NE zmienia dostawcę map - Emapa zamiast Imagisu

  • 11 Odpowiedzi
  • 25737 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
NE zmienia dostawcę map - Emapa zamiast Imagisu
« dnia: Kwiecień 27, 2012, 11:39:23 »
Od maja NaviExpert które pojawi się w nowej wersji, będzie korzystał z map Emapy:
http://www.emapa.pl/news,main,131.html
Tym samym maj dla użytkowników NE będzie źródłem nowych wrażeń, pożegnają się z całkiem niezłymi
mapami Imagisu, na rzecz najbardziej szczegółowych (pod względem gęstości siatki drogowej),
ale też mających opinię najgorzej skategoryzowanych map firmy Emapa.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: NE zmienia dostawcę map - Emapa zamiast Imagisu
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 28, 2012, 01:12:10 »
Nie wiem, kto stawia blokady i utrudnienia na mapie - Imagis czy NE? Wiem tylko, że wczoraj nie dało się jechać z Kiezmarku do Przejazdowa (dojazdówka do Gdańska na DK7), bo NE cały czas albo kierował na objazd, albo kazał zawracać do poprzednio zignorowanych skrętów na objazd. "Siódemka" na tym odcinku upstrzona na mapie znakami "Uwaga roboty drogowe", jak sufit toalety publicznej przez muchy. A nic szczególnego się tu dziś chyba nie dzieje (jeżdżę ca. raz w miesiącu), pomijając przerzucany od miesięcy wiadukt do A1/Pruszcza i związany z tym objazd przez Bogatkę.

Nie trzeba czekać na Emapę, by zafundować użytkownikom NE dreszczyk.

Swoją drogą - zmiana dostawcy map to dość ryzykowny zabieg przed Euro 2012.

*

Offline Janeo

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: NE zmienia dostawcę map - Emapa zamiast Imagisu
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2012, 10:05:57 »
ale też mających opinię najgorzej skategoryzowanych map firmy Emapa.
Ale wprowadza asystenta pasa ruchu, to muszę pochwalić. Nareszcie!  :D
Co prawda z linku to widać, ale muszę nacieszyć oczy :

Pozdr. - Janeo

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: NE zmienia dostawcę map - Emapa zamiast Imagisu
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 29, 2012, 13:06:31 »
Cytat: Janeo
Ale wprowadza asystenta pasa ruchu, to muszę pochwalić. Nareszcie!  :D
Nam nadzieję, że to nie będzie tylko na otarcie łez.
Obawiam się że zmiana mapy jest tu znacznie większym krokiem wstecz.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline mif4

  • **
  • 208
  • Sprzęt: SG Advance poprzednio: BLOW Sirrocco. Modecom AX
Odp: NE zmienia dostawcę map - Emapa zamiast Imagisu
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 23, 2012, 15:56:57 »
Tym samym maj dla użytkowników NE będzie źródłem nowych wrażeń
Faktycznie. Beta zamiast na ul. Czarnowiejską 1 w Krakowie, poprowadziła mnie na Piotra Michałowskiego.... i to jakimi zakamarkami w Krakowie  :grin: (trasa rekomendowana z Liszek)
NE nie zdobędzie już żadnej nagrody w testach, nawet przez siebie sponsorowanych :P

Odp: NE zmienia dostawcę map - Emapa zamiast Imagisu
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 24, 2012, 13:24:58 »
Faktycznie. Beta zamiast na ul. Czarnowiejską 1 w Krakowie, poprowadziła mnie na Piotra Michałowskiego.... i to jakimi zakamarkami w Krakowie  :grin: (trasa rekomendowana z Liszek)
NE nie zdobędzie już żadnej nagrody w testach, nawet przez siebie sponsorowanych :P

Oj naprawdę straszny błąd na korkosferze ten adres jest pokazany o 50m od rzeczywistego miejsca a na emapi.pl widać ze adres jest prawidłowo przypisany.
NE potrafi wygrać z AM, sam ostatnio testowałem z kolegą NE i AM i raz wygrała AM a dwa razy NE. Nie martwiłbym się o testy, NE na pewno będzie w czołówce.

*

Offline mif4

  • **
  • 208
  • Sprzęt: SG Advance poprzednio: BLOW Sirrocco. Modecom AX
Odp: NE zmienia dostawcę map - Emapa zamiast Imagisu
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 24, 2012, 23:47:38 »

Oj naprawdę straszny błąd na korkosferze ten adres jest pokazany o 50m od rzeczywistego miejsca a na emapi.pl widać ze adres jest prawidłowo przypisany.
Prowadzenie na inną ulicę wg Ciebie nie jest błędem?  :evil:
Na korko i emapi adres się pokrywa, tylko nijak się ma do rzeczywistego położenia budynku.  :E
Wejście do budynku jest od strony Czarnowiejskiej 1, więc po co kręcenie po zakamarkach?
Na budynku, od strony Michałowskiego jest tablica z nazwą ulicy "Piotra Michałowskiego", co może dodatkowo mylić.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2012, 09:39:51 wysłana przez mif4 »

*

Offline Janeo

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: NE zmienia dostawcę map - Emapa zamiast Imagisu
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 30, 2012, 18:04:52 »
Nie martwiłbym się o testy, NE na pewno będzie w czołówce.
Optymista...  :lol:
Nie dość, że NE zmienił mapy na szajs którego poprawa wymagać będzie prawdopodobnie wielomiesięcznej pracy, to jeszcze rzucił się na nową wersję 8.0 (teraz beta 1,2,3, ...), która jak żadne inne dotychczasowe bety jest ciągle półproduktem, i to jedynie na Androida. To raczej jakiś krzyk rozpaczy, marketingowy bubel.

A tu proszę, w zasięgu ręki darmowa, profesjonalnie zrobiona, na mapach jak ma Automapa, z omijaniem korków, najprawdziwsza nawigacja targeo.mobi. Przetestowałem dziś wstępnie tą aplikację i na razie złego słowa nie mogę powiedzieć. Ma rzeczy najważniejsze (i wystarczy!): wyszukiwarkę adresów, omijanie korków, aktualizację trasy w czasie jazdy, punkty pośrednie trasy, personalizację wyświetlanych danych na wyświetlaczu (tu nazywa się pilot) np. pokazywanie 2-go skrętu czego nie ma w NE.
Jest o niej cicho nie wiem dlaczego... aplikacja inteligentnie uproszczona i w tej kwestii zbyt dopracowana, żeby być ciągle darmowa... Więc tylko czekać, jak rzucą ją na rynek za pieniądze.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2012, 08:58:29 wysłana przez Janeo »
Pozdr. - Janeo

*

Offline Klusek

  • *****
  • 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: NE zmienia dostawcę map - Emapa zamiast Imagisu
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 30, 2012, 18:47:20 »
Cytuj
aplikacja inteligentnie uproszczona i w tej kwestii zbyt dopracowana, żeby być ciągle darmowa...
Bo ona darmowa nie jest, za darmo można sobie ją wypróbować. Normalnie kosztuje 2 zł za tydzień lub 5 zł za cały miesiąc.
Sony Xperia Arc S powered by:
FXP208 - CM10

*

Offline Janeo

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: NE zmienia dostawcę map - Emapa zamiast Imagisu
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 30, 2012, 18:50:45 »
Aaa, nie doczytałem. Czyli jednak profesjonalna  :ok:.
EDIT:
"Warunki korzystania z usług - Opłaty: Aplikacja Targeo.mobi jest udostępniana bezpłatnie, jednak mapy i inne dane z serwera" [po kosztach gprs - mój skrót].
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2012, 19:05:36 wysłana przez Janeo »
Pozdr. - Janeo

*

Offline Klusek

  • *****
  • 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: NE zmienia dostawcę map - Emapa zamiast Imagisu
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 30, 2012, 19:12:29 »
Aaa, nie doczytałem. Czyli jednak profesjonalna  :ok:.
EDIT:
"Warunki korzystania z usług - Opłaty: Aplikacja Targeo.mobi jest udostępniana bezpłatnie, jednak mapy i inne dane z serwera" [po kosztach gprs - mój skrót].

No to teraz mój błąd, bo płatny jest ale "Drogowskaźnik" czyli to samo co targeo.mobi, ale z logiem Plusa.
Sony Xperia Arc S powered by:
FXP208 - CM10

Odp: NE zmienia dostawcę map - Emapa zamiast Imagisu
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 15, 2012, 11:07:07 »
"Warunki korzystania z usług - Opłaty: Aplikacja Targeo.mobi jest udostępniana bezpłatnie, jednak mapy i inne dane z serwera" [po kosztach gprs - mój skrót].
No to teraz mój błąd, bo płatny jest ale "Drogowskaźnik" czyli to samo co targeo.mobi, ale z logiem Plusa.
Tak, ale za to w Drogowskaźniku transfer danych jest bezpłatny. Przy wyborze pomiędzy Targo.mobi a Drogowskaźnikiem wystarczy zdecydować co wygodniejsze i tańsze.