Pomysł na modyfikację interfejsu

  • 41 Odpowiedzi
  • 8616 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Dżeju

Odp: Pomysł na modyfikację interfejsu
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 02, 2009, 22:00:40 »
... przynajmniej pokolorowanie na różne kolory poszczególnych okienek w celu poprawy czytelności...

Veto  :E   Ja nie chcę mieć choinki na ekranie  :E  Lepiej za bardzo nic nie mieszać ...

*

Offline critu

  • **
  • 240
  • REGULAMIN - AVATAR
  • Sprzęt: Asus P750 WM 6.1
Odp: Pomysł na modyfikację interfejsu
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 02, 2009, 22:11:08 »
Też uważam, że to zły pomysł taka kolorowanka. Zwłaszcza, że nie rozwiąże to problemu z zapamiętywaniem. Będzie trzeba (oczywiście ci którzy mają z tym problem), zapamiętać co który kolor oznacza, ale może będzie o wiele prostsze od zapamiętania co w jakim polu ustawiłem.

Odp: Pomysł na modyfikację interfejsu
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 02, 2009, 22:11:26 »
No sorry, ale w poprzednim twoim poście pokazałeś screena na którym w ogóle nie są te parametry opisane. Zatem tak czy siak musisz zapamiętać co dana ikonka w tym polu oznacza. Poza tym to chyba nie jest aż tak trudne :), bo nie musisz zapamiętywać tego w końcu chyba wiesz co ustawiasz.
Spora ikonka kontra podpis małą czcionką.
Czytelna jednostka miary kontra... nieczytelna - zmniejszona, zaszarzona.
Tylko ważne parametry kontra wszystkie.
Łatwo odczytać, co oznacza parametr kontra "łatwo zapamiętać, co jest w drugim okienku od góry".

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysł na modyfikację interfejsu
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 02, 2009, 22:27:44 »
... przynajmniej pokolorowanie na różne kolory poszczególnych okienek w celu poprawy czytelności...

Veto  :E   Ja nie chcę mieć choinki na ekranie  :E  Lepiej za bardzo nic nie mieszać ...

Dżeju - prawo weta straciłeś z dniem pierwszego lipca b.r., ale zawsze pozostaje Ci prawo przełączenia ekranu w tryb monochromatyczny.  :grin:
Napisane: Lipiec 02, 2009, 22:21:44
Też uważam, że to zły pomysł taka kolorowanka. Zwłaszcza, że nie rozwiąże to problemu z zapamiętywaniem. Będzie trzeba (oczywiście ci którzy mają z tym problem), zapamiętać co który kolor oznacza, ale może będzie o wiele prostsze od zapamiętania co w jakim polu ustawiłem.

Kolorowanie to tylko przykład najprostszej metody, oczywiście można to zrealizować znacznie lepiej np. piktogramami.

*

Offline critu

  • **
  • 240
  • REGULAMIN - AVATAR
  • Sprzęt: Asus P750 WM 6.1
Odp: Pomysł na modyfikację interfejsu
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 02, 2009, 22:30:56 »
...kontra "łatwo zapamiętać, co jest w drugim okienku od góry".

Nie chodzi o to abyśmy się tu kłócili. Ja sobie ustawiłem i wiem co gdzie mam bez zapamiętywania. Jednak komuś inny układ może bardziej odpowiadać.

Odp: Pomysł na modyfikację interfejsu
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 03, 2009, 00:17:45 »
a ja nadal uważam, ze częściowym wyjściem i banalnie prostym jest to, by można było dowolne pole zrobic PUSTYM

tedy mogę sobie "schować" informacje, których nie chce
wiem, ze to półśrodek, ale wyjątkowo "tani w produkcji"

co o tym sadzicie?

Odp: Pomysł na modyfikację interfejsu
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 05, 2009, 17:34:51 »
Kolorowanki nie są dobre, bo daltoniści będą widzieli różne odcienie szarości i będą narzekać na zmniejszoną czytelność niektórych parametrów. Wg. mnie jest po prostu za mało skórek w standardowej instalce. Gdyby AM zechciała kupić powiedzmy dwie opracowane przez kolegów z forum i na stałe dołączyć do instalki, to byłoby idelane rozwiązanie.
Ja np. nie bawię się w dogrywanie czegokolwiek do AM, bo mi się nie chce powtarzać tego co kwartał (bo nie mam pewności, że stara skórka, chociaż działająca po upgradzie, nie ukryje przede mną jakiegoś nowego rewolucyjnego bajeru, na który czekałem).
Pozdrownienia

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: Pomysł na modyfikację interfejsu
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 05, 2009, 17:58:41 »
Kolorowanki nie są dobre, bo daltoniści będą widzieli różne odcienie szarości

Masz mylne pojęcie na temat daltonizmu  :grin:
Daltonizm nie jest równoznaczny z zupełnym brakiem postrzegania kolorów.
Napisane: Lipiec 05, 2009, 17:53:56
Gdyby AM zechciała kupić powiedzmy dwie opracowane przez kolegów z forum i na stałe dołączyć do instalki, to byłoby idelane rozwiązanie.

Nie zrobią tego, bo:
1. Sami mogą sobie zrobić co zechcą
2. Nie będą dokładnie sprawdzać i testować, co kto namieszał, aby sie nie okazało, że w jakiejś rozdzielczości i przyjakiejś włączonej funkcji nagle coś "sie rozsypie".
3. Było by to nie profesjonalne z ich strony, jak by zrobili kolorowankę  :E
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysł na modyfikację interfejsu
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 05, 2009, 22:54:37 »
Masz mylne pojęcie na temat daltonizmu  :grin:
Daltonizm nie jest równoznaczny z zupełnym brakiem postrzegania kolorów.
Napisane: Lipiec 05, 2009, 17:53:56

Dokładnie, ba ta przypadłość z całkowitym brakiem rozróżniania kolorów nazywa się monochromatyzm - mówię poważnie, od tej nazwy zaczerpnięto określenie monochromatycznych monitorów, a nie odwrotnie jak wiele osób sądzi!  :ok:

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Pomysł na modyfikację interfejsu
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 06, 2009, 02:58:57 »
... Ja np. nie bawię się w dogrywanie czegokolwiek do AM, bo mi się nie chce powtarzać tego co kwartał ...

To przygotuj sobie zestaw plików, tak jak u Darka_Foto i będziesz miał na stałe swoją skórkę do wyboru w menu po instalacji nowej wersji.
Opada kłopot z ponownym przerabianiem plików.
Ja sobie tak zrobiłem i po ostatniej aktualizacji tylko w menu wybrałem swoją skórkę i zamiast ślęczeć i grzebać w plikach, za pomocą kilku kliknięć mam to co chcę.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline lswist

  • 18
  • FSC N560, HTC S740 (Rose)
Odp: Pomysł na modyfikację interfejsu
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 07, 2009, 22:00:43 »
A ja mam np. problem w Automapa 5.5.1, że nie mogę zmieniać tych elementów. Np. godzina dojazdu do celu był we wcześniejszych wersjach i po kliknięciu pojawiała się nast. opcja, czyli ile godzin jeszcze jest do przejechania.
W tym momencie mam tylko ilość godzin do celu i po kliknięciu w obwódkę/prostokąt z wyświetloną wartością nie dzieje się nic. Nie zmienia się wartość.
Czy umiecie pomóc?

*

Offline Treker

  • ****
  • 756
Odp: Pomysł na modyfikację interfejsu
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 07, 2009, 22:04:02 »
Nacisnij sobie ikonkę która pokaże ci na ekranie takie dodatkowe półprzeźroczyste przyciski i wtedy spróbuj zmienić ustawienia które chcesz.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2009, 22:38:13 wysłana przez nocnyMarek »