NaviExpert 5.0

  • 23 Odpowiedzi
  • 16448 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kiloff

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NE @ K800i+LD3W oraz 520XL+ML145
NaviExpert 5.0
« dnia: Wrzesień 07, 2009, 10:26:58 »
Dziś koło godz 12:00 będzie dostępny nowy NaviExpert.



Wygodna, ulepszona wyszukiwarka „POI Explorer”

W wersji 5.0 nie musisz wypełniać skomplikowanych formularzy, aby znaleźć stację benzynową, hotel, restaurację, czy firmę. Nie musisz zgadywać w jakiej kategorii znajduje się szukany przez Ciebie POI. Po prostu wpisujesz czego szukasz.

    * Szukasz restauracji? Wpisujesz np. „restauracja” lub „obiad”. Możesz również użyć skrótów, jak np. „restau”, restau chin”.
    * Szukasz najbliższej stacji benzynowej? Po prostu wpisujesz np. „paliwo”, „benzyna”, lub „stac paliw”.
    * Szukasz stacji BP z myjnią? Wpisujesz „BP myjnia”.
    * Szukasz pubu w przy ul. Garbary w Poznaniu? Wystarczy wpis „pub poznań garbary” lub„pub pozn garbary”.
    * Szukasz konkretnego adresu? Wpisz . „poznań kłosowa 17” lub „pozn kłos 17” lub po prostu „kłosowa 17”.

Domyślnie otrzymasz w pierwszej kolejności wyniki w pobliżu Twojej lokalizacji. Możesz również zdefiniować inny punkt odniesienia wykorzystując opcję „W okół”.

Nowa jakość bazy POI

Baza POI (interesujących punktów) dostępna w wersji 5.0 została przez nas znacznie wzbogacona. Powiększyliśmy znacząco liczbę POI oraz poszerzyliśmy i uzupełniliśmy ich atrybuty, na podstawie których możesz w prosty sposób wyszukiwać POI. Dla przykładu w większości sieciowych stacji benzynowych dodaliśmy szczegółowe informacje o ich wyposażeniu, dla jednostek służby zdrowia rozbudowane informacje o zakresie usług medycznych, dla restauracji szczegóły dotyczące godzin otwarcia, ceny dań podstawowych oraz menu, a w przypadku placówek handlowych godziny otwarcia oraz oferowany asortyment.
Baza POI w nowej wersji powstała dzięki informacjom pochodzącym z wielu źródeł i jest na bieżąco aktualizowana.
Źródła informacji to :

    * Baza dostawcy mapy -  Imagis.
    * Zbierane przez NaviExpert i aktualizowane dane o tysiącach obiektów, np. sklepach, restauracjach, służbie zdrowie, urzędach...
    * Specjalistyczne serwisy dostarczające pełne i wiarygodne informacje danej kategorii POI, pochodzące często od społeczności tworzącej zawartość informacyjną. Przykładem mogą być dane o restauracjach, które dostarcza nam serwis gastronauci.pl.
    * Sieciowi operatorzy kategorii handel i usługi – np. stacje paliw, firmy kurierskie, sklepy.
    * POI zgłaszane przez użytkowników, np. remonty, fotoradary...

Systematycznie pracujemy nad dalszym poszerzeniem i poprawą jakości naszej bazy POI.

Funkcja przesyłania punktów (koordynat)

Chcesz umówić się z kimś na spotkanie? Zamiast tłumaczyć gdzie macie się spotkać, możesz wysłać znajomemu dokładne miejsce planowanego spotkania bezpośrednio z poziomu aplikacji NaviExpert. Odbiorca otrzyma specjalny SMS, który umożliwi lokalizację punktu na mapie w telefonie, a system automatycznie uruchomi nawigację do wskazanego miejsca.
Chcesz powiadomić rodzinę lub znajomych gdzie aktualnie przebywasz? Wysyłasz w ten sam sposób SMS bezpośrednio z aplikacji NaviExpert z Twoją aktualną pozycją na mapie.
Jeżeli adresat Twojego SMSa nie ma w telefonie systemu nawigacji NaviExpert otrzymuje wtedy wiadomość z linkiem, z którego będzie mógł pobrać bezpłatnie aplikację wraz z przesłanym od Ciebie punktem.

Bezpłatny Atlas Polski z wyszukiwarką POI

W wersji 5.0 przeglądanie mapy Polski jest bezpłatne dla wszystkich posiadaczy telefonów kompatybilnych z systemem NaviExpert. Opcja ta obejmuje nowe wyszukiwanie POI, wyświetlanie fotoradarów, remontów, miejsc częstych kontroli drogowych i niebezpiecznych punktów oraz opcję wysyłania punktów (koordynat) do innych użytkowników.
Poleć swoim znajomym i bliskim korzystanie z bezpłatnego Atlasu Polski. To doskonała możliwość szybkiej i perfekcyjnej lokalizacji osób i miejsc, pozyskania szczegółowych informacji oraz nawigacji.

Dokładne i orientacyjne punkty pośrednie

Planujesz trasę przejazdu z Warszawy do Krakowa przez Radom, lub z Poznania do Krakowa przez Łódź. Jeżeli jako punkt pośredni podasz jedynie nazwę miasta bez szczegółowego adresu NaviExpert potraktuje go jako punkt orientacyjny określający ogólny przebieg trasy.

Nowa wersja technologii Community Traffic

W nowej wersji NaviExpert bierze pod uwagę różnice w czasach jazdy na poszczególnych pasach ruchu skrzyżowań. Jeżeli przykładowo średni czas oczekiwania na skręt w lewo jest wyraźnie dłuższy niż czas jazdy w innych kierunkach, system uwzględni to w planowaniu trasy i szacowaniu czasu dojazdy.
A co z korkami w czasie rzeczywistym odbiegającymi od wzorca statystycznego? Dzięki dynamicznie rosnącej liczbie użytkowników pojawią się w systemie nawigacji NaviExpert szybciej niż myślisz. Szczegółowe informacje już wkrótce.

Nowe oblicze aplikacji

    *  Nowe bardziej przejrzyste i ergonomiczne menu
    *  Nowa szata graficzna
    *  Nowa sympatyczna lektorka
    *  Ulepszone przeglądanie mapy i trasy
    *  Usprawniona obsługa telefonów z ekranem dotykowym, szczególnie obsługiwanym palcem


Poznaj Moc nawigacji online! Niech zawsze będzie z Tobą!

Teraz :
  
    *  NaviPlan 12 miesięcy   89 PLN
    *  NaviPlan 24 miesiące 119 PLN

Oferta ważna do 11.09.2009 - godzina 24.00

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: NaviExpert 5.0
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 07, 2009, 12:46:09 »
Dziś koło godz 12:00 będzie dostępny nowy NaviExpert.

Próbowałem pobrać, ale na razie jest tylko 4.3.4, 5.0 ma być od 14:00

*

Offline bronek

  • **
  • 206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Era G1
Odp: NaviExpert 5.0
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 07, 2009, 13:19:51 »
też czekam, napięcie rośnie jak przed premierą iPhona  :D

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: NaviExpert 5.0
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 08, 2009, 06:34:52 »
No i? Jest juz NE 5.0?

*

Offline kiloff

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NE @ K800i+LD3W oraz 520XL+ML145
Odp: NaviExpert 5.0
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 08, 2009, 08:20:28 »
Jest jest. http://getne.pl

Oczywiście na forum NE już zapowiedziano prace nad kolejną wersją 5.1. Najbliższe zmiany to wzbogacenie widoku mapy o rzeki, zbiorniki wodne itp. Niedługo też przedstawią plan kolejnych zmian. Wygląda na to, że mocno przyspieszył rozwój NE.

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: NaviExpert 5.0
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 08, 2009, 08:25:18 »
W zakładce "Dostępne usługi" można teraz sprawdzić swoją wiarygodność - chodzi o zgłoszenia sytuacji na drodze :)

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: NaviExpert 5.0
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 08, 2009, 09:31:21 »
Jest jest. http://getne.pl

Oczywiście na forum NE już zapowiedziano prace nad kolejną wersją 5.1. Najbliższe zmiany to wzbogacenie widoku mapy o rzeki, zbiorniki wodne itp. Niedługo też przedstawią plan kolejnych zmian. Wygląda na to, że mocno przyspieszył rozwój NE.

niech dopracują działanie na G1, a potem się zabiorą za kolejne wersje
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: NaviExpert 5.0
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 08, 2009, 16:29:49 »
Jest jest. http://getne.pl

Chyba wyraziłem się nieściśle. Nie chodziło mi o linka, tylko o info. Jest, sprawuje się tak, a tak, wygląda względem poprzedniej itp. Coś jak w innych działach nawigacyjnych, a nie zwykła informacja reklamowa, że jest.

*

Offline kiloff

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NE @ K800i+LD3W oraz 520XL+ML145
Odp: NaviExpert 5.0
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 08, 2009, 18:15:58 »
Chyba wyraziłem się nieściśle.
No.

sprawuje się tak, a tak, wygląda względem poprzedniej itp.
Od kiedy ruszyło forum NE (na którym w 2 m-ce powstało 1700 postów) zauważyłem, że ten dział niestety mało kto odwiedza i się wypowiada. A szkoda, bo "tubylcy" mają szersze spojrzenie z racji tego, że korzystali z różnych nawigacji i są bardziej obiektywni. Sam tu zaglądałem codziennie, żeby się czegoś dowiedzieć, ale teraz...

Jest tu ktoś kto się podzieli wrażeniami z NE 5.0?

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: NaviExpert 5.0
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 08, 2009, 20:17:45 »
Jest tu ktoś kto się podzieli wrażeniami z NE 5.0?

Nieśmiało zaproponuję Kiloffa.

Odp: NaviExpert 5.0
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 08, 2009, 21:02:23 »
Cytat: ajed
Jest tu ktoś kto się podzieli wrażeniami z NE 5.0?
Zanim Panowie zaczniecie dzielić się wrażeniami powinniście uświadomić sobie skalę dokonania, jakim jest NE 5.0. W artykule "Początek ery nawigacji online" opublikowanym na swoim blogu p. Rafał Łożyński ujął to tak:

Wczoraj miała miejsce premiera nowej wersji systemu NaviExpert. Dzięki znacznemu wkładowi użytkowników i wymianie informacji na forum powstała nowa wersja systemu. Wnosi ona bardzo dużo dla użytkowników i oznacza początek ery nawigacji online. [...].
 
Zatem Panowie czapki z głów: żyjemy w nowej erze! Odnoszę wrażenie, że nawet Kiloff nie jest w pełni tego świadomy.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2009, 07:19:04 wysłana przez kasia76 »

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: NaviExpert 5.0
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 08, 2009, 21:16:03 »
Zatem Panowie czapki z głów: żyjemy w nowej erze!

Kurcze. A ja taki nieuczesany  :O

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: NaviExpert 5.0
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 09, 2009, 08:56:32 »
Zatem Panowie czapki z głów: żyjemy w nowej erze!

Kurcze. A ja taki nieuczesany  :O


ba! ja też się nie uczesałem :P
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline dylon

  • **
  • 120
  • Sprzęt: HTC Evo 3D, HTC HERO
Odp: NaviExpert 5.0
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 09, 2009, 21:10:27 »
Zatem Panowie czapki z głów: żyjemy w nowej erze!

Chyba zartujesz :D

Wersje beta (od 1 do 7) sobie dosc gruntownie potestowalem.
W wiekszosci przypadkow mialem wrazenie, ze mapa jest sprzed pol roku (przynajmniej wtedy, kiedy mnie "expert" kierowal na zamkniete (remont) od pol roku drogi.

Omijanie korkow to tez blef rodem z microsoftu. (chyba, ze jazda dokladnie przez centrum miast jest idealnym srodkiem na omijanie korkow? :P)

No i oczywiscie sam wybor trasy... porazka. Ani najszybsza ani najkrotsza... najczesciej przez wiochy, dziury i 10% dalej niz "normalna i szybsza" trasa.



Plusem jest, ze w koncu (beta 7) poradzili sobie ze wszystkimi irytujacymi bledami programu pod androida (HERO).

W kazdym razie, obecnie zakup licencji jest tylko wyrzucaniem pieniedzy w bloto. Najtansza nawigacja z biedronki za 200zl zawiezie Was szybciej i taniej. :)
--
Dylon
HTC Evo 3D: ROM: Yoda's ICS 8.0
HTC Hero ROM:Froyd Villain 1.7.2, HTC Trinity ROM: WM 6.1 PL by Tommi 0.32 RADIO: 1.56.70.11

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: NaviExpert 5.0
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 09, 2009, 21:26:09 »
Zatem Panowie czapki z głów: żyjemy w nowej erze!

Chyba zartujesz :D

to był joke :P
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: NaviExpert 5.0
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 09, 2009, 21:48:16 »
Cytuj
Najtansza nawigacja z biedronki za 200zl zawiezie Was szybciej i taniej.

takie rzeczy tylko w erze.



*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: NaviExpert 5.0
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 09, 2009, 21:53:42 »
Cytuj
Najtansza nawigacja z biedronki za 200zl zawiezie Was szybciej i taniej.

takie rzeczy tylko w erze.

czy ja wiem... zależy co kupisz...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline kiloff

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NE @ K800i+LD3W oraz 520XL+ML145
Odp: NaviExpert 5.0
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 16, 2009, 23:11:52 »
...sprawuje się tak, a tak, wygląda względem poprzedniej itp.

Od kiedy ruszyło forum NE (na którym w 2 m-ce powstało 1700 postów) zauważyłem, że ten dział niestety mało kto odwiedza i się wypowiada. A szkoda, bo "tubylcy" mają szersze spojrzenie z racji tego, że korzystali z różnych nawigacji i są bardziej obiektywni. Sam tu zaglądałem codziennie, żeby się czegoś dowiedzieć, ale teraz...
Jest tu ktoś kto się podzieli wrażeniami z NE 5.0?

Sam widzisz ajed - tydzień minął i tylko jeden post z opinią.


Wersje beta (od 1 do 7) sobie dosc gruntownie potestowalem.
W wiekszosci przypadkow mialem wrazenie, ze mapa jest sprzed pol roku (przynajmniej wtedy, kiedy mnie "expert" kierowal na zamkniete (remont) od pol roku drogi.
Omijanie korkow to tez blef rodem z microsoftu. (chyba, ze jazda dokladnie przez centrum miast jest idealnym srodkiem na omijanie korkow? :P)

Testowałeś to tylko na wersji beta?

W wersji beta nie tylko program był w fazie testowej ale baza o korkach i remontach też. Wprowadzali nowy CT biorący pod uwagę nowe parametry jak czas pokonywania skrętu (np. lewoskręty na dużych skrzyżowaniach). Przez to wychodziły różne kwiatki. Np. NE zamiast kierować na rondzie w prawo (najbliższym zjazdem pod kątem 90st.) kazał najpierw objechać rondo i wtedy zjeżdżać (czyli jakby kąt 270st.).
No ale to było w wersji beta... choć teraz też zdarza się NE dziwnie poprowadzić trasę, co wciąż ludzie zgłaszają do poprawki na ich forum.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: NaviExpert 5.0
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 17, 2009, 07:46:59 »
Sam widzisz ajed - tydzień minął i tylko jeden post z opinią.

Tylko dlatego, że NE utworzył swoje forum?
Uwzględnij więc sytuację takich osób jak ja - dałem jeszcze jedną szansę NaviExpertowi, instalując go na Androidzie. Znów nie działa.
To była ostatnia szansa. Jakoś przeboleję wykupienie jednego rocznego i jednego dwuletniego abonamentu NE, co wyraźnie pokazuje moje optymistyczne podejście do tego softu.
Ile razy można próbować uruchomić program na przyzwoitych, typowych telefonach i ponosić porażkę? Ile razy można o tym pisać? Stałoby się nudne dla piszącego i dla czytelników. Lepiej dać spokój.

Nie popełniłbym tego wpisu, gdyby nie Twoja sugestia, że tabuny mniej lub bardziej szczęśliwych użytkowników NaviExperta przeniosły się z PDAclubu na forum producenta.
Sygnalizuję nieśmiało - nie wszyscy.

*

Offline kiloff

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NE @ K800i+LD3W oraz 520XL+ML145
Odp: NaviExpert 5.0
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 17, 2009, 08:51:16 »
Jakoś przeboleję wykupienie jednego rocznego i jednego dwuletniego abonamentu NE, co wyraźnie pokazuje moje optymistyczne podejście do tego softu.
Ile razy można próbować uruchomić program na przyzwoitych, typowych telefonach i ponosić porażkę?

Ja bym tego tak nie zostawiał. Płacę - wymagam.
Swoją drogą ciekaw jestem dlaczego u Ciebie nie działa, bo sam planuję przejście na Androida i dalsze korzystanie z NE. Inni opisują problemy z działającym programem (np. interfejs niespójny z systemem).

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: NaviExpert 5.0
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 17, 2009, 10:21:09 »
Ja bym tego tak nie zostawiał. Płacę - wymagam.
Swoją drogą ciekaw jestem dlaczego u Ciebie nie działa, bo sam planuję przejście na Androida i dalsze korzystanie z NE. Inni opisują problemy z działającym programem (np. interfejs niespójny z systemem).


dlaczego nie działa? Bo ktoś czegoś nie dopilnował, lub celowo wypuścił bubla.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

Odp: NaviExpert 5.0
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 11, 2009, 23:48:37 »
dylon ta nawigacja z Biedronki kosztowała jakieś 240 złotych i miała mapy... tej samej firmy, która opracowuje mapy dla NE... Jak dla mnie to ciekawe i bardziej konkurencyjne bo otrzymuję za tą cenę jeszcze całe urządzenie, do którego mogę sobie wgrać każda inną nawigację jeśli mi się znudzi to co mi oferuje Biedronka.

*

Offline Janeo

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: NaviExpert 5.0
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 13, 2009, 09:57:48 »
Na komórkę też "możesz sobie wgrać każdą inną nawigację jeśli Ci się znudzi"
Pozdr. - Janeo

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: NaviExpert 5.0
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 13, 2009, 12:26:03 »
Na komórkę też "możesz sobie wgrać każdą inną nawigację jeśli Ci się znudzi"

chyba się nie dogadacie w tej kwestii....
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...