omijanie korków

  • 5 Odpowiedzi
  • 12688 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
omijanie korków
« dnia: Marzec 12, 2011, 13:00:01 »
może ktoś opisze swoje wrażenia,doświadczenia NE - omijanie korków, jak to wygląda na ile jest skuteczne ? (wygląd w praktyce)..

Pozdro

*

Offline Janeo

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: omijanie korków
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 12, 2011, 10:08:36 »
może ktoś opisze swoje wrażenia,doświadczenia NE - omijanie korków, jak to wygląda na ile jest skuteczne ? (wygląd w praktyce)..
Im częściej statystycznie od lat korek na jakiejś trasie występuje, tym skuteczność większa. Mogę potwierdzić, że skuteczność NE w godzinach szczytu jest całkiem niezła, ale już 2 godz. w lewo czy prawo może spaść nawet do połowy, wtedy często przeciąga po 'zadupiastych' uliczkach choć droga główna jest przejezdna bez większego korka. Oczywiście bywa też na odwrót, ale najczęściej w sytuacji korków niespodziewanych.
Samemu wyskoczyć z korka, tzn. skręcić w bok z wytyczeniem automatycznie alternatywnej trasy 'bezkorkowej' nie jest możliwe, bo NE postulowanej od lat takiej opcji nie zechciał do dziś wprowadzić.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2011, 06:29:51 wysłana przez Janeo »
Pozdr. - Janeo

Odp: omijanie korków
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 27, 2011, 15:22:45 »
No niestety, ale zawsze można skorzystać z ręcznego przeliczenia trasy, przydaje się to zwłaszcza gdy jest ona dość długa.

*

Offline Janeo

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: omijanie korków
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 27, 2011, 16:26:46 »
Jakbyś chciał sobie pogadać z entuzjastami NaviExperta, spróbuj http://forum.naviexpert.pl/.
Dziwne, ale tam Cię nie ma jako użytkownika :wink:.
Pozdr. - Janeo

Odp: omijanie korków
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 30, 2011, 15:43:21 »
Jestem jestem :) Moradin vel Hakari, generalnie zajmuje się współredagowaniem bloga NaviExpert, miałem to w podpisie, ale moderatorom nie za bardzo ten podpis się spodobał...

*

Offline shoovar

  • *
  • 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC DHD, Nokia 5800, GoClever 5066FMBT, AM EU
Odp: omijanie korków
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 31, 2011, 11:35:39 »
We Wrocławiu po 2 dniach testowania (z 7 dostępnych za free) wygląda to średnio ciekawie. Dwa razy przeciągnął mnie (właściwie raz przeciągnął raz próbował ale go olałem) bokami zamiast pustą główną, poza tym pozaznaczane korki (Nie wiem czy to tylko ikona z ostrzeżeniem czy wykorzystuje to podczas wytyczania tras) na prawie każdych światłach gdzie cykl trwa powyżej 2m, a często i tam gdzie cykl jest krótszy. Jak dla mnie, NE nie wykazał się podczas testów (przez dwa dni więcej miałem zastrzeżeń niż uznania), i jeśli będzie tak dalej to chyba się nie skuszę, chociaż 7 dni to trochę mało żeby przetestować i się zapoznać