Ankieta

Które z dwóch rozwiązań uważają użytkownicy najbardziej zainteresowani rozwojem AM, a tacy chyba czytają to forum, za lepsze:

aktualne rozwiązanie - AM sama (po kilku sekundach) przenosi mapę do miejsca aktualnego położenia
2 (22.2%)
rozwiązanie z IGO PRIMO - użytkownik naciskając jeden przycisk decyduje o momencie powrotu do trybu nawigacji
7 (77.8%)

Głosów w sumie: 9

sposób powrotu do trybu nawigacji

  • 9 Odpowiedzi
  • 20887 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline togan

  • 7
  • Sprzęt: laptop samsung + SDHC 95 mb/s
sposób powrotu do trybu nawigacji
« dnia: Styczeń 27, 2013, 10:04:26 »
Używam AM od niecałego półrocza jeżdżąc po Europie. W tym czasie zauważyłem słabe i mocne strony tego programu. Używam równocześnie IGO PRIMO. Jedną z najbardziej dających się we znaki cech AM jest dla mnie wychodzenie z trybu przeglądania do trybu nawigacji. Mam wyznaczoną trasę, nawigacja (w moim przypadku laptop) pokazuje gdzie się znajduję. Zatrzymuję się na parkingu przesuwam mapkę myszką, żeby sprawdzić czy nie zmienić trasy, chcę wprowadzić zmianę, a tu nagle mapa przesuwa się i pokazuje miejsce, w którym obecnie się znajduję... Także gdy jako pasażer, chcę podczas nawigacji przyjrzeć się jakiemuś obszarowi mapy, to jest to samo. Rozumiem, że jest to efekt zamierzony przez programistów, ale dla mnie jest to jedna z najbardziej uprzykrzających używanie AM rzeczy.
W IGO PRIMO jest to rozwiązane w ten sposób, że po przesunięciu mapki pojawia się półprzezroczysty przycisk "BACK" i dopóki go nie nacisnę, to program sam nie przesunie mapy.

Chciałbym się dowiedzieć, które z dwóch rozwiązań uważają użytkownicy najbardziej zainteresowani rozwojem AM, a tacy chyba czytają to forum, za lepsze:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2013, 14:15:07 wysłana przez togan »

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: sposób powrotu do trybu nawigacji
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2013, 10:59:46 »
W AM można wyłączyć odbiornik gps albo  edytować am.settings by ustawić odpowiednio długi czas po którym ma wrócić do nawigacji.   

Nie twierdzę że tak jest dobrze tylko że tak można sobie poradzić  B)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2013, 19:26:21 wysłana przez RUKAT »
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline togan

  • 7
  • Sprzęt: laptop samsung + SDHC 95 mb/s
Odp: sposób powrotu do trybu nawigacji
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2013, 14:10:20 »
Rzeczywiście, znalazłem taką zmienną (dzięki temu forum) odpowiedzialną za czas po którym AM przestawia obraz. Wartość ta była ustalona na 15000 milisekund. Zmieniłem tę wartość na 180000, czyli 3 minuty i na demie trasy zmiana ta działa bardzo dobrze.

Już teraz jest to dla mnie bardzo duże ułatwienie :) ale jeszcze nie jest to to, co bym chciał, np. po przesunięciu mapy, kiedy chcemy powrócić do trybu nawigacji muszę naciskać dwa przyciski zamiast jednego. Pierwszy to biała strzałka na niebieskim tle zaznaczona na załączonym zdjęciu nr 1, i to jest ok. Po naciśnięciu tej strzałki pojawia mi się tablica (nr 2) z której jakoś nie korzystam, i nie jest mi potrzebna, ale zmuszony jestem za każdym razem naciskać zielone pole, aby przejść dalej :-|

http://wstaw.org/w/1DM3/

 Czy można jakoś zmienić ustawienia, żeby po naciśnięciu białej strzałki przejść bezpośrednio do trybu nawigacji?

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: sposób powrotu do trybu nawigacji
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 27, 2013, 19:30:49 »
Można :)  W tym samym wątku T&T jest porada :

Wyłączenie funkcji Typowe Trasy (niebieskiej strzałki w prawym dolnym rogu ekranu):
Plik AutoMapa EU\Common.skin.prg
(CommonNVOnLeft.skin.prg -dla poziomego układu ekranu)
sekcja [BTNROUTES]
bEnabled=1 - zmienić na 0

 :ok:
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline togan

  • 7
  • Sprzęt: laptop samsung + SDHC 95 mb/s
Odp: sposób powrotu do trybu nawigacji
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 27, 2013, 19:59:34 »
Ta zmiana też zadziałała :shock: A ja się męczyłem przez tyle czasu. Dziękuję bardzo za pomoc  :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2013, 20:24:31 wysłana przez togan »

Odp: sposób powrotu do trybu nawigacji
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 28, 2013, 11:56:24 »
Oczywiście, że: "rozwiązanie z IGO PRIMO - użytkownik naciskając jeden przycisk decyduje o momencie powrotu do trybu nawigacji" powinno być w AM.

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: sposób powrotu do trybu nawigacji
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 29, 2013, 22:21:27 »
Ta zmiana też zadziałała :shock: A ja się męczyłem przez tyle czasu. Dziękuję bardzo za pomoc  :)
W mojej skórce wystarczy raz nacisnąć i wraca do nawigacji.
W skórce oryginalnej dłuższe naciśnięcie też powoduje przejście do nawigacji, nie trzeba dwa razy naciskać.
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline togan

  • 7
  • Sprzęt: laptop samsung + SDHC 95 mb/s
Odp: sposób powrotu do trybu nawigacji
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 01, 2013, 20:00:26 »
Dziękuję za oddane głosy i opinie. Jakby ktoś jeszcze wyrobił sobie w tej kwestii zdanie to proszę o dalsze głosowanie.

W skórce oryginalnej dłuższe naciśnięcie też powoduje przejście do nawigacji, nie trzeba dwa razy naciskać.
Rzeczywiście, tyle razy klikałem ale nie wpadłem na to, żeby przytrzymać klawisz. Tak jest całkiem wygodne, jednak ja tej tablicy nigdy nie używam, więc wolę ją wyłączyć na stałe. Nie da się nagrać tego ustawienia, więc póki co będę stosował to co poradził mi RUKAT.

Ściągnąłem skórkę z tej strony http://www.darekfoto.pl/am/automapa6/ i w AM wybrałem:
Wygląd interfejsu: DF BLACK Panorama
Kolory w dzień: DarekFoto na dzień

Kolorystycznie (i nie tylko) ta wersja mi odpowiada (zmieniłem tylko kolor wyznaczonej trasy na jaskrawo turkusowy żeby się bardziej różnił od autostrad), zamierzam ją testować. Natknąłem się jednak na pewien problem. Po wyborze średniej wielkości panelu wychodzi spod niego duży panel. Przy skali poniżej 1,3 km sytuacja ulega jakby zamrożeniu. Widać to na poniższym filmiku:
http://youtu.be/VgWQG-aoEX8

Jak rozwiązać ten problem? Dodam, że przy wyborze panelu małego i dużego wszystko działa prawidłowo.

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: sposób powrotu do trybu nawigacji
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 02, 2013, 13:31:45 »
Mojej skórki nie przystosowywałem do średnich paneli, musiał bym tworzyć wszystkie (kilkadziesiąt) grafiki, a mi się nie chce  :grin:
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline togan

  • 7
  • Sprzęt: laptop samsung + SDHC 95 mb/s
Odp: sposób powrotu do trybu nawigacji
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 02, 2013, 14:49:42 »
OK, a ja w międzyczasie doszedłem do wniosku, że będę używał małego panelu :P Czcionka ma wystarczającą wielkość, no i widać więcej mapy. Przy średnich panelach, to bym potrzebował też zmniejszyć asystenta pasa ruchu, bo zasłaniał za dużo mapy, a tak, to ma odpowiednią wielkość  B)
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2013, 14:54:18 wysłana przez togan »