Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5/6 na własną?

  • 551 Odpowiedzi
  • 258846 Wyświetleń

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

*

Dżeju

Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 12, 2008, 21:01:31 »
W polu otoczonym czerwoną ramką zamiast tekstu "Prędkość:" wolałbym informację o tym ile czasu zostało do celu / punktu trasy.

Nie doczytałeś, czy też ja czegoś nie doczytałem ? Gdyż Troll pięć postów wyżej, podaje przepis jak umieścić czwarty parametr w pilocie.

Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 13, 2008, 22:43:47 »
(...) Troll pięć postów wyżej, podaje przepis jak umieścić czwarty parametr w pilocie.

Nie do końca tak. Troll podaje jak zmienić wszystkie cztery pola. Na moim F-S n560 rozsypuje się grafika. Dlatego też pytałem czy w trzecim polu zamiast tekstu można przypisać parametry analogiczne jak w czwartym (na prawo od mojej czerwonej ramki). Pewnie uznasz, że marudzę, ale dla mnie to istotna informacja.

*

Offline orinoco

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 14, 2008, 09:53:35 »
(...) Troll pięć postów wyżej, podaje przepis jak umieścić czwarty parametr w pilocie.

Nie do końca tak. Troll podaje jak zmienić wszystkie cztery pola. Na moim F-S n560 rozsypuje się grafika. Dlatego też pytałem czy w trzecim polu zamiast tekstu można przypisać parametry analogiczne jak w czwartym (na prawo od mojej czerwonej ramki). Pewnie uznasz, że marudzę, ale dla mnie to istotna informacja.

Nie marudzisz, dla mnie też byłoby to istotne. Jak na moje potrzeby Troll poszedł nieco za daleko. Ale coś już jest... Spróbuję w wolnej chwili to przeanalizować i może się uda coś wyrzeźbić.

Tylko ja będę próbował wymodzić wersję dla QVGA
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2008, 15:03:43 wysłana przez orinoco »

*

Offline Troll

  • **
  • 214
Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 16, 2008, 11:29:05 »
Nie do końca tak. Troll podaje jak zmienić wszystkie cztery pola. Na moim F-S n560 rozsypuje się grafika. Dlatego też pytałem czy w trzecim polu zamiast tekstu można przypisać parametry analogiczne jak w czwartym (na prawo od mojej czerwonej ramki). Pewnie uznasz, że marudzę, ale dla mnie to istotna informacja.

Czy podmieniłeś grafikę dołączoną pod opisem ??

Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 16, 2008, 18:36:21 »
Postępowałem zgodnie z Twoimi wskazówkami. Pola z danymi delikatnie wchodziły na mapę. Dla mnie ideałem byłoby pozostawienie dwóch górnych pól bez zmian i podmiana tekstu z trzeciego na wartości jak w czwartym.

*

Offline Troll

  • **
  • 214
Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 16, 2008, 19:10:28 »
Rozjechaną grafikę spróbuj poprawić parametrami zaznaczonymi na czerwono
hghNVAInfo=#RES*20 /wysokość pola tekstowego/
hghNVAInfom=#RES*26 /wysokość zmienionej grafiki/

sRect=#mrgwdtNVAInfo+#wdtNVTurnDist+#wdtNVTurnImage+if(#LAYOUT=0, 0, 2*#mrgwdtNVAInfo+#wdtNVSpeed_Landscape)+if(#LAYOUT=2,#mrgwdtNVAInfo+#mrgwdtBTNTargetType,0); #hghNVI+1 ; ; ; #wdtNVAInfo ; #hghNVAInfo

mi nie udało się wyświetlić niczego w miejscu omawianego opisy w inny sposób niż przedstawiony, ale też wcale nie zależało mi na opisach poszczególnych parametrów

*

Offline grysiek

  • **
  • 107
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO A701 + 4gb SDHC
Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 30, 2008, 09:06:18 »
a jak zmienić kolor wytyczonej trasy na bardziej wyrazisty np czerwony.
niebieski ma za mały kontrast (słabo widoczna wytyczona trasa) przy dużym nasłonecznieniu  :(

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 30, 2008, 10:31:15 »
a jak zmienić kolor wytyczonej trasy na bardziej wyrazisty np czerwony.
niebieski ma za mały kontrast (słabo widoczna wytyczona trasa) przy dużym nasłonecznieniu  :(

Jest coś takiegio jak "szukaj" ...

http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=96187.msg656184#msg656184
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline grysiek

  • **
  • 107
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO A701 + 4gb SDHC
Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 01, 2008, 06:48:24 »
dzięki Darek za pomoc  :ok:
będę próbował w weekend coś z tym zrobić  :grin:

*

Offline rc23

  • **
  • 168
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia
Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 01, 2008, 14:49:52 »
Koledzy skąd ta sygnalizacja świetlna w AutoMapie?  :shock:

*

Offline andrep

  • ***
  • 432
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MioP550,VivoS6,Samsung M51 AM PL Android i AA
Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 01, 2008, 15:48:30 »
Koledzy skąd ta sygnalizacja świetlna w AutoMapie?  :shock:
Witam z Miplo -www.miplo.pl
Pozdrawiam

Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 01, 2008, 16:29:04 »
Przepraszam za pytanie, ale czy nikt z Was nie zauważył, że wszystkie te rzeczy, które tu robicie, są może kolorowe i ładne, ale za to TOTALNIE NIEPRZYDATNE podczas jazdy???
Mało tego, AM stała się totalnie nieczytelna w porównaniu z wersją 3?
Przecież w słoneczny dzień i tak trudno jest na niewielkim ekranie palmtopa cokolwiek zobaczyć, a co dopiero, gdy ekran wygląda tak, jak zamieszczone tu zrzuty...
Nie traktujcie tego postu jako atak, ale ja naprawdę od dłuższego czasu nie mogę wyjść z szoku patrząc na wszystkie te "zmiany" we wspaniałym programie, jakim była kiedyś AM.
Wy naprawdę podczas jazdy w obcym mieście oglądacie budynki 3D??? (które zresztą i tak nic wspólnego z trzema wymiarami nie mają).
Mi wystarcza w zupełności strzałka kierunku i odległość do najbliższego zdarzenia.
A jak jest korek lub blokada, to i tak przechodzę na 2D.
Wam naprawdę potrzebne są te wszystkie wodotryski?
Pozdrawiam

*

Offline rc23

  • **
  • 168
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia
Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 01, 2008, 17:01:33 »
Przepraszam za pytanie, ale czy nikt z Was nie zauważył, że wszystkie te rzeczy, które tu robicie, są może kolorowe i ładne, ale za to TOTALNIE NIEPRZYDATNE podczas jazdy???
Mało tego, AM stała się totalnie nieczytelna w porównaniu z wersją 3?
Przecież w słoneczny dzień i tak trudno jest na niewielkim ekranie palmtopa cokolwiek zobaczyć, a co dopiero, gdy ekran wygląda tak, jak zamieszczone tu zrzuty...
Nie traktujcie tego postu jako atak, ale ja naprawdę od dłuższego czasu nie mogę wyjść z szoku patrząc na wszystkie te "zmiany" we wspaniałym programie, jakim była kiedyś AM.
Wy naprawdę podczas jazdy w obcym mieście oglądacie budynki 3D??? (które zresztą i tak nic wspólnego z trzema wymiarami nie mają).
Mi wystarcza w zupełności strzałka kierunku i odległość do najbliższego zdarzenia.
A jak jest korek lub blokada, to i tak przechodzę na 2D.
Wam naprawdę potrzebne są te wszystkie wodotryski?
Pozdrawiam

Wiec po prostu nie korzystasz z tych modów :evil:

Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 01, 2008, 20:14:11 »
Nie, nie korzystam, z tym, że powoli ja nie mam wyboru i MUSZĘ z tego korzystać. Zobacz najnowszą wersję AM. Nigdy mi nie były potrzebne półprzezroczyste przyciski, a one tam są. (i przepraszam, ale nie doczytałem, czy mogę je usunąć z widoku).
Z drugiej strony zawsze potrzebna mi była CZARNA strzałka kierunku na najbliższym zdarzeniu i zawsze CZARNY kolor czcionki odległości (co wynika z faktu, że czerń najlepiej widać na ekranie za dnia). A tu proszę, ktoś se wymyślił białą strzałkę na niebieskim tle. I przynajmniej w wersji 4.5 nie mogę tego zmienić.
Stąd moje pytanie, ilu z Was tak naprawdę potrzebuje tego wszystkiego podczas podróży?
Bo ja się obawiam, że ktoś z działu handlowego AM czyta te forum i potem z nudów wymyśla takie kolorki, budynki i głupią nazwę "3D" na dwuwymiarowe rysunki itp...
Pozdrawiam!

*

Offline rc23

  • **
  • 168
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia
Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 02, 2008, 12:07:24 »
Miałem podobne odczucia do Twoich ale,
-przyzwyczaiłem sie
-auto mapy generalnie słucham, a nie patrze na nią
Masz możliwość zmian w interfejsie, poczytaj co koledzy, a zwłaszcza NocnyMarek robią z interfejsem do AM
Trochę pracy i bedziesz miał interfejs o jakim marzysz.  :mrgreen:

Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 02, 2008, 15:31:03 »
Tylko nie po to płacę, żeby se dodatkową pracę robić :-)

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 02, 2008, 19:00:29 »
Jak nie chcesz kombinować to wpłać datek na rzecz Darka Foto i dostaniesz wszystko na gotowo  :ok: Ja tak zrobiłem i nie narzekam.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 03, 2008, 10:49:53 »
Przyznam się, że bardziej liczyłem na Wasze przemyślenia co do interfejsu AM i jego przejrzystości, a mniej raczej na porady, komu i ile zapłacić, a raczej dopłacić do zakupionej AM, żeby moje wymagania zaspokoić :-).
Pozdrawiam

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 03, 2008, 11:42:26 »
Wyślij maila do supportu AM i napisz, że zapłaciłeś więc wymagasz. Może zrobią specjalnie dla Ciebie.
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 03, 2008, 16:15:55 »
Darku, piszę o co mi chodziło, proszę o Wasze opinie, Ty jak widać nie masz w temacie przemyśleń co do interfejsu nic do podzielenia się z nami, więc w sumie po co Twój post? Z nudów w niedzielę?
Przykre, że tak się zachowujesz.
Napisane: Sierpień 03, 2008, 16:09:34
Dla zainteresowanych dyskusją na temat plusów i minusów nowych wersji AM założyłem nowy wątek.

*

Offline stafid

  • ***
  • 445
  • Płeć: Mężczyzna
  • o drogę nie pytam
    • Perfect
  • Sprzęt: Asus 636N, AM EU
Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 03, 2008, 21:52:22 »
Jak nie chcesz kombinować to wpłać datek na rzecz Darka Foto i dostaniesz wszystko na gotowo  :ok: Ja tak zrobiłem i nie narzekam.

o o o właśnie jak ten datek przekazać bo chcę skórkę marka co sie po nocach włuczy ściągnąć z miplo a sam nigdy jej nie zainstaluję(podmienię, nadpiszę, i jeszcze coś tam ....)  :-?

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 03, 2008, 22:14:59 »
http://www.darekfoto.pl/automapa51/

Przecież ma w stopce podane strony www. Tam jest napisane co masz zrobić.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 04, 2008, 00:26:07 »
Tak się składa, że kolega "stafid" jest najmniej zainteresowany zmianą interface'u, świadczą o tym jego wypowiedzi - cytuję jedną z nich:
najlepsze są te sraczkowate dachy budynkow
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 04, 2008, 01:20:16 »
... Ty jak widać nie masz w temacie przemyśleń co do interfejsu nic do podzielenia się z nami, więc w sumie po co Twój post?...

Mój post był właśnie, aby kolega przestał bujać w obłokach. Czy kolega słyszał o formularzu, który był na stronie AM i można było tam
określi swoje upodobania co do nowego interface'u? Właśnie ten nowy interface jest pewnym kompromisem z tych wszystkich głosów,
które tam zostały oddane. Że jest niedoskonały, to wie "każdy" i "każdy" w nim by coś zmienił, tylko że "każdy" by zmienił co innego - i jak wszystkich pogodzić.
Piszesz, że ja nie mam nic w tym temacie do przemyśleń :E , bo tu nie ma co myśleć, tu trzeba działać  :ok: Stąd moje wersje alternatywnego interface'u.

P.S. Na pewno nie chciałem Cię urazić moja wypowiedzią.
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 26, 2008, 00:40:15 »
Witam.A na 320x240 taka skórkę ma ktos

Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 28, 2008, 20:33:48 »
Kolega Darek na swoej stronie pisze:
Cytuj
Modyfikacje nie są przystosowane do wersji
poziomej z pilotem na górze !
czy to się kiedyś zmieni? :worried:
akurat szukam modyfikacji dla 320x240 z pilotem na górze 

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #86 dnia: Październik 08, 2008, 20:54:44 »
Kolega Darek na swoej stronie pisze:
Cytuj
Modyfikacje nie są przystosowane do wersji
poziomej z pilotem na górze !
czy to się kiedyś zmieni? :worried:
akurat szukam modyfikacji dla 320x240 z pilotem na górze 
Nie zmieni się.
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline piona

  • ***
  • 358
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio Moov
Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 01, 2008, 19:56:33 »
Darku pytałem w innym wątku ale tu pewnie będzie lepiej: Czy jest możliwe, żeby pikietarz wyświetlany był opcjonalnie np w prawym górnym roku w odrębnym kwadraciku???
Chodzi o informację ciągłą bez potrzeby czekania na numer na drodze. Wiem, że wyświelta się w górnym pasku ale jest tam teraz taki natłok info, że wszystko się zlewa.
piona

Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 01, 2008, 22:08:37 »
witam
dzieki Wam za wszystkie porady nt. modyfikacji interfejsu i wyglądu AM5
właśnie walczę ze zrobieniem sobie bardzo ciemnej skórki - sporo rzeczy udało mi się w pilocie wyczernić, natomiast mam problem z dwoma po prawej i lewej strony strzałki manewru - na załączonym obrazku celowo w żółtych prostokątach.
doradźcie, proszę, jaką grafikę podmienić, aby i ten element był czarny - od dwóch godzin siedzę bez rezultatu w tym miejscu
z góry dzięki

*

Dżeju

Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 02, 2008, 09:15:34 »
Musisz jeszcze dopracować grafiki: DISP_ARR.bmp, DISP_ARR_NVOnLeft.bmp, DISP_ARR_NVOnLeft_Top.bmp, DISP_ARR_P.bmp, a szczególnie drugą i trzecią, gdyż grafika z prezentacją manewru na nich "leży".