Nowa (4.3) wersja NaviExperta

  • 137 Odpowiedzi
  • 24090 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« dnia: Marzec 04, 2009, 14:21:58 »
Info ze strony WWW z moim (złośliwym) komentarzem na gorąco. Komentarze dot. użytkowania na SE K800.

04.03.09
Wersja 4.3 z lepszym przeglądaniem mapy i usprawnioną obsługą ekranów dotykowych

Ukazała się wersja 4.3 NaviExpert. Podstawowe zmiany wprowadzone w nowej wersji:
* ulepszony tryb przeglądania mapy,
# Nie mogę dojść na czym polega ulepszenie. Chyba na tym, że u góry ekranu wyświetlany jest pasek z nazwą ulicy który przesłania prawie całkowicie współrzędne geograficzne których nie da się odczytać. Zapewne chodziło o to by użytkownicy nie zawracali głowy podawaniem błędów na mapie z dokładnie określoną pozycją.

* lepsza obsługa telefonów z ekranem dotykowym,
# K800 nie posiada więc niestety.... może ktoś uzupełni

* możliwość wyboru typu trasy przy każdym układaniu nowej trasy,
# jest i działa! A najważniejsze, że użytkownik ma możliwość włączania i wyłączania tej funkcjonalności.

* możliwość włączania/wyłączenia komunikatów głosowych dla konkretnych odległości,
# YES! YES! YES! Nareszcie! Przetestuję dziś po południu, ale wreszcie jest możliwość uciszenia tej namolnej baby.

* wywołanie dzwonienia przez zieloną słuchawkę,
# w K800 nie ma zielonej słuchawki! Dzwoni się za pomocą klawiszy funkcyjnych pod ekranem, które w NE są zajęte do obsługi aplikacji. Znowu jestem pokrzywdzony... ;-)

* możliwość zgłaszanie fotoradarów i innych ostrzeżeń w trybie przeglądania mapy,
# jak najbardziej +, w dodatku doszła możliwość zgłaszania remontu lub jego braku

* nowy wygląd komputera pokładowego, * - ustawia ilość pokazywanych danych (czas dotarcia do celu/dystans do celu/prędkość średnia z ostatnich 5 minut), 7 - przełącza dane w ostatnim polu,
* poprawiony wygląd ekranu nawigacji,
# podziwu godna konsekwencja dążenia do jak najgorszego wykorzystania miejsca na małym na ogół wyświetlaczu telefonu.  Owszem paneliki komputera pokładowego schludne, ale będą praktycznie nieczytelne w dzień. W widoku nocnym nieco lepiej. Poza tym w widoku 3D u góry ekranu mamy widoczek nieba! Pod nim odległość od najbliższego manewru i nazwa ulicy/nr drogi. To powinno być na samej górze zamiast nieba. Na dole ekranu po staremu trochę nieczytelnych i niepotrzebnych informacji (kompas dalej jest!!!) i szeroki pasek z opisem klawiszy funkcyjnych "Opcje" i "Powrót". Aż się prosi by wyczyścić ten cały bałagan na dole i zrobić tam porządny, kontrastowy, czytelny podczas jazdy komputer pokładowy!  Aż się boję pomyśleć co jeszcze niepotrzebnego znajdzie się na ekranie np. w ver. 5.

* zabezpieczenie przed przypadkowym wyjściem z programu,
# jest, działa i OK. Można tę funkcjonalność wyłączyć jak komuś nie pasuje

* obsługa nowych telefonów, w tym telefonów telefonów HTC Touch Diamond, HTC Touch Diamond HD, HTC P3470, Sony Ericsson Xperia, LG KC910 Renoir.
# czekamy na opinie użytkowników... a Samsung Omnia?

Pozdrawiam

*

Offline kiloff

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NE @ K800i+LD3W oraz 520XL+ML145
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2009, 21:05:49 »
Podobają mi się drobne udoskonalenia jak możliwość wyboru typu trasy przy każdym układaniu nowej trasy czy możliwość włączania/wyłączenia komunikatów głosowych dla konkretnych odległości. Takich opcji powinno być jeszcze więcej!
Mi osobiście obsługa i wygląd nowego komputera pokładowego się podobają, głównie dlatego że mogę go sobie wreszcie "spersonalizować". Jednak bardziej mnie cieszy nowa możliwość zgłaszania - oprócz fotoradarów itp można zgłosić remont na drodze. To z czasem zaktualizuje bardziej ich bazę.

Ale dodanie chmurek u góry ekranu jest dla mnie niezrozumiałe - przez to traci się całą jedną linijkę tekstu. Już lepiej powiększyć obecny pasek z nazwą ulicy do dwóch linijek i wyświetlać tam przemiennie również miasto w którym się znajdujemy. Może w specyficznych telefonach w tym miejscu wyświetlają się ikonki "systemowe"? (np. w K800i zawsze wyświetla się tam ikonka połączenia z internetem)

Opisywane wyżej przez Planer'a zasłanianie nazwą ulicy współrzędnych (podczas przeglądania mapy) jest moim zdaniem przeoczonym błędem i liczę że przy najbliższej poprawce to skorygują.

Jak z tą obsługą nowych telefonów? (HTC, Xperia, Renoir)

*

Offline ReddyS

  • *
  • 96
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: E61i/HTC Touch Pro2
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 06, 2009, 11:29:04 »
Witam.

Przeczytałem ten wątek, włączyłem NE, kliknąłem Aktualizacja i dostałem komunikat, że mam najnowszą wersję (chociaż jak byk mam napisane wer. 4.2). Miało się "samo aktualizować" a tu nic...?

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 06, 2009, 11:51:21 »
Mam to samo, mam zainstalowaną wersję 4.2.1 i twierdzi, że jest najnowszą wersją programu.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 06, 2009, 13:06:16 »
ja instalowałem dwa dni temu i miałem 4.3
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline ReddyS

  • *
  • 96
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: E61i/HTC Touch Pro2
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 06, 2009, 14:31:57 »
ja instalowałem dwa dni temu i miałem 4.3

Nie chodzi o nową instalację, tylko o update z poziomu programu, w końcu po to tą funkcję zrobili?;)

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 06, 2009, 15:27:25 »
że zrobili nie znaczy że działa :P
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 06, 2009, 15:49:05 »
To fakt nową wersja nie chciała się zainstalować przez funkcję aktualizacji, z poziomu programu. Choć z wersji 4.1 do 4.2 aktualizowała się sama.
Trzeba instalować normalnie, ale wszystkie ustawiania w programie czy ostatnio używane zostają.
Czy ktoś zauważył na czym polega ulepszenie przeglądania mapy??
Jeśli chodzi o funkcję dzwonienia to przydało by się żeby po odebraniu rozmowy włączała się automatycznie funkcja głośnomówiąca, jeśli ktoś by sobie tego życzył.

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 06, 2009, 17:29:10 »
Witam

Podobnie miałem, dopiero po ściągnięciu(ze strony naviexperta) na telefon mogłem ujrzeć 4.3
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2009, 17:30:41 wysłana przez jansol »

*

Offline ReddyS

  • *
  • 96
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: E61i/HTC Touch Pro2
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 06, 2009, 18:00:49 »
Musiałem niestety zainstalować ze strony. Co do + dodałbym jeszcze możliwość wyboru trasy płatnej lub nie, brakowało tego.

*

Offline kiloff

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NE @ K800i+LD3W oraz 520XL+ML145
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 06, 2009, 18:39:18 »

Co do + dodałbym jeszcze możliwość wyboru trasy płatnej lub nie, brakowało tego.
To już było w poprzedniej wersji, ale ukryte głęboko w opcjach. Zmieniło się to, że możesz tego wyboru dokonać za każdym razem gdy wyznaczasz trasę (choć to również można wyłączyć).

Moim zdaniem na plus:
- możliwość wyboru kiedy ma się odzywać nawigacja (ile merów przed manewrem)
- obsługa nowego komputera pokładowego
- możliwość zgłaszania punktów podczas przeglądania mapy a nie tylko podczas nawigowania
- nowy rodzaj punktu do zgłoszenia - remont drogi (oby tylko to uwzględniali)

Zaś na minus:
- niepotrzebna strata miejsca na ekranie nawigacji - linijka u góry ekranu
- błąd przy przeglądaniu mapy (nazwa ulicy zasłania współrzędne)
- nieczytelność komputera pokładowego w trybie dziennym (półprzezroczyste tło powinno być ciemniejsze)
- głośniczek symbolizujący wyciszenie zasłania komputer pokładowy
- nie zadziałała automatyczna aktualizacja (bardziej tyczy się wersji 4.2)

*

Offline ReddyS

  • *
  • 96
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: E61i/HTC Touch Pro2
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 06, 2009, 18:54:22 »
Cytuj
To już było w poprzedniej wersji, ale ukryte głęboko w opcjach. Zmieniło się to, że możesz tego wyboru dokonać za każdym razem gdy wyznaczasz trasę (choć to również można wyłączyć).

Hmm, to wtedy po aktualizacji jakoś nie zauważyłem. Dobrze, że teraz łatwiej to znaleźć...

Cytuj
Moim zdaniem na plus:
- możliwość wyboru kiedy ma się odzywać nawigacja (ile merów przed manewrem)
- obsługa nowego komputera pokładowego
- możliwość zgłaszania punktów podczas przeglądania mapy a nie tylko podczas nawigowania
- nowy rodzaj punktu do zgłoszenia - remont drogi (oby tylko to uwzględniali)

Pełna zgoda...

Cytuj
Zaś na minus:
- niepotrzebna strata miejsca na ekranie nawigacji - linijka u góry ekranu
- błąd przy przeglądaniu mapy (nazwa ulicy zasłania współrzędne)
- nieczytelność komputera pokładowego w trybie dziennym (półprzezroczyste tło powinno być ciemniejsze)
- głośniczek symbolizujący wyciszenie zasłania komputer pokładowy
- nie zadziałała automatyczna aktualizacja (bardziej tyczy się wersji 4.2)

Pytanie, co ich podkusiło aby wrzucać tam te "chmurki"???
W trybie nawigacji mogli by dodać jakiś skrót do "widok trasy" aby szybko skontrolować jej przebieg, np: po kolejnym przeliczeniu.

Ogólnie IHMO jest dobrze.

*

Offline grzegorz01

  • ***
  • 298
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 07, 2009, 23:21:09 »
Muszę firmie pogratulować. W wersji finalnej dalej nie działa GPS na urządzeniach HTC podobnie jak w wersjach beta. W wersji beta to można było to jakoś tłumaczyć (choć z trudem bo jaki sens ma nawet beta jeśli nie działa). Wypuszczenie wersji finalnej systemu nawigacyjnego w którym nie działa GPS po tylu zgłoszeniach tego błędu to rekord świata. Jak ta firma chce zdobywać klientów takim podejściem. To jakaś amatorszcyzna. Jeśli nie potrafią napisać produktu działającego na WM to nie powinni tego robić. Sprzedawanie czegoś co zupełnie nie działa to po prostu oszukiwanie klientów.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 07, 2009, 23:52:40 »
Muszę firmie pogratulować. W wersji finalnej dalej nie działa GPS na urządzeniach HTC podobnie jak w wersjach beta. W wersji beta to można było to jakoś tłumaczyć (choć z trudem bo jaki sens ma nawet beta jeśli nie działa). Wypuszczenie wersji finalnej systemu nawigacyjnego w którym nie działa GPS po tylu zgłoszeniach tego błędu to rekord świata. Jak ta firma chce zdobywać klientów takim podejściem. To jakaś amatorszcyzna. Jeśli nie potrafią napisać produktu działającego na WM to nie powinni tego robić. Sprzedawanie czegoś co zupełnie nie działa to po prostu oszukiwanie klientów.

super, pogratulować. Szkoda, że trzeba zapłacić, żeby się przekonać że zostało się nabitym w butelkę. Ja dałem spokój z wersją na PDA już po pierwszych betach. Sorry... ale beta powinna byc wypuszczana kiedy wymaga drobnego doszlifowania, a nie gdy nic w niej jeszcze nie działa...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline grzegorz01

  • ***
  • 298
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 08, 2009, 00:13:05 »
Najzabawniejsze jest to że w finalnej wersji również na HTC nic nie działa. To że z tym produktem na PDA lepiej sobie dać spokój to fakt. Szkoda czasu. Choć biorąc pod uwagę podejście firmy do klienta na inne platformy również straciłem ochotę.

*

Offline ReddyS

  • *
  • 96
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: E61i/HTC Touch Pro2
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 08, 2009, 01:45:20 »
Cytuj
Najzabawniejsze jest to że w finalnej wersji również na HTC nic nie działa. To że z tym produktem na PDA lepiej sobie dać spokój to fakt. Szkoda czasu.

Martwi mnie to, bo planuję zakup TP2 i chętnie korzystałbym z NE na HTC...

Cytuj
Choć biorąc pod uwagę podejście firmy do klienta na inne platformy również straciłem ochotę.

Tzn??? Jakieś konkrety, bo używam tego na Nokii i nie mam jakiś większych zastrzeżeń...

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 08, 2009, 07:48:55 »
Ja ostatnio postawiłem to na LG Renoir i zadziałało, ale na żadnym z moich PDA nie daje sobie rady. Ja mówie o PDA, bo wersja 4.3 na komórce działa. Tak czy inaczej, na PDA jest to straszny bubel.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline grzegorz01

  • ***
  • 298
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 08, 2009, 08:43:10 »
Odpowiadając na pytanie kolegi ReddyS-a nie chodzi mi o jakieś problemy na Noki a o zaufanie do firmy. Osobiście nie kupię nic od firmy która wypuszcza produkt który zupełnie nie działa nabijając tym samym swoich klientów w butelkę. To jest po prostu nieuczciwe. Nie ma żadnej pewności że za chwilę nie pojawi się nowa wersja na Nokię która również nie będzie działać a firmie to nie będzie przeszkadzać. Bo w przypadku PDA nie przeszkadza. Tu nie chodzi o jakiś błąd a o sprzedaż produktu zupełnie nie działającego bo za taki należy uznać system nawigacyjny bez GPS-u. Smaku sprawie dodaje fakt że firma od dawien dawna wie o tych problemach i jak widać nic sobie z tego nie robi. Jak już pisałem szkoda bo pomysł nawigacji on-line wydaje się ciekawy. Właśnie wczoraj wieczorem wypróbowałem inny system do nawigacji on-line i oczywiście GPS działa bez najmniejszego problemu podobnie jak w systemach off-line. Do tego dochodzi fakt zupełnego ignorowania zgłoszeń od użytkowników - zero kontaktu. Po pojawieniu się wersji 4.3 zadzwoniłem do firmy z zapytaniem czy problem z GPS-em został usunięty. Otrzymałem informację że tak. Kłamali. Najlepsze jest że na etapie beta jak mieli zgłaszane że są problemy z GPS-em na HTC odpowiadali że nie mają takiego urządzenia. A to przecież oprogramowanie dla niego dedykowane. Czy można coś jeszcze dodać w takiej sytuacji. Firma pisze oprogramowanie dedykowane na konkretne urządzenie nie posiadając nawet jednego egzemplarza. Po prostu dramat. Być może na Noki program działa ok ale ja osobiście do takiej firmy nie mam zaufania.

*

Offline ReddyS

  • *
  • 96
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: E61i/HTC Touch Pro2
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 08, 2009, 10:52:00 »
Jeśli tak jest, to po prostu wstyd i naciąganie klienta. Nie mam więcej pytań.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 08, 2009, 10:53:17 »
grzegorz01 po tym co napisałeś, to naprawdę nie są poważni. I w dodatku wychwalają ten produkt przez dziesiątki osób (a może to jedna i ta sama osoba) na różnych forach. Odnoszę wrażenie, i wcale nie zdziwiłbym się gdyby tak się stało, że to firma na jeden sezon, która nazbiera klientów (bo użytkownikami tego nie można nazwać, w końca toto nie działa), nabije w butelkę a następnie zwinie biznes do reklamówki i zniknie. Może brzmi to pesymistycznie, ale tego inaczej nie da się nazwać.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline ReddyS

  • *
  • 96
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: E61i/HTC Touch Pro2
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 08, 2009, 11:04:14 »
Raczej nie sezonowa, bo używam tej nawigacji na Nokii już 3 rok:) Jednak ich podejście do PDA jest jak widać z wypowiedzi grzegorza co najmniej nie właściwe. Z takim podejściem do tematu PDA zniechęcą ludzi na długi czas. Szkoda, bo jeśli kupię TP Pro2 to nie planowałem zmiany programu do nawigacji, ale chyba NE nie da mi wyboru...

*

Offline grzegorz01

  • ***
  • 298
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 08, 2009, 12:08:28 »
O tym że wiedzieli o problemach z GPS na HTC najlepiej świadczy wątek na tym forum poświęcony wersji beta. Praktycznie cały dotyczy nie działania GPS-u. Wypowiadał się na ten temat nawet człowiek odpowiedzialny za wersję Beta. To że poszli w pocket PC to bardzo dobry ruch. Te urządzenia bardzo szybko zdobywają rynek (są często mniejsze i lżejsze od wielu dostępnych na rynku telefonów - a do tej pory to była największa bolączka tych urządzeń) Ale sposób w jaki to robią przynosi dokładnie odwrotny efekt. Powiem tak - bardzo szkoda bo nawigacja on line to bardzo dobry pomysł. Szkoda tylko że firma tak się zachowuje. Oszukując ludzi uzyskują dokładnie odwrotny efekt. Było tu sporo na temat wyższości jednego systemu nawigacyjnego nad drugim. Uważam że odpowiedź na temat który jest lepszy jest bardzo trudna. Aby była prawdziwa trzeba by zjeździć setki kilometrów z wszystkimi systemami na raz i w dodatku bardzo dobrze znać teren aby można było ocenić trafność wyboru trasy. Ale jedno muszę przyznać AM. Poziom obsługi w stosunku do NaviExperta to dwie różne bajki. Kiedy AM wypuściła wersję 4 która moim zdaniem nie nadawała się zupełnie do użytku ze względu na kosmiczne błędy podczas nawigacji (nie korzystałem z niej przez 1,5 roku) postawili na szerszą współpracę z użytkownikami. Trzeba przyznać że przyniosło to efekty. Tam każde zgłoszenie traktowane jest poważnie. Odpowiedzi dostawałem często nawet do północy oraz w dni wolne i świąteczne. Cała masa pomysłów zgłaszanych przez użytkowników została zaimplementowana do systemu. O tym że firma docenia swoich testerów również warto wspomnieć bo oni poświęcają swój prywatny czas. W AM to rozumieją i nagradzają osoby z nią współpracujące co przynosi efekty. Po wysłaniu kilku błędów do NaviExperta i nie otrzymaniu jakiegokolwiek odzewu odechciało mi się co cokolwiek pisać. Wypuszczenie niedziałającego produktu dobiło w moim przypadku gwoźdź do trumny dla tego produktu. A szkoda.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 08, 2009, 12:32:26 »
Raczej nie sezonowa, bo używam tej nawigacji na Nokii już 3 rok:)

tylko, że wcześniej nie było ich nigdzie widać, przynajmniej nie "reklamowali" się aż na taką skalę jak to robią teraz.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 08, 2009, 21:20:06 »
Dziś wypróbowałem w trasie wersje 4.3. \minusem jaki zauważułem to że komunikaty odnośnie manewow i fotoradarów przypisane mają te same chyba ustawienia częstotliwości komunikatów. Kiedyś przy częstych komunikatach głosowych, o fotoradarach ostrzegało 500m i 100m przed fotoradarem, a teraz jak są włączone wszystkie komunkiaty, to od 500m zaczyna ostrzegać przed fotoradarem na każdej odległości 500, 300, 200, 100,50 m przed, mogło zostać jak w wersji poprzedniej tylko 500 i 100 m przed.
A te chmurki z czasem dojazdu i pozostałymi kilometrami do celu w trybie dziennym nie widoczne.

*

Dżeju

Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 09, 2009, 08:24:46 »
... ale na żadnym z moich PDA nie daje sobie rady. Ja mowie o PDA, bo wersja 4.3 na komórce działa. Tak czy inaczej, na PDA jest to straszny bubel.

Mnie na PDA, też nigdy nie udało się tego czegoś uruchomić  :S

*

Offline grzegorz01

  • ***
  • 298
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 09, 2009, 08:59:10 »
Tak naprawdę to praktycznie nigdy nie działało na PDA. Była jedna beta w której było sporo błędów i niedziałających funkcji ale przynajmniej GPS działał. Oni chyba nie potrafią napisać aplikacji na PDA bo inne tego typu aplikacje nie mają żadnych problemów z korzystaniem z wbudowanego GPS-u. Najciekawsze jest to że nie mają urządzenia na które piszą aplikację. Bez komentarza.

*

Offline Rafi1980

  • **
  • 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC Sensation
  • Sprzęt: HTC Sensation
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 10, 2009, 17:02:09 »
Witam
U mnie na MDA CIV wersja 4.3 śmiga bez problemów, musiałem zainstalować nowszą wersję javy bo na orginalnej niebardzo działało :ok:

*

Offline grzegorz01

  • ***
  • 298
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 10, 2009, 20:40:38 »
Witam
U mnie na MDA CIV wersja 4.3 śmiga bez problemów, musiałem zainstalować nowszą wersję javy bo na orginalnej niebardzo działało :ok:

Problem tego oprogramowania polega na tym że działa jedynie na jakiejś konkretnej wersji a to jawy a to ROM-u. Żadne inne oprogramowanie do nawigacji nie ma takich problemów. Ja mam oryginalnego (nie modyfikowane oprogramowanie) HTC Diamond i nie odczytuje pozycji mimo iż wykrywa wbudowany odbiornik GPS. W któreś wersji beta było OK ale or RC1 po wersję finalną 4.3 nie działa.

*

Offline blademaster

  • 27
  • Sprzęt: MDA compact 2 + TomTom ONE XL
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 11, 2009, 00:41:43 »
widze ze dyskusja NE i PDA przeniosla sie tutaj... Robilem ostatnio testy i co ciekawe aplikacja zainstalowala sie (v.4.3), program dziala. Aby nie bylo za fajnie nie potrafi w zaden znany mi sposob zlokalizowac pozycji (robilem rozne ustawienia i testy). Ciekawe jest to iz nie jest to beta tylko normalny program, ktory nie dziala  :-| Uparlem sie zeby ten program zmusic do dzialania, jednak moje pomysly i chec do kombinowania sie skonczyly. Tak wiec koncze temat NE do czasu gdy naprawde nie zacznie to dzialac tak jak trzeba, bez kombinacji, bez testowania i nerwow na to wszystko. To tyle ode mnie

*

Offline grzegorz01

  • ***
  • 298
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 11, 2009, 08:48:12 »
widze ze dyskusja NE i PDA przeniosla sie tutaj... Robilem ostatnio testy i co ciekawe aplikacja zainstalowala sie (v.4.3), program dziala. Aby nie bylo za fajnie nie potrafi w zaden znany mi sposob zlokalizowac pozycji (robilem rozne ustawienia i testy). Ciekawe jest to iz nie jest to beta tylko normalny program, ktory nie dziala  :-| Uparlem sie zeby ten program zmusic do dzialania, jednak moje pomysly i chec do kombinowania sie skonczyly. Tak wiec koncze temat NE do czasu gdy naprawde nie zacznie to dzialac tak jak trzeba, bez kombinacji, bez testowania i nerwow na to wszystko. To tyle ode mnie

Na tym właśnie polega cały problem. Odszukuje port ale nie odczytuje pozycji. Najciekawsze jest to że firma twierdzi że u nich działa. Nie przyjmują do wiadomości że każdy inny soft poprawnie korzysta z GPS-u (poza NAviExpertem nie spotkałem żadnego co by miał jakikolwiek kłopot z GPS). Ale widać że nie dość że nie potrafią to jeszcze im na kliencie nie zależy. A to że takie oprogramowanie wypuszczają jako wersję finalną i uważają że wszystko jest ok to jest już granda. Jak ktoś im zaufa i kupi np. 24 miesięczną subskrypcję i nagle zonk - nie działa to co ma powiedzieć. Tylko jedno - złodzieje i oszuści.