 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mareko

  • **
  • 217
On-line za granica ?
« dnia: Październik 26, 2011, 01:20:27 »
Witam,

Przesiadlem sie na telefon z Androidem i szukam nawigacji. Do tej pory uzywalem AM.

Z tego co na razie zrozumialem to NE dziala on-line, czyli pobiera dane gsm i transfer "leci" w koszty.
Ok mozna wykupic pakiety/neta w abonamencie i inne ale to dodatkowy koszt. Czy ktos moze powiedziec ile mniej wiecej danych program wysyla i pobiera podczas normalnego uzywania ?

No i najwazniejsza sprawa Europa ? Jak to sie sprawdza za granica w roamingu ? Przeciez to koszty juz sa potężne.

Wybaczcie jak cos namieszalem.

Odp: On-line za granica ?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 26, 2011, 12:12:27 »
Przy androidzie i tak pakiet transmisji danych jest wskazany (bez tego system jest mocno okrojony, ograniczony),w przypadku NaviExpert przy intensywnym użytkowaniu ciężko przekroczyć 20-30MB w skali miesiąca.... Odnośnie roamingu to najlepiej tutaj wygląda aktualnie oferta T-mobile, gdzie można wykupić pakiety transmisji danych w roamingu.

*

Offline matthiasgor

  • ***
  • 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad Vivo S, Nokia E7
Odp: On-line za granica ?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 04, 2011, 07:39:10 »
Podłącze się pod wątek, czyli jak dobrze rozumiem (przepraszam ale z NE skorzystałem dopiero wczoraj pierwszy raz)
nie mam możliwości wyznaczania tras po za granicami kraju w offline ?
--
Pozdrawiam
Maciej

Odp: On-line za granica ?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 04, 2011, 11:20:39 »
Trasy każdorazowo są pobierane z serwera, jednak zawsze można pobrać trasę jeszcze na terenie Polski i po wyłączeniu przesyłania danych o CT oraz auto przeliczania jechać po sznurku do celu (w przeciwieństwie do np. GN cała trasa jest pobierana z góry na telefon).

*

Offline matthiasgor

  • ***
  • 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad Vivo S, Nokia E7
Odp: On-line za granica ?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 04, 2011, 20:46:30 »
Dziękuję
--
Pozdrawiam
Maciej

*

Offline mareko

  • **
  • 217
Odp: On-line za granica ?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 05, 2011, 17:41:45 »
Trasy każdorazowo są pobierane z serwera, jednak zawsze można pobrać trasę jeszcze na terenie Polski i po wyłączeniu przesyłania danych o CT oraz auto przeliczania jechać po sznurku do celu (w przeciwieństwie do np. GN cała trasa jest pobierana z góry na telefon).

Ludzie ,wszedzie tylko skróty, co to jest GN ? Pewnie Google Navigation ale wole sie upewnic.

Odp: On-line za granica ?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 08, 2011, 15:50:08 »
Dobrze rozszyfrowałeś :) czasami człowiek się zapomina i korzysta już praktycznie tylko, ze skrótów ;)

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: On-line za granica ?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 12, 2012, 20:00:33 »
Zapomniałem napisać wcześniej - jeździłem przez ostatnie wakacje na Naviexpercie w ostatnie wakacje, trasa Poznań => Belgia (Mons), trochę po Belgii, i z powrotem.

Generalnie wyliczenie trasy Polska=>Belgia o odwrotnie to było ok. 400-500kB.

Tyle, że ja wyliczałem to jeszcze w Polsce na wi-fi, podobnie w Belgii na wi-fi w mieszkaniu prywatnym wyliczałem trasę do Polski. Czyli to jeszcze nie wchodziło w transfer danych w ramach roamingu.

Przeliczenia trasy (np. w wyniku zgubienia się) wymagają zaciągania danych, ale to niewielka ilość (20-30kB).

Natomiast generalnie wszystkie podróże lokalne po Belgii (jedna dziennie, kilkaset km, 5 dni) robiłem już na danych on-line (roaming).

W poprzednie wakacje cena za 1MB to było ok. 20PLN w Orange, ale zaraz na granicy dostałem SMS, że za 8PLN będę miał 4MB w roamingu, czy jakoś tak. Od tej chwili, po skorzystaniu z tego pakietu, przestałem się stresować.

Czyli generalnie kilka MB (4?) na tydzień powinno wystarczyć spokojnie w każdej sytuacji.

Odp: On-line za granica ?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 14, 2012, 10:42:15 »
4MB wystarczy w zupełności, w sumie Orange zaproponowało całkiem niezła cenę jak za taki pakiet, tmobile również ma pakiety na transmisje danych w roamingu, ale z tego co się orientuje to najniższe mają ważność zaledwie jednego dnia.