Jak powiększyć czcionkę klawiatury i zmienić jej kolor w trybie nocnym na bardziej wyraźny?

  • 20 Odpowiedzi
  • 16474 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline AndyS

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPAQ 3970 + BT-359 PNA NAVMAN N60i
Moja prośba do znawców. Mam trochę słabszy wzrok i szukam sposobu aby zmienic kolory i/lub pogrubić (powiekszyć) czcionkę klawiatury w trybie nocnym. Dla mnie klawiatura w tym trybie (czarne litery na ciemnym tle)  jest słabo czytelna i praktycznie operuje "na pamięć" co bywa źródłem pomyłek. Kto wie jak to przerobić?
Pomóżcie Oldboy'owi

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Moja prośba do znawców. Mam trochę słabszy wzrok i szukam sposobu aby zmienic kolory i/lub pogrubić (powiekszyć) czcionkę klawiatury w trybie nocnym. Dla mnie klawiatura w tym trybie (czarne litery na ciemnym tle)  jest słabo czytelna i praktycznie operuje "na pamięć" co bywa źródłem pomyłek. Kto wie jak to przerobić?

Popieram tę prośbę - w mojej rodzinie i wśród znajomych oraz kolegów, spotkałem się z podobnymi opiniami, że powinien być dostępny zestaw skórek dla osób nieco gorzej widzących. Wśród kierowców jest cała rzesza osób, które doskonale lub dobrze widzą na średnia i dalszą odległość (wobec czego nie prowadzą samochodu w okularach), ale gorzej widzą w małej odległości i mają mniejsze lub większe problemy z obsługą nawigacji w samochodzie. Co gorsze, odsetek takich osób stale, ale systematycznie rośnie (min. są to skutki godzin spędzanych w pracy i w domu przy ekranach komputerów, telewizorów, itd.)

TomTom robił swego czasu na ten temat badania, z których wyszło, że ponad 30% przebadanych kierowców oczekuje od nawigacji funkcji poprawy czytelności dla słabiej widzących lub dla tych którzy "zmęczyli" wzrok długą jazdą.

IMHO prosty i czytelny interfejs jest wiele więcej wart niż wszystkie te wodotryski którymi uszczęśliwiają nas producenci aplikacji (budynki 3D, słupki, i inne pierdoły).

*

Dżeju

... prosty i czytelny interfejs jest wiele więcej wart niż wszystkie te wodotryski którymi uszczęśliwiają nas producenci aplikacji (budynki 3D, słupki, i inne pierdoły).

Co do budynków 3D ( ktoś w ogóle na tym jeździ - chyba do Kościoła :E ) i innych pierdół :ok:
Ale pikietaż jest w porządku, może ciut nie dopracowany. CB w zimie to najważniejszy sprzęt w samochodzie, a pikietaż bardzo je wspomaga.

Kolego AndyS - poczytaj wątek: modyfikacje interfrejsu - tam wszystko znajdziesz  :)
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2008, 11:45:33 wysłana przez Dżeju »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Dżeju, ja nie przypominam sobie, by tam ktoś opisywał takie zmiany.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Dżeju

Dżeju, ja nie przypominam sobie, by tam ktoś opisywał takie zmiany.

??? To może ja komuś podawałem przepis na PW i coś mnie się pomerdało - skleroza. No więc, należy zrobić odrębną skórkę, która będzie zawierała pliki: Moja.skin.vga.night.data, Moja.skin.vga.day.data, Moja.skin.day.colors, Moja.skin.prg, Moja.skin.night.colors, Moja.skin.consts, Moja.skin. Gdzie "Moja", to własna nazwa skórki. Jak tworzyć dowolną grafikę i ją skompilować do *.dat, jest w wyżej wymienionym wątku. Kolory dot.klawiatury zmieniamy np. w pliku AutoMapa.skin.night.colors. Jak się to zrobi, to w ustawieniach/inne wyskakuje nam skórka "Moja" obok AutoMapa i AutoMapa Panorama. Nie mam teraz czasu aby bardziej się rozpisać. A możliwości modyfikacji przy tej metodzie są prawie nieograniczone - do każdej sytuacji: pora roku, pogoda, furka, itp. można sobie zmieniać skórki jak rękawiczki.

Dopisano >> chwila się znalazła i tak:

Kolor czcionki na klawiaturze: AutoMapa.skin.day.colors
wiersz: crRefNormalAlfaText=255 000 000   // 255 000 000 – kolor - literka alfanumeryczna - nie nacisnieta

Wielkość czcionki: plik AutoMapa.skin.consts
wiersz: iKeybAlphaFontHeight=20   // 20 – wielkość czcionki

A wygląda to tak:

     
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2008, 14:43:35 wysłana przez Dżeju »

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
O, i to jest pierwszy krok w dobrym kierunku - czekamy na następne.

*

Offline AndyS

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPAQ 3970 + BT-359 PNA NAVMAN N60i
Odp: Jak powiększyć czcionkę klawiatury i zmienić jej kolor w trybie nocnym na b
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 15, 2008, 05:07:23 »
Kolor czcionki na klawiaturze: AutoMapa.skin.day.colors
wiersz: crRefNormalAlfaText=255 000 000   // 255 000 000 – kolor - literka alfanumeryczna - nie nacisnieta

Wielkość czcionki: plik AutoMapa.skin.consts
wiersz: iKeybAlphaFontHeight=20   // 20 – wielkość czcionki
Własnie o to prosiłem. Wielkie dzięki!   :ok:
Do pełnego szczęścia brakuje mi możliwości zmiany położenia klawiszy ENTER i BACK na zbliżoną do klawiatury ABC. Ta QWERTY ma jakiś "zboczony" układ. Według mnie przynajmniej ENTER powinien być na skraju pod CTL a BACK (zamiast napisu lepiej strzałka) gdzieś u góry (obok PL?). Może tylko mnie się tak wydaje że to dobry pomysł?  :P
P.S. A wogóle to do czego służy CTL?
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2008, 05:23:29 wysłana przez AndyS »
Pomóżcie Oldboy'owi

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Jak powiększyć czcionkę klawiatury i zmienić jej kolor w trybie nocnym na b
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 15, 2008, 08:26:38 »
P.S. A wogóle to do czego służy CTL?

Wara od Ctrl!  :mad: Dzięki temu można wykonywać Kopiuj-Wklej, co jest bardzo istotne przy wprowadzaniu własnych POI.

*

Offline AndyS

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPAQ 3970 + BT-359 PNA NAVMAN N60i
Odp: Jak powiększyć czcionkę klawiatury i zmienić jej kolor w trybie nocnym na b
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 15, 2008, 15:09:53 »
Dzięki temu można wykonywać Kopiuj-Wklej, co jest bardzo istotne przy wprowadzaniu własnych POI.
No to już coś wiem.  B)  A tak przy okazji to lepszy byłby opis klawisza CTRL zamiast CTL.  :)
Pomóżcie Oldboy'owi

*

Offline henryk4

  • *
  • 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Goclever 4330 A;Goclever Navio 500 plus
Dżeju
JESTEŚ WIELKI!!
:ok:
 Dzięki to jest to co mi było potrzebne ustawiłem 40 :ok:!!klawiatura super kolor też  :ok: jeszcze jak bym wiedział jakie kody odpowiadają za jakie kolory to pełnia szczęścia blisko a i pewnie innym to się przyda :)

*

Dżeju

Na tej stronce: http://narzedzia.skryptoteka.pl/narzedzia.php?narzedzia=kolory2 są kody kolorów w formacie do wpisania w AM, czyli np.: 255 000 255

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Tu:
http://www.kurshtml.boo.pl/generatory/kolory.html
można sobie płynnie regulować kolory
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline QbasQ1

  • **
  • 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TravelPilot 500 (480x272); Galaxy SII
Moim starszym oczom też się przyda taka porada.
Dzięki Dżeju   :ok:
QbasQ1 :)

*

Offline roniuska

  • 34
  • Sprzęt: Sony u92t-480/272-4,8"-windows ce 4,2--AM 5.5.3
Też skorzystałem,okulary do kosza--dzięki za poradę.
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2009, 17:07:27 wysłana przez roniuska »

*

Dżeju

Polecam się ...

*

Offline henryk4

  • *
  • 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Goclever 4330 A;Goclever Navio 500 plus

*

Offline henryk4

  • *
  • 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Goclever 4330 A;Goclever Navio 500 plus
Dżeju
A może wiesz jak powiększyć choć trochę czcionkę nad klawiaturą w polu "Miasto "i poniżej gdzie są wyświetlane wyniki wyszukiwania Miast i ulic .Wiem że takie powiększanie ma granice (wyświetlacz) ale może choć trochę ?

*

Offline AndyS

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPAQ 3970 + BT-359 PNA NAVMAN N60i
jak powiększyć choć trochę czcionkę nad klawiaturą w polu "Miasto "i poniżej gdzie są wyświetlane wyniki wyszukiwania Miast i ulic .
:ok: I może jak zmienić kolor czcionki w trybie nocnym - znowu szare na szarym.  :grin:
Pomóżcie Oldboy'owi

*

Offline henryk4

  • *
  • 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Goclever 4330 A;Goclever Navio 500 plus
Dżeju
Znowu potrzebna twoja pomoc  chciałem zmienić Wielkość czcionki: plik AutoMapa.skin.consts
wiersz: iKeybAlphaFontHeight=20   // 20 – wielkość czcionki ale w AM 6,8 nic takiego nie ma gdzie w AM 6,8 zmienia się czcionkę
Proszę o pomoc

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Rolę pliku AutoMapa.skin.consts pełni obecnie plik Common.skin.consts.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline henryk4

  • *
  • 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Goclever 4330 A;Goclever Navio 500 plus
nocnyMarek

THX działa