Motorola Q9 - problem z konf. Internetu i mms

  • 22 Odpowiedzi
  • 20854 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline storm

  • *
  • 52
  • Płeć: Mężczyzna
    • Wrzucaj foty
  • Sprzęt: loox n560, HTC HD2
Motorola Q9 - problem z konf. Internetu i mms
« dnia: Czerwiec 15, 2009, 13:04:30 »
Witam,
Od niedawna jestem użytkownikiem Motorola Q9 (operator orange ) , niestety mam irytujący mnie mocno problemik. Mianowicie za każdym razem jak chce sprawdzić pocztę, otwożyć stronę www lub odebrać mmsa muszę wykonać operację ( akcesoria->network Wizard , odpalić tą aplikację zrestartować tel ) i dopiero wtedy wszystko działa jak należy. Czy nie da się jakoś zapisać tych ustawień, bo wnioskuje że w tym problem ? Czy jednak mój tel coś szwankuje ?

Proszę o odp.
HTC

*

Offline tranzystor

  • ****
  • 500
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9000, PlayBook 16GB OS2
Odp: Motorola Q9 - problem z konf. Internetu i mms
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 15, 2009, 14:02:21 »
Witam  


U mnie  po  konfiguracji   "wizardem" i restarcie dziala wszystko caly czas  ...  co prawda  u operatora PLAY   ale  nie sadze by byl to problem sprzętowy - predzej programowy  ....  ewentualnie podaj  wersje softu  ktora  posiadasz  to cos sie pomysli
pozdrawiam


*

Offline storm

  • *
  • 52
  • Płeć: Mężczyzna
    • Wrzucaj foty
  • Sprzęt: loox n560, HTC HD2
Odp: Motorola Q9 - problem z konf. Internetu i mms
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 15, 2009, 22:06:37 »
Windows 6 kompilacja 17236.0.1.4 czy o to chodziło ?
HTC

*

Offline tranzystor

  • ****
  • 500
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9000, PlayBook 16GB OS2
Odp: Motorola Q9 - problem z konf. Internetu i mms
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 16, 2009, 07:32:24 »
Witam 
Nie jest  to problem   zapisywania ustawien   internet/mms  lecz  poprostu  problem z  systemem  (wersja rom)  mialem  podobny  problem   z  Polskim niebrandowanym romem  lecz  z  PLAY-em 
Rozwiązal sie  problem   po upgrade   do WM6.1 ( wyszla taka wersja niebrandowana na europe, lecz nie ma jezyka  polskiego w nim jesli  ci to nie przeszkadza to moge ci udostepnic  plik  oraz narzedzia  do upgradu  i  wyjasnic  co i jak  krok po kroku by nie uwalic telefonu  )   
Bo jak wiadomo   nie mozna  zmienic  samego   "radio rom" dlatego  wiaze sie  to ze  zmiana softu 

*

Offline storm

  • *
  • 52
  • Płeć: Mężczyzna
    • Wrzucaj foty
  • Sprzęt: loox n560, HTC HD2
Odp: Motorola Q9 - problem z konf. Internetu i mms
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 16, 2009, 08:36:17 »
Brak PL mi nie przeszkadza, jednym słowem bez upgrade sie nie da rozwiązać tego problemu ?  Czy da się wrócić do obecnego ROM'u po upgrade ? Czy to jest oficjalny ROM ?

Zmieniając temat , jak obsługiwać automape na tym tel , za chiny ludowe nie wiem jak kliknąć w "menu" mam ekran automapy mogę powieszać i zmniejszać widok ale jak kliknąć w menu lub inne opcje ?
HTC

*

Offline tranzystor

  • ****
  • 500
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9000, PlayBook 16GB OS2
Odp: Motorola Q9 - problem z konf. Internetu i mms
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 16, 2009, 08:49:22 »
Rom jak najbardziej  oficjalny  ...od motoroli  :D

Nie da sie wrocic  gdyz nie dysponujemy  obrazem tej wersji systemu 
Nikompatybilnosc i problem wynika  z wersji  "radia"  w telefonie  dlatego wymaga   to aktualizacji 

Reszte napisze i  podam  po 18  teraz lece do pracy 
Pozdrawiam

*

Offline storm

  • *
  • 52
  • Płeć: Mężczyzna
    • Wrzucaj foty
  • Sprzęt: loox n560, HTC HD2
Odp: Motorola Q9 - problem z konf. Internetu i mms
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 16, 2009, 09:57:14 »
W takim razie czekam na dalsze szczegóły ;)
HTC

*

Offline tranzystor

  • ****
  • 500
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9000, PlayBook 16GB OS2
Odp: Motorola Q9 - problem z konf. Internetu i mms
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 17, 2009, 07:30:39 »
witam 

oto  co  obiecalem wczesniej   
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=137229.msg1017869#msg1017869

W razie pytan prosze  pisac   ..pozdrawiam

*

Offline storm

  • *
  • 52
  • Płeć: Mężczyzna
    • Wrzucaj foty
  • Sprzęt: loox n560, HTC HD2
Odp: Motorola Q9 - problem z konf. Internetu i mms
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 17, 2009, 09:10:07 »
Dzięki, spróbuje wykonać wszystko zgodnie z opisem. Żaden backup nie jest potrzebny ?

I raz jeszcze zmieniając temat , jak obsługiwać automape na tym tel , za chiny ludowe nie wiem jak kliknąć w "menu" mam ekran automapy mogę powieszać i zmniejszać widok ale jak kliknąć w menu lub inne opcje ?
HTC

*

Offline tranzystor

  • ****
  • 500
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9000, PlayBook 16GB OS2
Odp: Motorola Q9 - problem z konf. Internetu i mms
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 17, 2009, 09:54:36 »
witam 

jesli chodzi  o backup   to kontakty ktore masz  zapisane  w telefonie a nie na karcie sim  oraz  pliki z pamieci telefonu  ... nie wiem zdjecia  lub  cos ....

Co do automapy jest podobna  kwestia jak w  I600 samsunga    da sie ja  obslugiwac poprzez przypisanie  klawiszy sprzetowych do danej  funkcji  ....  bo jak wiesz  automapa nie wspiera urzadzen   ktore nie maja  dotykowego ekranu  .....


*

Offline storm

  • *
  • 52
  • Płeć: Mężczyzna
    • Wrzucaj foty
  • Sprzęt: loox n560, HTC HD2
Odp: Motorola Q9 - problem z konf. Internetu i mms
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 17, 2009, 12:33:17 »
Klawisze przypisuje z poziomu automapy czy telefonu (windowsa) ?
HTC

*

Offline tranzystor

  • ****
  • 500
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9000, PlayBook 16GB OS2
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2009, 15:34:09 wysłana przez tranzystor »

*

Offline storm

  • *
  • 52
  • Płeć: Mężczyzna
    • Wrzucaj foty
  • Sprzęt: loox n560, HTC HD2
Odp: Motorola Q9 - problem z konf. Internetu i mms
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 12, 2009, 12:17:13 »
Oddałem tel do serwisu z opisem swojego problemu, stwierdziłem że nie chce utracić gwarancji, po 18 dniach odebrałem telefon "naprawiony" tak wypowiedział się w formularzu firma RR Serwis (http://www.teleoffice.pl/) ( testowany w warunkach laboratoryjnych ) Niestety okazało się że dalej to samo, więc ponownie wysłałem telefon do serwisu tym razem opisując dokładnie problem na 1,5 strony a4. Po 2 tygodniach telefon został mi odesłany :
- nie naprawiony
- uszkodzony ( oderwano mi klawiaturę )
- cofnięto gwarancje ( niby z powodu zalania, taki powód jest podany )

Odwoływałem się 4 krotnie bez żadnej odpowiedzi, po czym przypadkowo dowiedziałem się że motorola zerwała z nimi umowę , a firma najprawdopodobniej się zamyka i teraz zostałem z uszkodzonym telefonem, i anulowana gwarancją. W desperacji napisałem do firmy motorola z opisem całego zdarzenia i teraz czekam na ich reakcję

Podsumowując zostałem oszukany i nie wiem czy kupie jeszcze produkt tej firmy która współpracuje z takimi partnerami.
HTC

*

Offline tranzystor

  • ****
  • 500
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9000, PlayBook 16GB OS2
Odp: Motorola Q9 - problem z konf. Internetu i mms
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 12, 2009, 18:46:50 »
hehehe  to nie wina Motoroli  RR serwis   realizuje naprawy takze  Sonego jak i innych   telefonów, są w stanie   upadłośći   i generalnie kto miał styczność  z tym serwisem to pisał tak samo  ..... dziadostwo  i dymanie  klienta  ....

*

Offline storm

  • *
  • 52
  • Płeć: Mężczyzna
    • Wrzucaj foty
  • Sprzęt: loox n560, HTC HD2
Odp: Motorola Q9 - problem z konf. Internetu i mms
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 12, 2009, 23:59:05 »
Dobiłeś mnie tą wypowiedzią :( Jest coś co mogę zrobić by doprowadzić telefon do stanu sprzed naprawy nie ponosząc kosztów ? Zgłosiłem ta sprawę do motoroli ale jakoś nie wierze w profesjonalna obsługę. Na pewno nie kupie już żadnego telefonu tej marki to pewne.
HTC

*

Offline tranzystor

  • ****
  • 500
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9000, PlayBook 16GB OS2
Odp: Motorola Q9 - problem z konf. Internetu i mms
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 13, 2009, 07:22:07 »
hm narazie  poczekaj na miala   z tego co mowisz   jesli masz uszkodzona klawiature   to  przedni panel  - obudowa jest do wymiany   w sumie jak tu nic nie wyjdzie mozna  takie cos  kupic  na ebayu po 20$ z tego co pamietam.

Ale  proponuje tez  napisać pismo reklamacyjne  do serwisu  RR  bo masz 30 dni na reklamacje    oraz   po zlozeniu tego pisma   zglosic sie do rzecznika praw  konsumentow 
 wowczas sprawa nabierze  ruchu, wiec nie psiocz na Motorole   bo ona nie  zawiniła   lecz  zawinił  podwykonawca  - serwis   tylko zabieraj  sie za  pisanie  reklamacji   napisz i podkresl  to   ze sprzet  przed oddaniem do serwisu  byl  sprawny technicznie     z duzym naciskiem na klawiature   ze  byla  100% sprawna czego potwierdzeniem jest wczesniejszy  powrot  z serwisu 
 i  dolacz  ksero  wczesniejszego   wydania z serwisu.

pozdrawaim    pisz i skladaj!!

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Motorola Q9 - problem z konf. Internetu i mms
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 13, 2009, 07:32:03 »
Z Tele RR Office są teraz zupełne jądra bo wysyłają telefony na Węgry do "zewnętrznego podwykonawcy podwykonawcy"... Pomyśl co czuje człowiek gdy wraca nienaprawiony telefon z opisem naprawy po Węgiersku. Kpina ^ 2
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline tranzystor

  • ****
  • 500
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9000, PlayBook 16GB OS2
Odp: Motorola Q9 - problem z konf. Internetu i mms
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 13, 2009, 07:37:04 »
...  nie miałem okazji  jeszcze wysyłać telefonu do   serwisu   ....  a  kolega  z gory przyczepił sie programówki czego efektem   bylo wlasnie uszkodzenie  ....  a  pisałem wgrać WM 6.1  to kombinuje  ..... ale i tak trzeba  złozycz  pisemko tam gdzie sie  zanosilo telefon  .... niech oni sie martwia   

*

Offline storm

  • *
  • 52
  • Płeć: Mężczyzna
    • Wrzucaj foty
  • Sprzęt: loox n560, HTC HD2
Odp: Motorola Q9 - problem z konf. Internetu i mms
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 13, 2009, 14:15:45 »
Nie chciałem nic wgrywać samodzielnie mając gwarancję by jej nie stracić. Pisanie do rr serwisu nie ma sensu bo ta firma już nie istnieje, telefony powyłączane, strona www nieczynna, na maile nie odpisują Czy kupując telefon na firmę, rzecznik praw konsumenta również morze pomóc zając się sprawą ?
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2009, 14:20:28 wysłana przez storm »
HTC

*

Offline tranzystor

  • ****
  • 500
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9000, PlayBook 16GB OS2
Odp: Motorola Q9 - problem z konf. Internetu i mms
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 13, 2009, 18:59:37 »
...ehhh   bylo trzeba  wgrać   nie  stracil bys  teraz  nerwow  .... jedyne co mozna  zrobic  to  probowac  z rzecznikiem jak sie nie uda  to ebay  i  obudowe  kupic  ....  i motka jak nowa  - wgrac Wm6.1 ktore ci polecilem  ....  i tel bedzie jak nowy  ;)

*

Offline storm

  • *
  • 52
  • Płeć: Mężczyzna
    • Wrzucaj foty
  • Sprzęt: loox n560, HTC HD2
Odp: Motorola Q9 - problem z konf. Internetu i mms
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 15, 2009, 10:41:50 »
Szukałem na ebay tej obudowy co wspomniałeś ale jakoś nie mogę żadnej znaleźć , czy byłbyś tak dobry i podrzucił mi jakiś przykładowy z taka aukcją na PM ?

ps.
Byłem u rzecznika i sprawa wygląda następująco: Mam zrobić ekspertyzę telefonu na swój koszt ( około 200 - 250 zł ) jeśli wyjdzie na moja korzyść to mam napisać do firmy gdzie zakupiłem telefon i wszystko powinno zostać naprawione na ich koszt ( wersja optymistyczna) i można powalczyć o zwrot kosztów za ekspertyzę u rzeczoznawcy.

Jakoś czarno to wszystko widzę i dlatego jeśli naprawdę można kupić kompletna nowa obudowę na ebay to poszedł bym za twoja porada i kupił , założył , wgrał zalecany soft i starał się zapomnieć o całej tej sprawie :)
HTC

*

Offline tranzystor

  • ****
  • 500
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9000, PlayBook 16GB OS2
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2009, 22:40:45 wysłana przez tranzystor »

*

Offline storm

  • *
  • 52
  • Płeć: Mężczyzna
    • Wrzucaj foty
  • Sprzęt: loox n560, HTC HD2
Odp: Motorola Q9 - problem z konf. Internetu i mms
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 16, 2009, 11:29:45 »
Poważnie chcesz żeby ci kupić ? Dla mnie to nie problem tylko ustalę czy prócz paypala da się jakoś zapłacić bo ja takowego konta nie posiadam.
HTC