Fotoradary w NaviExpert

  • 26 Odpowiedzi
  • 9029 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Fotoradary w NaviExpert
« dnia: Sierpień 04, 2006, 05:02:37 »
Będą dostępne od września:
http://www.naviexpert.pl/typo32/26.html?&tx_mininews_pi1[showUid]=24&cHash=5c5a7c35c6

*

Offline kiloff

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NE @ K800i+LD3W oraz 520XL+ML145
Nowa mapa radarów NaviExperta
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2009, 22:23:58 »
Info ze strony NE:
"Ruszył nowy serwis radarynamapie.pl ze szczegółowymi lokalizacjami wszystkich fotoradarów z systemu NaviExpert.
W serwisie tym znajdziesz także informacje o miejscach częstych kontroli drogowych i niebezpiecznych punktach."


www.radarynamapie.pl

« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2009, 16:34:03 wysłana przez marcinl »

*

Dżeju

Odp: Nowa mapa radarów NaviExperta
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2009, 22:34:35 »
Co za aktualność - baza na rok ... 2010 chyba  :E  Na trasie Wrocław - Jelenia Góra, tyle ich nastawiali na mapie, a w rzeczywistości są dwa. Chyba, że to ujmuje też wystawiane okresowo przez Misiaczków  fotoradarami, ale jeśli tak, to bez sensu, bo w tym układzie całe PL można zaptaszkować fotoradarami  :)

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Nowa mapa radarów NaviExperta
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 03, 2009, 23:22:43 »
HAHAHAHAHA, w Chorzowie na Katowickiej, w miejscu gdzie jest jedna atrapa stoją 'na kupie' 3 fotoradary  :E
I ten który wskazuje kierunek zgodny z atrapą ma mniejszą wiarygodność od tego, którego nie ma  :mrgreen:

Oj,  nie mogę  :E jest kolejny, na Jagiellońskiej ... tak, to tam gdzie jest sklep RTV,
nie wiedziałem, że sprzedają też fotoradary  :banan:

O!!! Niebezpieczne miejce! ... na parkingu przed Tesco  :D:  ALE FAJNA MAPA :ok:

I już Bytom, 2 fotoradary na osiedlu Arki Bożka, jeden przy bloku nr 9 drugi przy nr 7
to tak ważna ulica (dojazd pod blok) że jej w AM nawet nie ma ...
chyba spółdzielnia mieszkaniowa sobie kupiła ... a może to budki dla ptaków ktoś pomylił? Rewelacja!  B)
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2009, 23:48:41 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline novci

  • 10
Nowa mapa fotoradarów NaviExperta
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2009, 11:53:58 »
@nocnyMarek
Zastanawiam się czy byłeś trzeźwy ja pisałeś te wcześniejszy wpis. Mam nadzieję, że nie, bo inaczej to szczyt infantylizmu.  :P

Jak ma być inaczej skoro tę bazę tworzą sami użytkownicy. Zamiast marudzić, to wziąłbyś się i zgłosił na tej mapie że to nie są wiarygodne fotoradary, jak będzie kilka takich osób, to wiarygodność wskazywana spadnie.

 A tak Twoja krytyka przypomina krytykę jednego z internatów (ogłupionego przez telewizję), który narzekała na nierzetelność "Naszej-klasy", bo jako profile pojawił się tam Adolf Hitler i Toyota. To my użytkowcy takie rzeczy tworzymy.
Wniosek ten śmiech hahaha  :mrgreen: z poprzedniego postu dotyczy też Ciebie.

Pozdrawiam

*

Dżeju

Odp: Nowa mapa radarów NaviExperta
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2009, 11:58:14 »
Eee ... czepiasz się Marka, ma taki styl i już  :E  Generalnie chodzi o to, że w związku z brakiem rzeczowej weryfikacji tych punktów, ta mapa fotoradarów jest nieprzydatna.

*

Offline novci

  • 10
Nowa mapa radarów NaviExperta radarynamapie
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 04, 2009, 12:38:06 »
Jeżeli to jest Jego styl (dość sarkastyczny  :E), to okey rozumiem. :ok:

Jaki może być inny sposób weryfikacji tak ogromnej bazy fotoradarów i niebezpiecznych miejsc na drodze, jak nie przez samych użytkowników?

 Może faktycznie nie jest jeszcze ta baza zbyt wiarygodna, ale jak będzie coraz więcej rzetelnych użytkowników, którzy zgłaszają wiarygodność punktów, to ona wzrośnie.

Pozdrawiam

Odp: Nowa mapa radarów NaviExperta
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 04, 2009, 19:39:09 »
Co za aktualność - baza na rok ... 2010 chyba  :E  Na trasie Wrocław - Jelenia Góra, tyle ich nastawiali na mapie, a w rzeczywistości są dwa. Chyba, że to ujmuje też wystawiane okresowo przez Misiaczków  fotoradarami, ale jeśli tak, to bez sensu, bo w tym układzie całe PL można zaptaszkować fotoradarami  :)

A dawno tamtędy jechałeś? Bo jeśli mówimy o tym samym odcinku Kostomłoty - Jelenia Góra to puszek na stacjonarne fotoradary stoi tam ok. 15-20 :O Stan z weekendu.

*

Offline kiloff

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NE @ K800i+LD3W oraz 520XL+ML145
Odp: Nowa mapa radarów NaviExperta
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 04, 2009, 20:36:23 »
Co za aktualność - baza na rok ... 2010 chyba  :E  Na trasie Wrocław - Jelenia Góra, tyle ich nastawiali na mapie, a w rzeczywistości są dwa.
A dawno tamtędy jechałeś? Bo jeśli mówimy o tym samym odcinku Kostomłoty - Jelenia Góra to puszek na stacjonarne fotoradary stoi tam ok. 15-20 :O Stan z weekendu.

No normalnie ręce ... :bored:

*

Dżeju

Odp: Nowa mapa radarów NaviExperta
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 04, 2009, 22:57:05 »
Jak to określiłeś "puszek" - jeżdżę tamtędy często, stąd też się wypowiadam !

Ręce to opadają jak się spojrzy na tą mapę fotoradarów  :evil:
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2009, 22:59:55 wysłana przez Dżeju »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Nowa mapa fotoradarów NaviExperta
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 05, 2009, 00:43:42 »
Cytat: novci
@nocnyMarek
Zastanawiam się czy byłeś trzeźwy ja pisałeś te wcześniejszy wpis. Mam nadzieję, że nie, bo inaczej to szczyt infantylizmu.
...
A tak Twoja krytyka przypomina krytykę jednego z internatów (ogłupionego przez telewizję) ...
Wniosek ten śmiech hahaha  :mrgreen:  z poprzedniego postu dotyczy też Ciebie.

Ooo, witam serdecznie, cóż za urodzaj 'rzetelnych użytkowników' tutaj mamy :ok:
kolejny dzisiaj służbowo zawitał  :grin:

Słuchaj Tomku, tak się składa, że infantylizmem wykazał się tu pewien 'Specjalista Ds. Projektów Marketingowych'.
Był na tyle pewny siebie/naiwny/głupi/bezczelny/nieostrożny/... (wybierz sobie właściwe słowo)
że skorzystał na tym forum z tej samej swojej tożsamości internetowej, której używa do promocji marki NaviExpert
i myślał, że może bezkarnie ogłupiać internautów czytających to forum.


Kimże jest i czym się zajmuje ten novci, który usiłuje powątpiewać w moją trzeźwość
i niedwuznacznie sugeruje, że jestem ogłupiony przez telewizję?
Zobaczmy:
http://www.gwar.pl/u/novci.html
http://elefanta.pl/userProfile.action?login=novci
http://www.polec.pl/user/view/shaken/login/novci
Zauważyliście już pewnie w powyższych linkach, że poza reklamą NaviExperta
zajmuje się też promocją blogu Maripoza - to jest ukryta autoreklama,
Maripoza to inna z jego internetowych tożsamości i jednocześnie nazwa jego firmy.

Co ciekawe, pod tym nickiem już go raz zdemaskowałem na innym forum,
ale jak widać wcale się tym nie przejął, poszedł w zaparte i dalej robi swoje.

U nas na PDAclubie też już się udzielał,
Ale czasem robi się werdny i zamiast tylko reklamować NaviExperta,
zajmuje się również antyreklamą, czyli mówiac wprost - podkładaniem świni konkurencji.
Zobaczcie pierwszy komentarz pod newsem Jakuba: AutoMapa 5.3 do pobrania
Nie zapomina o niczym, wszak to zawodowiec, więc nawet tytuł komentarza musi mieć negatywny wydźwięk,
doskonale wie, że ten tytuł zapamiętają Google i to zwielokrotniony przez komentarze innych uzytkowników...

A jakie mądre komentarze o 'teorii pól wektorowych' pisze na blogu swojego zleceniodawcy
Komentarze mądre bo to wszak człek wykształcony.

Czasem nawet w jednej dyskusji używa obu tożsamości/nicków na raz.
Zwróćcie uwagę na to 'doborowe towarzystwo':
Maripoza vel novci, (jako novci pod koniec strony) Rafał Łożyński vel RalphOcean - założyciel NaviExpert,
jest też KiLoFF vel kiloff -dostarczyciel niemal wszystkich newsów o NaviExpercie, który równie gorąco zaprzecza,
że ma coś wspólnego z NE i ma mnie za nawiedzonego zaśmiecacza forum swoimi teoriami spiskowymi.

Powtórzę tu jeszcze raz:
Nie podoba mi się taki sposób reklamy, w którym firmy reklamowe
robią kampanię w internecie podszywając się pod zwykłych użytkowników.
Reklama powinna być reklamą, a opinia użytkownika opinią użytkownika,
forum to nie jest miejsce na taką ukrytą reklamę.

Z pewnością tego nie zmienię, bo jest to obecnie jedna z bardziej efektywnych form reklamy
i takie są trendy światowe. Mam tego swiadomość, wiem że kijem Wisły nie zawrócę,
ale tylko się temu biernie przygladać również nie zamierzam.

Na koniec przyznam się do porażki, kiedy pierwszy raz zdemaskowałem Maripozę to napisałem:
"Maripoza nie jest jedynym przedstawicielem 'zwyczajnych zadowolonych klientów, użytkowników NE'
on tylko popełnił szkolny bład, który ułatwił zdemaskowanie tej konspiracji.
Z pewnością drugi raz go nie popełni, inteligentni ludzie nie popełniaja 2x tych samych błedów."


Myliłem się,  popełnił.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline kiloff

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NE @ K800i+LD3W oraz 520XL+ML145
Odp: Nowa mapa radarów NaviExperta
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 05, 2009, 09:00:42 »
Nie podoba mi się, że mnie dorzuciłeś do towarzystwa powyżej sugerując moje powiązania z NE. To trochę zagranie poniżej pasa - najpierw przedstawiasz dowody na jedną osobę a później dopisujesz kolejne nicki do tego samego posta. Jak bardzo Ci się nudzi to proszę o argumentację (na mój temat) a nie puste słowa. Skoro zamiast na temat wątku piszesz na innych ludzi to przynajmniej używaj konkretów.

Po raz kolejny:
Nie jestem związany w żaden sposób z NE oprócz tego że jestem zadowolonym użytkownikiem. Wypowiadam się tu bo po to jest forum. Wypowiadam się subiektywnie i tego nie ukrywam (zaznaczałem to nie raz). Zamieszczam newsa jak się pojawi bo po to jest forum.
Czemu prawie za każdym razem gdy coś napiszę to na mnie najeżdżasz?
Jak tylko ktoś (a przynajmniej ja) napisze coś nie po twojej myśli, to go obrażasz zamiast dyskutować - zaczyna to brzmieć jak celowa zmiana tematu z powodu braku rzeczowych argumentów.

Odp: Nowa mapa radarów NaviExperta
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 05, 2009, 10:28:18 »
Jako suplement do wypowiedzi nocnegoMarka polecam poczytać:
http://olgierd.bblog.pl/wpis,marketing;szemrany,21533.html

Proceder nie dość, że nieetyczny to po prostu nie zgodny z obowiązującym prawem. Przydało by się kilka pokazowych procesów,  może skala śmiecenia przez różnych 'Specjalistów Ds. Projektów Marketingowych'  by się mniejszyła. Wiem, naiwne marzenie...


A co do samej mapy to zrobiona całkiem zgrabnie, ale cóż z tego... Zawartość niestety całkiem niewiarygodna, w dodatku to co jest na mapce nie zawsze odpowiada temu co jest w aplikacji.
Z ciekawych znalezisk polecam ul. Reformacką w Wieliczce. Od kilku miesięcy na trawniku sąsiadów moich znajomych występują "Częste kontrole drogowe". Zgłosiłem im to już dawno, ale usunięcie takiej oczywistej bzdury jest jak widać ponad możliwości zespołu NE.  A ostatnio pojawił się fotoradar na parkingu Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu, ciekawe jak długo tam będzie stał.

Ciekawe ile lat zajmie NE zrozumienie, że ich sposób weryfikacji pozycji fotoradarów i innych utrudnień drogowych nie sprawdza się w praktyce. Jako system do zgłaszania byłby pewnie OK, ale bez weryfikacji w terenie przez jakichś "zaprzysiężonych" ludzi zawsze będzie sieczka. I nie jest to moim zdaniem wyłącznie kwestia ewentualnej nierzetelności użytkowników.

*

Offline novci

  • 10
Obrona przed agresją nocnegoMarka
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 05, 2009, 12:41:57 »
Witam

szczególnie witam nocnegoMarka można by rzec Sherlocka Holmesa z krainy Oz.

 Zastanawiałem się, gdzie nocnyMarku studiowałeś logikę. Dedykacja niczego sobie, indukcja również dopracowana. Może studiowałeś dzieła Kanta "Krytyka czystego rozumu" itp., gdyż prowadzisz wywód typu teza, antyteza i synteza. Drugi Kant nam rośnie. Brawo takich na trzeba w dobie kryzysu finansowego.

Teza: Wymieniłeś kilka miejsc, które rzekomo nie mają wysokiej wiarygodności.
To teraz ja:
1) Warszawa ul gen.Sikorskiego niedaleko ul.Polnej — fotoradar zaznaczony na mapie i jest w rzeczywistości. 100% wiarygodności,
2) ul. Żołnierska fotoradar jest na mapie i jest w rzeczywistości to też Warszawa
3) ul.Drewny - o też jest fotoradar na mapie i jest w rzeczywistości.

Twoja teza o nieaktualności fotoradarów jest jakość krucha. Mama dalej wymieniać kolejne fotoradary, które są na mapie? A o których zapomniałeś napisać, że są.
 Przepraszam "Sherlock Holmes" tropi internatów, nie przejdzie mu przez gardło, że jest wiele wiarygodnych wskazań na radarynamapie wszak to konkurencja dla miplo.pl, gdzie nocnyMarek się mocno zaangażował!( o czym też zapomniał powiedzieć dla uczciwości). O tym za chwilę.

Antyteza
: Tak dla odmiany (myśli nocyMarek) zaatakuje personalnie używając wszelkich możliwych metod. A co tam — czytam przecież "Gazetę Wyborczą"(do której podam link, tak dla wiarygodności) a tam panuje przeświadczenie "Cel uświęca środki".

Zakasłam rękawy, zbiorę materiał faktograficzny i statystyczny i zaatakuje personalnie Novci`ego. Może naszły Ci pewne wątpliwości etyczne, a może tego nie powinienem używać, bo do końca tego nie wiem — a nie — muszę przecież go zniszczyć!

 Prawda, fałsz zgodnie z tym, co pisze Kant jest względna, więc ja "nocnyMarek" jako pilny student jego dzieł zaatakuję kłamstwem i domysłami, półprawdami i prawdami. Tak też się stało.
 
Na koniec oczywiście — jak Kant nakazał — Synteza: Można powiedzieć wielka synteza. Wszystkie te dane, kłamstwa, półprawdy do jednego worka i mamy post idealny.

Nie będę wskazywał już, w których miejscach mówiłeś prawdę, w których półprawdy a w których poprostu kłamałeś, bo byłby to przydługi post.

Jestem użytkownik NaviExpert można powiedzieć, że dość zadowolony, bo to dobry system. Mogę przedstawić dowód opłaty za system. W przeciwieństwie do Ciebie jestem z tego dumy. Ty pewno jesteś dumny z Automapy wszak głosowałeś na nich w ankiecie.

NocnyMarku a kim ty jesteś? Czy nie uczestniczysz aktywnie w miplo.pl od 5.08.2007r, a do kogo należny ten serwis. No Sherloku Homsie do kogo? Do Automapy — brawo więc już wiem, dlaczego nienawidzisz NaviExpert.

Ale skąd takie dziwne nielogiczne wnioskowanie u Ciebie, wszak niemożliwe, że zindoktrynowany przez tvn do granic infantylizmu.

W psychologii jest znane zjawisko, przed którym należy chronić nasze dzieci: "agresja wroga spowodowana grami komputerowymi", zjawisko polega na tym, że dzieci, które zbyt długo spędzają czas przed komputerem na grach zaczynają się od niego uzależniać i popadają w agresję do każdego z otoczenia. Zjawisko już dobrze zbadane i aktualnie można już małe dzieci przed tym chronić. Dla starszych osób aktualnie 20-latków, kiedy to zjawisko w ich dzieciństwie występowało a nie było jeszcze zbadane i nie znano metod obrony — syndrom pozostał w ich psychice.

 A mam — uczestnik gier w internecie, zagorzały gracz, o i nick "nocnyMarek", przecież nocami można dłużnej grać i grać i grać i zabijać przeciwnika.
 O to tam uczyłeś się logiki i niszczenia przeciwników (syndrom agresji wrogiej opisany przez Konrada Lorenza). A co tam — tam zabijałeś wirtualnego przeciwnika, a teraz pracuję dla miplo.pl, wiec będę niszczy wszystko, co jest konkurencyjne do miplo.pl. A może nawet pracujesz dla Automapy?

O nocnyMarek jest uczony też w prawie. Zapomniał jednak chyba, że dane osobowe są chronione prawnie i można się narazić na sankcję. A podawanie nieprawdziwych informacji może być potraktowane jako działania na jej szkodę, o co też można wytoczyć proces sądowy.

Pomimo twoje agresji do mnie i Twojej nienawiści (przecież to nie twoja wina, że  ta choroba dopadła Ciebie, mogła każdego, kto za długo gra) mam nadzieję na zaprzyjaźnienie się.

Pozdrawiam i życzę miłej gry
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2009, 12:52:24 wysłana przez novci »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Nowa mapa radarów NaviExperta
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 05, 2009, 13:29:03 »
Wiesz, miałem nadzieję (patrz, znów się myliłem), że podwiniesz ogon i ze wstydem znikniesz ...
A Ty wciąż poszczekujesz i w dodatku zaczynasz grozić.
Prowadzisz działalność gospodarczą i w związku z tym dane Twoje i dane Twojej firmy są jawne.
Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. Nr 173, poz. 1807)
Rozdział 3 Ewidencja Działalności Gospodarczej
Art. 24. 1. Ewidencja jest jawna.
2. Każdy ma prawo dostępu do danych zawartych w ewidencji i
do przeglądania akt ewidencyjnych przedsiębiorcy wpisanego do ewidencji.

Poza tym to nie ja ujawniłem te dane, Ty sam je upubliczniłeś na swojej stronie internetowej.

Ponadto dzięki linkowi od Planera wiemy już,
że działalność którą prowadzisz może naruszać conajmniej dwie ustawy
- o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji
- o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym
Więc to nie ja mam powody aby się bać.

A merytorycznie o jakości danych z tej strony o radarach mogę podyskutować z kim innym.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline novci

  • 10
Nowa mapa fotoradarów radarów NaviExperta
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 05, 2009, 15:55:37 »
Witam serdecznie

Jednak nie jesteś do końca uczony w prawie.
To jest prawda, co napisałeś, że osoby prowadzące działalność gospodarczą są wyłączone spod ustawy o ochronie danych osobowych, ale tylko w zakresie prowadzonej działalności. Jeżeli na tym forum występuję prywatnie ujawniając moje dane osobowe w moim mniemaniu  łamiesz prawo. Zresztą to nie ja ani Ty o tym nie będziemy decydowali, co jest zgodne z prawem a co nie — tylko sąd, gdy miałoby dojść do procesu.

Poza tym wykazywanie związku logicznego pomiędzy konkretną osobą a nickiem na forum bez dowodów jest też łamaniem prawa, bo każdy takim nickiem może się posługiwać! To już nie tylko brak prawidłowego wnioskowania, ale nieuczciwy chwyt (o który jak przejrzałem internet jesteś często oskarżany), nawet jeżeli jesteś moderatorem forum.

 Zresztą takie odczucie mają też inne osoby, które nieustanie atakujesz personalnie. (Nie miałbym pretensji, gdybyś to robił prywatnie np. wysyłając prywatny post, ale skoro robisz to publicznie, to nie dziw się, że i ciebie też teraz atakują).

Właśnie to Ty nocnyMarku złamałeś te ustawy, które wymieniłeś o "zwalniaczu nieuczciwej" konkurencji. Atakując osoby, które mają złe zdanie np. o Nokii Maps czy Automapie, a którzy wykazują na braki tych systemów.Ale jak mogłoby być inaczej przecież jesteś zagorzałym zwolennikiem Automapy i miplo.pl. Wniosek — Ty też się powinieneś bać się tych ustaw!

Cały Twój styl: wybierasz coś tam z postu, szukasz w Google coś tam i łączysz to psudologicznie i atakujesz. Jak Ci powiedziałem, że w radarynamapie.pl jest wiele fotoradarów, które są rzetelne, to już na to nie chcesz odpowiedzieć. (No bo i po co — miplo.pl jest najlepsze).

@Planer

Cytuj
Ciekawe ile lat zajmie NE zrozumienie, że ich sposób weryfikacji pozycji fotoradarów i innych utrudnień drogowych nie sprawdza się w praktyce. Jako system do zgłaszania byłby pewnie OK, ale bez weryfikacji w terenie przez jakichś "zaprzysiężonych" ludzi zawsze będzie sieczka. I nie jest to moim zdaniem wyłącznie kwestia ewentualnej nierzetelności użytkowników.

Poruszyłeś tu ciekawy temat. Masz prawo uważać tak, jeżeli znasz to z autopsji lub masz jakiś inny dowód.

Przeczytaj proszę jednak moje uzasadnię:

Założenia:
1.osoba — jest bardzo wiarygodnym użytkownikiem np. radarównamapie.pl i zgłasza i ocenia tylko te fotoradary i inne punktu, które są rzeczywiście na drogach — wiarygodność 100% (pomijam tu możliwość przypadkowego popełniania błędu wynikający z percepcji ludzkiej).
2.osoba czasem wiarygodna czasem nie załóżmy 50%
3.osoba zupełnie niewiarygodna, która dla żartu zgłasza co popadnie np. takie fotoradary, o których pisała nocnyMarek. Wiarygodność 0%

A priori nie wiem, która osoba jest wiarygodna a która nie jest. Jak się o tym dowiedzieć? Poprzez oceny innych użytkowników. Tak samo funkcjonuje Page Rang w Google czy ocena wiarygodności np. na wykop.pl albo na tym forum.
Ja nie mam gwiazdek a nocnyMarek ma ich pięć jeżeli on zgłosi do moderacji jakiś watek to moderator wie, że jest wiarygodne, bo w przeszłości też były wiarygodne, a jak ja zgłoszę to moderatorowi, to może to zignorować.  Na tym forum ocena jest pewno po ilości postów napisanych itp, ale np. w radarynamapie jest to ocena innych wiarygodnych użytkowników. Podobnie funkcjonuje system komentarzy na allegro.

Po jakimś czasie ad post mam już pewną grupę ludzi wiarygodnych.
Załóżmy teraz, że zgłaszany jest fotoradar przez jakiegoś nierzetelnego (wiarygodność 0%)
Może jednak tym razem się nie wygłupia i zgłosił prawidłowo tego nie wiem.
 W systemie pojawia się po jakimś czasie ocena przez użytkownika o wiarygodności 50% tego, że faktycznie jest ten fotoradar. Wiarygodność wzrasta. W końcu użytkownik ze 100% wiarogodnością też to zgłasza. Znów wiarygodność fotoradaru rośnie. Załóżmy że ten fotoradar jest jeszcze pozytywnie zweryfikowany prze 2 kolejnych użytkowników o 100% wiarygodności. Jakie jest prawdopodobieństwo, że ten fotoradar jest naprawdę tam gdzie powinien być.

Apiori mogę wyznaczyć to ze statystyki matematycznej:
Jedno z możliwych rozwiązań:
Chce oszacować przedział ufności z 85% prawdopodobieństwem na rzeczywistą (pochodzącą z założonego rozkładu idealistycznego) frakcje wiarygodności fotoradaru.

Liczbę zgłoszeń ważę wiarygodnością poszczególnych użytkowników.
W naszym przypadku mam m=0*1+0,5*1+1*3=3,5
łączna liczna n=5

Zakładając, że rozkład jest normalny (być może powinny być geometryczny, być może logarytmiczno-normalny)
ualfa=1,44, przy obszarze krytyczny obustronnym i alfa=0,15=15%
P{0,7-1,44*0,2049<p<0,7+1,44*0,2049}=0,85
P{0,4<p<0,995}=0,85

Czyli (jeżeli się nie pomyliłem w rachunkach)z 85% prawdopodobieństwem mogę powiedzieć, że wiarygodność fotoradaru mieści się w przedziale 0,4 do 0,995 czyli graniczy z pewnością. Wiadomo to jest prawdopodobieństwo i na 100 przypadków w 85 będzie on rzeczywiście a 15 nie będzie.
Gdyby tak do oceny wziąć tylko użytkowników powyżej  wiarygodności 60% ten przedział wiarygodności będzie jeszcze precyzyjniejszy.

Mogą jednak ściągnąć jutro fotoradar. System powinien to wykazać ale z pewnym opóźnieniem przecież użytkownicy muszą to zgłosić.

Masz więc oczywiście trochę racji w tym co piszesz a co ja cytuję,ale czy od razu ten system skazany jest na porażkę jest to jakaś alternatywa choćby dla miplo.pl (tak lubianego przez nocnegoMarka)

Pozd.
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2009, 16:10:01 wysłana przez novci »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Nowa mapa fotoradarów radarów NaviExperta
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 05, 2009, 17:06:44 »
Cytat: novci
Jeżeli na tym forum występuję prywatnie ...
Poza tym wykazywanie związku logicznego pomiędzy konkretną osobą a nickiem na forum bez dowodów jest też łamaniem prawa, bo każdy takim nickiem może się posługiwać!
Nie miałbym pretensji, gdybyś to robił prywatnie np. wysyłając prywatny post

Sęk w tym, że występujesz służbowo udając zwykłego użytkownika, nie tylko tu ale i w wielu innych miejscach.
Publicznie uprawiasz szeptany marketing, więc odpowiadam publicznie, nie będzie żadnych prywatnych postów.
Chcesz dowodów łaczacych Twój nick z firmą Maripoza, proszę - jeden w załączniku, reszta jak mnie pozwiesz.
I tu na tym kończę, EOT, swoje już zrobiłem.

ps.
Lubisz to, więc możesz sobie policzyć jakie jest prawdopodobieństwo, że novci i Maripoza
to dwie zupełnie inne osoby, które przypadkowo posługuja się tym samym mailem.
A później jeszcze sobie podlicz swoją wiarygodność   B)
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline novci

  • 10
Odp: Nowa mapa radarów NaviExperta
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 05, 2009, 17:42:01 »
Kim jest nocnyMarek?

Innych tropi jako osoby uprawiające marketing szeptany, ale dobrze zna techniki a skąd? Bo sam go uprawia dla Automapy.  "Świętoszek" Moliera czytał?


O to dowody, dla kogo pracujesz:

Moderator wątku na pda — czego: Automapy: http://pdaclub.pl/forum/index.php?board=37.0

Tak bardzo lubi Automapę, że wywiady z nimi przeprowadza: http://www.pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=13839 :) Potrafi być grzeczny w wywiadzie i kłopotliwych pytań nie zadaje. :E

Tworzy ciekawe rzeczy — dla kogo dla Automapy: http://forum.mobione.pl/index.php/topic,2707.0.html

O i na miplo to samo: http://www.miplo.pl/community/index.php?&i=11&a=menus&dir=1 Od roku na tym pracujesz.

http://www.omgili.com/newsgroups/pl/rec/gps/fupa1inta1newsonetpl.html&q=MapaMap A to pamiętasz, tu się określiłeś.

Cytuj
Wiesz, jakoś chyba po tych samych Katowicach jeżdżę
i do AM mam w sumie największe zaufanie ...
Możesz załadowć choć dno tej fury konkretami?
NocnyMarek

i dalej:
Cytuj
Aha i ten przejazd chodnikiem, który mi NE zaproponował zaledwie
kilkaset metrów wcześniej, to pewnie też dlatego, że o dowolnej porze
dnia obciążenie ruchu jest tam zdecydowanie mniejsze, conajwyżej jakaś
mama z wózkiem, albo dzieciak na rolkach ...
to także Ty napisałeś jako odpowiedź kogoś, kto dobrze napisał o NaviExpert.

Broń Boże nie pozwolić na komentarze innych użytkowników, którzy uważają, że NaviExpert jest też dobrym systemem jak Automapa. Na rynku bowiem nie będzie miejsca na dwa dobre polskie produktu. Tak Ty uważasz i to jest typowe polskie piekiełko, gdzie dwóch Polaków tam 3 spory. A ja myślę, że i na Automapę jest miejsce i NaviExpert. Pozostań przy Automapie, ale innym pozwól zostać przy NaviExpert.

Nie jesteś wiarygodnym oceniaczem systemu NaviExpert.

Wystarczy w Google zobaczyć:http://www.google.pl/search?q=nocnymarek+automapa&sourceid=navclient-ff&ie=UTF-8&rlz=1B3GGGL_plPL262PL262

a jeszcze jedno ciekawe: http://www.miplo.pl/users.php?u=nocnyMarek. Ile roboczogodzin siedziałeś aby tyle punktów zgłosić do miplo.pl czyli systemu Automapy. Płacą ci za to?

Na razie koniec choć mam jeszcze więcej jeszcze ciekawszych publikacji, ale niedługo będę dalej kontynuował, bo uważam, że NaviExpert to dobry system pozwalając omijać korki.

Nie — ja procesów sadowych za takie rzeczy nie wytaczam, ale jakbyś chciał mi wytoczyć, to z chęcią się spotkam na sali sądowej.
A dlaczego nie podajesz emaila w Profilu: nocny_m@gazeta.pl i ten nocny_m.republika.pl ja przynajmniej podaje. Wystarczy tylko wpisać je w google, aby zobaczyć, jaki nocnyMarek uprawisza marketing szeptany!

Pozdr.

ps.
Cytuj
"Lubisz to, więc możesz sobie policzyć jakie jest prawdopodobieństwo, że novci i Maripoza
to dwie zupełnie inne osoby, które przypadkowo posługuja się tym samym mailem.
A później jeszcze sobie podlicz swoją wiarygodność "
Twój cytat.
 Masz jednak poczucie humoru nie tylko sarkastyczne. Ja policzę wiarygodność a ty zgłoś kilka punktów do miplo.pl i automapy!
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2009, 18:52:19 wysłana przez novci »

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: Nowa mapa radarów NaviExperta
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 05, 2009, 19:36:51 »
O to dowody, dla kogo pracujesz:

Moderator wątku na pda — czego: Automapy: http://pdaclub.pl/forum/index.php?board=37.0

Nie wiem w jaki sposób ma to dowodzić, że nocnyMarek pracuje w AM. Moderatorem działu został, bo taka była decyzja Administracji tego forum. Jeśli próbujesz sugerować, że AM ma wpływ na obsady personalne na forum - potraktuję to jako obrazę Administracji, co skończy się natychmiastowym i nieodwołalnym banem. Dlatego bardzo proszę wyjasnić co miałeś na myśli.

Tworzy ciekawe rzeczy — dla kogo dla Automapy: http://forum.mobione.pl/index.php/topic,2707.0.html

Jak kilkanaście innych osób na tym forum.




*

Offline novci

  • 10
Odp: Nowa mapa radarów NaviExperta
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 05, 2009, 20:05:03 »
@ajed

Broń Boże nie sugeruję, że pdaclub jest stronnicze, bo są tu też wątki o NaviExpert i TomTom i innych systemach.
Uważam, że jest to bardzo dobre forum i jest tu wiele ciekawych i pasjonujących tematów. Nie sugeruje również, że AM ma jakieś możliwości wpływania na obsady personalne waszego wspaniałego forum (wspaniałego dla tego, bo dużo ludzi musiało pracować nad jego rozwojem). Jeżeli tak zostałem zrozumiały, to w tym miejscu chce wszystkich rzetelnych użytkowników forum za to przeprosić.

Mam to na myśli: nie wierzę w to, że nocnyMarek zgłosił się społecznie, na pewno ma coś z tego. Nie wierzę również, bo za długo żyję, że bez powodu atakuje każdego, kto wypowie się dobrze o NaviExpert. Ataki te są zazwyczaj personalne, nie są zazwyczaj merytoryczne.

Co do wywiadu: dlaczego podpisał się nickiem, skoro jest taki rzetelny i nie uprawia marketingu szeptanego powinien imieniem i nazwiskiem. Okey każdy ma prawo zachować prywatność, tylko dlaczego on moją ujawnia, a ja jego nie mogę? Ma prawo prowadzić wywiady z AM i ma prawo do krytyki NaviExpert, ale to samo prawo chyba ja też mam w stosunku do AM i pochwalania NaviExpert.

Mam nadzieję, że wyjaśniłem tę sprawę, jeżeli jeszcze ktoś ma wątpliwości do moich słów, to proszę o tym napisać a spróbuje je wyjaśnić.

W takim razie może mam także prawo do zgłoszenia się moderacji wątków o NaviExpert, widziałem, że tam nie ma moderatora. Jeżeli spełnię Wasz regulamin to bym się zgłosił.

Pozdrawiam

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: Nowa mapa radarów NaviExperta
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 05, 2009, 20:14:31 »
Mam to na myśli: nie wierzę w to, że nocnyMarek zgłosił się społecznie, na pewno ma coś z tego. Nie wierzę również, bo za długo żyję, że bez powodu atakuje każdego, kto wypowie się dobrze o NaviExpert. Ataki te są zazwyczaj personalne, nie są zazwyczaj merytoryczne.

W takim razie może mam także prawo do zgłoszenia się moderacji wątków o NaviExpert, widziałem, że tam nie ma moderatora. Jeżeli spełnię Wasz regulamin to bym się zgłosił.

nocnyMarek się nie zgłosił na moderatora. Został przez nas wybrany. To podstawowa zasada forum, iż moderatorów wybiera Administarcja. Nie można samodzielnie zgłosić się na moderatora.

*

Offline novci

  • 10
Odp: Nowa mapa radarów NaviExperta
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 05, 2009, 20:28:56 »
Rozumiem :)

Podkreślę więc to jeszcze raz na pewno na decyzję  Administarcji forum nie miała wpływu AM. Nie miałem tego na myśli.

 Zobaczyłem, że jest moderatorem Automapy i to zaświadczyło, że zna się na tym systemie. Przecież nie mógłby być moderatorem wątku NaviExpert, bo bardzo negatywnie się o tym systemie wypowiada nie tylko na tym forum ale i w innych miejscach. Nie zmienia to faktu, że nocnyMarek nienawidzi NaviExpert i przy każdej okazji wytyka wady a o zaletach nie mówi. Poza tym atakuje ludzi personalnie.

Nie jestem człowiekiem mściwym, ale jak ciągle wyciągam rękę do zgody, a nocnyMarek  :E tym intensywniej mnie atakował, to co miałem zrobić, każdy by też to zrobił i postanowiłem jego zdemaskować.

Pozdrawiam

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Nowa mapa radarów NaviExperta
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 05, 2009, 20:32:47 »
W takim razie może mam także prawo do zgłoszenia się moderacji wątków o NaviExpert, widziałem, że tam nie ma moderatora. Jeżeli spełnię Wasz regulamin to bym się zgłosił.

Moderator jest wybierany w razie potrzeby przez moderatorow, zasada jest taka, ze to my sie zglaszamy do kandydata a nie odwrotnie. Generalnie proszenie sie o moderatora daje dokladnie odwrotny skutek i nie jest dobrze widziane.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Nowa mapa radarów NaviExperta
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 05, 2009, 21:36:55 »
Cytat: novci
to także Ty napisałeś jako odpowiedź kogoś, kto dobrze napisał o NaviExpert.
Broń Boże nie pozwolić na komentarze innych użytkowników,
którzy uważają, że NaviExpert jest też dobrym systemem jak Automapa.

Oj, ależ popełniłeś faux pas!  :oops:
Kto jak kto, ale Ty powinieneś się o nim wyrażać z większym szacunkiem,
przynajmiej pisać go z wielkiej litery. W roli tego kogoś, jak powiadasz,
'innego użytkownika, który uważa, że NaviExpert jest też dobrym systemem'
wystąpił incognito współwłaściciel firmy NaviExpert sp. z o.o.
Jak widać, wtrącił się do dyskusji na temat 'Automapa vs. Mapamap'
pod nickiem RalphOcean, aby reklamować swój produkt czyli NaviExperta.

Czyżbyś miał ochotę publicznie podyskutować na temat aspektów etycznych
anonimowych wystąpień członka rady nadzorczej i udziałowca spółki NaviExpert,
podszywającego się pod zadowolonego użytkownika swojego programu?

Cytat: novci
Mam to na myśli: nie wierzę w to, że nocnyMarek zgłosił się społecznie, na pewno ma coś z tego.
Nie wierzę również, bo za długo żyję, że bez powodu atakuje każdego, kto wypowie się dobrze o NaviExpert.

W co wierzysz, a w co nie, to nie moja sprawa i nic mi do tego, ale mylisz się, nie każdego,
tylko tych, którzy robią to z premedytacją, bo mają w tym konkretny, ale ukryty interes.

Cytat: novci
...to co miałem zrobić ... i postanowiłem jego zdemaskować.

Rzeczywiście, ja jestem okrutnie zdemaskowany, a Ty jesteś bohaterskim demaskatorem  :lol:

Aha, nie sądzisz, że lepiej by było, gdybyś swoje następne wystąpienia najpierw z Kimś skonsultował?
Obawiam się, że ostatnio coraz gorzej Ci wychodzi ta promocja marki NaviExpert.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline novci

  • 10
Odp: Nowa mapa radarów NaviExperta
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 05, 2009, 21:51:24 »
Witam

Tak tak, tak tak cytat z SDM.

Jesteś zdemaskowany jako osoba uprawniająca marketing szeptany dla Automapy. Ty który chciałeś bieg Wisły odwracać niczym Radziecki przywódca :P

Pozdr.

*

Offline ReddyS

  • *
  • 96
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: E61i/HTC Touch Pro2
Odp: Nowa mapa radarów NaviExperta
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 05, 2009, 23:23:20 »
Sorry Panie i Panowie, ale to nie miał być wątek nocnyMarek vs. novci!
Niech admin założy dział: nocnyMarek vs. novci:)

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa mapa radarów NaviExperta
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 06, 2009, 09:57:12 »

W takim razie może mam także prawo do zgłoszenia się moderacji wątków o NaviExpert, widziałem, że tam nie ma moderatora. Jeżeli spełnię Wasz regulamin to bym się zgłosił.


Jest kilka działów które nie potrzebują dedykowanego moderatora. Takim jest jak narazie NE. A gdy będziemy szukać moderatorów, to na pewno odezwiemy się do odpowiednich osób.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...