NaviExpert kontra Nav4all

  • 11 Odpowiedzi
  • 21384 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

NaviExpert kontra Nav4all
« dnia: Sierpień 23, 2006, 22:01:48 »
Może ktoś porównać NaviExperta z Nav4all? Używam tego drugiego od dwóch tygodni i jestem zachwycony dokładnością tras i planowania. Czy warto wydawać kasę na NaviExperta jeśli mamy (na razie) za darmo program który pokieruje praktycznie wszędzie na świecie gdzie ma zasięg tel. komórkowy?

*

Offline espek

  • 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SE P800
NaviExpert kontra Nav4all
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 10, 2006, 22:17:29 »
andrejs - mam do Ciebie pytanie. Sciagnelem bez zadnych problemów Nav4all. Program przed każdym uruchomieniem pyta się mnie czy może korzystac z internetu, zaznaczam, że może. Dalej się uruchamia. Jest czasny ekran i na górze pisze Download screen, po chwili zamiast tego pisze Download GUI, znika i wychodzi mi z aplikacji. Pokazuje się już 'standardowy windowsowy error', w którym pisze 'Cannot create class in system package. Current Java application will be closed.'
Co powinienem w takiej sytuacji zrobic?

PS. NaviExperta niestety nie ma na WM :/ Próbowałem każdy program ze spisu i niestety nie udało się uruchomić. Zawsze jakiś błąd wyskakiwał.
Sagem MY-X5m -> Siemens C35 -> Nec e228 -> Nec e338 -> Motorola MPx200 -> Medion MDSP150 -> Siemens C65 -> SE P800 -> i w planach P990i lub Mio A701:)

*

Offline cin2000

  • ****
  • 509
  • Płeć: Mężczyzna
NaviExpert kontra Nav4all
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 13, 2006, 10:49:39 »
Mam Wizarda i niby jest na liście kompatybilnych sprzętów dla Nav4all, ale zawsze wyskakuje mi błąd "Error Unable to verify digital signature". Po Googlowaniu znalazłem zalecenie zmiany rejestru w jednym miejscu z 0 na 1, co uczyniłem, ale nic się nie zmieniło. Może ktoś się spotkał z podobnym problemem. Chciałbym sobie zobaczyć jak to wygląda, ale nijak nie mogę uruchomić.  :(
"Istnieją 3 typy ludzi: Ci co umieją liczyć i Ci co nie umieją liczyć."

*

Offline Tantu

  • 30
NaviExpert kontra Nav4all
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2007, 14:54:45 »
Na mojej 9300i spisuje sie ok system Nav4all.
Zastanawiam sie tylko nad tym dlaczego nie ma nawigacji NaviExspert na N9300i i dlaczego jako powod podaja:
"W oprogramowaniu firmowym tych telefonów znajduje się poważny błąd uniemożliwiający poprawną współpracę z odbiornikiem GPS bluetooth przez programy Java" skoro Nav4all poprawnie wspolpracuje.

*

Offline Tantu

  • 30
NaviExpert kontra Nav4all
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 13, 2007, 19:20:17 »
Ostatnio troszkę potestowałem Nav4All. Używałem go na terenie Śląska. Dokładność wg. mnie bardzo dobra. Pokazuje nie tylko uliczki osiedlowe ale zauważyłem, iż nawet drogi/uliczki przemysłowe np. na terenie zakładów, kopalni. Ja używałem nawigacji bez ładowania map, wystarczyły mi tylko komunikaty głosowe wraz z strzałką, działa płynnie. Bez ładowania map nie płaci się dużo za GPRS, pobiera bardzo mało danych i sam sie rozłącza.  Jeśli ktoś ma N9300i i potrzebuje dokładniejszej nawigacji od TomTom to polecam Nav4All

*

Offline PabloG

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ipaq 214
NaviExpert kontra Nav4all
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 23, 2007, 12:35:51 »
Panowie czy ja dobrze rozumiem że Navi4all jest lepsze (dokładniejsze mapy) od Tom Toma?
Do tej pory uważałem odworotnie (na podstawie informacji w necie).
PabloG

*

Offline LuzZz

  • **
  • 184
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sith Clan page!
Odp: NaviExpert kontra Nav4all
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 11, 2007, 16:26:32 »
Cytat: PabloG
Panowie czy ja dobrze rozumiem że Navi4all jest lepsze (dokładniejsze mapy) od Tom Toma?
Do tej pory uważałem odworotnie (na podstawie informacji w necie). 
PabloG

Witam!

Z tomtomem ogólnie u nas jest bieda. 

Co do nav4all vs naviexpert: Mieszkam w Kaczogrodzie na Żoliborzu i w nav4all moja ulica nie istnieje w ogóle (jest tam parędziesiąt lat), a w naviexpercie nie dość, że istnieje, to jeszcze zaznaczona jest poprawnie (nie to, co w AutoMapie - w AutoMapie jest źle!). 

Pozdrawiam :)
Nokia 3210 -> Nokia 6210 -> Nokia 3310 -> Nokia 6610 -> Nokia 6233 -> Samsung SGH-i900 Omnia ^^

*

Offline Merauder

  • **
  • 115
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: NaviExpert kontra Nav4all
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 06, 2007, 14:32:02 »
Witam !!!
Poniewaz mam jeszcze Siemensa SXG75 (dla nie wtajemniczonych wbudowany GPS) to tez wiem dosc sporo o pracy Nav4all. Nawigacja ta sprawuje sie ogolnie ok. W javie to chyba jedyny sensowny i zarazem darmowy programik do nawigacji. Do dzisiejszego dnia korzystalem z niego ponad rok.

Co dokladnosci map to moge powiedziec tyle, ze owszem pokrycie terenu nie jest zle, zwlaszcza jak na programik darmowy. Rzadko zdarzalo mi sie, ze wprowadzil mnie w blad. Jednak dosc denerwujace jest nie rozpoznawanie drog jednokierunkowych. Np. prowadzil na autostrade, ale zjazdem pod prad.

Inna para kaloszy to fakt, ze mapy jako tako nie za bardzo nadaja sie do uzytku. Pozytywna strona programu to zas moim zdaniem bardzo dobry interface kierunkowskazow oraz komend glosowych. Wystarczy kierowac sie w zasadzie samymi kierunkowskazami i komendami glosowymi.

Reasumujac uwazam, ze dla kogos, kto korzysta z nawigacji sporadycznie w sytuacjach, gdy sie zgubi, albo np ma dotrzec pod nieznany adres to bardzo dobra aplikacja. Zwlaszcza, ze gdy korzystamy tylko z komend glosowych i kierunkowskazow to sciagane trasy via GPRS kosztuja naprawde gorsze. Majac pakiet z Orange'u 5 zl za 5 MB, nigdy, ale to przenigdy nie przekroczylem tych wlasnie 5 zl, nawet w pierwszym miesiacu zabawy tym programem, kiedy obliczylem chyba z kilkadziesiat tras. Biorac pod uwage, ze po za tym korzystalem rowniez z MiniOpery to sadze, ze to bardzo dobry wynik.

Jasno sobie jednak trzeba powiedziec, ze jesli ktos szuka nawigacji na codzien to ta aplikacja nie jest dla niego.

Co do Naviexpert to ciezko mi sie wypowiedziec, bo nie testowalem tego, bo w czasie kiedy bylem zainteresowany jego wykorzystaniem,  Naviexpert nie oferowal aplikacji pod SXG75. Aczkolwiek slyszalem pozytywne opinie na temat tej aplikacji.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2007, 14:34:59 wysłana przez Merauder »
jakaś Motorola->C25->C35i->3210->S35i->S45i->T630->SXG75->FS T830->no właśnie, co tu wybrać?

Odp: NaviExpert kontra Nav4all
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 11, 2007, 18:54:38 »
Witam

Używam NAV4ALL i jestem zadowolony.
Podstawowe minusy jakie zuważyłem to
- brak możliwości definiowania trasy przez określone punkty (chyba że słabo obczaiłem funkcje i ktoś mnie naprostuje)
- słaby podgląd trasy w czasie nawigacji (tylko strzałki)
- brak wyświetlania aktualnej prędkości podczas nawigacji

Do plusów zaliczyłbym:
- darmowy
- bardzo dobre (dokładne) mapy. Nie ma najmniejszego problemu z drogami leśnymi czy polnymi.
- komunikaty głosowe i opis przebiegu skrzyżowania na wyświetlaczu (podpowiada której strony się trzymać itp.)

No i głos lektorki wymawiający słodkie "potym w prawo".

Co do NaviExperta to odpaliłem raz. Mapy  dość ubogie o drogach nie utwardzonych to można zapomnieć. Ładny 3D podgląd trasy.

Pozdrawiam

Odp: NaviExpert kontra Nav4all
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 19, 2009, 07:05:11 »
Porównanie Nav4All z NE wypada moim zdaniem lepiej dla tego drugiego gdyż NE to ma normalne pokrycie i dość mocne Polski a nav4All mizerne, kolejna rzecz to opłaty - co z tego, ze sam program póki co jest bezpłatny ale pobiera za mapy i działa przez gprs, którego koszty są zdecydowanie wyższe niż w przypadku NE? Gdyby nie to, że program się wiesza po dojechaniu do celu byłbym bardzo z niego zadowolony bo jazda z nim to prawdziwa przyjemność o ile nie zawiesi się podczas pobierania map z serwera. Jedno co jest intrygujące w nav4All to ten system strzałkowy pokazujący drogę bez podglądu bezpośredniego trasy ale czy jest to aż tak udane rozwiązanie? Moim zdaniem nie bardzo. W tym przypadku wolę zdecydowanie NE.

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: NaviExpert kontra Nav4all
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 19, 2009, 09:14:05 »
Tylko po co odgrzebywać takie stare posty, sprzed dwóch lat. Poprzedni komentarz odnosił sie do tamtych realiów

Odp: NaviExpert kontra Nav4all
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 19, 2009, 23:13:03 »
sbi no tak, ale po pierwsze Nav4all niewiele się zmieniło o ile się w ogóle zmieniło a NE zmienił się i to bardzo na plus choć mam z nim same problemy jeśli idzie o NE w PLAY a po drugie temat nie został zamknięty więc zabrałem w nim głos gdyż użytkownicy mają prawo widzieć jaki przeskok uczynili producenta polskiej aplikacji nawigacyjnej czego Holendrzy nie zrobili o czym świadczą błędy w aplikacji i mierne pokrycie Polski. Zdecydowanie lepiej ma się porównanie z Amaze, które mimo, że jeszcze droższe w użytkowaniu niż NE przynajmniej ma normalny podgląd map i działa choć bardzo powoli.