Q9h - problem z wgraniem WM 6.1

  • 0 Odpowiedzi
  • 16382 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Q9h - problem z wgraniem WM 6.1
« dnia: Marzec 21, 2011, 11:26:01 »
Hej
Witam i pozdrawiam wszystkich. To mój pierwszy post tutaj, wcześniej tylko czytałem to forum. A teraz potrzebuję porady.

Mój telefon to jak wspomniałem Moto Q9h, z softem Plusa ale bez simlocka (używam Orange free na kartę). Właśnie próbowałem wgrać soft WM 6.1 zgodnie z opisem z tutejszego forum (http://pdaclub.pl/forum/motorola-smartphone/moto-q9h-(eu)-wm-6-1-update-instrukcja/) - z taką modyfikacją, że użyłem nowszego programu RSD 4.9 zamiast 4.7. Po kilkunastu minutach dostałem komunikat FAIL, i taką informację: Failed flashing process, phone (0000) The "Secure Motorola Flash" interface could not be found. The super-file is secure and for re-flash the phone needs a super-file that is not secure and not for reflash. (0x7066) phone connec [tu komunikat się urywa].

Czy mogę prosić o pomoc? Co robię źle?

Edit: próbowałem jeszcze przeflashować telefon na "based rom" wg linku podanego tutaj: http://pdaclub.pl/forum/motorola-smartphone/wm-6-5-na-q9-eu/ . Również się to nie udało, tym razem komunikat był nieco inny: Failed flashing process. Interface AP-OS: Error erasing subscriber unit. Device API error: 0xE003003F Command: ERASE (0xE013203F); phone connected

EDIT2: Udało mi się w końcu. Po prostu prawdopodobnie jestem debilem i nie wiem pewnych rzeczy oczywistych dla ludzi zajmujących się flashowaniem. Dla innych debili takich jak ja pozwolę sobie napisać tu kilka porad:

- przed flashowaniem wyjąć z telefonu kartę SIM i kartę pamięci. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale moja udana próba flashowania miała miejsce z wyjętymi kartami

- aby przejść w tryb flashowania: wyłączyć telefon, następnie wciskając jednocześnie klawisze Z i B (przytrzymując je wciśnięte) nacisnąć Power. Telefon włączy się w trybie do wgrywania ROM-u (czarny ekran z tekstem) wtedy podłączyć go kablem do kompa i uruchomić program RDS Lite, zgodnie z zalinkowaną wcześniej instrukcją.

- program RDS Lite, mimo że teoretycznie obsługuje Windows Vista i Windows 7, najlepiej uruchamiać spod Windows XP. Moja udana próba flashowania odbyła się spod XP właśnie, programem w wersji 4.7.
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2011, 00:10:47 wysłana przez Speedy13 »