Nowa (4.3) wersja NaviExperta

  • 137 Odpowiedzi
  • 24108 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 12, 2009, 13:33:08 »
Wczoraj pojawiła się wersja 4.3 na telefony z symbianem 2 (6630, 6680). Na mojej nokii aplikacja sama się zaktualizowała - tzn. najpierw się spytała czy ma to zrobić.   :mrgreen:

Z plusów dodatnich
1. Mi osobiście zmiany w grafice się podobają, ale to oczywiście rzecz gustu.
2. Inni już o tym pisali - fajnie że można wyłączyć zdecydowaną większość komunikatów głosowych

Natomiast po pierwszych jazdach testowych (ok. 200km) do minusów zaliczyłbym to że
1. Zdarza  mu się gubić głos - po prostu nie słychać komunikatów. Trzeba zakończyć program i uruchomić go z powrotem, było tak już poprzednio ale miałem nadzieję że zostanie to poprawione.
2. Mimo właczonego automatycznego nawiązywania i podtrzymywania połączeń z serwerem również potrafi "zgubić" połączenie GPRS. Jak zjedziesz z trasy to nie jest w stanie wyznaczyć nowej, trzeba ręcznie kazać odświerzyć trasę. To również zdarzało sie i w poprzedniej wersji.

Czyli resumując, pojawiło sie kilka nowych elementów  :ok: ale nie wszystkie błędy zostały usunięte  :|

*

Offline kiloff

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NE @ K800i+LD3W oraz 520XL+ML145
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 12, 2009, 14:38:13 »
Zgłosiłeś te błędy do nich? Mi na moje zgłoszenie odpowiedzieli w niecały tydzień (w przeciwieństwie do tego co pisali inni - że nie odpisują wcale).

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 12, 2009, 17:22:49 »
Zgłosiłeś te błędy do nich?
Pewnie, pół roku temu, rok temu. Tak jak pisałem były już w poprzednich wersjach

Cytuj
Mi na moje zgłoszenie odpowiedzieli w niecały tydzień
Na błędy na mapie i zgłoszenia remontów odpowiadają szybko. Wiele z poprawek które zgłaszałem do poprzednich wersji też się pojawiło, ale jak widać nie wszystkie się udało zrobić

*

Offline grzegorz01

  • ***
  • 298
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 19, 2009, 10:03:33 »
Zgłosiłeś te błędy do nich? Mi na moje zgłoszenie odpowiedzieli w niecały tydzień (w przeciwieństwie do tego co pisali inni - że nie odpisują wcale).


Z tego wynika że odpowiadają wybiórczo. Być może jak nie umieją rozwiązać problemu to milczą. Tak jest przynajmniej w przypadku nie działania NE na HTC. Problem od dawna znany a oni milczą i mają głęboko gdzieś ludzi których w tym czasie nabijają w butelkę. Zresztą nie tylko - wysyłałem im błąd w nawigacji - również nie odpowiedzieli. To taka firma - trudna do przewidzenia tak jak ich aplikacja - na jednych urządzeniach działa na innych nie. Szkoda dla nich czasu.

*

Offline kiloff

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NE @ K800i+LD3W oraz 520XL+ML145
Odp: Nowa (4.3.1) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 03, 2009, 19:40:51 »
Nowa wersja NE 4.3.1 dostępna na stronie.
Automatyczna aktualizacja na razie nic nie wspomina. Sam dowiedziałem o niej się przy okazji odpowiedzi supportu na moje zgłoszenie o błędach.

Nie znalazłem listy zmian tej wersji więc piszę co widzę:
- nie pamiętam czy było ale w opcji "dzwonienia" jest możliwość wejścia do książki telefonicznej z telefonu
- poprawiono widoczność komputera pokładowego (teraz jest biały napis na ciemno-niebieskim tle)
- ikona wyciszenie nie zasłania już komputera pokładowego
- próbowano przy "Przeglądaniu mapy" usunąć błąd, polegający na zasłanianiu współrzędnych przez pojawiającą się nazwę ulicy, jednak przesunięcie się współrzędnych jest zbyt małe

Wciąż obecne są błędy:
- nazwa ulicy w "Przeglądaniu mapy" dalej zasłania współrzędne
- niepotrzebnie zmarnowana u góry pasek ekranu na którym wyświetla się niebo
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2009, 20:02:07 wysłana przez kiloff »

*

Offline grzegorz01

  • ***
  • 298
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 04, 2009, 19:56:52 »
Pojawiła się nowa wersja 4.3.1 w której dalej nie usunięto problemu z działaniem aplikacji na HTC Diamond !!! Dalej nie współpracuje z wbudowanym GPS-em. Ta firma to jedno wielkie nieporozumienie (delikatnie mówiąc). Wiedzą od dawien dawna że aplikacja nie działa na HTC Diamond co im wcale nie przeszkadza sprzedawać tego produktu. Nie dość że nie potrafią usunąć problemu przez tyle czasu to są jeszcze na tyle bezczelni że sprzedają nie działający produkt. Gdyby ktoś chciał kupić ten "fantastyczny" produkt na HTC Diamond to ostrzegam. Można się nieźle nadziać. W ogóle czy warto co cokolwiek płacić firmie która stosuje takie metody ....

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 04, 2009, 20:15:47 »
A może ktoś z zadowolonych użytkowników wydobędzie od NE sposób na udrożnienie połączenia aplikacji z wbudowanym odbiornikiem GPS w HTC? Może trzeba wyedytować któryś z plików, może coś trzeba gdzieś dopisać, może trzeba doinstalować jakiś plik, albo zamienić "cośtam-cośtam"?
Warunkiem jednak jest zdiagnozowanie przyczyn(y), dla których(ej) jedne egzemplarze się łączą z odbiornikiem, a inne nie. Niezadowoleni użytkownicy wiele tu nie zdziałają.

*

Offline grzegorz01

  • ***
  • 298
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 05, 2009, 09:49:45 »
A może ktoś z zadowolonych użytkowników wydobędzie od NE sposób na udrożnienie połączenia aplikacji z wbudowanym odbiornikiem GPS w HTC? Może trzeba wyedytować któryś z plików, może coś trzeba gdzieś dopisać, może trzeba doinstalować jakiś plik, albo zamienić "cośtam-cośtam"?
Warunkiem jednak jest zdiagnozowanie przyczyn(y), dla których(ej) jedne egzemplarze się łączą z odbiornikiem, a inne nie. Niezadowoleni użytkownicy wiele tu nie zdziałają.

Ale tej dziwnej firmy rozwiązanie problemu zupełnie nie interesuje. Ignorują jakąkolwiek próbę podjęcia współpracy i rozwiązania problemu. Mają jedno wytłumaczenie. Na naszym egzemplarzu działa. Ludzie którzy odbierają telefony kłamią twierdząc że problem został rozwiązany. Generalnie szkoda czasu i pieniędzy. Ja już ich całkowicie skreśliłem.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 05, 2009, 11:45:23 »
szkoda pieniędzy tych, którzy zapłacili abonament za korzystanie z tego badziewia. Tym powinien zająć się urząd konsumenta
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 05, 2009, 11:47:55 »
Ale tej dziwnej firmy rozwiązanie problemu zupełnie nie interesuje. Ignorują jakąkolwiek próbę podjęcia współpracy i rozwiązania problemu. Mają jedno wytłumaczenie. Na naszym egzemplarzu działa. Ludzie którzy odbierają telefony kłamią twierdząc że problem został rozwiązany. Generalnie szkoda czasu i pieniędzy. Ja już ich całkowicie skreśliłem.

Ja ich skreślałem i skreślałem skreślenia kilka razy. Bo to naprawdę całkiem fajna aplikacja. Skoro już się zabrali za WinMobile, to może trzeba cisnąć, by postawili to z głowy na nogi. Także w naszym własnym interesie.
Tu jednak potrzebna jest chyba (także) jakaś insajderska sprężyna, sami niezadowoleni użytkownicy wiele nie nalobbują. Co pokazuje historia wątków w tej sprawie na tutejszym i innych forach.
Jeżeli NE kieruje się tylko statystyką wskazującą, że telefonów z Symbianem jest zezylion, a z WinMobile tylko milion i nie biorą pod uwagę hipotezy, że abonentów windowsowych mogą dla swojej aplikacji pozyskać więcej/tyle samo, co symbianowych, to może być ciężko.
No i mogą mieć od projektu WinMobile wybitnego menago, który empirycznie wykaże równie wybitnym zarządowcom, że "przecież działa na HTC, więc o co chodzi?". I spokój. Odfajkowane, premia dla menago skonsumowana.
Potem pewnie dziwią się tylko, czemu ci windowsowcy nie łykają abonamentów? Odpowiedź prawdopodobnie nasunie się im sama - to złodzieje i nieuki. Proste...

*

Offline grzegorz01

  • ***
  • 298
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 05, 2009, 12:02:21 »
szkoda pieniędzy tych, którzy zapłacili abonament za korzystanie z tego badziewia. Tym powinien zająć się urząd konsumenta

Zgadzam się całkowicie. Oni świadomie oszukują ludzi. Jak oni sobie to wyobrażają. Ktoś kupuje abonament na urządzenie które jest na liście oficjalnie wspieranych. Okazuje się że aplikacja nie działa. To co - ma iść do sklepu kupować inne egzemplarze aż trafi na taki na którym zadziała ? To żarty.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 05, 2009, 14:35:17 »
Ale tej dziwnej firmy rozwiązanie problemu zupełnie nie interesuje. Ignorują jakąkolwiek próbę podjęcia współpracy i rozwiązania problemu. Mają jedno wytłumaczenie. Na naszym egzemplarzu działa. Ludzie którzy odbierają telefony kłamią twierdząc że problem został rozwiązany. Generalnie szkoda czasu i pieniędzy. Ja już ich całkowicie skreśliłem.

Ja ich skreślałem i skreślałem skreślenia kilka razy. Bo to naprawdę całkiem fajna aplikacja. Skoro już się zabrali za WinMobile, to może trzeba cisnąć, by postawili to z głowy na nogi. Także w naszym własnym interesie.
Tu jednak potrzebna jest chyba (także) jakaś insajderska sprężyna, sami niezadowoleni użytkownicy wiele nie nalobbują. Co pokazuje historia wątków w tej sprawie na tutejszym i innych forach.
Jeżeli NE kieruje się tylko statystyką wskazującą, że telefonów z Symbianem jest zezylion, a z WinMobile tylko milion i nie biorą pod uwagę hipotezy, że abonentów windowsowych mogą dla swojej aplikacji pozyskać więcej/tyle samo, co symbianowych, to może być ciężko.
No i mogą mieć od projektu WinMobile wybitnego menago, który empirycznie wykaże równie wybitnym zarządowcom, że "przecież działa na HTC, więc o co chodzi?". I spokój. Odfajkowane, premia dla menago skonsumowana.
Potem pewnie dziwią się tylko, czemu ci windowsowcy nie łykają abonamentów? Odpowiedź prawdopodobnie nasunie się im sama - to złodzieje i nieuki. Proste...

Adam, faktycznie, my niezadowoleni pewnie wiele sami nie zdziałamy bez ogromnego lobby zadowolonych userów. Niestety mam obawy, że Ci zadowoleni mają interes w byciu zadowolnym (patrz wątek NocnegoMarka) przez co jakikolwiek rozwój aplikacji może nie być w ich interesie.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 05, 2009, 16:32:30 »
Kupiłem roczny abonament Premium i na Nokię, i na Rafaela (wiem, że to nie Diamond czy HD, ale jak na Diamondzie będzie bez problemu działać, to i na Rafaelu pójdzie). Na Nokii 6650 (polecam - klapka z GPS, S60v3, wyhaczyłem na Allegro za 280 PLN) działa w zasadzie bez problemów, choć uruchamia się i fixuje wyraźnie wolniej, niż Garmin Mobile XT. Co mnie zaskakuje, bo np. nuvi, jak na firmware dedykowany, uruchamiają się IMHO bardzo żółwiowato. A to wszak identyczny interfejs.

Na Rafaela, w jakiejś wyszukanej mądrości swojej, wykupiłem nawet chyba 24-miesiące, bo różnica między 140 a 160 PLN jest dość nieistotna.
Byłoby mi zatem dość miło, gdyby wykupiony soft zaczął działać. Choćby na Diamondzie, bo mam plan wymienić Rafaela na Diamonda. Poza tym, wchodzą drugie wersje HD i Pro, może i NE ruszy cztery litery w związku z tym.

Trochę więc naciskam we własnym interesie...  :S

*

Offline grzegorz01

  • ***
  • 298
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 06, 2009, 08:26:47 »
Kupiłem roczny abonament Premium i na Nokię, i na Rafaela (wiem, że to nie Diamond czy HD, ale jak na Diamondzie będzie bez problemu działać, to i na Rafaelu pójdzie). Na Nokii 6650 (polecam - klapka z GPS, S60v3, wyhaczyłem na Allegro za 280 PLN) działa w zasadzie bez problemów, choć uruchamia się i fixuje wyraźnie wolniej, niż Garmin Mobile XT. Co mnie zaskakuje, bo np. nuvi, jak na firmware dedykowany, uruchamiają się IMHO bardzo żółwiowato. A to wszak identyczny interfejs.

Na Rafaela, w jakiejś wyszukanej mądrości swojej, wykupiłem nawet chyba 24-miesiące, bo różnica między 140 a 160 PLN jest dość nieistotna.
Byłoby mi zatem dość miło, gdyby wykupiony soft zaczął działać. Choćby na Diamondzie, bo mam plan wymienić Rafaela na Diamonda. Poza tym, wchodzą drugie wersje HD i Pro, może i NE ruszy cztery litery w związku z tym.

Trochę więc naciskam we własnym interesie...  :S

Dziwne jest to że musisz naciskać. To jest po prostu naciąganie ludzi i tak trzeba to nazwać. Takie kwiatki to mogą się dziać w przypadku oprogramowania rozdawanego za darmo ale nie płatnej wersji komercyjnej. Zachowanie firmy wobec zaistniałej sytuacji świadczy o totalnej ignorancji oraz braku umiejętności. Żadna inna aplikacja (a testowałem co najmniej kilka na HTC Diamond) nie ma takich problemów jak NaviExpert. Nie dość że nie potrafią lub nie chcą problemu rozwiązać (nie wiem co gorsze) to jeszcze bezczelnie udają że wszystko jest OK.

Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 07, 2009, 14:06:55 »
A czy jest osoba na tym forum, której NE działa na WM??? Pytam z czystej ciekawości.

*

Offline grzegorz01

  • ***
  • 298
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 07, 2009, 15:52:35 »
A czy jest osoba na tym forum, której NE działa na WM??? Pytam z czystej ciekawości.

Dobre pytanie. Też jestem ciekawy.

Odp: Nowa (4.3.1) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 07, 2009, 16:23:30 »

Wciąż obecne są błędy:
- nazwa ulicy w "Przeglądaniu mapy" dalej zasłania współrzędne



Na telefonie Nokia N82 problem ten nie występuje, współrzędne są pod nazwą ulicy

*

Offline kiloff

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NE @ K800i+LD3W oraz 520XL+ML145
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 07, 2009, 17:19:36 »
Wciąż obecne są błędy:
- nazwa ulicy w "Przeglądaniu mapy" dalej zasłania współrzędne

Na telefonie Nokia N82 problem ten nie występuje, współrzędne są pod nazwą ulicy

Czyli problem poprawiono ale nie na każdym modelu telefonu (na moim K800i jest źle).

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 07, 2009, 17:39:38 »
Na telefonie Nokia N82 problem ten nie występuje, współrzędne są pod nazwą ulicy

Nokia nie posiada WM. Symbiana itp pytanie nie dotyczy. Czy jest tutaj jedna chociaż osoba której NE działa na WM. Przynajmniej na tym przysłowiowym dziadku Diamondzie?
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline siemi1

  • ****
  • 501
  • Płeć: Mężczyzna
    • forum
  • Sprzęt: Samsung Omnia II 8GB Orange,
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 07, 2009, 18:04:59 »
teoretycznie jesli masz Esmerteca powyzej 06.2008 to powino działac.. u mnie na wersji 3.1 z 11.2007 nie działa odpla sie tylko ekran startowy i koniec.
__________________________________
Samsung Omnia II 8GB ROM Orange

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 07, 2009, 21:08:38 »
teoretycznie jesli masz Esmerteca powyzej 06.2008 to powino działac.. u mnie na wersji 3.1 z 11.2007 nie działa odpla sie tylko ekran startowy i koniec.


teoretycznie to ja wiem jak zbudować bombę atomową...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline Rafi1980

  • **
  • 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC Sensation
  • Sprzęt: HTC Sensation
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 08, 2009, 00:07:54 »
U mnie po zainstalowaniu esmerteca 20081203.2.1 NE dziala bez uwag choc info wyswietlane moglyby byc wieksze.

*

Offline siemi1

  • ****
  • 501
  • Płeć: Mężczyzna
    • forum
  • Sprzęt: Samsung Omnia II 8GB Orange,
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 08, 2009, 12:56:03 »
A pisza ze od 2008.06 powinno działać... ehh powinni wp

przetestowac u siebie wszystlie wersje jakie zgłaszaja uzytkownicy i zamieścić na jakich nie działa..
__________________________________
Samsung Omnia II 8GB ROM Orange

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 08, 2009, 16:14:00 »
Siemi,
a zainstalowałeś nowszego Esmerteca i działa Ci NE na Kaiserze?

Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 10, 2009, 21:11:18 »
Pojawiła się wersja 4.3.2. Aktualizacja zrobiła się automatycznie.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 10, 2009, 21:20:11 »
sprawdzał ktoś na PDA? Działa GPS?
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline grzegorz01

  • ***
  • 298
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 10, 2009, 23:18:20 »
sprawdzał ktoś na PDA? Działa GPS?

Bez zmian. Nie działa.

Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 15, 2009, 13:21:22 »
sprawdzał ktoś na PDA? Działa GPS?

Bez zmian. Nie działa.

A zainstalowanie tego Esmerteca, o którym mowa wyżej nie pomaga??

*

Offline grzegorz01

  • ***
  • 298
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 15, 2009, 20:25:53 »
sprawdzał ktoś na PDA? Działa GPS?

Bez zmian. Nie działa.

A zainstalowanie tego Esmerteca, o którym mowa wyżej nie pomaga??

Mam wymaganą Jave.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa (4.3) wersja NaviExperta
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 16, 2009, 10:24:28 »
buuuu
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...