Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5/6 na własną?

  • 551 Odpowiedzi
  • 261485 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #90 dnia: Listopad 02, 2008, 11:22:44 »
DISP_ARR_NVOnLeft_Top.bmp
wielkie dzięki za podpowiedź - "winnym" okazał się mój dość ciemno ustawiony monitor od peceta - plik wyglądał jak czarny, dopiero po bliższym przyjrzeniu się okazało się, że jest to bardzo ciemny deseń.
pozdrawiam
adas01
-------


skórka gotowa - ciemności dla qvga, dla wszystkich mających (za) mocne podświetlenie nawet na minimalnym poziomie jasności, zmiany to czarny pilot oraz przyciemnione kolory na mapie (drugi plik z kolorami map nocnych w archiwum). poza tym bez zmian - żadnych edycji obrazkowych, żadnych przemieszczeń itp.

http://rapidshare.com/files/160685760/AutoMapa.skin.qvga.night.zip



nowe grafiki zostały stworzone z wykorzystaniem oryginalnych grafik AutoMapy,
których właścicielem są firmy Aqurat oraz Geosystems Polska, producenci AutoMapy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2008, 22:10:16 wysłana przez adas01 »

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #91 dnia: Listopad 30, 2008, 18:44:16 »
Przezroczystość jest obslugiwana w niektórych grafikach (np. przyciski ekranowe),

Czy to się tyczy jedynie przycisków 3d/2d, via/end, głośność, zoom ?
Czy można również uzyskać przezroczystość w pozostałych elementach ekranu ?


Chodzi mi np. o przycisk MENU (przykład w załączniku)

Szukałem na forum, korzystałem z tego co pisał nocnyMarek w pierwszym poście, podpowiadał mi również Darek_foto, że można wykorzystać funkcję crBlend= jednak nic mi z tego nie wychodzi.

Mój przycisk menu jest zdefiniowany tak:

[BTNMENU]
bEnabled=1
sAction=Menu
sRect=;;0;62;128;50
sBkImage0=Toolbar\menubutton
crBk=-1
crText=-1

Co i jak mogę dodać, aby uzyskać na przycisku menu przezroczystość.

Bardzo proszę o pomoc.


*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #92 dnia: Listopad 30, 2008, 22:23:09 »
OIDP, to tło przycisku musi być koloru crBlend, tak jak w 'samochodziku'.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #93 dnia: Grudzień 01, 2008, 14:42:47 »
Korzystałem z crBlend, crTrans, crTransparent i niestety nie udało się. Coś źle robię :S


« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2008, 14:45:18 wysłana przez iceneon »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #94 dnia: Grudzień 01, 2008, 14:53:18 »
A tło namalowałeś właściwym kolorem? /tym samym który został zdefiniowany jako niewyświetlany/
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Dżeju

Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #95 dnia: Grudzień 01, 2008, 14:57:03 »
Jak już masz swoje grafiki, opracowane zgodnie z niniejszym wątkiem, to tło przycisku "MENU" musi być: 202 - 200 - 204 (taki jasno szary) i wówczas masz przycisk przezroczysty.

Marek rozwinąłem ciut twą wypowiedź  :)

P.S. To są ustawienia standardowe, jak zmieniłeś ustawienia "Blendy", to musisz to także dopasować.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #96 dnia: Grudzień 01, 2008, 15:29:28 »
Cytat: Dżeju
Marek rozwinąłem ciut twą wypowiedź  :)

I bardzo dobrze, nie pamiętałem już szczegółów.  :ok:
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #97 dnia: Grudzień 08, 2008, 00:28:38 »
Dzięki serdeczne Panowie za wskazówki  :ok:

Mój błąd, to złe tło przycisku menu. Oczywiście musi mieć 202 200 204 :) dzięki Dżeju  :ok:
Nieźle można kombinować, jednak aby się pobawić w kolorowanie oprócz crBlend, musi być crBkImageTransp0.

Przykładowo przycisk powiedzmy półprzezroczysty z odcieniem niebieskiego:
crBkImageTransp0=202 200 204 // i tak ma zostać
crBlend=0 0 255 100 //czyli pełny niebieski, czwarty parametr wiadomo - przezroczystość
(zrzut.jpg)

[edit]
dodam, że dla skórki nocnej przezroczystość to 118 120 135




Napisane: 01-12-2008, 17:20:22
Zrezygnowałem jednak z przezroczystości, bo wszystko się fatalnie zlało na ekranie.

Zaokrągliłem za to (dzięki przezroczystości) wszystkie elementy i dodałem efekt 3D dla manewrów i przycisku zamknięcia.
Czcionki na górnej i dolnej belce są ekstremalnie duże, bo domyślne wielkości są na moim urządzeniu nieczytelne, stąd zmiana.
(zrzut2.jpg)





Dodano: 09-12-2008, 01:42:35
No i zaszalałem. Trochę Igo w Automapie  :E
(zrzut3.jpg)


Grafiki z prawej strony ekranu (zrzut3) zostały stworzone z wykorzystaniem ikon z serwisu darmowych grafik iconarchive.com
Nowe grafiki (dokładnie ikony manewrów) zostały stworzone z wykorzystaniem oryginalnych grafik AutoMapy,
których właścicielem są firmy Aqurat oraz Geosystems Polska, producenci AutoMapy.
Pozostałe są mojego autorstwa.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2008, 01:49:56 wysłana przez iceneon »

Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #98 dnia: Grudzień 14, 2008, 23:11:02 »
fajne to iGO zamiescisz plik ze zmianami??

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #99 dnia: Grudzień 15, 2008, 00:37:47 »
fajne to iGO zamiescisz plik ze zmianami??

Poczekam aż pojawi się oficjlana wersja 5.3. Wtedy dorzucę kolejny manewr i będzie jak się należy  :proud:
Mam nadzieję, że do końca roku się pojawi, bo na początku stycznia zdejmują mi "obudowę" z kolana i będę mógł w końcu przetestować najnowszą AM  :grin:

Znajomość nowej zawartości katalogu Navigator byłaby wskazana.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2008, 00:53:36 wysłana przez iceneon »

*

Offline ljacek66

  • 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia 500 AM EU 5.5.1
Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #100 dnia: Grudzień 15, 2008, 22:25:50 »
Witam, mnie również bardzo podoba się to Igo :ok:
podpowiedzcie czy bedzie pasować do Nokii 500 (480x272)?

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #101 dnia: Grudzień 17, 2008, 12:11:51 »
Czy któryś z Kolegów posiada informacje na temat grafik nowych manewrów?
Napisane: Grudzień 17, 2008, 12:11:13



Witam, mnie również bardzo podoba się to Igo :ok:
podpowiedzcie czy bedzie pasować do Nokii 500 (480x272)?
Jedynie 800x480

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #102 dnia: Grudzień 23, 2008, 01:04:45 »
Czy któryś z Kolegów posiada informacje na temat grafik nowych manewrów?
Napisane: Grudzień 17, 2008, 12:11:13

Co Cię interesuje?
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #103 dnia: Grudzień 24, 2008, 11:36:58 »
To może ja w tej sprawie: czy i skąd zwykły użytkownik będzie mógł pobrać zestaw grafik manewrów poszerzonych o nowe (kolejnego manewru), celem uzupełnienia zawartości katalogów "Manoeuvres" i "Navigator"?

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #104 dnia: Grudzień 24, 2008, 22:52:58 »
To może ja w tej sprawie: czy i skąd zwykły użytkownik będzie mógł pobrać zestaw grafik manewrów poszerzonych o nowe (kolejnego manewru), celem uzupełnienia zawartości katalogów "Manoeuvres" i "Navigator"?

Taki zestaw udostępnia TYLKO support AM, ale nie jestem pewien czy udostępni każdemu zainteresowanemu.
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #105 dnia: Grudzień 25, 2008, 09:09:07 »
Jakiej rady zatem moglibyście udzielić komuś, kto chciałby zachować barwne grafiki najbliższego manewru i choćby białe kolejnego?
Obecnie potrafię ustawić albo wszystkie białe, albo barwne manewru najbliższego i żadne manewru kolejnego (tylko odległość).
Jeśli dobrze zrozumiałem grafiki tylko najbliższego manewru zostały opublikowane na tym forum za zgodą autora; czy wiadomo, dlaczego zmienił zdanie?
Jeśli dobrze zrozumiałem, każdy zainteresowany rozwiązaniem problemu powinien indywidualnie poprosić o udostępnienie grafik lub skorzystać z "gotowców" Darka_Foto (jeśli one mu odpowiadają)?

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #106 dnia: Grudzień 25, 2008, 20:01:52 »
.... grafiki tylko najbliższego manewru zostały opublikowane na tym forum za zgodą autora; czy wiadomo, dlaczego zmienił zdanie?

Jakiego autora? Autorem jest AM !!! - Support AM udostępnił te grafiki kilku osobom, a na forum (za zgodą supportu AM) zamieścił nocnyMarek.
Cytuj
... każdy zainteresowany rozwiązaniem problemu powinien indywidualnie poprosić o udostępnienie grafik lub skorzystać z "gotowców" Darka_Foto (jeśli one mu odpowiadają)?

Dokładnie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2008, 13:58:24 wysłana przez Darek_Foto »
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #107 dnia: Grudzień 25, 2008, 20:28:01 »
Przede wszystkim dziękuję za precyzyjne rozwianie wątpliwości.
>>Jakiego autora? Autorem jest AM !!!
Niczego innego nie twierdziłem, jednakowoż nasz piękny język ojczysty nie ogranicza stylu wypowiedzi do "czysto technicznego" :D

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #108 dnia: Grudzień 31, 2008, 01:47:28 »
Pilot u góry i panorama w wersji do rozdzielczości 800x480

Niestety z braku informacji na temat grafik kolejnego manewru, pozostaje granatowy :S



Mały błąd to wędrujący wskaźnik szybkości odtwarzania dema (w pilocie górnym przysłania napis "do celu", a w panoramie ikonkę głośniczka). Nie mogę sobie niestety z tym poradzić. Jakoś do tego dojdę, ale chwilowo nie chce mi się szukać z lenistwa.


[edit]
Skoro brak informacji (również z supportu AM) na temat grafik kolejnego manewru, siadam dziś późnym wieczorem i coś z tym powymyślam, bo za bardzo kłuje mnie w oczy ten granatowy.
Jak coś się uda to dam znać.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2009, 13:00:42 wysłana przez iceneon »

Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #109 dnia: Styczeń 02, 2009, 14:00:55 »
Skoro brak informacji (również z supportu AM) na temat grafik kolejnego manewru, siadam dziś późnym wieczorem i coś z tym powymyślam...
Jako że jedyną radą jaką na temat grafik kolejnego manewru jaką uzyskałem na forum było zalecenie indywidualnego kontaktu z AM oraz biorąc pod uwagę Twoje stwierdzenie o braku od nich informacji uprzejmie zapytuję, czy mógłbyś może Ty cokolwiek poradzić w sprawie?
Pytam ponieważ zauważyłem na zamieszczonych przez Ciebie planszach barwne strzałki najbliższego manewru i białe kolejnego.
Na swym skromnym sprzęcie Akira 320x240 w skórce Automapa (nie Panorama) używając poprzednio modyfikowanych plików w miejscu kolejnego manewru wyświetla się w górnej części okienka wycentrowany napis "Następny" lub "km/m" zaś w dolnej jego części również wycentrowana odległość w [m] lub [km].
Czy mogłbyś podpowiedzieć w jakim pliku/plikach  i jakie zapisy mogą modyfikować zmianę z centrowania na przesunięcie w lewo odległości w tym okienku oraz umieszczenie w nim grafiki kolejnego manewru (tej białej) - tak jak w oryginalnej instalacji.
Byłbym zobowiązany za choćby sugestie rozwiązania nawet nie gwarantujące pozytywnego efektu końcowego.

Z noworocznym pozdrowieniem :-)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2009, 14:02:40 wysłana przez norman »

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #110 dnia: Styczeń 02, 2009, 14:13:33 »
W chwili obecnej jestem w pracy, więc marne szanse. W domu będę dopiero późnym wieczorem (po 22).
Jak sprawdzę to napiszę co i jak.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2009, 14:18:16 wysłana przez iceneon »

Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #111 dnia: Styczeń 02, 2009, 15:18:33 »
Jak sprawdzę to napiszę co i jak.
Dziękuję za zainteresowanie.
Doprawdy nie musisz się spieszyć; naprawdę nie liczyłem na na jakiekolwiek błyskawiczne działania, a waga sprawy doprawdy nie zasługuje na pośpiech.

Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #112 dnia: Styczeń 03, 2009, 07:32:07 »
Wszystkich zainteresowanych grafikami AM a m.in. "następnego manewru" uprzejmie informuję, że nie muszą już liczyć na jakiekolwiek uprzejmości z niczyjej strony.
Linki w pierwszym poście tego wątku zostały uaktualnione i "sa one zaaktualizowane pod wersje 5.3"
Oczywiście uaktualnienie zrealizował uprzejmy zespół "AutoMapa (dk) Pozdrowienia / Regards / Mit freundlichen Gruessen" :-)



*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #113 dnia: Styczeń 03, 2009, 18:51:15 »
Po trzech dniach support się odezwał.
Jak widać zawartość katalogu Manoeuvres została wrzucona w Navigator z przycięciem lewych krawędzi na prosto. Prędzej bym się doszukiwał plików z n na początku, ewentualnie nowy katalog NextManoeuvres :)
Napisane: Styczeń 03, 2009, 18:19:42
Czy mogłbyś podpowiedzieć w jakim pliku/plikach  i jakie zapisy mogą modyfikować zmianę z centrowania na przesunięcie w lewo odległości w tym okienku oraz umieszczenie w nim grafiki kolejnego manewru (tej białej) - tak jak w oryginalnej instalacji.

Jeśli używasz skórki z górnym pilotem to modyfikacji dokonujesz w AutoMapa.skin.prg
Teraz w zależności którą z kolei pozycją jest Następny manewr modyfikujesz odpowiednie sekcje a są to [NV::AInfo], [NV::AInfo2] aż do [NV::AInfo5] pod każdą z nich są sekcje z dopiskiem ::Caption] są one odpowiedzialne za napisy nad poszczególnymi elementami np.: Następny, dojazd o, pozostało, itd.
Jeśli rezygnujesz z prędkościomierza i masz w tym miejscu coś innego, to zaczynasz modyfikację od [NV::Speed]


Aby modyfikować położenie danego elementu względem pozostałych w pilocie, modyfikujesz sRect.

Składnia sRect:
sRect= odległość od lewej ; odległość od góry ; odległość od prawej ; odległość od dołu ; szerokość elementu ; wysokość elementu

Przykład.
Zmian dokunujemy w [NV::AInfo]

sRect=#mrgwdtNVAInfo+#wdtNVTurnDist+#wdtNVTurnImage+if(#LAYOUT=0, 0, 2*#mrgwdtNVAInfo+#wdtNVSpeed_Landscape)+if(#LAYOUT=2,#mrgwdtNVAInfo+#mrgwdtBTNTargetType,0); #hghNVI+#mrghghNVAInfo; ; ; #wdtNVAInfo ; #hghNVAInfo

Patrz uważnie gdzie są średniki.
Jak widać jest to zapis dość skomplikowany, ale uniwersalny dla różnych rozdzielczości. Ja u siebie operuję konkretnymi wartościami, a nie położenie coś względem czegoś.

Chcemy przesunąć element o 5 pikseli w prawo.
Najprościej jest dodać 5 przed pierwszym średnikiem, czyli:

sRect=#mrgwdtNVAInfo+#wdtNVTurnDist+#wdtNVTurnImage+if(#LAYOUT=0, 0, 2*#mrgwdtNVAInfo+#wdtNVSpeed_Landscape)+if(#LAYOUT=2,#mrgwdtNVAInfo+#mrgwdtBTNTargetType,0)+5; #hghNVI+#mrghghNVAInfo; ; ; #wdtNVAInfo ; #hghNVAInfo

Chcemy przesunąć element o 5 pikseli w lewo, to zamiast +5 wpisujemy -5.



Jeśli chcesz modyfikować położenie wnętrza danego elementu zmieniasz wartości w sMargins.

Przykład.
Zmian dokunujemy w [NV::AInfo]

sMargins=;#hghNVAInfoCaption

Przykładowo chcesz przesunąć godzinę dotarcia o 3 piksele w prawo.
sMargins=3;#hghNVAInfoCaption

W lewo :
sMargins=-3;#hghNVAInfoCaption




Mam nadzieję, że napisałem to w miarę zrozumiale  :E

Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #114 dnia: Styczeń 03, 2009, 21:38:17 »
Mam nadzieję, że napisałem to w miarę zrozumiale  :E
Zrozmiale i nawet nazbyt szczegółowo :E
Opis pozwolił mi na wyeliminowanie istnienia przyczyny błędu w pliku AutoMapa.skin.prg
Nie mając cierpliwości do dłubania i poszukiwania przyczyny wykonałem manewr Bruce'a Lee "walkę bez walki" czyli na oryginalną instalkę skopiowałem swoje ustawienia. Osiągnąłem zamierzony efekt nie odnajdując przyczyny błędu.
Serdeczne dzięki za zainteresowanie i pomoc.

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #115 dnia: Styczeń 04, 2009, 00:12:58 »

W końcu granat nie bije po oczach  :E

Przy okazji przeniosłem elementy informacyjne na dół i poukładałem je trochę.

Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #116 dnia: Styczeń 04, 2009, 12:11:52 »
Przyznam, że wygląd robi wrażenie.
Czy na tym przykładzie można by się wzorować chcąc osiągnąć podobny efekt na urządzeniu 320 x 240 (oczywiście chodzi o zmiany w plikach konfiguracyjnych)?

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #117 dnia: Styczeń 04, 2009, 16:07:23 »
Mam nadzieję, że napisałem to w miarę zrozumiale  :E

"W miarę zrozumiale" to napisałem to ponad 8 miesięcy temu - wystarczyło podać link zamiast skopiować.

Składna sRect jest podna przeze mnie tutaj:

http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=94823.msg638212#msg638212

Cytuję:

Ogólna zasada położenia dowolnych elementów:

w danej sekcji wpis sRect= jest odpowiedzialny za położenie tego czego sekcja dotyczy, posiada on sześć pozycji oddzielonych spójnikiem ; i określają one odległości od poszczególnych krawędzi oraz wymiary:

sRect= odległość od lewej ; odległość od góry ; odległość od prawej ; odległość od dołu ; szerokość elementu ; wysokość elementu

Oczywiście w sekcjach znajdują się różne zmienne odpowiedzialne za przesuwanie się elementów w zależności od wyświetlanych innych elementów lub włączonych funkcji.
Pewne stałe to: h - wysokość ekranu, w - szerokość ekranu, (wartości liczbowe) 1, 10, 15, -5, -15 - oznaczają liczbę pixeli o jaką przesuwamy położenie elementu.

sMargins - jest tu:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=76395.msg531917#msg531917

Opisy sRect i sMargins - są też na mojej stronie:
http://www.darekfoto.pl/automapa507/index.htm
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2009, 16:33:22 wysłana przez Darek_Foto »
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #118 dnia: Styczeń 04, 2009, 17:44:30 »

W końcu granat nie bije po oczach  :E

Przy okazji przeniosłem elementy informacyjne na dół i poukładałem je trochę.

 

Witam czy te modyfikacje bede dzialac na mio 200 ?? i skad jes pobrac ?? bardzo prosze o info .

Odp: Jak zmienić dowolną grafikę w AM 5 na własną?
« Odpowiedź #119 dnia: Styczeń 04, 2009, 17:59:58 »
sMargins - jest tu:....
Opisy sRect i sMargins - są też na mojej stronie:....
Przyznam szczerze, że podziwiam Was obu za propozycje zmian w wyglądzie AM. IMHO ten talent trzeba posiadać, a nauczyć się go jest b. trudno.

Nie rozumiem dlaczego starasz się "karcić" kolegę za to, że pierwszy wyciągnął pomocną dłoń do kogoś potrzebującego pomocy. Wiem że forum jest miejscem wymiany poglądów i domaganie się na nim pomocy jest ze wszech miar postępowaniem co najmniej nietaktownym; tej zasady staram się być wierny. Ja wyciągniętą dłoń "z szacunkiem uścisnąłem".

Ty odesłałeś mnie do supportu AM i choć prawdę mówiąc nie liczyłem na sukces skorzystałem z tej rady. Ewentualny sukces miał być takim moim skromnym wkładem na forum. W największym skrócie odpowiedzi wyglądały tak:
1 . "W kwestii wszelkich upiekszen AutoMapy odsylamy jednak na forum pdaclub, nie udostepniamy oficjalnie takich plikow graficznych. W naszej ocenie standardowe pliki graficzne sa w zupelnosci wystarczajace."
2 . "przykro nam, ale nie przekazujemy takich danych jak i wydaje sie malo prawdopobne zeby ktos w przeszlosci takie cos komukolwiek przekazal.
Wszelkie kwestie wlasnego modyfikowania interfacu leza juz po stronie zainteresowanej osoby."
3 . była już pozytywna
4 . zamieściłem na forum

Myślę że takie postacie tego forum jak Ty, nocnyMarek, Dżeju i paru innych byłyby nieporównanie lepiej potraktowane w przypadku złożenia prośby o te grafiki. No ale zostawmy historię historykom.

Korzystając z okazji chciałbym podziękować Ci za porady umieszczone na Twojej stronie; korzystałem z nich modyfikując interfejs AM od wersji 4.5 dotąd, dopóki nie było tam wzmianki o ew. opłacie. Jako że jestem człowiekiem honoru zaprzestałem korzystania z tych materiałów nie wpłaciwszy tego powiedzmy "datku". Przyszło mi to o tyle łatwiej, że w końcowej fazie nie znajdowałem tam materiałów do Akiry "z pilotem na górze".

Z góry przepraszam za być może obszerną treść mojej wypowiedzi; jako że udało mi się jednak zmieścić wszystko co miałem do przekazania w tej sprawie nie będę miał za złe moderatorom skasowanie tego posta po odbyciu kwarantanny :-)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2009, 18:01:30 wysłana przez norman »