NaviExpert wersja 7.0 już dostępna, wersja mobilna Korkosfera

  • 11 Odpowiedzi
  • 18559 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

NaviExpert wersja 7.0 już dostępna, wersja mobilna Korkosfera
« dnia: Wrzesień 21, 2011, 11:11:13 »
Tak jak w temacie, wersja 7.0 nawigacji NaviExpert jest już dostępna i można ją pobrać standardowo poprzez http://getne.pl/default-ota/, pierwszy tydzień korzystania z nawigacji jest bezpłatny. Co do wprowadzonych nowości to lista jest długa do najważniejszych można zaliczyć:

- wygodne potwierdzanie bądź odznaczanie mijanych na trasie fotoradarów
- automatyczne przeliczanie trasy pod wpływem napływających danych z Community Traffic Online
- nowa warstwa na mapie pokazująca (odpowiednimi kolorami) natężenie ruchu w danej chwili.
- pojawienie się ikony w pasku statusu Androida (szybkie i proste przywracanie aplikacji)

Oprócz tego w Android Market są dostępne dwie nowe aplikacje od NaviExpert:

CityZenek - moduł nawigacji pieszej wraz z komunikacją miejską (9 miast: Bydgoszcz, Kraków, Łodź, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław i Trójmiasto: Gdańsk, Sopot, Gdynia)

Korkosfera -  mobilna mapa Polski wraz z informacjami o natężeniu ruchu w danej chwili.

*

Offline loligo

  • ****
  • 694
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone
Odp: NaviExpert wersja 7.0 już dostępna, wersja mobilna Korkosfera
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2011, 12:39:16 »
Wszystko ładnie  :ok:, tylko jak usunąć ikonkę NE z paska powiadomień.

Odp: NaviExpert wersja 7.0 już dostępna, wersja mobilna Korkosfera
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2011, 12:58:09 »
A w jakim celu dokładnie? Generalnie dzięki temu nie ma już problemów z "zabijaniem" procesu w tle w nowszych wersjach Androida. Ikonka znika kilka s po wyłączeniu aplikacji (przy wyłączaniu są przesyłane informacje do systemu Community traffic).

Odp: NaviExpert wersja 7.0 już dostępna, wersja mobilna Korkosfera
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2011, 13:31:40 »
Winszuje twórcom aplikacji. Dziś uratowali mi tyłek, bo znów bym się spóźnił do pracy. Nawet mój szef był zaskoczony, że byłem przed czasem  :mrgreen:

*

Offline loligo

  • ****
  • 694
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone
Odp: NaviExpert wersja 7.0 już dostępna, wersja mobilna Korkosfera
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 21, 2011, 14:56:34 »
Ikonka nie znika już dobrą chwilę.
Chcę mieć możliwość wyłączenia tego co mi przeszkadza - rzeczona ikonka.

*

Offline joker77

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung I600, Toshiba G910, htc magic
Odp: NaviExpert wersja 7.0 już dostępna, wersja mobilna Korkosfera
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 21, 2011, 19:48:20 »
Mam nadzieje że poprawią drobne błędy typu, objedź drogę którą właśnie się poruszasz, po mimo że nie ma na niej korka, aby było śmieszniej jechałem w W-wie około 22, podobne zdarzenia trafiły mi się w innych dużych miastach jak Wrocław, Kraków czy Gdańsk.

Wyznaczanie trasy rekomendowanej - też szwankuje, zamiast wyznaczyć najlepiej przejezdną trasą to zdarzają się jazdy wąskimi uliczkami.

A jeszcze należało by obalić mit o często aktualizowanych mapach, to raczej jest to być może raz w ciągu 3 m-cy aktualizujemy.
Jest wiele dróg szczególnie tych objazdowych remonty które np. w Gdańsku mają potrwać do maja przyszłego roku, a już trwają od 9 m-cy i jakoś nikt nie nałożył ani nowych tras ani objazdów.

Odp: NaviExpert wersja 7.0 już dostępna, wersja mobilna Korkosfera
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 23, 2011, 09:40:01 »
loligo a ile dokładnie czasu upływa od zamknięcia aplikacji do zniknięcia ikonki? Na i5700 mam ją widoczną w pasku powiadomień przez zaledwie kilka sekund... joker77 tyle jest dużych aktualizacji map przez Imagis, ale nie zapominaj, że załoga nanosi poprawki, nowe drogi również we własnym zakresie :)

*

Offline loligo

  • ****
  • 694
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone
Odp: NaviExpert wersja 7.0 już dostępna, wersja mobilna Korkosfera
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 23, 2011, 10:19:22 »
Ikonka znika dopiero po restarcie.

Odp: NaviExpert wersja 7.0 już dostępna, wersja mobilna Korkosfera
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 26, 2011, 10:48:25 »
Hmm bardzo dziwne jeśli to nie problem to podaj wersję oprogramowania (bo telefon ten co jest w podpisie?) jeśli jest to jakiś mod to jaki- podeśle informacje do załogi NE o nieznikającej ikonce.

*

Offline loligo

  • ****
  • 694
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone
Odp: NaviExpert wersja 7.0 już dostępna, wersja mobilna Korkosfera
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 26, 2011, 12:39:20 »
To była kwestia softu, nie znikało na Iceandfire 3.0 . Zainstalowałem CM 7 i już jest ok.

*

Offline joker77

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung I600, Toshiba G910, htc magic
Odp: NaviExpert wersja 7.0 już dostępna, wersja mobilna Korkosfera
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 30, 2011, 07:49:36 »
W środę NE mnie powalił, po wybraniu drogi rekomendowanej kazał mi (to już było w mieście docelowym pozostało około 2400m), wykonać 5 skrętów, a gdy wracałem okazało się że wystarczyło wykonać 2 skręty abym wrócił do punktu wyjścia (uruchomienia nawigacji).

Być może ktoś z producentów sobie to weźmie do serca, i zmodyfikują aplikację tak aby wybierana droga rekomendowana - to tak z mniejszą ilością skrętów na skrzyżowaniach.

Czy są użytkownicy którzy mieli, mają podobne odczucia ?

Odp: NaviExpert wersja 7.0 już dostępna, wersja mobilna Korkosfera
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 04, 2011, 12:18:23 »
Pojawiła się już brandowana wersja 7.0 dla Orange, aczkolwiek warto pamiętać, że tam jest trochę inna numeracja (5.0), ale dostępne funkcje są identyczne :)


Edit

Od jakiegoś czasu w przypadku wszystkich operatorów mamy do czynienia z najnowszą wersją NaviExpert (7.0), także osoby posiadające brandowaną wersję zachęcam do aktualizacji :)
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2011, 12:18:13 wysłana przez moradin »