skórki IceNeon

  • 129 Odpowiedzi
  • 43797 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Konrad4x

Odp: skórki IceNeon
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 01, 2011, 08:48:09 »
iceneon bardzo ładną skórkę zrobiłeś. Niestety nie skorzystam z niej, bo raz, że mam rozdzielczość 480x800, a dwa , że jeżdżę z orientacją pionową, gdyż wolę widzieć dalej w przód niż na boki. Ale nie o tym, powiedz mi , tak pytam z ciekawości, jaką wartość ma dla ciebie informacja o drodze (nazwie ulicy) po której się aktualnie poruszasz ? Nie wiem, może coś nie kumam, ale wydaje mi się, że większą wartość ma informacja w jaką drogę mam skręcić, czyli numer drogi zwłaszcza jest tutaj dla mnie ważny. Nie sugeruję ci oczywiście zmiany na skórce, bo widocznie info o aktualnej drodze jest dla ciebie ważniejsze. Pytanie moje tylko why ?  :)

*

Offline Karski

  • *
  • 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Skórki i inne dodatki spoza standardu do AutoMapy
  • Sprzęt: Call me Iggy
Odp: skórki IceNeon
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 01, 2011, 09:15:16 »
Nie wiem, może coś nie kumam, ale wydaje mi się, że większą wartość ma informacja w jaką drogę mam skręcić
Hehe - jeden lubi to, inny tamto  :smiley:
Mi akurat informacja o drodze, w którą mam skręcić nie jest do niczego potrzebna, za to wolę wiedzieć, gdzie jestem.
Tym bardziej, że na mapie mam pionowe chmurki z nazwami okolicznych ulic, więc po co mi jeszcze zabierać kawał mapy na zdublowaną informację?  :smiley:

No ale to moja opinia, niemniej też uważam, że IceNeon zrobił dobrą robotę  :ok:
Pozdrawiam i zapraszam

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: skórki IceNeon
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 01, 2011, 10:27:00 »
Test w trasie:

1. Znak ograniczenia prędkości - jeżeli jadę wolniej  od dopuszczalnej prędkości  jest czerwony
2. Znak ograniczenia prędkości - jeżeli jadę szybciej od dopuszczalnej prędkości  jest szary
3. Brak ikonki via - i tu jest problem gdzie ją wsadzić!
4. Brak ikonki terenu zabudowanego

Iceneon - mam nadzieję ,że nie zmęczyły Cię moje uwagi.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: skórki IceNeon
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 01, 2011, 10:37:02 »
2. Znak ograniczenia prędkości - jeżeli jadę szybciej od dopuszczalnej prędkości  jest szary

On chyba nie jest szary tylko jakiś pomarańczowy, przynajmniej u mnie tak wygląda.

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: skórki IceNeon
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 01, 2011, 10:43:38 »
Zgoda - pomarańczowy - jak na screenie

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: skórki IceNeon
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 01, 2011, 10:47:13 »
Zgoda - pomarańczowy - jak na screenie

A co proponujesz, bo rzeczywiście teraz różnica jest dość subtelna i w słońcu praktycznie nie widoczna. Może cały znak czerwony albo jakoś tak?

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: skórki IceNeon
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 01, 2011, 10:53:48 »
Myślę że koncepcja znaku ograniczenia prędkości nie powinna odbiegać od oryginalnej skórki - czyli poniżej dopuszczalnej  - szary , powyżej - z czerwoną obwódką.

Chyba będzie to czytelne!

PS . Przełączyłem na chwilę na oryginalną skórkę ..... i wiem ,że już nigdy do niej nie powrócę!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2011, 10:56:17 wysłana przez JR.Nysa »

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: skórki IceNeon
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 01, 2011, 10:56:39 »
No też racja, ciekawe co Iceneon miał na myśli tworząc nową kompozycję? A może to tylko błąd jakiś?

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: skórki IceNeon
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 01, 2011, 12:20:39 »
Dzięki za wszelkie uwagi  :ok:
Kolor ograniczenia jest zamierzony (jakoś mi bardziej pasuje znak w takim kolorze jak za oknem :P ), ale zrobię tak jak chcecie.
Co do VIA to mam pewną koncepcję. Znak terenu zabudowanego dorzucę jak już tak chcecie, w końcu można go wyłączyć z poziomu menu jak komuś by przeszkadzał.

@Konrad4x
Gdzieś kiedyś pisałem, że dotąd aż górna belka nie będzie funkcjonować jak w iGO, to nie będę jej używał. Nie muszę Ci tłumaczyć jak działa w iGO, bo doskonale wiesz. Wystarczy mi, że widzę jaki będzie najbliższy manewr, to gdzie wjadę póki co średnio mnie interesuje w AM. Przykładowo mam zakręt w prawo za 45km, a na górnej belce jest napis "Legnicka". Pytanie w jakiej miejscowości jest ta Legnicka? Szczegółowy opis jak powinna działać dawno temu przesyłałem do supportu.

Poprawki naniosę tradycyjnie wieczorem, chyba że znajdę chwilę w trakcie pracy.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2011, 12:25:10 wysłana przez iceneon »

*

Konrad4x

Odp: skórki IceNeon
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 01, 2011, 13:13:21 »
iceneon , z tym wyświetlaniem górnej belki w AM, to masz rację. Igo wyprzedza AM w tym względzie o lata świetlne. Ja nawet wysyłałem do supportu screena z Igo, gdzie widać dolną i górną belkę, ponieważ jak im słownie opisałem swoje zarzuty do ergonomii wyświetlania oraz do treści merytorycznej tego co sie tam wyświetla, to mi odpisali, że w zasadzie to oni nie rozumieją o co mi chodzi. Więc uznałem, że skoro tak piszą, tzn , że uwazają , że to co jest obecnie jest dobre i nie potrzeba zmian w tym względzie. Dopiero jak przeslałem obrazek z Igo, to dostałem odpowiedź standardowo podnoszącą cisnienie, czyli dziękujemy, przekazaliśmy do odpowiedniego działu i na tym nasza sympatyczna korespondencja się zakończyła. mam tylko nadzieję, że ten dział to nie kosz na śmieci. Dla mnie belki, a zwłaszcza wyświetlanie informacji na górnej to jest krytyczny dla mnie problem w kwestii ergonomii korzystania z tego programu.
W Igo to wyróżnianie numeru dróg oryginalnymi kolorami, czyli pola graficzne są genialnym rozwiązaniem. Z resztą NM już nawet wklejał tutaj gdzieś propozycję jak mogłoby to wyglądać w AM.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2011, 13:14:57 wysłana przez Konrad4x »

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: skórki IceNeon
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 01, 2011, 13:21:55 »
...
Nie wiem jakim cudem ale na dolnej belce czcionka jest pogrubiona - nie wiem czy to Arial czy Tahoma ale jest czytelniejsze!
...
To jest Tahoma.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: skórki IceNeon
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 01, 2011, 13:50:45 »
iceneon , z tym wyświetlaniem górnej belki w AM, to masz rację. Igo wyprzedza AM w tym względzie o lata świetlne. Ja nawet wysyłałem do supportu screena z Igo, gdzie widać dolną i górną belkę, ponieważ jak im słownie opisałem swoje zarzuty do ergonomii wyświetlania oraz do treści merytorycznej tego co sie tam wyświetla, to mi odpisali, że w zasadzie to oni nie rozumieją o co mi chodzi. Więc uznałem, że skoro tak piszą, tzn , że uwazają , że to co jest obecnie jest dobre i nie potrzeba zmian w tym względzie.

Zamiast (obecnej) górnej belki powinny być pojawiające się w odpowiednim momencie drogowskazy...
[ ach, fajnie sobie czasami pomarzyć - no nie  :E ]

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: skórki IceNeon
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 01, 2011, 13:53:15 »
...
Nie wiem jakim cudem ale na dolnej belce czcionka jest pogrubiona - nie wiem czy to Arial czy Tahoma ale jest czytelniejsze!
...
To jest Tahoma.

Po prostu dopisałem :1 (pogrubienie) do czcionki, a Tahoma się robi sama jak nie widzi tej czcionki co powinna być.

No i znalazłem troszkę czasu  :)
Zmienione/dodane:
- ikonka terenu zabudowanego
- via/end to długie przyciśnięcie ikony najbliższego manewru - pola pilota podświetlają się na żółto
- znak ograniczenia prędkości teraz jest w domyślnych kolorach
Mam nadzieję, że niczego nie zepsułem, bo robiłem to na szybko.

Update do pobrania na gryzoniu.

[edit]
Dodam jeszcze, że przy via/end podświetlają się trzy ostatnie pola, bo uznałem że pierwsze jest pod następny manewr, a po drugie pierwsze pole jest szersze o 10 pikseli ze względu na szerokość ikon manewrów (zależało mi na czytelności).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2011, 13:56:57 wysłana przez iceneon »

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: skórki IceNeon
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 01, 2011, 14:08:08 »
Nie działa przełączanie widoku 2D/3D.

To już chyba ostatnia moja uwaga , cała reszta  :ok:

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: skórki IceNeon
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 01, 2011, 14:12:34 »
Poprawione i wrzucone ponownie.
Tak myślałem, że coś spierdzielę  :E
Dzięki serdeczne za testy  ;)

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: skórki IceNeon
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 01, 2011, 14:18:40 »
Dziękuję za szybką reakcję!

Myślę ,że spodoba się (skórka) każdemu kto chociaż raz z niej skorzysta.

Pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzięki! Polecam!

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: skórki IceNeon
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 01, 2011, 14:22:10 »
Pozostaje ta nieszczęsna czcionka. Może kiedyś się doczekamy, że będzie działać na każdym urządzeniu.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: skórki IceNeon
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 01, 2011, 15:33:00 »
Pozostaje ta nieszczęsna czcionka. Może kiedyś się doczekamy, że będzie działać na każdym urządzeniu.
Ale i tak jest rewelacyjnie, dzięki za ten trud który włożyłeś na odwzorowanie oryginału. Czasem watro naśladować dobre wzorce, a w ty przypadku niejedną osobę uszczęśliwisz.  :ok:

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: skórki IceNeon
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 01, 2011, 16:17:54 »
Czy jest jakaś możliwość wywołania mojego menu jeżeli nawigacja jest w stanie spoczynku (bez sygnału GPS)?

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: skórki IceNeon
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 01, 2011, 17:24:24 »
Pozostaje ta nieszczęsna czcionka. Może kiedyś się doczekamy, że będzie działać na każdym urządzeniu.

Mam sugestię abyś może numerował wersję swojej skórki, myślę że pewnie jeszcze będziesz ją rozwijał lub adaptował do nowych wersji AM więc łatwiej będzie zapanować nad całością (chodzi o numerację plików, np. tych na Chomiku).

P.S. w tej wersji mam na Gocleverze pogrubione litery na dolnej belce.  :ok:

Połączone: Czerwiec 01, 2011, 21:00:37
Poprawione i wrzucone ponownie.
Tak myślałem, że coś spierdzielę  :E

Jest jeszcze jedna uwaga:
- otóż w oryginalnej skórce po kliknięciu na podgląd mapy mamy możliwość drugiego kliknięcia i widzimy podgląd całej trasy, w Twojej skórce zaś to nie działa (to znaczy nie dział to drugie klikniecie).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2011, 21:00:37 wysłana przez emisiu »

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: skórki IceNeon
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 02, 2011, 09:13:44 »
Czy jest jakaś możliwość wywołania mojego menu jeżeli nawigacja jest w stanie spoczynku (bez sygnału GPS)?
Nie. Jedyne miejsce, które przychodzi mi do głowy to obszar pomiędzy kompasem, a kierunkiem do punktu trasy.

Jest jeszcze jedna uwaga:
- otóż w oryginalnej skórce po kliknięciu na podgląd mapy mamy możliwość drugiego kliknięcia i widzimy podgląd całej trasy, w Twojej skórce zaś to nie działa (to znaczy nie dział to drugie klikniecie).
Wykorzystałem tą samą komendę. Nie wiem co może być nie tak. Sprawdzę to i poprawię.

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: skórki IceNeon
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 02, 2011, 09:35:01 »
A może wydzielić pod pole moje menu fragment paska z dolnej belki(bez jego zmniejszania) .? (zaznaczyłem kolorem czerwonym)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2011, 09:36:32 wysłana przez JR.Nysa »

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: skórki IceNeon
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 02, 2011, 09:40:20 »
- otóż w oryginalnej skórce po kliknięciu na podgląd mapy mamy możliwość drugiego kliknięcia i widzimy podgląd całej trasy, w Twojej skórce zaś to nie działa (to znaczy nie dział to drugie klikniecie).
Piszesz o kliknięciu w ikonę/obrazek najbliższego manewru?
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: skórki IceNeon
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 02, 2011, 10:35:20 »
A może wydzielić pod pole moje menu fragment paska z dolnej belki(bez jego zmniejszania) .? (zaznaczyłem kolorem czerwonym)
W sumie to niezły pomysł. Zrobię to na szerokość ostatniego pola pilota, ale dopiero po południu albo wieczorkiem, bo teraz za bardzo nie mam czasu.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: skórki IceNeon
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 02, 2011, 10:38:30 »
Piszesz o kliknięciu w ikonę/obrazek najbliższego manewru?

Tak.

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: skórki IceNeon
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 02, 2011, 14:00:16 »
A może wydzielić pod pole moje menu fragment paska z dolnej belki(bez jego zmniejszania) .? (zaznaczyłem kolorem czerwonym)
W sumie to niezły pomysł. Zrobię to na szerokość ostatniego pola pilota, ale dopiero po południu albo wieczorkiem, bo teraz za bardzo nie mam czasu.

Cieszę się że "moje specyficzne wymagania" nie są dla Ciebie problemem .Często raportuję błędy AM w "stanie spoczynku" a przy braku klawiszy sprzętowych na Twojej skórce w moim BLOW  jest to praktycznie niemożliwe.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2011, 14:26:10 wysłana przez JR.Nysa »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: skórki IceNeon
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 02, 2011, 14:27:23 »
Bajki opowiadasz, wystarczy włączyć gps albo demo trasy i już Twoje menu jest standardowo dostępne po stuknięciu w mapę.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: skórki IceNeon
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 02, 2011, 14:51:53 »
... wystarczy włączyć gps albo demo trasy i już Twoje menu jest standardowo dostępne po stuknięciu w mapę.

I myślę że to wystarczy, bo nie ma sensu niepotrzebnie komplikować skórki Iceneon'a skro jeśli jej siłą ma być właśnie prostota i redukcja pewnych elementów w stosunku do oryginału. 

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: skórki IceNeon
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 02, 2011, 14:55:53 »
@nocnyMarek - nie przeczytałeś dokładnie wątku, wyjaśnienie pojęcia "w stanie spoczynku" było bodajże w mojej odpowiedzi nr 48

Bajki opowiadam - ale dziecku na dobranoc !

PS. Spróbuj wywołać "Moje Menu " bez włączonego GPS lub puszczonego dema.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2011, 15:00:02 wysłana przez JR.Nysa »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: skórki IceNeon
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 02, 2011, 15:08:44 »
Właśnie o tym piszę, że najprostszym sposobem na uzyskanie dostępu do tego menu
w stanie spoczynku (bez sygnału GPS)?
jest stuknięcie w zieloną ikonę wskaźnika GPS i zaraz po tym w mapę.
Sygnał GPS nie jest potrzebny, menu dostępne jest natychmiast po uruchomieniu GPS.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free