4gbSD do MPX200

  • 3 Odpowiedzi
  • 16576 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

4gbSD do MPX200
« dnia: Sierpień 22, 2006, 23:09:12 »
Witam
Zastanawiam sie nad zakupem karty pamieci do MPX200-z tego co wiem od kolegi ktory ma karte 1 i 2 gb po wlozeniu 2 gb telefon widzi ja ( czy tez moze widzi tylkoc zesc karty) i wyswietla zamiast 2 gb 1 GB.
Zastanawiam sie czy po wlozeniu karty 4 gb telefon wogole ja zobaczy-ponoc mozna podzielic karte SD na PARTYCJE co pozwala zgrywac pliki do widzianej przez telefon czesci KARTY. czy ktos wie jak to zrobic?

i jeszcze z innej beczki-wiem ze sa w sprzedarzy odtwarzacze mp3 na karte SD do 2GB- analogiczne pytanie-myslicie ze po wlozeniu karty 4 gb zobaczy ja albo zobaczy chociaz 2 z 4 GB i czy ewentualny podzial karty na partycje moglby pomoc?

pozdrawiam

*

Offline R.E.D.

  • ***
  • 484
4gbSD do MPX200
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 23, 2006, 11:05:53 »
mpx byc moze zobaczy po podzieleniu na partycje - a jesli chodzi o sposob to chyba bylo o tym na forum pdaclub (wystarczy poszukac), a sama instrukcje znajdziesz na modaco  ;)

roznica pomiedzy telefonem i odtwarzaczem mp3 jest zbyt ogromna: system operacyjny to powiedzmy obrazowo klon desktopowego windowsa - dlatego radzi sobie z partycjami i potrafi je widziec  ;) mysle wiec, ze nna odtwarzaczy mp3 powinien zobaczycz co najwyzej czesc karty, ale nie partycje.

oczywiscie moge sie mylic, wiec najlepiej isc do sklepu i poprobowac  :P

na telefon daje 95% ze zobaczy 4 partycje (jesli sie je zrobi)  :))

4gbSD do MPX200
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2006, 01:29:29 »
ha- zaryzykowalem i zakupilem karte 2gb SD. I c sie okazalo-dziala w motce az milo, a karta kolegi tz 2 gb nie dziala. Jednak po sformatowaniu pod FAT motka chwyta karte- wniosek koncowy mpx200 opwinno zlapac nawet karty 4gb i wiecj jesli sa sformatowane pod FAT- pozadrawiam

*

Offline tranzystor

  • ****
  • 500
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9000, PlayBook 16GB OS2
Odp: 4gbSD do MPX200
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 22, 2008, 14:41:57 »
witam 
Telefon  obsluguje   zwykly  format SD  czyli karty   do maksymalnej pojemnosci 4GB  -->  NIE SDHC !!!! 
Po sformatowaniu  karty 4GB  widzi  cala pojemnosc   ... ale nie oplaca sie inwestowac takiej karty w tak  starego smatphona .......
Wprzypadku  WM5.0  nie wiem jak zachowa sie  karta   poniewaz  robi ona jako  "storage" urzadzenia  .
Podejrzewam ze trzeba by bylo wm5 instalowac na mniejszej karcie  a pozniej  formatowac  4GB i  skopiowac  zawartosc ....  robilem  takie  cos  wczesniej   z  kartami  64MB  @ 2GB

Pozdrawiam Tranzystor