Nadchodzi nowy NaviExpert 5 ?

  • 75 Odpowiedzi
  • 19638 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Nadchodzi nowy NaviExpert 5 ?
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 09, 2009, 13:02:44 »
Spadły ceny abonamentów w NE, jak i zrezygnowano z abonamentów standardowych. Teraz niech wypuszczą NE w v.5.0.
Informacje ze strony NE

Tradycyjnie może do tak optymistycznej informacji dodam coś mniej optymistycznego o abonamentach.

Mianowicie... NE umożliwia zakupienie niejako "na skład" rożnych abonamentów. Będąc okresowym użytkownikiem nawigacji wydaje się to możliwością bardzo wygodną dla użytkownika, bo abonament aktywuje się podczas pierwszego użycia (np. wyznaczenia trasy).  Jest jednak pewien haczyk. Otóż w przypadku posiadania wykupionych abonamentów aplikacja nie pozwala wybrać który ma aktywować, po prostu aktywuje najstarszy (ze względu na datę zakupu). Zapewne wszyscy oprócz ekipy NE są sobie w stanie wyobrazić jakie to niesie konsekwencje. Wygodnie było by wykupić różne abonamenty i w zależności od specyfiki wyjazdu aktywować ten o optymalnej długości. Niestety nie da się, możemy sobie odpalić miesięczny abonament jadąc na jednodniową delegację, albo nie być w stanie odpalić np. przez pół wyjazdu wakacyjnego miesięcznego abonamentu bo będzie nam "zjadało" jednodniowe które zakupiliśmy przed miesięcznym.

Miałem zaszczyt korespondencyjnie omówić ten problem (i kilka innych) ze znanym na tym forum członkiem rady nadzorczej NE. W końcu aplikacja ma mechanizm sprawdzania wykupionych abonamentów (Narzędzia->Rejestracja->Dostępne usługi), zresztą przy próbie wytyczenia trasy też musi sprawdzić uprawnienia użytkownika. Wydawało by się, że dopisanie możliwości wyboru abonamentu (o ile jest wybór) to dość prosta poprawka aplikacji. Oczywiście otrzymałem odpowiedź, że się nie da, za drogo, nikt tego nie potrzebuje... no i żebym sobie wykupywał tylko taki abonament jaki potrzebuję .
Tak więc po raz kolejny NE olewa swój naturalny rynek użytkowników okresowych.
Może łatwiej było by zdobyć 100tyś. klientów którzy wykupią 5szt. abon. 24h/rok, niż 20tyś. takich co kupią abo dwuletnie.

A przy okazji to z zapowiedzi ver. 5 najbardziej się boję "ulepszonego widoku trasy". Ciekawe co jeszcze dopchają do kompasu i widoczku nieba do ekranu nawigacyjnego, czy trasa będzie jeszcze w ogóle widoczna... ;-)

*

Offline kiloff

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NE @ K800i+LD3W oraz 520XL+ML145
Odp: Nadchodzi nowy NaviExpert 5 ?
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 18, 2009, 19:34:49 »
No i gdzie ta beta :?:
mieszk3 - sprzedał byś zainteresowanym kolegom jakiś cynk kiedy beta się pojawi  :wink:

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: Nadchodzi nowy NaviExpert 5 ?
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 18, 2009, 20:11:46 »
na firmowej stronie pisze na przełomie czerwca a lipca

Odp: Nadchodzi nowy NaviExpert 5 ?
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 02, 2009, 20:02:53 »
na firmowej stronie pisze na przełomie czerwca a lipca
A co to znaczy?  :D
Jaka data wyznacza ten "przełom"? Północ 30 czerwca/1 lipca? 15 lipca? 31 lipca? :worried:

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: Nadchodzi nowy NaviExpert 5 ?
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 05, 2009, 12:53:10 »
to pytanie do suportu  :)  ja tam jestem cierpliwy  :D mogę czekać.....  i tak zmiany kosmetyczne.
Napisane: 02 Lipiec 2009, 20:25:11
wrócę do wersji 5, niewiem jak komu ale mi brakuje podpowiedzi przy wpisywaniu adresu coś takiego ma tomtom, niemuszę wpisywać całej ulicy a system podpowiada.Czasami mam wrażenie że NE jest nie kumaty i wyskakuje napis w stylu - niewybrano czegoś tam, podejrzewam że niezawsze rozpoznaje ulicę i , dzisiaj miałem tego przykład: wpisałem ulicę Mickiewicza i numer, wyskoczył ten magiczny napis zatwierdziłem,pobrał trasę i prowadził nawet niewiem dokąd bo zrezygnowałem- na dojeździe do Mickiewicza miałem skręcić w lewo na rondzie gdzie ta ulica jest w prawo. Niewiem czy to tylko u mnie czy u kogoś coś podobnego było ?
 Tak czy siak podpowiedź przy wpisywaniu ze strony NE była by miłą niespodzianką, wysłałem zgłoszenie do NE a nóż coś zmienią  :mrgreen:

*

Offline kiloff

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NE @ K800i+LD3W oraz 520XL+ML145
Odp: Nadchodzi nowy NaviExpert 5 ?
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 05, 2009, 17:14:26 »
Przecież coś podobnego już działa - zamiast wpisywać "Mickiewicza" wystarczy wpisać np. "Mick" i NE sam się domyśla (lub ewentualnie dopyta jeśli są inne ulice o podobnej nazwie).

Co do twoje przypadku to jak będziesz miał czas to sprawdź o co NE chodziło (dokąd chciał Cię poprowadzić) bo jestem ciekaw.

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Nadchodzi nowy NaviExpert 5 ?
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 05, 2009, 19:19:47 »
Ale chyba nie o to chodzi, TT "pamięta" jakie ulice (numery na tych ulicach) wpisywałeś w danym mieście. Wystarczy wpisać nazwę miasta (tutaj też pamięta ostatnio wpisywane wystarczy wybrać z listy) i widzisz, które ulice wpisywałeś w tym mieście. Ja również proponowałem w NE coś takiego, ale dostałem odpowiedź, że to za dużo do pamiętania  :O - dziwne ale w TT nie zajmuje to tak wiele.

Aktualne rozwiązanie z NE z tymi niepełnymi nazwami trochę to przyspiesza, lecz i tak najczęściej musisz potwierdzać listę miejscowości, natomiast to co proponuje TT jest bardziej ergonomiczne.

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: Nadchodzi nowy NaviExpert 5 ?
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 05, 2009, 19:41:34 »
dzięki kiloff za podpowiedź skróty działają :ok:   

a co do wcześniejszej trasy to być może źle wpisałem nazwę i niemógł nic znaleść albo coś się zwiesiło ale raczej to pierwsze i zaproponował- niedopasowano ulicy czy wybrać samą miejscowość ? no i zatwierdziłem  :mrgreen:  a trasa skończyła się za rondem skręt w lewo pod samym Hotelem Gołębiewski, ponoć centrum miasta.

Te skróty fajny bajer, jeszcze raz dzięki,  niemniej podpowiedzi tomtom też są niezłe  :wink:
Napisane: Lipiec 05, 2009, 19:28:05
Ale chyba nie o to chodzi, TT "pamięta" jakie ulice (numery na tych ulicach) wpisywałeś w danym mieście. Wystarczy wpisać nazwę miasta (tutaj też pamięta ostatnio wpisywane wystarczy wybrać z listy) i widzisz, które ulice wpisywałeś w tym mieście. Ja również proponowałem w NE coś takiego, ale dostałem odpowiedź, że to za dużo do pamiętania  :O - dziwne ale w TT nie zajmuje to tak wiele.

Aktualne rozwiązanie z NE z tymi niepełnymi nazwami trochę to przyspiesza, lecz i tak najczęściej musisz potwierdzać listę miejscowości, natomiast to co proponuje TT jest bardziej ergonomiczne.

sbi ulicę wpisywałem pierwszy raz i system nie pamiętał  :wink:  ale te  które wcześniej były wybierane to dużo prościej klika się na ostatnio używane i wsio .

a do tego który system szybciej startuje i wyznacza trasę ,NE reklamuje że jest najszybszy i tu mam inne zdanie  :-|( wiadomo reklama) ,  w tomtom to jest dosłownie moment i jedziesz - w dużej mierze podpowiedziom i QuickGPSfix™.

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Nadchodzi nowy NaviExpert 5 ?
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 05, 2009, 20:10:56 »
sbi ulicę wpisywałem pierwszy raz i system nie pamiętał  :wink:  ale te  które wcześniej były wybierane to dużo prościej klika się na ostatnio używane i wsio

Ja również najczęściej korzystam z "ostatnio używanych" ale pamiętają one 20-30 ostatnio wybieranych miejsc i gdy wracasz do jakiegoś miasta po kilku tygodniach to już najczęściej ich tam już nie ma, a w podpowiedziach do adresów są cały czas  :ok: 

Odp: Nadchodzi nowy NaviExpert 5 ?
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 05, 2009, 21:42:28 »
Ale chyba nie o to chodzi, TT "pamięta" jakie ulice (numery na tych ulicach) wpisywałeś w danym mieście. Wystarczy wpisać nazwę miasta (tutaj też pamięta ostatnio wpisywane wystarczy wybrać z listy) i widzisz, które ulice wpisywałeś w tym mieście. Ja również proponowałem w NE coś takiego, ale dostałem odpowiedź, że to za dużo do pamiętania  :O - dziwne ale w TT nie zajmuje to tak wiele.

Aktualne rozwiązanie z NE z tymi niepełnymi nazwami trochę to przyspiesza, lecz i tak najczęściej musisz potwierdzać listę miejscowości, natomiast to co proponuje TT jest bardziej ergonomiczne.

Panowie dyskutujecie tu dwie różne sprawy:
1. Pamiętanie, jakie ulice były wybierane w danym mieście
2. Podpowiadanie pełnej nazwy na podstawie wprowadzonej części

Odnośnie 1, argument o braku pamięci jest bez sensu: w taki właśnie sposób działa również Nav4All funkcjonujący na prawie każdym telefonie. Jeśli chodzi o 2, to w przypadku TomToma jest to łatwe, gdyż cała wiedza jest zawarta w jego pamięci. NaviExpert konfrontuje wpis z wiedzą zawartą na serwerze. Gdyby chcieć prowadzić konfrontację po wprowadzeniu każdej kolejnej litery, to byłoby to raczej kłopotliwe. Rozwiązanie polegające na jednorazowym  przysyłaniu możliwych alternatyw jest rozsądniejsze.

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: Nadchodzi nowy NaviExpert 5 ?
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 05, 2009, 22:20:46 »
sbi ulicę wpisywałem pierwszy raz i system nie pamiętał  :wink:  ale te  które wcześniej były wybierane to dużo prościej klika się na ostatnio używane i wsio

Ja również najczęściej korzystam z "ostatnio używanych" ale pamiętają one 20-30 ostatnio wybieranych miejsc i gdy wracasz do jakiegoś miasta po kilku tygodniach to już najczęściej ich tam już nie ma, a w podpowiedziach do adresów są cały czas  :ok: 

i dlatego podpowiedzi będą mile widziane w NE, może kiedyś ?!    :)

*

Offline kiloff

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NE @ K800i+LD3W oraz 520XL+ML145
Odp: Nadchodzi nowy NaviExpert 5 ?
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 09, 2009, 17:16:14 »
Wiem, że każdy może sam sobie wejść i zobaczyć, ale może niektórym się nie chce więc zacytuję (mam nadzieję że można cytować inne forum).

Cytat z forum.naviexpert.pl w temacie Nowości w wersji 5.0 już wkrótce napisany przez pracownika NE:

Nowa, ulepszona wyszukiwarka POI i adresów
W zapowiadanej wersji NE 5.0 nie trzeba będzie wypełniać skomplikowanych formularzy, żeby znaleźć stację benzynową, hotel, czy firmę. Nie będzie koniczne zgadywanie w jakiej kategorii znajduje się szukany przez Ciebie POI. Po prostu wpiszesz czego szukasz.

  • Szukasz restauracji? Wpiszesz np. „restauracja” lub „obiad”. Oczywiście możesz używać skrótów, np. „restau”.
  • Szukasz najbliższej stacji benzynowej? Po prostu wpiszesz np. „paliwo”, „benzyna”, lub „stac paliw”.
  • Szukasz pubu w przy ul. Garbary w Poznaniu? Wpiszesz np. „pub poznań garbary” lub„pub pozn garbary”.
  • Szukasz konkretnego adresu? Wpiszesz np. „poznań kłosowa 17”, lub „pozn kłos 17”, lub po prostu „kłosowa 17”.

Możliwość przesyłania punktów/koordynat/ pomiędzy użytkownikami NaviExpert
Jeżeli będziesz umawiać się z kimś na spotkanie, to zamiast tłumaczyć gdzie macie się spotkać, wyślesz Twojemu znajomemu bezpośrednio z aplikacji NaviExpert dokładne miejsce spotkania. Odbiorca otrzyma specjalny SMS, który automatycznie uruchomi system NaviExpert w Twoim telefonie. Twój znajomy będzie mógł zobaczyć przesłany przez Ciebie punkt na mapie i uruchomić nawigację do wskazanego miejsca spotkania.
Będziesz chciał powiadomić rodzinę lub znajomych gdzie aktualnie jesteś? Wyślesz w ten sam sposób SMS bezpośrednio z aplikacji NaviExpert z Twoją aktualną pozycją na mapie.
A co jeżeli adresat Twojego SMSa nie ma w telefonie aplikacji NaviExpert? Otrzyma wtedy SMS z linkiem, z którego będzie mógł pobrać bezpłatnie aplikację NaviExpert wraz z przesłanym od Ciebie punktem.

Darmowy Atlas Polski
W wersji 5.0 przeglądanie mapy Polski będzie bezpłatne dla wszystkich użytkowników NaviExpert. Opcja ta będzie obejmowała nowe wyszukiwanie POI, wyświetlanie fotoradarów, remontów, miejsc częstych kontroli drogowych i niebezpiecznych punktów oraz opcję wysyłania punktów/koordynat/ do innych użytkowników.

Dokładne i orientacyjne punkty pośrednie
Będziesz planował trasę przejazdu z Warszawy do Krakowa przez Radom, lub z Poznania do Krakowa przez Łódź. Jeżeli jako punkt pośredni podasz jedynie nazwę miasta bez szczegółowego adresu NaviExpert potraktuje go jako punkt orientacyjny określający ogólny przebieg trasy.

Nowa wersja technologii Community Traffic
W nowej wersji NaviExpert będzie brał pod uwagę różnice w czasach jazdy na poszczególnych pasach ruchu skrzyżowań. Jeżeli np. czas oczekiwania na skręt w lewo będzie wyraźnie dłuższy niż czas jazdy w innych kierunkach, system uwzględni to w planowaniu trasy i szacowaniu czasu dojazdy.
A co z korkami w czasie rzeczywistym odbiegającymi od wzorca statystycznego? Dzięki dynamicznie rosnącej liczbie użytkowników pojawią się w systemie nawigacji NaviExpert szybciej niż myślisz.

Nowe bardziej przejrzyste menu
W nowej wersji NE 5.0 znacznie łatwiej znajdziesz najczęściej wykorzystywane funkcje.

Nowa szata graficzna

Nowa sympatyczna lektorka

Ulepszone przeglądanie mapy i trasy

Usprawniona obsługa telefonów z ekranem dotykowym, szczególnie obsługiwanym palcem

*

Offline kiloff

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NE @ K800i+LD3W oraz 520XL+ML145
Odp: Nadchodzi nowy NaviExpert 5 ?
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 11, 2009, 12:31:50 »
Wygląda na to, że Beta wychodzi w poniedziałek 13-ego  :evil:
(źródło z forum NE)

Odp: Nadchodzi nowy NaviExpert 5 ?
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 11, 2009, 14:52:02 »
Z "trzynastym" różnie bywa...
Napisane: Lipiec 11, 2009, 14:42:07
O proszę, cytują mnie na tym nowym forum Naviexperta. Wprawdzie w dziwnych okolicznościach, ale zawsze....
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2009, 14:54:48 wysłana przez kasia76 »

Odp: Nadchodzi nowy NaviExpert 5 ?
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 14, 2009, 16:24:19 »
Jest już oficjalnie do pobrania wersja 5.0 beta 1 http://get.naviexpert.pl/5.0/

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: Nadchodzi nowy NaviExpert 5 ?
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 14, 2009, 18:04:39 »
lektorka sympatyczna bardziej ludzka  :D  w stosunku do poprzedniczki,      meni jakby bardziej rozbudowane trzeba czasu żeby się przyzwyczaić(wydaje się być bardziej skomplikowane) , wygląd mapy na plus. To tak na pierwszy rzut oka  :) 

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Nadchodzi nowy NaviExpert 5 ?
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 15, 2009, 07:49:14 »
Również i mi kolory bardziej odpowiadają, są przynajmniej dla mnie bardziej czytelne.
Czy u was w becie również nie ma ostrzegania przed fotoradarami ? Tzn. w menu jest, ale nie ostrzega podczas nawigacji.

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: Nadchodzi nowy NaviExpert 5 ?
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 15, 2009, 08:55:44 »
fotoradary działają, ale dzisiaj niechciał mi program odpalić dopiero restart telefonu pomógł. Widać że to beta, niewiem jak u was ale u mnie program jest zamulony i jak chcę wyjść z navi to potrafi się zwiesić(często).
Na plus usługa coś w stylu asystenta pasa ruchu. strzałka wskazuje którego pasa się trzymać i dodatkowo lektorka podpowiada - za 2 km trzymaj się lewej strony.

Odp: Nadchodzi nowy NaviExpert 5 ?
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 18, 2009, 09:29:28 »
NE 5.0 wersja beta1 to jakaś totalna niedoróbka. Nie chodzi tu o finezję - to po prostu nie spełnia elementarnych kryteriów przyzwoitości. Są ciągłe problemy komunikacyjne z serwerem, tak że dane można sprowadzać tylko w porywach, a te są rzadko. Na domiar złego bez mała każde poruszenie kursorem powoduje żądanie sprowadzanie mapy sąsiedztwa. Już nie pytam ile to kosztuje, ale to po prostu nie wychodzi! Na ogół zamiast mapy cały ekran jest wtedy zamalowany tekstem opowiadającym o złym ustawieniu GPRS itd., chociaż to nieprawda.  Porzeba dużej wytrwałości i samozaparcia aby się tym bawić. I odwagi aby wyjechać na nieznaną trasę.  :shock:

Mapy są stare a wskazówki nawigacyjne błędne, nawet w prostych sytuacjach. Wyrzucili "lekko" w lewo/prawo a zamiast tego jest tylko "lewo/prawo" i "trzymaj się". I tam gdzie na prawo odchodzą dwie drogi dla każdej z nich jest to samo: "w prawo". To którą z nich wybrać? A do czego może doprowadzić "trzymaj się lewej/prawej"  jak są 3 pasy lub więcej? To środkiem już nie można?  A co zrobić jak trzeba, a jest już na to za późno?
Ekran jest zabazgrany pierdołami typu antena satelitarna lub współrzędne punktu wskazywanego przez kursor. Antenę można usunąć w opcjach, współrzędnych nie. A po co komu te współrzędne? Ma się je odpisać? Zapamiętać?  I to w dodatku z dokładnością do sekund!  :evil:

Reasumując: zachowanie typowe dla NaviExperta - lipa i rozpoznanie bojem. Na plus należy zapisać, że tym razem nie każą sobie za to płacić.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2009, 10:07:11 wysłana przez kasia76 »

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: Nadchodzi nowy NaviExpert 5 ?
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 18, 2009, 18:01:57 »
u mnie wcale się niechciał połączyć dzisiaj. niewiem może to problem w tym że mam wgrane dwie wersje(4.33 i Bete) może się gryzą ?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2009, 21:01:19 wysłana przez jansol »

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Nadchodzi nowy NaviExpert 5 ?
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 20, 2009, 09:27:39 »
Chyba nie to jest przyczyną problemu, ja również mam obie zainstalowane i obie działaja.

Ale zauwazyłem że wersja beta chyba nie liczy tras omijających korki. Ponadto na serwerach obsługujących betę nie są nanoszone uaktualnienia remontów - zgłaszałem kilka w ubiegłym tygodniu i w wersji 4.3.3 pojawiły się wszystkie, natomiast 5 beta do dzisiaj ma wszystko po staremu.

Odp: Nadchodzi nowy NaviExpert 5 ?
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 20, 2009, 10:31:19 »
Przecież to beta, ja wiem że tu wszyscy od bety to chcą żeby chodziła jak końcowa wersja.
Z moich obserwacji też wprowadzenie, nowych komunikatów o trzymaniu się lewej i prawej gdzie było lekko w prawo lub lewo bardziej miesza niż pomaga.
A z tymi serwerami to rzeczywiście są problemy z łącznością, ale przecież każdy kto ma 5, na pewno ma też stabilną 4.3.3 i jak nie chce brać udziału w testach to może sobie spokojnie korzystać z wcześniejszej stabilnej wersji. Wracając do tych serwerów to przecież trasa układana jest tam, a nie w telefonie i jeśli są jakieś uwagi to grzebią w serwerze i pewnie są kłopoty wtedy z łącznością.
Programy wątpię żeby się gryzły, przynajmniej u mnie na telefonie wczorajszą trasę ok 130 km, zrobiłem z uruchomionymi obydwoma wersjami.
Pzdr

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Nadchodzi nowy NaviExpert 5 ?
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 20, 2009, 12:00:57 »
wczorajszą trasę ok 130 km, zrobiłem z uruchomionymi obydwoma wersjami.

Jedna jest gadatliwa, a obie naraz to chyba nadmiar szczęścia  :)


Odp: Nadchodzi nowy NaviExpert 5 ?
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 20, 2009, 12:08:27 »
wczorajszą trasę ok 130 km, zrobiłem z uruchomionymi obydwoma wersjami.

Jedna jest gadatliwa, a obie naraz to chyba nadmiar szczęścia  :)



To fakt :) długo nie wytrzymałem i w jednej po kilku kilometrach wyłączyłem dźwięk :)

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Nadchodzi nowy NaviExpert 5 ?
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 21, 2009, 10:21:39 »
Jednak na serwery obsługujące wersję 5 beta również wprowadzane są zmiany, dzisiaj na trasie pojawiły sie te które były zgłaszane wcześniej.

Zauważyłem, że po uruchomieniu programu przy obliczaniu trasy, zawsze pyta się o typ trasy (optymalna, szybka, itd.), za każdym razem zaznaczam opcję aby powtórnie się o ten wybór nie pytał i jest ok. ale tylko do ponownego uruchomienia programu - tak jakby na stałe tego nie zapisywał

Odp: Nadchodzi nowy NaviExpert 5 ?
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 21, 2009, 11:02:34 »
Jednak na serwery obsługujące wersję 5 beta również wprowadzane są zmiany, dzisiaj na trasie pojawiły sie te które były zgłaszane wcześniej.

Zauważyłem, że po uruchomieniu programu przy obliczaniu trasy, zawsze pyta się o typ trasy (optymalna, szybka, itd.), za każdym razem zaznaczam opcję aby powtórnie się o ten wybór nie pytał i jest ok. ale tylko do ponownego uruchomienia programu - tak jakby na stałe tego nie zapisywał
Rzeczywiście nie zapamiętuje wyboru, trzeba zgłosić na forum NE albo do supportu.

A z innych nowinek to jeden z pracowników zapowiedział że do końca roku zostanie wprowadzony do NE Community Traffic Online,
 tu cytat z jednego wątku
"Ten system ma sens bytu i działa w oparciu o założenia, na podstawie których był opracowywany. Przełomem będzie natomiast zastosowanie technologii Community Traffic OnLine, która będzie uwzględniała różnice czasu przejazdu w czasie rzeczywistym a więc nie tylko statystycznym. O liczbę użytkowników oraz zasoby danych się nie martw (ups.. zabrzmiało nieskromnie ale nie o to mi chodzi  , niedługo będziemy posiadali dostateczną ilością danych w czasie rzeczywistym). W ciągu kilku najbliższych miesięcy zaproponuje tobie zakład na dowolnie wybranych 3-4 "twoich" (wyznaczonych przez Ciebie) trasach, a raczej parach punktów Start/Meta. Stawiam natomiast warunek, jedziemy zgonie z przepisami i bez brawury. Wchodzisz? Termin zaproponuję jak tylko ogłosimy technologię Community Traffic online….. Jeszcze w tym roku"
Całość pod tym linkiem http://forum.naviexpert.pl/viewtopic.php?f=5&t=65

Odp: Nadchodzi nowy NaviExpert 5 ?
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 21, 2009, 23:32:19 »
A z innych nowinek to jeden z pracowników zapowiedział że do końca roku zostanie wprowadzony do NE Community Traffic Online,
 "...W ciągu kilku najbliższych miesięcy zaproponuje tobie zakład na dowolnie wybranych 3-4 "twoich" (wyznaczonych przez Ciebie) trasach, a raczej parach punktów Start/Meta. Stawiam natomiast warunek, jedziemy zgonie z przepisami i bez brawury. Wchodzisz? Termin zaproponuję jak tylko ogłosimy technologię Community Traffic online….. Jeszcze w tym roku"
Całość pod tym linkiem http://forum.naviexpert.pl/viewtopic.php?f=5&t=65
A to się chłopaki rozhulały. Proponuję zakład nie z amatorem, ale z conyo i jego żoną, którzy systematycznie bili NE w wersji 4 jeżdąc "na czuja".
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2009, 23:38:24 wysłana przez kasia76 »

Odp: Nadchodzi nowy NaviExpert 5 ?
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 22, 2009, 09:52:46 »
A z innych nowinek to jeden z pracowników zapowiedział że do końca roku zostanie wprowadzony do NE Community Traffic Online,
 "...W ciągu kilku najbliższych miesięcy zaproponuje tobie zakład na dowolnie wybranych 3-4 "twoich" (wyznaczonych przez Ciebie) trasach, a raczej parach punktów Start/Meta. Stawiam natomiast warunek, jedziemy zgonie z przepisami i bez brawury. Wchodzisz? Termin zaproponuję jak tylko ogłosimy technologię Community Traffic online….. Jeszcze w tym roku"
Całość pod tym linkiem http://forum.naviexpert.pl/viewtopic.php?f=5&t=65
A to się chłopaki rozhulały. Proponuję zakład nie z amatorem, ale z conyo i jego żoną, którzy systematycznie bili NE w wersji 4 jeżdąc "na czuja".
Niech pojeżdżą na czuja w jakimiś dużym mieście, wątpię żeby tam im się udało.

*

Offline kiloff

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NE @ K800i+LD3W oraz 520XL+ML145
Odp: Nadchodzi nowy NaviExpert 5 ?
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 30, 2009, 19:52:56 »
Druga wersja bety do pobrania tu: http://get.naviexpert.pl/5.0/

Cytat pracownika NE z forum NaviExperta:
Cytuj
Zmiany w wersji beta-2:
1.Optymalizacja widoku mapy. W skrócie więcej miejsca na samą mapę. W szczególności zmiany pod kątem telefonów Sony Ericsson.
2.Poprawki ergonomii menu (zmiana stringów, pozycji na liście) itp.
3.Poprawki w działaniu opcji powrót w menu.
4.Wygodniejsze przewijanie menu palcem.
5.Łatwiejsze wskazywanie POI na ekranach dotykowych.
6.Oddzielne zapamiętywanie ostatniego zoomu dla widoku trasy i mapy,
7.Dodanie ikon POI w wynikach wyszukiwania,
8.Poprawka w menu wyboru typu trasy,
9.Pogrubienie trasy w zoomie > 50km.
10.Wyłączenie podglądu trasy gdy prędkość > 0 – od razu przechodzimy w tryb nawigacji.
11.Usunięcie ikony GPS gdy jest fix.
12.Poprawki w ekranie startowym.
13.Poprawka w menu Zarządzania moimi punktami (wspólne menu użyj punktu).
14.Scroll w liczniku danych.
15.Poprawka w demo i nawigacji manualnej gdy punkt został wybrany z mapy,
16.Ostatnio używane pozycje jako POI prawidłowo wyświetlają swój opis.
17.Poprawione wysyłanie i odbieranie punktów SMS na telefonach z Windows Mobile.
18.Poprawiona głośność komunikatów.
19.Poprawiony błąd w wyszukiwaniu adresów przez Free Search – w niektórych sytuacjach znajdowały się niepoprawne adresy.
20.Dodana opcja wokół (dla zaawansowanych) w wyszukiwaniu POI i adresów.
21.Dodany NaviStarter na niektóre symbianowe telefony nokia. Jego wykorzystanie zostało ograniczone do telefonów, na których jest niezbędny. Nowsze modele nokia nie potrzebują NaviStartera.
22.Poprawione wyznaczanie kierunku mapy podczas nawigacji, tzn. kierunek już nie powinien skakać kiedy jedziemy prosto.
23.Poprawiony błąd z zerową prędkością średnią.
24.Uwzględnienie wielu poprawek dotyczących niepoprawnych komunikatów.
25.Poprawa błędnych tras na niektórych wiaduktach.
26.Poprawa stabilności serwera.

Co m.in. zostało do zrobienia:
1.Dokończenie zmian graficznych zwłaszcza w widoku mapy i na ekranie startowym.
2.Wersja 5.0 na Androida
3.Serwer ciągle nie jest wystarczająco stabilny do wersji produkcyjnej.
4.Dalsze poprawki zgłaszanych błędów.
5.Ułatwienie wyszukiwania samych miast (bez ulicy) w wyszukiwaniu Adresów i POI.

Oznacza to, że będzie jeszcze co najmniej jedna wersja beta (release candidate).

*

Offline Borg

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation,SE P1i
Odp: Nadchodzi nowy NaviExpert 5 ?
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 10, 2009, 03:03:58 »
Jak dla mnie panowie przesadzili z rozdzielczością ewentualnie rozmiarem czcionki na mapie - tak to wygląda na moim Touch HD z ekranem WVGA (z lewej 5, z prawej 4) :


menu ustawień - to od biedy można tylko używać na postoju  :


mapa (ta sama skala) - widać większy obszar ale nazw ulic nie widać :


menu podręczne z którego trzeba skorzystać podczas jazdy bo Touch HD nie ma klawiatury - jak dla mnie mało realne na naszych dziurawych drogach :


i w końcu nawigacja - prędkość, długość trasy zupełnie niewidoczne, nazwy ulic niewiele lepiej - biorąc pod uwagę iż ekran w samochodzie będzie oddalony od nas o 0,5-1 metr:


 Mała czcionka powoduje nieczytelność mapy, kierowca musi poświęcić więcej swojej uwagi na odczytanie informacji co powoduje większe niebezpieczeństwo. Ja mam zdrowe oczy i mam problem z odczytaniem informacji a co dopiero ktoś z wadą wzroku w okularach ?
Palm m105->m130->Motorola mpx200->mpx220->SE P1i->HTC HD->HTC Desire->HTC Sensation