MaxBlack skin pronlem

  • 15 Odpowiedzi
  • 19483 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MaxBlack skin pronlem
« dnia: Maj 10, 2012, 19:58:59 »
Zainstalowałem skórkę MaxBlack z Miplo, zmieniłem ręcznie kolory napisów na dolnej belce (nie wiem czy to ma związek) i mam następujący problem. Kinięcie w piktogram przedstawiający domek (na dolnej belce) powoduje włączenie się "komputera" z AM. Niestety nijak nie mogę wyjść z opcji wyświetlania komputera. Kliknięcie w znak "X" nie działa, choć słychać dźwięk kliknięcia. Pomaga jedynie wyłączenie i włączenie NAVI. Mam więc dwa pytania:

1 - jak obejść ten problem niemożliwości wyjście z wyświetlania "komputera" AM;
2 - jak ewentualnie usunąć piktogram "domku" z dolnej belki, pozostawiając jedynie piktogram ze znakiem "M" czyli wejście do menu AM plus oczywiście nazwy ulic itp które tam są wyświetlane.

Bardzo proszę o ewentualne pomysły.

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MaxBlack skin pronlem
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2012, 20:34:00 »
1. Sprawdź czy skórka pasuje do rozdzielczości twojego urządzenia.
2. Sprawdź czy skórka obsługuję daną wersję programu.
3. Sprawdź czy poprawnie działa oryginalna.

I jeżeli masz 3 x TAK to
4. Podaj jakie zmiany poczyniłeś i link do skórki.

Odp: MaxBlack skin pronlem
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 13, 2012, 11:55:48 »
Przede wszystkim sorki za późną odpowiedź ale byłem "wyjechany". Teraz odpowedzi:

1. Sprawdź czy skórka pasuje do rozdzielczości twojego urządzenia.
Tak, skórka MacBlack ma różne rozdzielczości, ja zainstalowałem tą dla mojego urządzenia i wybrałem tą z pilotem po lewej stronie

2. Sprawdź czy skórka obsługuję daną wersję programu.
Na MIPLO podają że jest to skórka do 6.10c czyli to co mam zainstalowane

3. Sprawdź czy poprawnie działa oryginalna.
Na 99% tak

I jeżeli masz 3 x TAK to
4. Podaj jakie zmiany poczyniłeś i link do skórki.
Zmiany zrobione przez mnie to:
- zmiana schematu kolorów mapy (samej mapy, nie całości) w pliku *.colors na pobrany z Miplo schemat kolorów "Na słoneczny dzień" który według postów pracuje poprawnie z 6.10c
- zmieniłem wysokość wyświetlanych budynków na zero bo inaczej ten schemat kolorów nie działał (jak to napisano w postach na Miplo)
- zmieniłem - zgodnie z podaną przez Kolegę receptą w innym poście - kolor napisów na dolnej belce na jaskrawo żółty

To wszystkie zmiany.
Link do skórki:
http://www.miplo.pl/community/index.php?i=73&a=ifaces&dir=1

Link do schematu kolorów "Na słoneczny dzień":
http://www.miplo.pl/community/?a=maps&i=43

W zasadzie mniej mnie interesuje fakt prawidłowego (a właściwie nieprawidłowego) działania komputera AM po kliknięciu w piktogram domku a bardzie interesowało by mnie "wyrzucenie" tej ikonki z dolnej belki w całości i pozostawienie jedynie ikonki oznaczonej "M" (czyli Menu oczywiście) bo to pozostawiałoby więcej miejsca na napisy na dolnej belce.

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MaxBlack skin pronlem
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 13, 2012, 13:05:05 »
Mógłbyś spakować z folderu AutoMapa EU pliki dodane (nie z oryginalnej instalacji, bez podfolderów), gdzieś umieścić i dać link. Sama zmiana kolorów nie powinna nic zmienić.

Odp: MaxBlack skin pronlem
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 13, 2012, 20:06:42 »
Plik jest dostępny pod adresem [*********]/mackowiakp]http://[*********]/mackowiakp[/url] jako AM-PM.zip
Ale dziś zauważyłem że zarówno ikonki na dolnej belce oznaczone "Domek" jak i "M" zachowują się dość przypadkowo. Czasami po naciśnięciu "Domku" pojawia się historia ostatnich punktów nawigacji. Natomiast naciśniecie "M" powoduje wejście do tej części menu w którym  możliwe jest zat/wył np trybu nocnego itp a nie do menu głównego.
Zaznaczam że poprzednio zainstalowałem wersję 6.10b a uaktualnienie do wersji 6.10c dokonałem wyłączeni poprzez aktualizację samej mapy a nie całości bo według dokumentacji sam program AM jest identyczny.
Jest mi Kolega w stanie coś podpowiedzieć?

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MaxBlack skin pronlem
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 13, 2012, 21:48:30 »
Aktualizowanie mapy nadpisało pliki. Jak patrzyłem skórka MaxBlack ma swoje.

Niestety nie potrafię nic powiedzieć bez znajomości plików. Wróżenie nie ma szans.

Link daj jako zwykły tekst bez http, www itp. Inaczej cenzor działa  :O~

*

Smerfik

Odp: MaxBlack skin pronlem
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 13, 2012, 22:10:47 »
@ izaw
Podmienił oryginalne pliki programu skórkami z Miplo, które zapewne miały nazwy identyczne jak programowe (nie sprawdzałem, ale to zapewne to).
Podczas aktualizacji odpalił instalator i nie zauważył, że instalator oprócz mapy, wcześniej na stronie programu też mu zaznaczył pliki skórek do zmodyfikowania.
Efekt - jak opisuje :)

Odp: MaxBlack skin pronlem
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 13, 2012, 22:12:02 »
W Automapie poradzili mi zaorać kartę SD i zainstalować wszystko jeszcze raz. Spróbuję... Może coś pomoże.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: MaxBlack skin pronlem
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 13, 2012, 22:14:30 »
Cytat: izaw
Link daj jako zwykły tekst bez http, www itp. Inaczej cenzor działa  :O~
To nic nie pomoże, autocenzor wykrywa nie link tylko ciąg znaków, tak gryzonia nie przemycisz.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Smerfik

Odp: MaxBlack skin pronlem
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 13, 2012, 22:24:06 »
W Automapie poradzili mi zaorać kartę SD i zainstalować wszystko jeszcze raz. Spróbuję... Może coś pomoże.
Zapewne pomoże.
Jeżeli masz kopię karty sprzed ostatniej aktualizacji, po której Ci się rozsypało, to przywróć z kopii całą zawartość folderu AutoMapa EU, tylko nową mapę zostaw. Powinno być OK
Unikniesz w ten sposób formatów, instalacji, ustawiania wszystkego od nowa. A jak nie pomoże, to wtedy przystąpisz do drastyczniejszych posunięć, zgodnie z sugestią supportu :)
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2012, 22:27:23 wysłana przez Smerfik »

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MaxBlack skin pronlem
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 13, 2012, 22:58:38 »
Wgrałem skórkę MaxBlack i działa OK. Dodałem plik kolorów SłonecznyDzień i działa. Nie znam reszty zmian u ciebie.

Wgraj na jakiś darmowy hosting. Nie będę dopłacał do gryzonia, a to dla mnie za duży plik.

Odp: MaxBlack skin pronlem
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 14, 2012, 11:38:03 »
Jaki serwer ftp/http dla downloadu najbardziej Ci pasuje?

Połączone: Maj 14, 2012, 17:23:26
OK. Plik dostępny jest pod adresem:

http://dl.dropbox.com/u/79280403/AM_PM.zip

Bez gwiazdek oczywiście ;-)

[mod]tu gwiazdki nieporzebne[/mod]
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2012, 09:17:19 wysłana przez nocnyMarek »

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MaxBlack skin pronlem
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 15, 2012, 01:33:06 »
Otworzyłem plik day.map.colors i... szybciutko zamknąłem.

Jak edytujesz plik, to zachowuj oryginalną strukturę. Myślisz, że ktoś będzie szukał, czy wszystkie zmienne masz zadeklarowane? Wystarczy jeden błąd w deklaracji lub jej brak i coś GUI może się sypać. I tak może być teraz.

Na pewno masz brak deklaracji co najmniej kilkunastu zmiennych. Masz też sporo dodatkowych. Nie wiem, czy są wykorzystane, ale nie przeszkadzają. Najwyżej zajmują pamięć.

Wszędzie masz dodaną przeźroczystość. Większość i tak tego nie obsługuje. Chyba, że coś aktualnie zmienili.

Możesz jeszcze mieć problem z profilem. Przy zmianie skórki jakieś stare dane mogą prowadzić do złej pracy. Najlepiej przetestować na nowym.

Odp: MaxBlack skin pronlem
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 15, 2012, 05:17:27 »
Hmmm. Użyłem ekranowego edytora kolorów mapy z Miplo. Coś widać nie za heja dopracowany. Czeka mnie więc ręczne poprawianie. Zabawa na długie zimowe wieczory...  Chyba że Kolega ma jakiś inny patent na edycję kolorów w bardziej "ludzkiej" formie?

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MaxBlack skin pronlem
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 15, 2012, 12:54:24 »
Ja zwykle wszystko robię ręcznie. Staram się nie zmieniać za dużo (lenistwo  :grin:), tylko najbardziej niezbędne rzeczy. I zwykle na raty. Coś mi się przypomni, nie pasuje, to zmieniam. I potem to ciągnę z wersji na wersję.

Jak? Porównuję starą wersję z nową kolejno przenoszę zmiany. AQ ma manię częstego zmieniania nazw zmiennych, dodawania nowych i dlatego automaty nie zawsze chodzą.

Odp: MaxBlack skin pronlem
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 15, 2012, 13:05:56 »
Cóż. Zostaje więc handjob. Jakkolwiek by to nie brzmiało  ;-)