Obrót ekranu w AM4 w przeciwną stronę niż to jest w opcjach programu

  • 18 Odpowiedzi
  • 7389 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline genie

  • 12
Założyłem nowy wątek bo po przeszukaniu forum nie znalazłem porady na ten temat.Mam Asusa 696,który w uchwycie samochodowym umieszcza się poziomo z klawiszami funkcyjnymi po prawej stronie.Wtedy wejście miniUSB jest na dole urządzenia.Tak jest poprawnie i  wygodnie.Na co dzień bez nawigacji używam palma pionowo.W Automapie4 ekran można obrócić tylko w jedną stronę (niestety nie tą którą chciałbym) co po prawidłowym włożeniu urządzenia do uchwytu samochodowego powoduje, że Automapa jest "do góry nogami".Trzeba więc w systemie wcześniej obrócić ekran we właściwą stronę i dopiero uruchomić AutoMapę.Po pierwsze jest to trochę denerwujące bo należy o tym pamiętać a po drugie opcja obracania ekranu w AM4 jest nieużyteczna dla posiadacza A696.Czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu?Co i w którym z plików konfiguracyjnych AutoMapy 4 należy zmienić, żeby uzyskać obrót ekranu w stronę przeciwną niż ta możliwa w opcjach?Niby to tylko szczegół ale wydaje mi się, że istotny.Z góry dziękuję za pomoc.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Obrót ekranu w AM4 w przeciwną stronę niż to jest w opcjach programu
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2007, 22:46:13 »
Obawiam się, że w AM nie ma takiej możliwości,
a pytałeś już w supporcie AM?
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline genie

  • 12
Odp: Obrót ekranu w AM4 w przeciwną stronę niż to jest w opcjach programu
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 07, 2007, 23:13:15 »
Jeszcze nie bo obawiam się, że nie odpowiedzą.Z drugiej strony gdzieś Automapie jest istrukcja odpowiedzialna nza obrót ekranu w jedną stronę(np left lub right).Wydaję się, że wystarczyłoby tylko zamienić left na right lub odwrotnie.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Obrót ekranu w AM4 w przeciwną stronę niż to jest w opcjach programu
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 07, 2007, 23:35:05 »
u mnie jest tak że jak w systemie ustawię domyślny kierunek obrotu to AM obraca się w tą samą stronę (ustawiam raz i działa potem cały czas tak samo) Ja mam  WM5 i w start/settings/buttons  klawisz od obracania ekranu można ustawić  jako : rotare scren  albo rotare scren right i właśnie to ustawienie zmienia (również w AM) kierunek obrotu
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline genie

  • 12
Odp: Obrót ekranu w AM4 w przeciwną stronę niż to jest w opcjach programu
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 08, 2007, 00:11:20 »
W moim WM6 w opcjach w systemie można wybrać orientację ekranu na poziomą ale obraca wtedy ekran tylko w jedną stronę, tak jak zresztą AutoMapa, w prawo.To jest w przeciwną stronę niż chciałbym.Wnioskuję, że chyba AutoMapa z systemu bierze kierunek obrotu ekranu.Ja obracam ekran w lewo przy pomocy SpbPocketPlusa, który daje możliwość obrotu w obie strony.
Napisane: Listopad 08, 2007, 00:07:25
Może więc w którymś z plików konfiguracyjnych WM6 jest zapis o kierunku obrotu ekranu przy orientacji poziomej?Tylko w którm miejscu należałoby to zmienić?

*

Offline palmus

  • ****
  • 623
  • Palmax-Holux
Odp: Obrót ekranu w AM4 w przeciwną stronę niż to jest w opcjach programu
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 08, 2007, 08:15:26 »
Mam Asusa 696,który w uchwycie samochodowym umieszcza się poziomo z klawiszami funkcyjnymi po prawej stronie.Wtedy wejście miniUSB jest na dole urządzenia.Tak jest poprawnie i  wygodnie.Na co dzień bez nawigacji używam palma pionowo.
Tak wygląda również Palmax w poziomie ;-)
AM układa się jak trzeba...
palmus

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: Obrót ekranu w AM4 w przeciwną stronę niż to jest w opcjach programu
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 08, 2007, 10:10:08 »
Nie jestem pewien ale chyba tak;
[HKEY_LOCAL_MACHINE\System\GDI\ROTATION]

Zmień wartość  "Angle" na:
dword:00000000
lub
dword:00000360 -> Portrait Mode ( normalnie)
dword:00000090 -> Landscape(obrót w prawo)
dword:00000180 -> Portrait (do góry nogami)
dword:00000270 -> Landscape (obrót w lewo)
potrzebna zgoda

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Obrót ekranu w AM4 w przeciwną stronę niż to jest w opcjach programu
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 08, 2007, 12:09:54 »
W moim WM6 w opcjach w systemie można wybrać orientację ekranu na poziomą ale obraca wtedy ekran tylko w jedną stronę, tak jak zresztą AutoMapa, w prawo.To jest w przeciwną stronę niż chciałbym.Wnioskuję, że chyba AutoMapa z systemu bierze kierunek obrotu ekranu.Ja obracam ekran w lewo przy pomocy SpbPocketPlusa, który daje możliwość obrotu w obie strony.
Napisane: Listopad 08, 2007, 00:07:25
Może więc w którymś z plików konfiguracyjnych WM6 jest zapis o kierunku obrotu ekranu przy orientacji poziomej?Tylko w którm miejscu należałoby to zmienić?
Nie wiem jak jest w WM6 może WM5 ma inaczej ale zwróć uwagę na mój poprzedni post : nie zmieniam ustawień "screen"  tylko "buttons"
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

Odp: Obrót ekranu w AM4 w przeciwną stronę niż to jest w opcjach programu
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 08, 2007, 14:59:56 »
Mam ASUSa A696 i też miałem ten problem z automapą ale moim zdaniem wynika on z zainstalowania SPB Plus 4 jeżeli choć raz zastosujesz obrót ekranu Z SPB zmienia to pliki konfiguracyjne WM6 i obrót z poziomu menu asusa również jest utrudniony.
Moja rada to zainstaluj jeszcze raz, nie używaj ikonek obrotu z poziomu SPB (ukryj je) i wszystko będzie ok, automapa będzie sie "obracała normalnie". Podobnego problemu nie było przy SPB plus 3 i WM6 na Asusie A696 nie wiem jak jest w innych modelach.
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2007, 15:01:35 wysłana przez polar20 »

*

Offline tjank

  • *
  • 82
Odp: Obrót ekranu w AM4 w przeciwną stronę niż to jest w opcjach programu
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 08, 2007, 21:35:39 »
A oto fragment mojej korespondencji z AM - może coś pomoże ????

Nowa AM 4.0  przy próbie obrócenia obrazu zupełnie rozmywa się. Na ekranie mam porozrzucane piksele i niec poza  tym.


a) zamknac AutoMape
b) przegrac plik am.settings (znajduje sie on katalogu [nazwa karty > SD]\AutoMapa EU\Settings Files) na komputer PC
c) otworzyc go dowolnym edytorem tekstowym (takim do plikow *.txt - np. notepad.exe)
d) zmienic linie: 
UseGx=1
na
UseGx=0
e) zapisac plik
f) przegrac tak zmieniony plik na Pana urzadzenie
g) uruchomic Automape 

U mnie zadziałało. HP Ipaq

*

Offline genie

  • 12
Odp: Obrót ekranu w AM4 w przeciwną stronę niż to jest w opcjach programu
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 09, 2007, 09:53:49 »
Dzięki za rady.Jednak jeszcze nie skuteczne.
Opowiadam Januszowi Piwińskiemu : Przetrenowałem wpisy w rejestrze mojego WM6, jednak system nie akceptuje zmian, nawet po miękkim restarcie-dalej w pozycji Angle mam wartość 0.
Odpowiadam tjank : W lini UseGx miałem  =0 , zmieniłem na =1 też bez efektu.
Odpowiadam polar20 : Używam SPBplus3 i instalowałem powtórnie, nic nie pomogło. Czy Twój Asus ma WM5 cz6 6? W orientacji poziomej system obraca ekran tak że klawisze sprzętowe masz z prawej strony? U mnie są z lewej. Nawet na ikonce w ustawieniach ekranu tak są narysowane. AutoMapa obraca w tę samą stronę co system - nie tę którą chciałbym bo wtedy wejście miniUSB do ładowarki znajdzie się u góry.
Sprawa nadal otwarta.


Odp: Obrót ekranu w AM4 w przeciwną stronę niż to jest w opcjach programu
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 09, 2007, 11:53:31 »
Zrób backup potem HR i zainstaluj ponownie SPB i automapę (nie używaj klawiszy obrotu z SPB) i będzie wszystko OK tak było w moim przypadku. Mam niestety WM6. Po ponownej instalacji SPB i AM zrób backup i pobaw się przyciskami obrotu (w obie strony) włącz AM i sprawdź czy właściwie się obraca jeżeli nie załaduj poprzedni backup. W moim przypadku to pomogło i nie używam przycisków obrotu z SPB. :)

*

Offline genie

  • 12
Odp: Obrót ekranu w AM4 w przeciwną stronę niż to jest w opcjach programu
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 09, 2007, 12:48:44 »
No tak.Wieczorem zrobię jak radzisz.Zwłaszcza,że chcę jeszcze powalczyć z namolnym procesem Desktop, który pojawił mi się w systemie.Odezwę się po tym.Dzięki.

*

Offline genie

  • 12
Odp: Obrót ekranu w AM4 w przeciwną stronę niż to jest w opcjach programu
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 09, 2007, 21:40:02 »
Więc rozwiązałem problem obracania ekranu w A696 z WM6.
Pierwotnie w opcjach ekranu miałem tylko 2 ustawienia: orientacja pionowa i orientacja pozioma.
Przy wyborze poziomej ekran obracał mi się zawsze w prawo.Tak też robiła AutoMapa.
W palmtopie było to niewygodne bo w samochodzie złącze do ładowarki wypadało na górze.
Teraz ukłon w stronę Janusza Piwińskiego, który jak wyżej, zasugerował mi zmiany rejestrze.
Poeksperymentowałem trochę i udało mi się spowodować żeby w ustawieniach ekranu pojawiły się 3 opcje orientacji : pionowa, pozioma(prawostronna) i pozioma(lewostronna).Tak zresztą jest w WM5.
Wystarczy w rejestrze w kluczu : [HKLM\System\GDI\ROTATION] zmienić wartość "Ladscapefixed" z 1 na 0.
Innych wartości nie zmieniamy gdyż one i tak same się zmieniają w zależności od ustawienia ekranu.
Teraz wystarczy raz wybrać orientację poziomą lewostronną żeby ekran obracał się w lewo.
Również AutoMapa obraca ekran w tą samą stronę. Naturalnie jeśli wybierzemy orientację poziomą prawostronną obrót ekranu i w systemie i w AutoMapie będzie w prawo.
Zostało mi jeszcze zwalczyć proces "Desktop".
Pozdrawiam wszystkich a zwłaszcza tych, którzy próbowali mi pomóc.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2007, 22:21:59 wysłana przez genie »

Odp: Obrót ekranu w AM4 w przeciwną stronę niż to jest w opcjach programu
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 02, 2008, 14:35:34 »
Witam.
Zastosowałem się do rad udzielonych przez ~genie i owszem 3 możliwość obracania ekranu pojawiła się w opcjach ekranu. Ale teraz mam inny problem, otóż gdy chcę skorzystać z przycisku obracania znajdującym się na pulpicie na dole przy BT i np WiFi, to ekran obraca się w lewo i prawo ale w pionie już jest obrócony o 180 stopni (do góry nogami). W opcjach Ekrany jak ustawię pionowo to wszystko jest OK. Może macie jakiś pomysł co zrobić aby obracał dobrze w pionie z przycisku na dole.
Pozdr.

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Obrót ekranu w AM4 w przeciwną stronę niż to jest w opcjach programu
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 02, 2008, 16:22:25 »
maxisT chyba się nie da  :( Ja zawsze muszę wchodzić do ustawień i tam ręcznie zmienić na pionowo.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: Obrót ekranu w AM4 w przeciwną stronę niż to jest w opcjach programu
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 02, 2008, 16:34:32 »
Witam.
~tomaszkap dzięki za odpowiedź. Trzeba będzie kombinować w ustawieniach.

*

Offline grubasq

  • *
  • 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P550M + 2 GB KINGSTON + ETUI KRUSELL +BRANDO PP
Odp: Obrót ekranu w AM4 w przeciwną stronę niż to jest w opcjach programu
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 10, 2008, 08:02:49 »
a  probowałeś w  opcjach ekranu wykalibrować  dla lewo czy praworęcznych ? ja skalibrowałem dla leworęcznych to zlacze  miałem po lewej  zorietowalem  dla praworęcznych i złącze  miałem po prawej  przy obrocie automapy w  tryb landscape

Odp: Obrót ekranu w AM4 w przeciwną stronę niż to jest w opcjach programu
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 11, 2008, 21:25:11 »
a  probowałeś w  opcjach ekranu wykalibrować  dla lewo czy praworęcznych ? ja skalibrowałem dla leworęcznych to zlacze  miałem po lewej  zorietowalem  dla praworęcznych i złącze  miałem po prawej  przy obrocie automapy w  tryb landscape

Nie w kazdym palmie jest opcja prawo lewo reczni