Autor Wątek: Wyłączenie ukrywania wyświetlania POI - niezależne od oddalenia mapy od punktu  (Przeczytany 1432 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline andrzejkrakow

  • Newbie
  • Wiadomości: 14
Czy jest możliwość ominąć wbudowany parametr, który powoduje, że POI znikają w najlepszym wypadku gdy przekroczymy granicę oddalenia 1:1440000 (18km).
Potrzebuję zwiększyć tą granicę choćby do 200km. Czyli dopiero przy oddaleniu o 200km POI znikają.

Czy da się jakoś zmienić sposób wyświetlania (granice zasięgu "łapania" listy wynikowej znalezionych) POI z danej grupy, gdy korzystamy z Prowadź do-> POI-względem aktualnej pozycji. Samą listę owszem można wydłużać przyciskiem "Więcej". Ale nie współgra to z wyświetlaniem ich wszystkich na mapie.
Przykładowo wyszukaliśmy w okolicy wszystkie leśnictwa (lasy państwowe) i jak wybierzemy z listy punkt oddalony od naszego miejsca o np. 20km to mapa nie pokaże tych bliżej 20km od nas. Jednak jak wybierzemy te bliżej położone to nie wyświetla tych dalszych - a potrzebuję wyświetlić wszystkie jakie widzę na znalezionej liście. Stąd potrzebuję aby mi wyświetliło daną grupę przy wyszukiwaniu np. w promieniu 200km od miejsca które wybierzemy jako punkt odniesienia. Ale żeby nie było to wyświetlanie na zasadzie okręgu, a w środku okręgu poniżej promienia dziura. Tylko wyświetlało obszarem koła, te co są 1km ode mnie i te co są 200km ode mnie.
A widać, że jak szukamy grupy POI to one znikają na mapie najpóźniej, przy zdecydowanie większych oddaleniach mapy, niż dla nieszukanej grupy.
Chyba, że można po prostu danej grupie POI wyłączyć znikanie przy oddaleniu. Jedną grupę wyłączamy spoza znikania, a pozostałe niech znikają wg ustalonej globalnie skali znikania.
Interesuje mnie aby wyróżniona grupa nie znikała, ale przy zbliżeniu pojawiały się też inne POI, które pomogą zidentyfikować szukany POI, bo pozostałe POI tworzą "obraz" otoczenia.


PDAclub.pl

R E K L A M A:


Offline nocnyMarek

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 9914
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odpowiedziałbym, ale jak widzę jak z namiętnym uporem wciskasz do nazwy POI miejscowość i nazwę kategorii to paraliżuje mi palce na klawiaturze ...

AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free