NaviExpert zaczyna kasować na swoim forum krytyczne wątki i posty

  • 5 Odpowiedzi
  • 10724 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Janeo

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
Poniżej przedstawiam mój tekst polemiczny ze starcia lizusów i krytyków, który został przez NaviExperta skasowany.
Już chyba dlatego warto go reanimować :)...

------------------------
"Kol. X zarzuca kilku osobom krucjatę przeciwko NE, w tym mnie pisząc, że nie może tej krucjaty zrozumieć, nazywa część udzielających się tu grupą "frustratów organizujących ścianę płaczu" i że brak jest logicznych do tego podstaw.
Wiele z rzeczy, o których pisze X jest trafnych, np. że w każdym produkcie można znaleźć wady. I że w jego ocenie "NE jest dobry i wart swojej ceny" - ale przecież sam o tym parę razy pisałem (!) i nie tylko ja, że wart swojej ceny i że nie ma innej tego typu lepszej nawigacji w Javie.
Ale czy to znaczy, że nie ma co krytykować? Albo jeszcze lepiej - że NE należą się bałwochwalcze wyłącznie pochwały i to szczególnie po wypuszczeniu 6.0?

Problem z kol. X polega na tym, że - jak pisze będąc przez "wiele miesięcy na tym forum jak gość" - nie zauważył, że w tym czasie grupa niezwykle zaangażowanych zwolenników tej nawigacji (w tym ja) w co prawda niezbyt częstym, ale obustronnym porozumieniem ze strony Naviexperta czy zrozumieniem proponowała mnóstwo poprawek do tej nawigacji. Przez te miesiące [...] nie było praktycznie żadnych krytyków.
Wszystkie nadzieje, jakie w tych miesiącach ta grupa osób pokładała czy nabyła w związku z Naviexpertem, a właściwie w związku ze spodziewanymi POPRAWKAMI (które nie zostały nawet dotknięte w v 6.0 przez NE nie mówiąc o propozycjach ulepszeń) - UPADŁY. Mogę wyliczyć dziesiątki różnych zgłoszeń złego wyszukiwania POI czy innych spraw. Mało tego, zgłoszona do testowania 6.0 została zaanonsowana jako przełomowa i to nie tylko z czysto psychologicznego punktu widzenia (numeru wersji). Sorry, ale nie jestem Gośką czy Maryśką z reklamy NE
[ http://www.twojaera.pl/artykul,421,ekspert_w_praniu,porady,2.html ].
Żeby było jasne, powstałą sytuację NE uznał za normalną, nie było żadnych tłumaczeń czy przeprosin, a należały się piewcom tego programu czy zwykłym zwolennikom. W tym sensie taka sytuacja rzeczywiście zrodziła u wielu frustracje, u innych złość. Ale nie nas winić za to. W tym sensie Naviexpert będzie zbierał cięgi za nicnierobienie i wprowadzEnie w błąd. To ostatnie akurat nie dotyczy kol.X, bo nie brał w tym udziału więc nie rozumie.

W tym miejsu należy ustosunkować się to zarzutu, iż część użytkowników zadowolonych z NE nie zostaje dopuszczona do głosu (zostaje pogoniona). Tu mogę powiedzieć tylko w swoim imieniu: rzeczywiście reaguję na bałwochwalcze, czołobitne, słodko-wymiotne wypowiedzi. Forum internetowe nie jest od tego, żeby prześcigać się w takich wypowiedziach, na wielu innych takie wypowiedzi spotykają się z podobnymi reakcjami. Na forach ścierają się opinie - co dobre, ale przede wszystkim co złe. Co dobre w NE wszyscy tutaj już od dawna wiedzą, więc wałkowane najczęściej jest (i winno być) co jest złe, dla dobra nas samych i Naviexperta. I dotyczy to nie tylko szczegółów pracy programu nawigacyjnego, ale i robienia przez Naviexpert w konia szerszej publiczności, o czym było wyżej.

Niestety X - jako uważny obserwator tego forum - tego wszystkiego raczył nie zauważyć czy nie rozumieć, natomiast wypowiedział totalne truizmy, z którymi nie sposób się nie zgodzić:
- na tej nawigacji można całkiem przyzwoicie jeździć
- nie ma innej takiej na Javę
- nie ma takiej za tak niską cenę
i że w związku z tym nie ma co tak Naviexperta krytykować.
Zaiste, wyjątkowo "trafna" ocena tej całej ściany płaczu!"

----------------------

Mogę mieć rację albo nie, ale skasowanie tego daje wiele do myślenia.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2010, 19:59:01 wysłana przez Janeo »
Pozdr. - Janeo

Odp: NaviExpert zaczyna kasować na swoim forum krytyczne wątki i posty
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2010, 20:21:53 »
No cóż... zobaczymy jak to będzie.

Również zacytuję pewną wypowiedź...
"Podsumowując: można wprowadzić cenzurę i mieć same achy i ochy jacy to jesteśmy wspaniali. Po co mówić że traktor ma niesprawne koło? Lepiej chwalić się że ma aż trzy sprawne! :)"

Odp: NaviExpert zaczyna kasować na swoim forum krytyczne wątki i posty
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2010, 20:33:24 »
Właśnie wracam z forum NE i widzę, że to raczej Twoja postawa Janeo nie spotkała się ze zrozumieniem innych forumowiczów :mrgreen:
Numer z klozetem godny autora postu :ok:
Szczerze- na miejscu moderatora też bym to zbanował.....
Niepokorny mściciel Janeo w akcji :]

*

Offline Janeo

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: NaviExpert zaczyna kasować na swoim forum krytyczne wątki i posty
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 30, 2010, 07:27:31 »
Zbanował? Pierwsze słyszę, jeszcze tam nie zaglądałem.
Niestety chyba nie wyciągnąłeś odpowiednich wniosków co do intencji NaviExperta, skasowany wątek dowodzi czegoś innego. Niestety.
Pozdr. - Janeo

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: NaviExpert zaczyna kasować na swoim forum krytyczne wątki i posty
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 03, 2010, 12:34:36 »
Janeo, spojrz, ze on zarejestrowal sie tylko po to by napisac tego posta, jak myslisz- kto to jest? :)

*

Offline Janeo

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: NaviExpert zaczyna kasować na swoim forum krytyczne wątki i posty
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 03, 2010, 12:43:19 »
Wiadomo kto - hkoziarek albo ktoś inny z NaviExperta. :wink:.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2010, 13:01:33 wysłana przez Janeo »
Pozdr. - Janeo