Nawigacja GPS > NaviExpert

Nokia i NE

(1/9) > >>

tora:
witam.
dzisiaj zaciągnołem naviexperta z sieci.
czekam na antene, więc jeszcze nie sprawdziłem działania.
ale moje pytanie dotyczy pamięci potrzebnej do bezawaryjnej pracy.
ściągając mapy bez gps, ciągle miałem info o braku miejsca w pamięci.
wywaliłem praktycznie wszystko z różnych folderów typu zdjęcia, nagrania, filmy, nic niestety to nie dało.
dopiero usunięcie kilku aplikacji jawa pozwoliło na zassanie map miast bez gps.
pytanie moje jest takie:
którą pamięć w 6230i mam utrzymywać w "czystości" żeby nie napotkać w przyszłości problemów z jej brakiem ?

Ps: to mój pierwszy post, ale jestem na tym forum jakiś czas jako user HOLUXA i AM, i naprawde znalazłem tu praktycznie wszystkie odpowiedzi na moje pytania, (bez zadawania pytań) więc pozdrawiam serdecznie  :twisted:

malykubus:
sam sobie odpowiedziales..chodzi o folder z aplikacjami java..niestety telefon ma okreslona zdefiniowana pamiec na aplikacje..i nie jest ona dynamiczna..(nie jestem na 100% pewien wiec nalezy traktowac to z przymruzeniem oka) ale jesli mapy sa w formie aplikacji java to nie wrzucisz ich wiecej niz masz pamieci..sprawdz ile w tej nokii jest miejsca na jave..ale nie za duzo bo aplikacje generalnie sa malutkie zazwyczaj

panowie z Naviexperta mogliby sie w tej kwestii wypowiedziec..mianowicie gdzie sa przechowywane mapy w telefonie bo jesli jest jak pisze czyli mapa jest aplikacja java to w intrukcji do tego model jest wyraznie napisane ze mozna je przechowywac tylko w folderze kolecja albo gry

tora:
dokładnie, troche to nie jest jasne.
mam 512Mb karte i chętnie tam skierował bym mapy.

tora:
NOKIA 5140i - kupiłem kiedyś taki model nokii. (salon nokii)
do tego dokupiłem obudowe z odbiornikiem GPS (salon nokii)
reklamy mówiły że będzie działała nawigacja
 :wink:
no i faktycznie działa, ale tylko poza granicami Polski  :twisted:
naviexpert,  to coś co działa podobnie jak aplikacja z mojej 5140i (tym tropem zresztą odnalazłem NEx), ale niestety NEx nie wspiera modelu 5140i  :cry:  ze względu na zbyt małą zawartość pamięci  :twisted:

i tego nie czaje  :cry:
program który jest w obudowie nokii 5140i wspiera, i rozmiar pamięci nie jest problemem, a NEx nie wspiera.
pytanie:
czy będzie kiedyś wspierał ?
czy firma NEx nie robi nic w tym kierunku żeby wspierał ?

NaviExpert:
Wg. specyfikacji maksymalny rozmiar programu w javie na 5140 to 128kB. NE jest zdecydowanie wiekszy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej