NaviExpert 6.2 już dostępny

  • 45 Odpowiedzi
  • 29233 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

NaviExpert 6.2 już dostępny
« dnia: Maj 06, 2011, 09:58:04 »
Jak mogliście przeczytać w artykule:
http://pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=20286:nawigacja-orange-42&catid=51:programy&Itemid=93

Najnowsza wersja NaviExpert jest już dostępna, póki co tylko i wyłącznie w sieci Orange, ale w niedługim czasie również pozostali operatorzy dadzą możliwość aktualizacji (do wersji 6.2).

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: NaviExpert 6.2 już dostępny
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 11, 2011, 21:48:45 »
w niedługim czasie również pozostali operatorzy dadzą możliwość aktualizacji (do wersji 6.2).

A coś bliżej o długości niedługiego?

Odp: NaviExpert 6.2 już dostępny
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 13, 2011, 15:37:05 »
Aktualnie testy są na etapie czwartej wersji beta, wyjdzie jeszcze maksymalnie jedna i 6.2 trafi w ręce użytkowników.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: NaviExpert 6.2 już dostępny
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 14, 2011, 20:44:34 »
A coś bardziej konkretnego, mniej marketingowego?

Odp: NaviExpert 6.2 już dostępny
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2011, 13:08:55 »
Nie znam dokładnej daty, wiem, że planowana jest jeszcze jedna ostatnia beta do testów w celu wyłowienia ostatnich poprawek. Wiem, że trwa to już dość długo, ale trzeba pamiętać, że zmiany są dość istotne, zwłaszcza w przypadku wersji przewidzianych dla androida. Będę informował na bieżąco.

Edit

jest już piąta ostatnia wersją Beta  fazie testowania
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2011, 18:56:15 wysłana przez moradin »

Odp: NaviExpert 6.2 już dostępny
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 25, 2011, 14:43:43 »
Pojawiła się już nowa wersja nawigacji NaviExpert. Wersja 6.2 oferuje wiele nowych i przydatnych funkcji np. wyszukiwanie głosowe, informacje z Wikipedii itd.
Szczególnie pomocna może być informacja o przekroczeniu prędkości. Korzystając z niej możemy ustawić parametry tolerancji, tzn. o ile musimy przekroczyć prędkość, aby nawigacja nas poinformowała o tym fakcie. NE można zintegrować z Faceebokiem, a nowi użytkownicy przez 7 dni mogą testować ją za darmo.
Więcej informacji o nowej wersji NaviExpert, znajdziecie m.in. na blogu NE.

Odp: NaviExpert 6.2 już dostępny
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2011, 17:10:58 »
Hmm warto tylko pamiętać, że nowa wersja NaviExpert jest dostępna póki co w Orange oraz w formie nie brandowanej. Brandowane wersje dla pozostałych operatorów pojawią się tak jak to było do tej pory z pewnym opóźnieniem.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: NaviExpert 6.2 już dostępny
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 26, 2011, 06:44:04 »
A co w sytuacji, kiedy mam telefon z Ery (ROM Galaxy S oryginalny z Ery), a kartę SIM z Orange?
Pobrałem 6.2 z getne.pl (działa), ale nie wiem, czy to soft "brandowany", czy "niebrandowany" i czym one ewentualnie się różnią?
Z pewnością nie działa mi funkcjonalność tras w komunikacji masowej/miejskiej.

Odp: NaviExpert 6.2 już dostępny
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 26, 2011, 10:09:57 »
A co w sytuacji, kiedy mam telefon z Ery (ROM Galaxy S oryginalny z Ery), a kartę SIM z Orange?
Pobrałem 6.2 z getne.pl (działa), ale nie wiem, czy to soft "brandowany", czy "niebrandowany" i czym one ewentualnie się różnią?
Z tej strony pobiera się niebrandowanego NE i w funkcjonalności niczym się nie różnią, oprócz nazw i kolorów.


Z pewnością nie działa mi funkcjonalność tras w komunikacji masowej/miejskiej.
Na komunikację jest osobny abonament,  ale chyba powinna działać w tym 7 dniowym okresie testowym, chyba że instalujesz NE na poprzednią wersję.

*

Offline grzegorzb50

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4,  LG E900
Odp: NaviExpert 6.2 już dostępny
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 26, 2011, 10:40:03 »
kilka razy kazal mi skrecac w miejscach gdzie od wielu lat sa zakazy skretu.odinstalowalem,szkoda 14,76pln.

Odp: NaviExpert 6.2 już dostępny
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 26, 2011, 12:06:16 »
kilka razy kazal mi skrecac w miejscach gdzie od wielu lat sa zakazy skretu.odinstalowalem,szkoda 14,76pln.
Śmieszne są takie komentarze :). Jak taki bystry jesteś to pewnie wiesz, że gdybyś zgłosił te zakazy skrętu, to w przeciągu dnia, dwóch zostaną naniesione na mapy i wszyscy będą mieli aktualne mapy.
A że są jakieś błędy na mapach, a który producent map ich nie ma.
A teraz dwie podpowiedzi.
Błędy, które opisałeś możesz zgłosić:
tu: http://forum.naviexpert.pl/zglaszamy-remonty-i-bledy-na-mapach-t57-1190.html
bądź tu: http://www.naviexpert.pl/pomoc/zglos-poprawke/na-mapie.html

*

Offline grzegorzb50

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4,  LG E900
Odp: NaviExpert 6.2 już dostępny
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 26, 2011, 12:54:08 »
Sytuacja ktora opisalem ma miejsce w centrum prawie cwircmilionowego miasta,niechce sie nawet domyslac jak naviexpert dziala w malych miejscowosciach.

Odp: NaviExpert 6.2 już dostępny
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 26, 2011, 13:03:38 »
Jakby Ci się chciało to byś to zgłosił i było by w Twoim regionie ok, ale to takie typowo polskie tylko narzekać.
Jak przyjedziesz w moje regiony nie trafisz na żaden zakaz skrętu.
Ale wiesz co, podpowiedz mi gdzie to jest, bo ja u siebie nie mam już co zgłaszać, a chętnie bym się załapał na kolejną bonifikatę na zakup programu za zgłoszone błędy na mapach.

*

Offline grzegorzb50

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4,  LG E900
Odp: NaviExpert 6.2 już dostępny
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 26, 2011, 13:29:35 »
nie,ja nie narzekam tylko stwierdzam fakt.
dzieje sie to w radomiu,znowogrodzkiej w slowackiego nie mozna skrecac w lewo od 20-tu lat, a z dzierzkowskiej w 25-go czerwca nie mozna skrecac w lewo juz 10 lat. ttakich przykladow moglbym podac jeszcze kilka.

Odp: NaviExpert 6.2 już dostępny
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 26, 2011, 14:24:38 »
No i fajnie, przy okazji jak będę w Radomiu, a czasami tam bywam(z tamtych okolic pochodzę), to sobie sprawdzę i  zgłoszę sobie te niedozwolone manewry.
Pozdrawiam

Edit. Możesz podać i inne to je zgłoszę, te już zgłosiłem.
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2011, 15:02:22 wysłana przez Mindzik »

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: NaviExpert 6.2 już dostępny
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 26, 2011, 15:49:25 »
Z pewnością nie działa mi funkcjonalność tras w komunikacji masowej/miejskiej.
Na komunikację jest osobny abonament,  ale chyba powinna działać w tym 7 dniowym okresie testowym, chyba że instalujesz NE na poprzednią wersję.
Instalowałem na roczną wersję PL.

Odp: NaviExpert 6.2 już dostępny
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 26, 2011, 15:59:07 »
Komunikacja miejska ma osobny roczny abonament, który nie zawiera się w rocznych i 2 letnich abonamentach.
A ten testowy 7 dni, to chyba na czystą instalacje działa.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: NaviExpert 6.2 już dostępny
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 26, 2011, 21:31:04 »
Przeszukiwałem strony NE wczoraj i nie widzę, jak dokupić (lub lepiej - przetestować) samą funkcjonalność komunikacji miejskiej. Nie jest mi ona potrzebna, bo jako człowiek wiejski (nad)używam auta. To raczej ciekawość, za zaspokojenie której gotów jednak jestem zapłacić. Ale nie wiem, gdzie w serwisie internetowym NE mógłbym to uczynić.

Odp: NaviExpert 6.2 już dostępny
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 27, 2011, 09:50:26 »
PS: Obok nowej wersji NaviExpert wprowadził również niższe ceny kilku pakietów: pakiet NaviPlan Polska na 12 miesięcy kosztuje teraz 69 zł (wcześniej 99 zł) i pakiet NaviPlan Polska i Europa na 24 miesiące za 149 złotych (cena standardowa wynosiła 199 zł).

Odp: NaviExpert 6.2 już dostępny
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 27, 2011, 10:06:37 »
Przeszukiwałem strony NE wczoraj i nie widzę, jak dokupić (lub lepiej - przetestować) samą funkcjonalność komunikacji miejskiej. Nie jest mi ona potrzebna, bo jako człowiek wiejski (nad)używam auta. To raczej ciekawość, za zaspokojenie której gotów jednak jestem zapłacić. Ale nie wiem, gdzie w serwisie internetowym NE mógłbym to uczynić.
https://pay.naviexpert.com/order/?process=renew
nazywa się to NaviPlan Urban, trochę nazwa nie kojarząca się z komunikacją miejską, ale to jest to.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: NaviExpert 6.2 już dostępny
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 28, 2011, 05:27:21 »
Istotnie, nazwa nieco myląca: "NaviPlan Urban - całe miasto w Twoim telefonie!". Ja odczytałem ten zapis jako ofertę planu wydzielonego miasta, dostępnego w telefonie w postaci nienawigowalnej mapy. Trochę bezmyślnie to zinterpretowałem, bo cóż by to była za oferta, skoro to samo mamy w Google Maps za free. Niemniej, warto może ujednoznacznić zapis?

OK, biorę (cena 11,07 PLN za rok). Mam nadzieję, że są podwarszawskie miejscowości, objęte wspólnym systemem komunikacji (pod)miejskiej.
Serwis JakDojade.pl działa, moim zdaniem, świetnie. Mam nadzieję, że NE sprostał i dorówna.
Tak czy inaczej, z mojej strony pochwała awansem dla NE za innowacyjność i zagospodarowanie niszy.
Niedawno jeszcze, dwa, trzy lata temu, zachwycałem się faktem, że taka funkcjonalność w nawigacjach GPS istnieje:
http://pdaclub.pl/forum/pocket-pc-gps-ogolnie/navi-dla-pieszych-korzystajacych-z-komunikacji-miejskiej/

Jak radzi sobie w tym zakresie NE? - przetestujemy.

Odp: NaviExpert 6.2 już dostępny
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 28, 2011, 12:23:11 »
OK, biorę (cena 11,07 PLN za rok). Mam nadzieję, że są podwarszawskie miejscowości, objęte wspólnym systemem komunikacji (pod)miejskiej.
Serwis JakDojade.pl działa, moim zdaniem, świetnie. Mam nadzieję, że NE sprostał i dorówna.
Tak czy inaczej, z mojej strony pochwała awansem dla NE za innowacyjność i zagospodarowanie niszy.
Jeżeli zadowolony jesteś z serwisu JakDojadę, to będziesz i z tego :) bo to jest to samo. UrbanPlan korzysta z wyszukiwarki JakDojadę, pewnie stąd też osobny abonament.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: NaviExpert 6.2 już dostępny
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 28, 2011, 21:06:44 »
to jest to samo. UrbanPlan korzysta z wyszukiwarki JakDojadę
Nie bez kozery wspomniałem o JakDojadę (City-Nav)  :ok: Ale jak zaimplementowano ten mechanizm w NE, zobaczymy. Serwis internetowy wysoko ustawił poprzeczkę.

Odp: NaviExpert 6.2 już dostępny
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 06, 2011, 15:23:19 »
Tak jak Mindzik napisał rozwiązanie NaviExpert bazuje na danych serwisu JakDojadę. Odnośnie działania to nie wiem jak w innych miastach, ale w Warszawie sprawdzał się bardzo przyjemnie, wraz z NaviPlan Urban mamy oczywiście również dostępną nawigację pieszą.

Odp: NaviExpert 6.2 już dostępny
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 09, 2011, 12:16:23 »
Tradycyjnie już wraz z nową wersją pojawił się nowy lektor, tym razem głos powinien ucieszyć wszystkich ze Śląska :) - śląski instruktor jest już do pobrania, próbkę głosu możecie znaleźć chociażby w serwisie youtube:

NaviExpert Grzegorz Stasiak v3

*

Offline Janeo

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: NaviExpert 6.2 już dostępny
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 12, 2011, 09:54:19 »
Jak zwykle "polepszanie" NE to same kretyńskie pierdoły.
I głos idiotki Dżoany, i głos śląskiego instruktora, i komunikacja miejska płatna w oparciu o zewnętrzny serwis Jakdojadę który jest bezpłatny(ręce opadają!). Jakie to zagospodarowanie niszy? Ile % kierowców nagle potrzebuje przeanalizować w drodze nieznaną mu trasę MZK? Kiedy mu się samochód zepsuje albo pijany wraca z imprezy? :-),  to już raczej taksówka... Z drugiej strony nie-kierowca nie kupi NE tylko dla komunikacji miejskiej bo za drogo, a w zasadzie jeździmy nią i tak po ustalonych od lat trasach. Ludzie, to nie zagospodarowanie niszy, a desperacka próba dorównania Ovi czy NIENAWIGACYJNYM serwisom społecznościowym w Europie bez szans na powodzenie ze względu na zbyt duże finansowe obciążenie młodego klienta profesjonalną częścią nawigacyjną.

W dodatku ikony głównego Menu 6.2.1 przy debilnym podświetleniu nie do odróżnienia od niepodświetlonych, na szczęście można się ratować klawiszami 1,3,7,9. Czekając na Ovi, Wziąłem na następny rok, bo po mojej cenie wyszło mi 17 zł.
Jak wyjdzie Ovi z omijaniem korków a będzie gorsza od NE, wtedy będę mógł ten produkt w pełni pochwalić.
Pozdr. - Janeo

Odp: NaviExpert 6.2 już dostępny
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 12, 2011, 10:30:25 »
zainstalowalem sobie na probe na androidzie. i musze powiedziec ze ja osobiscie zawiodlem sie strasznie. Myslalem ze przynajmniej mapy online, uwzgledniajace natezenie ruchu itp... ze to da kopa tej nawigacji. i ze warto przymknac oko na transfer danych, oraz na fakt ze nagle na trasie mozemy zjechac z wyznaczonego szlaku w miejscu gdzie przez 2 min nie bedzie zasiegu... tak naprawde liczylem na aktualne mapy uwzgledniajace korki i dobre wyznaczanie tras (w koncu wyznacza je potezny serwer w oparciu o potezna ilosc danych). I tu sie srodze zawiodlem. Trasy po krakowie, jakby ich nie ustawic, wyznaczane sa w abstrakcyjny sposob. nie chce mi sie wszystkich uwag wymieniac. wyznaczylem jakies 10 tras i wszystkie byly poprowadzone w absurdalny sposob, bardzo " na okolo" i w najwieksze korki... jako przyklad: z ul. Bajecznej w krakowie do katowic w srodku dnia (w czasach remontow Nowohuckiej) wyznaczyl trase przez: ofiar dabia,  nowohucka :), powstancow slaskich, i na obwodnice (ktora byla w remoncie (korki na 1 h). nie dosyc ze najdluzsza trasa, to jeszcze wpuszczajaca w dwa najwieksze korki w krakowie - nowohucka i obwodnica. dziekuje za taka nawigacje. jesli ta trasa to korzysc z map online... to wole ofline.

*

Offline Janeo

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: NaviExpert 6.2 już dostępny
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 12, 2011, 10:39:39 »
Należy pamiętać, że wyznaczanie tras 'na sucho' jest w oparciu TYLKO o dane statystyczne, a w opcji 'prowadź' (na daną chwilę) dodatkowo w oparciu o dane online o korkach. Cokolwiek to znaczy.
Pozdr. - Janeo

Odp: NaviExpert 6.2 już dostępny
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 13, 2011, 12:03:34 »
Janeo czy ja wiem czy NaviPlan Urban jest taki drogi? Wychodzi trochę ponad 11zł za licencje na 12-miesięcy. W przypadku danych statystycznych chodzi o dane historyczne.

Co do samych zmian to 6.2 jednak przyniosło kilka istotnych usprawnień, a nowy lektor pojawił się dopiero tydzień po premierze nowej wersji...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2011, 12:47:08 wysłana przez moradin »

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: NaviExpert 6.2 już dostępny
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 25, 2011, 09:58:35 »
Brak komunikacji z serwerem, tak jak dziś rano (jakaś awaria, konserwacja?), to totalny dramat dla użytkownika.
I nie był to problem sieci GSM, bo wszystko inne hulało.