NE 4.3.3 z poprawioną obsługą GPS

  • 12 Odpowiedzi
  • 5251 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline СП4УБВ

  • *****
  • 1106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Atrix
NE 4.3.3 z poprawioną obsługą GPS
« dnia: Kwiecień 28, 2009, 21:38:08 »
NE 4.3.3 - najnowsza wersja z działającym GPSem już na stronie NE:

http://get.naviexpert.pl/4.3.3/

Ja już dziś nie mam jak przetestowac, numery do programu mam gdzie indziej. Napiszcie czy w koncu działa połączenie z GPS jak powinno.


*

Offline Visitor

  • **
  • 172
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA I, MDA Compact IV, HTC HD2, Galaxy S4
Odp: NE 4.3.3 z poprawioną obsługą GPS
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 29, 2009, 10:46:06 »
Dziś rano pobrałem wersje 4.3.3 raczej nie licząc na jakąś rewolucję... Zaktualizowałem Jave do wersji z lutego tego roku i zainstalowałem. Program ruszył, GPS złapał fixa po kilku sekundach i pokazywał poprawnie pozycje  :D

W tej chwili czekam na reset abonamentu, chce potestować jak NaviExpert sprawdza sie w "warunkach bojowych"   B)

Pozdrawiam.

*

Offline СП4УБВ

  • *****
  • 1106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Atrix
Odp: NE 4.3.3 z poprawioną obsługą GPS
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2009, 15:29:02 »
Sam też juz sprawdziłem, w tej wersji GPS działa już bezproblemowo :)

EDIT:

Natomiast nie wiem czy działa system omijania korków, gdyz wybrałem punkt docelowy w Białymstoku, wybrałem trasę premium i poprowadziło mnie przez największe korki na tym odcinku, dodatkowo na koniec dostałem objazd dookoła osiedla.

Taka sama trasa, tylko bez objazdu osiedla wyszła mi w AM i MM i Igo, więc jak dla mnie to lipa jakaś z tym omijaniem korków, albo nie umiałem tego właczyć w programie.

Nie bazując na nawigacji i znając objazdy, dotarłbym na miejsce dużo szybciej.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2009, 15:46:57 wysłana przez sp4ubw »

Odp: NE 4.3.3 z poprawioną obsługą GPS
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 29, 2009, 15:58:09 »

...Natomiast nie wiem czy działa system omijania korków, gdyz wybrałem punkt docelowy w Białymstoku, wybrałem trasę premium i poprowadziło mnie przez największe korki na tym odcinku, dodatkowo na koniec dostałem objazd dookoła osiedla...

Cudów z tym omijaniem korków to się nie spodziewaj, dane na których bazuje system są historyczne i na bieżąco nie są brane pod uwagę. Ale jakby jeździło tamtędy więcej ludzi z NE to system powinien z czasem nauczyć się że są tam korki o określonej porze i że ominięcie ich jakąś trasą alternatywną spowoduje szybsze przybycie do miejsca.

*

Offline СП4УБВ

  • *****
  • 1106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Atrix
Odp: NE 4.3.3 z poprawioną obsługą GPS
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 29, 2009, 16:15:57 »
Zapewne z NE przejechało tam z 10 osób może. Masz rację.

Jedna rzecz mi się nie podoba w NE, brak widoku numerów budynków, jak i całkowity brak jakichkolwiek budynków, są tylko drogi.

Ale na plus w stosunku do innych programów, ten jeden pokazał mi odcinki remontowane na mapie.

Odp: NE 4.3.3 z poprawioną obsługą GPS
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 29, 2009, 16:40:17 »
Zapowiadają wersje 5.0, której nie będą obsługiwać słabsze telefony. Podejrzewam że może pójdą w stronę bogatszej szaty graficznej.
A jeśli chodzi o remonty na drogach to rzeczywiście mają dobrą bazę danych, no i można samemu też zgłaszać z poziomu programu jakieś remonty czy fotoradary.
Gdyby program ten miał większą ilość użytkowników, baza w/w była by pewnie bliska 100%

*

Offline Visitor

  • **
  • 172
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA I, MDA Compact IV, HTC HD2, Galaxy S4
Odp: NE 4.3.3 z poprawioną obsługą GPS
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 29, 2009, 20:10:58 »
Jutro w południe maja odblokować weekendowy test więc sprawdzę jak działa ten system omijania korków. Swoją drogą takie akcje promocyjne są dobrym sposobem na uzupełnienie bazy danych NaviExperta.

Pozdrawiam.

*

Offline mieszk3

  • 23
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: NE 4.3.3 z poprawioną obsługą GPS
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 30, 2009, 09:15:29 »
Jest już dostępna zaktualizowana wersja 4.3.3 z poprawioną obsługą GPS na telefonach WM firmy HTC oraz SonyEricsson (Xperia).
Problemem okazał się brak kompatybilności .neta 3.5 CF z wersją 2.0 (który to framework jest minimalną wersją wymaganą przez NE).
Niestety żaden z telefonów przez nas testowanych nie posiadał preinstalowago frameworka w wersji 3.5. Stąd mogły się zdarzać problemy na niektórych telefonach.

Abonamenty wykupione przez użytkowników tych telefonów zostaną zresetowane przed zakończeniem okresu rozkodowania serwera na weekend majowy:
http://www.naviexpert.pl/o-firmie/aktualnosci/czytaj/artykul/naviexpert-rozkodowany-na-dlugi-weekend-majowy.html .

Wersja ta jest oficjalnie wspierana tylko na telefonach podanych na naszej stronie (http://www.naviexpert.pl/pobierz.html).
Od strony technicznej wymagana jest maszyna wirtualna Esmertec (w możliwie najnowszej wersji). Mamy niepotwierdzone przez nas informacje od użytkowników, którzy z powodzeniem uruchomili NE także na innych telefonach WM po doinstalowaniu tej maszyny Javy.

Zachęcamy gorąco do aktualizacji NE do tej wersji. Przypominamy raz jeszcze, że przez weekend majowy można NaviExperta przetestować za darmo.


*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: NE 4.3.3 z poprawioną obsługą GPS
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 02, 2009, 09:26:57 »
nie chce mi się uwierzyć w tą bajkę o frameworku, ponieważ mój diamond posiadał 6.1 z .net 3.5. A jak pisałem już wcześniej kilka razy, GPS nie działał.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: NE 4.3.3 z poprawioną obsługą GPS
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 02, 2009, 09:32:49 »
Z pewnością nie działa na (moim) Raphaelu (.Net CF 3.5, Esmertec z grudnia, czy z listopada). Nie działa GPS. Przejechałem z Bielan do Marek (GPS był wcześniej, w ciągu dwóch-trzech godzin, fixowany kilka razy), a NE wciąż łączył.
Postanowiłem go przez jakiś czas nie męczyć. Dla własnej higieny psychicznej.

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: NE 4.3.3 z poprawioną obsługą GPS
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 02, 2009, 10:29:32 »
Problemem okazał się brak kompatybilności .neta 3.5 CF z wersją 2.0 (który to framework jest minimalną wersją wymaganą przez NE).
Niestety żaden z telefonów przez nas testowanych nie posiadał preinstalowago frameworka w wersji 3.5. Stąd mogły się zdarzać problemy na niektórych telefonach.

nie chce mi się uwierzyć w tą bajkę o frameworku, ponieważ mój diamond posiadał 6.1 z .net 3.5.

Ja to zrozumiałem tak, że wcześniejsze wersje NE nie były kompatybilne z .net 3.5, a telefony, na których testowali NE miały .net 2.0, z którym wcześniejsze wersje NE działały.

*

Offline mieszk3

  • 23
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: NE 4.3.3 z poprawioną obsługą GPS
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 04, 2009, 09:24:21 »
Dokładnie tak. W wersji 3.5 frameworka jest problem z obsługa portów COM. Generalnie .net ma z tym problem, niestety.

*

Offline MarioM74

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, Blow GPS35V
Odp: NE 4.3.3 z poprawioną obsługą GPS
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 07, 2009, 09:56:27 »
Dokładnie tak. W wersji 3.5 frameworka jest problem z obsługa portów COM. Generalnie .net ma z tym problem, niestety.

To chyba tylko NE ma ten problem. U mnie po zainstalowaniu frameworka 3.5 AM znacznie przyspieszyła - ładowanie aplikacji i łapanie fixa.
Zmiana frameworka na 2.0 nic nie pomaga w NE w mim przypadku.

Mam Jave Esmerteca (na MDA Compact3 - Artemis), z lutego tego roku  czyli 20090216.5.1, NE u mnie przy instalacji wykrywa wbudowany GPS, ale  sama aplikacja ma problem z połączeniem się z GPS. Co chwila łączy się i zrywa, łączy się i zrywa, i tak w kółko. To moja pierwsza navi, która ma problem z GPSem!

pozdrawiam
Mario