Kiedy nowy odcinek autostrady będzie w NE?

  • 18 Odpowiedzi
  • 5196 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kiedy nowy odcinek autostrady będzie w NE?
« dnia: Sierpień 16, 2006, 23:29:37 »
witam,

mam pytanie do użytkowników / twórców naviexperta. czy z racji tego ze jest to system on-line'owy obsluguje on juz odcinek konin-strykow autostrady a2? Pytam z ciekawosci, poniewaz idea systemu on-line'owego do mnie przemawia, i chcialbym wiedziec czy jest faktycznie realizowana.

pozdr
Sebastian

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
odcinek konin-stryków
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2006, 11:56:59 »
Musiałby to zrobić Imagis (dodać odcinek i przekompilować plik z mapami), a nie wiem czy jest tym zainteresowany (finansowo). Cykle upgradów mapowych w Imagisie, to roczne cykle GPMapy, mające miejsce pod koniec roku (listopad/grudzień).
Na miejscu Imagisu zrobiłbym to choćby dla Pi-aR-u, bo wiadomo, że NaviExpert (i MapaMap) to mapy tej firmy. Pół roku bez kluczowego odcinka kluczowej autostrady w Polsce, to zbyt długo dla programów nawigacyjnych, wykorzystywanych codziennie.
Wydaje się, że nie jest to koszmarnie droga impreza, skoro AM robi to trzy razy w roku (TeleAtlas i Navteq - cztery).

*

Offline tora

  • 48
    • http://www.diagtronik.pl
odcinek konin-stryków
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 28, 2006, 23:01:04 »
na moim 1.2beta 6230i nie ma tego odcinka.
jedyne większe drogi w okolicy  strykowa od strony miejscowości sosnowiec to 71 i 14
nie ma A2  :terrified:

Ps: nie ma też na wayfinder i na nav4all

odcinek konin-stryków
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 29, 2006, 22:39:54 »
Cytat: "tora"
na moim 1.2beta 6230i nie ma tego odcinka.
jedyne większe drogi w okolicy  strykowa od strony miejscowości sosnowiec to 71 i 14
nie ma A2  :terrified:

Ps: nie ma też na wayfinder i na nav4all


no tak ... i niech mnie ktoś teraz przekona o wyższości nawigacji online'owej,  a jeszcze sie okaże, że pierwej automapa wyda kolejną aktualizację swoich map niż imagis/naviexpert w swojej onlineowej wersji.

pozdr
Sebastian

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Kiedy nowy odcinek A1 w NE
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 20, 2008, 08:58:23 »
Wydawałoby się, że nawigacja online powinna od razu uwzględniać zmiany sieci drogowej, niestety w NE jak dotąd nie pojawił sie nowy odcinek A1. Pisałem do suportu, ale jak na razie brak odpowiedzi. A szkoda bo do 6 stycznia można tamtędy jeździć za darmo  :(

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Kiedy nowy odcinek A1 w NE
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 20, 2008, 09:36:34 »
Cytat: sbi
Wydawałoby się, że nawigacja online ...

No właśnie, z reklam można odnieść takie wrażenie, ba wręcz przekonanie - taki marketing ja nazywam marketoleniem  :evil:
Sieć drogowa w NE jest aktualizowana 4x do roku, póki Imagis z którego map NE korzysta nie wyda nowej mapy
w NE nie znajdziesz ani jednej uliczki więcej niż na mapach Imagisu (GPMapa, MapaMap)
Tu 'onlajnowość' sprowadza się do tego, że gdy już nowa wersja mapy się pojawi
to nie będziesz musiał jej instalować na telefonie w miejsce starszej wersji.
Krótko mówiąc, ten kawałek A1 pojawi się w NE najwcześniej z wydaniem GPMapy 2008.3
i to pod warunkiem, że będzie zawierała ten odcinek autostrady (to jest na szczęście całkiem prawdopodobne).
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2008, 02:36:51 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline kiloff

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NE @ K800i+LD3W oraz 520XL+ML145
Odp: Kiedy nowy odcinek A1 w NE
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 23, 2008, 00:41:50 »
Nie dam sobie za swoją pamięć obciąć... ale z tego co pamiętam to ostatnie dwa większe nowo otwarte odcinki dróg w moim rejonie (Trasa Kwiatkowskiego i A1) uwzględniane były w NE po niecałym tygodniu, na oko ok. 5 dni.
Ciekaw jestem jak będzie tym razem, bo wg tego co pisze nocnyMarek najbliższa oficjalna aktualizacja map dopiero za ponad 2 miesiące.

*

Offline intimo

  • **
  • 125
Odp: Kiedy nowy odcinek A1 w NE
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 03, 2008, 12:37:00 »
Witam

Od miesiąca używam Navifon, czyli NaviExpert ale z orange.

Powiem że dość dobra ta nawigacja, wcześniej używałem AM 5.1.
Oczywiście są plusy i minusy jednej i drugiej.
Na chwilę obecną wg. mnie wygrywa NE. Średnio w tygodniu robię 700 do 1000 km od Krakowa w różne strony i z powrotem. Faktycznie z fotoradami jest dużo lepiej niż w AM. Głównie chodzi mi o te które nie są na naszej trasie a odzywają się - AM, kto czytał wszystko wie o co chodzi.

A w tym wątku spieszę donieść że jest nowy odcinek A1 w NE. (Nie wiem od jak dawna jest, ponieważ zachęcony tym opisem sprawdziłem to)
Mogę wstawić zrzuty ekranu (nokia 6300 :-) ) jakby co.

Pozdrawiam

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Kiedy nowy odcinek A1 w NE
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 03, 2008, 12:46:08 »
A bardzo proszę, bo przed chwilą sprawdziłem i mam tylko odcinek do Swarożyna

ps. jak sie robi zrzuty ekranu na na Nokii 6300?
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline intimo

  • **
  • 125
Odp: Kiedy nowy odcinek A1 w NE
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 03, 2008, 13:16:13 »
Przepraszam Cie nocnyMarku. Błąd w interpretacji o nowym odcinku.

Nie ma w NE tego nowego odcinka Swarożyn - Nowe Marzy.

A zrzutów ekranu w nokii nie umiem robić tylko zdjęcia aparatem na telefon. Napisałem zrzut bo każdy wie o co chodzi :)

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Kiedy nowy odcinek A1 w NE
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 03, 2008, 13:31:53 »
A to szkoda, już myślałem, że jest jakiś sposób bez robienia zdjeć tylko go nie znam.
A co do autostrady, podobno nowa wersja GPMapy ukaże się niebawem,
więc i w NE powinien się wtedy ten odcinek znaleźć.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline kiloff

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NE @ K800i+LD3W oraz 520XL+ML145
Odp: Kiedy nowy odcinek A1 w NE
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 03, 2008, 15:14:27 »
...podobno nowa wersja GPMapy ukaże się niebawem,
więc i w NE powinien się wtedy ten odcinek znaleźć.

No najwyższa pora aby to zaktualizowali. Nawigacja "on-line" i brak tak ważnego odcinka drogi od pół miesiąca. Rozumiem, jakaś osiedlowa uliczka, to mogę poczekać z 3 miesiące na nową aktualizację z Imagisu, ale autostrada... :| 
Trochę mnie to zraziło do "aktualizowanych na bieżąco map" NE. Raczej mają w tej dziedzinie wiele do zrobienia zanim będą mogli w ten sposób chwalić swój program, ponieważ pod tym względem są po prostu przeciętni.
Dużo innych systemów nawigacji ma już ten odcinek?

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kiedy nowy odcinek A1 w NE
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 03, 2008, 15:35:05 »
Dużo innych systemów nawigacji ma już ten odcinek?

kilka by się znalazło...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline amber2007

  • 38
  • Sprzęt: V3xx
Odp: Kiedy nowy odcinek A1 w NE
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 03, 2008, 20:52:59 »
Na zumi jest od ładnych kilku dni. Czyli opóźnia się NaviExpert, a nie Imagis.

Odp: Kiedy nowy odcinek A1 w NE
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 03, 2008, 21:39:47 »
Odnoszę wrażenie, że NaviExpert dla obniżenia kosztów kupuje mapy tzw. "nie pierwszej świeżości". Dlatego na aktualizacje dróg należy trochę czekać. Sytuacja taka miała np. miejsce w odniesieniu do Drogowej Trasy Średnicowej w GOP: w Zumi już dawno była, w NE nie. A planowanie tras w GOP bez uwzględnienia DTŚ bylo całkowicie absurdalne. Podobne sytuacje były opisywane w odniesieniu do Ronda Mogilskiego w Krakowie.

Odp: Kiedy nowy odcinek A1 w NE
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 04, 2008, 20:31:48 »
Na zumi jest od ładnych kilku dni. Czyli opóźnia się NaviExpert, a nie Imagis.

W zumi nowy odcinek A1 jest tylko atrapą, grafiką naniesioną na mapę. Nie da się po nim wyznaczyć trasy, nie wpływa też na routing krzyżujących się z autostradą dróg lokalnych http://www.zumi.pl/trasa.html?xs=18.6032&ys=53.456192&xk=18.609536&yk=54.24288&v=true&utf=1. Do zaimplementowania tej grafiki na potrzeby nawigacji jeszcze daleka droga.

*

Offline amber2007

  • 38
  • Sprzęt: V3xx
Odp: Kiedy nowy odcinek A1 w NE
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 04, 2008, 22:10:19 »
Na MapGo.pl Imagisu też nie ma, czyli jednak spóźnia się Imagis.
Jak pamiętam do tej pory Imagis, a więc i NaviExpert nigdy nie był szczególnie dobry w szybkiej aktualizacji map. To nie znaczy, że "onlajnowość" NX w tym wypadku w ogóle nie ma sensu. Kiedy w końcu mapy zostaną zaktualizowane każdy użytkownik NX będzie miał tę wersję mapy. Jeżeli jakaś nawigacja offline ma ten odcinek, to znaczy tylko, że jest on do pobrania z ich strony internetowej. Pewnie niewielu użytkowników takiej nawigacji ma już ten odcinak w swoim urządzeniu.
Czyli "bieżąco aktualizowana mapa" znaczy tylko tyle, że jak Imagis dostarczy aktualizację, to każdy użytkownik ją automatycznie ma.
"Onlajnowość" to także nanoszenie remontów. Jest z tym chyba trochę lepiej niż było, kiedy zamykany jest jakiś most NX raczej o tym wie, ale ciągle bardzo daleko do 100%.

*

Offline kiloff

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NE @ K800i+LD3W oraz 520XL+ML145
Odp: Kiedy nowy odcinek A1 w NE
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 28, 2008, 16:51:03 »
Dziś miałem okazję pierwszy raz przejechać się nowym odcinkiem A1 i ku mojemu zdziwieniu cała dostępna obecnie autostrada jest w NE.
Czyżby Imagis wypuścił nowe mapy?

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Kiedy nowy odcinek A1 w NE
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 28, 2008, 17:39:34 »
Zgadza się, niedawno Imagis wydał mapy 2008Q3.
Rzeczywiscie, dzisiaj ten odcinek A1 już jest, jak sprawdzałem bodajże w poniedziałek, mapa jeszcze była stara.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free