Czy jest możliwość wyświetlania w czasie nawigacji....

  • 18 Odpowiedzi
  • 6317 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline rafk

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad NR560
Czy jest możliwość wyświetlania w czasie nawigacji....
« dnia: Czerwiec 15, 2009, 20:56:48 »
poziomu sygnału GPS lub ilości satelit będących w zasięgu. W poprzednich wersjach automapy to było, a teraz nie ma

*

Offline macluke

  • **
  • 180
  • Sprzęt: Mio p550m; Dell Axim X3
Odp: Czy jest możliwość wyświetlania w czasie nawigacji....
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 15, 2009, 22:11:56 »
poziomu sygnału GPS lub ilości satelit będących w zasięgu. W poprzednich wersjach automapy to było, a teraz nie ma

W ustawieniach GPS można podejrzeć ilości satelit i poziom sygnału (Menu/GPS/Informacje).
Natomiast były kiedyś takie wskaźniki w głównym ekranie. Na pewno w wersji 3.x. Nie pamiętam teraz, czy zniknęły wraz z wersją 4.0 czy ciut później...

*

Offline rafk

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad NR560
Odp: Czy jest możliwość wyświetlania w czasie nawigacji....
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 15, 2009, 22:30:36 »
to wszystko to ja wiem, ale skoro można zmieniać na ekranie praktycznie wszystko, to czy można dołożyć wskaźniki które kiedyś były ale się zmyły... i to jest moje pytanie

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Czy jest możliwość wyświetlania w czasie nawigacji....
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 15, 2009, 22:52:59 »
Mógł byś kolego napisać do czego jest Ci to potrzebne  :mysli:  Ja kombinuję tak: puki fix jest (od czasu pojawienia się SirfStarIII  a ostatnio MTK Fix jest praktycznie stale ,z małym wyjątkiem ale o tym później)  to nie widzę potrzeby wyświetlania tego cały czas na ekranie ,. A jeśli mimo wszystko fix znika  to trzy tąpnięcia  i już wiem czy jest słaby sygnał czy mało widocznych satelitów .
Najczęstsza sytuacja z brakiem fixa (to ten mały wyjątek) to tuż po włączeniu gps'a i tu rzeczywiście było by fajnie gdyby obok napisu "Szukam sygnału GPS" pokazywały się słupki z siła sygnału(coby od razu wiedzieć czy wszystko gra)  ALE PO CO  te słupki na stałe , Masz za dużo wolnego miejsca na ekranie  :-?
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline rafk

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad NR560
Odp: Czy jest możliwość wyświetlania w czasie nawigacji....
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 16, 2009, 09:57:27 »
widzę, że wiele osób chce sobie tu pogadać o niczym......po co odpowiadasz pytaniem na pytanie, "po co mi to"....a bo ja bym chciał coś takiego i widocznie by mi się to przydało. Jeśli znasz odpowiedź na moje pytanie to podpowiedz proszę jak to zrobić, o ile jest to możliwe

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Czy jest możliwość wyświetlania w czasie nawigacji....
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 16, 2009, 10:11:55 »
... po co odpowiadasz pytaniem na pytanie, "po co mi to"....a bo ja bym chciał coś takiego i widocznie by mi się to przydało. ...
Po pierwsze primo:
Po to niekiedy pada pytanie "po co?", bo może istnieje inne rozwiązanie problemu niż zakładane przez osobę, która ma problem.
Po drugie primo:
(Jak na mój gust) Skoro oczekujesz, ze ktoś odpowie na Twoje pytanie, to Ty też ładnie odpowiedz na czyjeś - pewnie prędzej ktoś Ci odwzajemni.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2009, 10:13:46 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Czy jest możliwość wyświetlania w czasie nawigacji....
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 16, 2009, 10:19:50 »
Zapytałem z ciekawości a (nie ze złośliwości) .Po prostu ja nie widzę potrzeby ale biorę pod uwagę że czegoś nie wiem i dlatego zapytałem  :)
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline rafk

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad NR560
Odp: Czy jest możliwość wyświetlania w czasie nawigacji....
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 16, 2009, 10:30:04 »
ok, jasne... ja bym chciał mieć taki wskaźnik ponieważ na moim urządzeniu (asus a636n) łapanie fixa przebiega bardzo różnie, nieraz bardzo szybko, a nieraz nawet przy idealnej widoczności i bezchmurnej pogodzie schodzi mu nawet 10-15 minut, a nieraz przy dużym zachmurzeniu łapie fixa po kilkunastu sekundach, nie wiem czemu tak jest

*

Offline JaMi

  • ****
  • 563
  • Sprzęt: obecnie HTC x7500, SE X1 XPERIA, Larki 43.0 50.1
Odp: Czy jest możliwość wyświetlania w czasie nawigacji....
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 16, 2009, 10:37:14 »
ok, jasne... ja bym chciał mieć taki wskaźnik ponieważ na moim urządzeniu (asus a636n) łapanie fixa przebiega bardzo różnie, nieraz bardzo szybko, a nieraz nawet przy idealnej widoczności i bezchmurnej pogodzie schodzi mu nawet 10-15 minut, a nieraz przy dużym zachmurzeniu łapie fixa po kilkunastu sekundach, nie wiem czemu tak jest

kolega zawsze stoi i czeka az "zlapie fixa" ? czy czasem jednak jedzie ?
a jak z otoczeniem w takich przypadkach ? drzewa, sciany itp ?

*

Offline rafk

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad NR560
Odp: Czy jest możliwość wyświetlania w czasie nawigacji....
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 16, 2009, 10:42:50 »
kolega zdecydowanie częściej jeździ z gps-em niż stoi, a przestrzeń najczęściej jest otwarta, nieraz szybciej łapię fixa w centrum miasta wśród wysokich budynków niż na otwartej przestrzeni, kiedyś złapałem fixa na otwartej przestrzeni przy idealnej pogodzie po przejechaniu ponad 30km....to chyba nie jest normalne...ale odbiegliśmy od tematu

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Czy jest możliwość wyświetlania w czasie nawigacji....
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 16, 2009, 10:48:54 »
To niech lepiej kolega łapie fixa w postoju, czasem warto poczekać kilkanaście sekund, żeby później nie wkurzać się kilometrami, że fixa nie ma.

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy jest możliwość wyświetlania w czasie nawigacji....
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 16, 2009, 10:56:18 »
Co do pytania, to nie ma możliwości wyświetlania w czasie nawigacji poziomu sygnału GPS lub ilości satelit będących w zasięgu.

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: Czy jest możliwość wyświetlania w czasie nawigacji....
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 16, 2009, 10:57:51 »
Co do pytania, to nie ma możliwości wyświetlania w czasie nawigacji poziomu sygnału GPS lub ilości satelit będących w zasięgu.

I tak powinna wygladac od razu odpowiedz na to pytanie.

*

Offline rafk

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad NR560
Odp: Czy jest możliwość wyświetlania w czasie nawigacji....
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 16, 2009, 11:26:02 »
nareszcie konkretna odpowiedź....wątek uważam za zamkniety

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Czy jest możliwość wyświetlania w czasie nawigacji....
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 16, 2009, 11:34:39 »
Cytat: rafk
OK..... chciałbym widzieć jaki jest sygnał gps ponieważ uważam, że było by to przydatne...

Ależ wiesz, jeśli sygnał jest dobry, to po prostu wskaźnik pozycji przesuwa się po mapie zgodnie z rzeczywistą pozycją
Jeśli sygnał jest słaby, to wskaźnik czerwienieje, a jeśli jest zbyt słaby by nadał się do wyliczenia pozycji
dodatkowo pojawia się komunikat 'Brak sygnału GPS'
Ponadto gdy pojawia się ten komunikat, oraz przez cały czas gdy szuka sygnału po włączeniu
możes stuknąć w ten komunikat, a pojawi się ekran ze szczegółowymi informacjami o parametrach sygnału
z poszczególnych satelitów, ten sam który możesz wywołać przez Menu\GPS\Informacje.

Dla porządku, jest jeszcze sytuacja, gdy sygnał jest zbyt słaby by wyliczyć pozycję 3D,
ale wystarczający dla wyliczenia pozycji 2D (bez wysokości),
wtedy pojawia się komunikat 'Słaby sygnał GPS', który po stuknieciu weń też działa jak wyżej opisałem.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2009, 11:42:48 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline QbasQ1

  • **
  • 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TravelPilot 500 (480x272); Galaxy SII
Odp: Czy jest możliwość wyświetlania w czasie nawigacji....
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 16, 2009, 11:55:18 »
Cytat: rafk
OK..... chciałbym widzieć jaki jest sygnał gps ponieważ uważam, że było by to przydatne...

Ależ wiesz, jeśli sygnał jest dobry, to po prostu wskaźnik pozycji przesuwa się po mapie zgodnie z rzeczywistą pozycją
Jeśli sygnał jest słaby, to wskaźnik czerwienieje, a jeśli jest zbyt słaby by nadał się do wyliczenia pozycji
dodatkowo pojawia się komunikat 'Brak sygnału GPS'
Ponadto gdy pojawia się ten komunikat, oraz przez cały czas gdy szuka sygnału po włączeniu
możes stuknąć w ten komunikat, a pojawi się ekran ze szczegółowymi informacjami o parametrach sygnału
z poszczególnych satelitów, ten sam który możesz wywołać przez Menu\GPS\Informacje.

Dla porządku, jest jeszcze sytuacja, gdy sygnał jest zbyt słaby by wyliczyć pozycję 3D,
ale wystarczający dla wyliczenia pozycji 2D (bez wysokości),
wtedy pojawia się komunikat 'Słaby sygnał GPS', który po stuknieciu weń też działa jak wyżej opisałem.
Dusza się raduje jak czyta się takie wyjaśnienia. Dzięki nocnyMarku.  :)
QbasQ1 :)

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Czy jest możliwość wyświetlania w czasie nawigacji....
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 16, 2009, 13:59:59 »
ok, jasne... ja bym chciał mieć taki wskaźnik ponieważ .....
Czyli dobrze kombinowałem :na stałe nie potrzebny wskaźnik siły sygnału ale w czasie łapania fixa i owszem  :ok: obok albo zamiast napisu "Szukam sygnału GPS" . Mam zewnętrzny gps i taki automatycznie pokazujący się  wskaźnik by mi się przydał bo czasami przegapię że GPS się rozładował i jest chwila kombinacji "co się dzieje" a zdarza się to zawsze w czasie jazdy :E
A na razie to można sobie podpiąć "informacje GPS" pod klawisz sprzętowy i wtedy jest jedno kliknięcie (zamiast trzech)
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Czy jest możliwość wyświetlania w czasie nawigacji....
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 16, 2009, 15:12:02 »
Cytat: RUKAT
... w czasie łapania fixa i owszem  :ok: obok albo zamiast napisu "Szukam sygnału GPS"
Dodam jeszcze, że taka propozycja już dawno padła tu na forum.
Nie potrafię znaleźć tego wątku, ale znalazłem maila, który wysyłałem w zeszłym roku do supportu,
zawarłem w nim między innymi taką propozycję:
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy jest możliwość wyświetlania w czasie nawigacji....
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 16, 2009, 15:30:33 »
Cytat: RUKAT
... w czasie łapania fixa i owszem  :ok: obok albo zamiast napisu "Szukam sygnału GPS"
Dodam jeszcze, że taka propozycja już dawno padła tu na forum.
Nie potrafię znaleźć tego wątku, ale znalazłem maila, który wysyłałem w zeszłym roku do supportu,
zawarłem w nim między innymi taką propozycję:

Ja wysłałem również mailem analogiczna propozycję ze dwa razy (tyle że u mnie był to rząd pionowych, zmieniających kolor słupków pod napisem "Szukam sygnału GPS"), i jak widać "groch o ścianę".