AutoMapa 4.X dla zaawansowanych - modyfikacje interfejsu

  • 315 Odpowiedzi
  • 83941 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Jarojaw

  • ****
  • 549
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: |Galaxy S| Galaxy S2| Galaxy S3| ASUS-T101G
Odp: AutoMapa 4.1 dla zaawansowanych - modyfikacje interfejsu
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 08, 2007, 21:34:25 »
Dodaj zrzut do opisu i będzie  :ok:
Pozdrawiam - Jarek

*

Offline xenium11

  • ***
  • 268
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Defy
Odp: AutoMapa 4.1 dla zaawansowanych - modyfikacje interfejsu
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 11, 2007, 18:50:25 »
witam mam prozbe do forumowiczow znajacych temat jak wlasna kieszen :)
chcialbym zmienic sobie kolory drog ale nie wiem co oznacza DROGA 1,2,3 itd oraz co oznaczaja segmentN1,O1,S1,M1,z gory dzieki za pomoc

;---- DROGA 1: Walking
SegmentN1  =179 150 98
SegmentO1  =247 244 238
SegmentS1 =209 211 175
SegmentM1 = 255 219 156

;---- DROGA 2: Ferry

;---- DROGA 3: Part of ETA

;---- DROGA 4: Unpaved bad cond.


;---- DROGA 5: Unpaved good cond.


;---- DROGA 6: Local destination (low importance)


;---- DROGA 7: Local


;---- DROGA 8: Local high importance


;---- DROGA 9: Local connecting


;---- DROGA 10: (unused)


;---- DROGA 11: (unused)

;---- DROGA 12: Secondary road


;---- DROGA 13: Other major


;---- DROGA 14: Major internationl


;---- DROGA 15: (unused)


;---- DROGA 16: Motorway

*

Offline vlodeck

  • ****
  • 732
  • xda-dev mod
  • Sprzęt: Hejcztisi Magic
Odp: AutoMapa 4.1 dla zaawansowanych - modyfikacje interfejsu
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 11, 2007, 20:22:05 »
;---- DROGA 1: Walking
(do chodzenia
;---- DROGA 2: Ferry
(prom, droga przewozowa)
;---- DROGA 3: Part of ETA
(Czesc drogi ETA (Estimated Time of Arrival) - szacowany czas przybycia
;---- DROGA 4: Unpaved bad cond.
(gruntowa, w złym stanie)

;---- DROGA 5: Unpaved good cond.
(gruntowa, w dobrym stanie)

;---- DROGA 6: Local destination (low importance)
(lokalna, o niskim priorytecie/ważności)

;---- DROGA 7: Local
(lokalna)

;---- DROGA 8: Local high importance
(lokalna, o wysokim priorytecie/ważności)

;---- DROGA 9: Local connecting
(lokalna łącząca)

;---- DROGA 10: (unused)
(nieużywana)

;---- DROGA 11: (unused)
(nieużywana)
;---- DROGA 12: Secondary road
(druga/drugorzędna droga)

;---- DROGA 13: Other major
(inna głowna)

;---- DROGA 14: Major internationl
(główna międzynarodowa)

;---- DROGA 15: (unused)
(nieużywana)

;---- DROGA 16: Motorway
(autostrada)
Macbook Black

*

Offline ao

  • **
  • 121
Odp: AutoMapa 4.1 dla zaawansowanych - modyfikacje interfejsu
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 13, 2007, 22:31:12 »
Koledzy czyżby nikomu nie przeszkadzały strasznie grube i rażące czernią tory kolejowe? Dla większości skal mapy przytłaczają one swym wyglądem drogi.
Gdyby komuś udało się sprowadzić je do właściwej roli, czyli obiektu mało istotnego w porównaniu z drogami - byłbym wdzięczny. Albo przynajmniej zmienić kolor na jasno szary.
Jeżeli już było to poruszane dla wersji 4.0. to przepraszam - nie znalazłem.

Witam ponownie z nieśmiałym pytaniem - nie da się tych koszmarnych torów zmienić, czy zbyt drobny to problem i nie warto się tym zajmować?

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: AutoMapa 4.1 dla zaawansowanych - modyfikacje interfejsu
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 14, 2007, 01:28:15 »
Wszystko jest na mojej stronie.

W pliku day.map.colors i night.map.colors
;---- KOLEJE, LASY, WODY, ETC:
AreaColourSet1 =16 16 16 - wypełnienie linii kolejowych - zmienic na np. 100 100 100

chcialbym zmienic sobie kolory drog ale nie wiem co oznacza DROGA 1,2,3 itd oraz co oznaczaja segmentN1,O1,S1,M1,z

SegmentN4 =192 191 146 - wypełnienie drogi przy pełnym zbliżeniu
SegmentO4 =247 243 232 - brzeg drogi przy pełnym zbliżeniu
SegmentS4 =193 193 106 - kolor drogi przy oddaleniu
SegmentM4 =255 219 156 - ?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2007, 02:24:45 wysłana przez Darek_Foto »
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline ao

  • **
  • 121
Odp: AutoMapa 4.1 dla zaawansowanych - modyfikacje interfejsu
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 14, 2007, 10:21:45 »
Dzięki - jesteś wielki!!!
Ja zmieniłem na 192 192 192 (oczywiście tylko na dzień), ale nie wiem, czy to nie przesada jako efekt wielodniowego wkur...
Teraz mogę na to patrzeć bez specjalnej szkody dla zdrowia. Super!!!

*

Offline Qbik

  • *****
  • 1495
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.wikaro.pl
Odp: AutoMapa 4.1 dla zaawansowanych - modyfikacje interfejsu
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 17, 2007, 22:42:47 »
Dla tych co bawili się w zmiany wielkości prędkości dla ekranów VGA dorzucam moją propozycję bo wersja 16:1 była jak dla mnie za duża

Ustawiłem odpowiednio dla ppc.Day.640x480.skin i ppc.Night.640x480.skin
Cytuj
[NV::Speed]
[...]
sFont=#Tahoma14:1

a dla ppc.Day.480x640.skin i ppc.Night.480x640.skin
Cytuj
[NV::Speed]
[...]
sFont=#Tahoma12:1
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2007, 11:33:03 wysłana przez Qbik »
axim x51v LennySh_Football WM6.1 L10 & iPhone 3G 16GB z 2.2.1 na pokładzie + BT-359 + 4gb SDHC & CF + AM 5.xx EU
http://www.pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6656

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: AutoMapa 4.1 dla zaawansowanych - modyfikacje interfejsu
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 30, 2007, 15:44:39 »
Znalazłem trochę czasu i dopracowałem moja wersję mini menu (to jest chyba super mini - dasz "blondynce", to na pewno nic nie zepsuje  :grin:



Wersja normalnego menu też jest kosmetycznie poprawiona.
http://www.darekfoto.pl/automapa41/nowe41.jpg


Menu do pobrania na mojej stronie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2007, 21:21:33 wysłana przez Darek_Foto »
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

Odp: AutoMapa 4.1 dla zaawansowanych - modyfikacje interfejsu
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 31, 2007, 01:15:32 »
Witam...

Czy w wersji AM 4.1 jest już możliwość powiększenia nazw ulic i numeracji budynków? Mam w autku zmontowany sprzęt na bazie PC z 7" monitorem i fajnie by było mieć większe nazwy, bo sama mapa jest większa i wyraźniejsza niż w palmie ale nazwy i nr domów dalej są mikronowe...

Pozdrawiam.

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: AutoMapa 4.1 dla zaawansowanych - modyfikacje interfejsu
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 31, 2007, 09:32:16 »
Witam...

Czy w wersji AM 4.1 jest już możliwość powiększenia nazw ulic i numeracji budynków? Mam w autku zmontowany sprzęt na bazie PC z 7" monitorem i fajnie by było mieć większe nazwy, bo sama mapa jest większa i wyraźniejsza niż w palmie ale nazwy i nr domów dalej są mikronowe...

Pozdrawiam.
Tak
ISTQB Certified Tester

*

Offline marcinnk

  • **
  • 212
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: nokia 330, mio 201A, AM 4.5.2, TT 6.0
Odp: AutoMapa 4.1 dla zaawansowanych - modyfikacje interfejsu
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 31, 2007, 10:06:51 »
Panowie w jakiej fazie jestescie 4.1 RC? Widac juz koniec testow, czy tez szykuje sie RC2 ?

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: AutoMapa 4.1 dla zaawansowanych - modyfikacje interfejsu
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 31, 2007, 10:07:37 »
Znalazłem trochę czasu i dopracowałem moja wersję mini menu (to jest chyba super mini - dasz "blondynce", to na pewno nic nie zepsuje  :grin:
Menu do pobrania na mojej stronie.

No super! Niemalże ideał - niemalże, bo zawsze znajdą się marudy ;).
Moje uwagi do normalnego menu - jak dla mnie, to "Poi ostrzeganie" oraz "Poi wyświetlanie" mogłoby się znaleść w menu "Ustawienia".
Rozumiem, że z uwagi na przeniesienie na główny ekran przycisków "Prowadź do", "Trasa", "Gps", zrezygnowałeś z umieszczenia ich w "Menu". Niby ok, ale po włączeniu "Pełnego ekranu" stają się niedostępne, aż do wyłączenia pełnego ekranu. Sugerowałbym jednak możliwość (zamiast tych ustawień POI) umieszczenie w głównym menu ekspert tych trzech przycisków.
Dzisiaj przerobię Twoje menu pod siebie ;) - jako, że "pilot" i "komputer" niezbyt mi są potrzebne, przenoszę je na drugą stronę (tym bardziej, że są w menu "pokazuj pozycję" to tak na dobrą sprawę nie są w ogóle tam potrzebne...) , mniej więcej w ich miejsce przechodzą "idź do" oraz "trasa", na drugą stronę trafi jeszcze "gps", ustawienia ostrzegania poi i wyświetlania poi pójdą do ustawień. Do menu "Pokazuj pozycję trafi jeszcze "Idź do", tak aby przy włączonym pełnym ekranie (i włączonym gps) nie trzeba było wcelowywać w malutkie menu a po dotknięciu ekranu mieć możliwość określenia kierunku. To trafi również do uproszczonego menu dla blondynki. Dodatkowo dodalbym do tego menu "Dodaj Poi", bo jak na razie jedynie przypisanie do klawisza sprzętowego wchodzi w rachubę...
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa 4.1 dla zaawansowanych - modyfikacje interfejsu
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 31, 2007, 10:52:28 »
Zajrzyj jeszcze do mojego wątku Alternatywne menu AM4.
Nie wrzuciłem plików, bo co rusz jeszcze coś poprawiam, ale może Cię coś zainspiruje :D
Zobacz np. jak zmienia się 'Pokazuj pozycję', w zależności od tego czy jest wyznaczona trasa czy nie,
a dodaj POI też jest :)
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: AutoMapa 4.1 dla zaawansowanych - modyfikacje interfejsu
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 31, 2007, 13:20:39 »
Darek, dzięki za inspirację poprzednim menu - szczerze mówiąc, wystarczyło zobaczyć jak to jest zbudowane i dopasować do siebie w ciągu kilku - kilkunastu minut (wliczając próby na żywym organiźmie ;) )

Uproszczonego nie ruszałem - wg mnie Twoje jest super.
Eksperta zrobiłem pod siebie, wg mojej logiki i potrzeb, choć przyznam, że aż tak dużo od Twojego menu się nie różni. Za to kompletnie różni się od menu fabrycznego, w którym gubię się gorzej, niż w leśnej gęstwinie.
Jak znajdę chwilkę, to wrzucę zrzuty ekranowe i same menu - może komuś podpasuje? (Póki co, wracam do pracy, nie lubię końca miesiąca, brrr)

nocnyMarku, u Ciebie też troszeczkę podpatrzyłem ;).
Póki co, z "Dodaj do POI/Ulubionych) zrezygnowałem - przypisałem do klawisza Enter "Dodaj do ulubionych"  - w czasie jazdy i tak pisanie na 2,7" ekraniku odpada :).

Ps. Edytując to menu, utwierdziłem się w przekonaniu, że np. Nokia poszła na totalną łatwiznę, zamiast przeznaczyć kilkanaście minut na utworzenie swojego niepowtarzalnego i prostego interfejsu, to po prostu dali na żywca to co AM wypuściła...

Ok, to teraz to co na prędce dopasowałem do swoich potrzeb (bazowałem głównie na menu Darka http://www.darekfoto.pl/automapa41/nowe41.jpg i jemu należą się copyrajty ;) ):
Menu główne ma 2 ekrany :

Wstawiłem to co jest mi najbardziej potrzebne, czyli GPS, Trasa, Prowadź do - u Darka był dostęp do tego tylko z ekranu głównego, w trybie bez pełnego ekranu. Usunęłem Pilota, Komputer (dostęp do tego jest po dotknięciu ekranu głównego w trybie z włączonym gps), oraz przesunęłem zablokowane odcinki do ustawień (jak u nocnegoMarka), oraz do trasy (wygodnie). Pozostałe, czyli: 3D, Cały ekran, Tryb nocny, Minimalizuj i Koniec jak u Darka.


Druga strona menu to wyłączanie dźwięku, obracanie ekranu, włączenie blondi menu, oraz "O programie". W sumie nie tego prawie nie używam, ale czasami się może przydać.
W odróżnieniu od Darka ustawienia POI użytkownika, wyświetlania POI oraz wczytanie mapy zostało przesunięte do menu Ustawienia. Dlaczego? Bo to są stricte ustawienia, nieprawdaż? Może za wyjątkiem wczytania mapy, ale miałem okazję raz wczytać mapę, po zmianie licencji znajomego z PL na EU.


Menu ustawień - 2 ekrany. Jak widać w stosunku do menu Darka troszkę się zmieniło ;). Głównie poprzez dodanie przesuniętych ustawień POI użytkownika (wyświetlanie i ostrzeganie), oraz (jak nocnyMarek) dodanie menu Zablokowanych odcinków obok menu trasy.


Na drugim ekranie ustawień mam ustawienia komunikatów, wczytania mapy, oraz inne ustawienia.

Zawartość menu GPS się nie zmieniło (lubię mieć dostęp do tracków ;) )


W menu "trasa" na drugim ekranie doszła obsługa Zablokowanych odcinków (jak u nocnegoMarka).

Zmiany nastąpiły jeszcze w menu, które wyskakuje po dotknięciu głównego ekranu w trybie włączonego gps.

Najpierw pozycja bez trasy. W tym przypadku potrzeby mam skromne ;) Oprócz zmiany ustawień (włączenie/wyłączenie) Pilota, Komputera, Widoku 3D oraz Całego Ekranu, dodałem dwa przyciski: Menu oraz Prowadź do. Dlaczego? Menu co prawda zawsze jest na ekranie głównym, ale w przypadku ekranu 2,8"jest okropnie malutkie i celownie paluchem jest mało wygodne. Szczególnie w trakcie jazdy. Łatwiej jest trafić gdzieś w ekran. Póżniej trafienie w większe przycisk Menu jest już proste. Podobnie z przyciskiem "Prowadź do", w trybie pełnego ekranu już go nie ma, a tak: dotykam ekran, dotykam prowadź do i wybieram np. w ulubionych gdzie chcę jechać. Proste i przyjemne.


Pozycja z wyznaczoną trasą. Tu potrzeby są z goła inne. Zostawiłem to co wstawił Darek, ale dodałem to co jest mi potrzebne, gdy trasa jest wyznaczona i jadę. Czyli menu trasy i ustawienia pomijanych odcinków. Dlaczego? Bo mam dostęp do szybkiej zmiany parametrów trasy (szybka/krotka/optymalna itp.) oraz do obsługi zdefiniowanych przeze mnie blokad. Teoretycznie to ostatnie można pominąć, bo "Zablokowane" mam na drugim ekranie "Trasy". Najchętniej dodałbym tu dodawanie ulubionych/POI, ale nie podoba mi się brak ikonki. Supporcie, daj ikonki!!! Plisssss ;).

No i to by było na tyle. Jeszcze raz powtarzam: bazowałem na menu DarkaFoto i dopasowywałem pod swoje potrzeby. jeśli komuś się to podoba, to do pobrania jest tu: http://guru.strefa.pl/gps/am/ppc.skin.commands
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2007, 14:31:43 wysłana przez prozor »
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: AutoMapa 4.1 dla zaawansowanych - modyfikacje interfejsu
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 31, 2007, 17:42:15 »
Moje uwagi do normalnego menu - jak dla mnie, to "Poi ostrzeganie" oraz "Poi wyświetlanie" mogłoby się znaleźć w menu "Ustawienia".

Ja doszedłem do tego trochę inaczej - nie umieszczałem tego w ustawieniach, bo musiał bym dorobić drugą stronę ustawień, co znowu by gmatwało. Zamiast tego drugą stronę menu głównego potraktowałem jako opcje rzadziej używane.

Cytuj
.....To trafi również do uproszczonego menu dla blondynki. Dodatkowo dodałbym do tego menu "Dodaj Poi", bo jak na razie jedynie przypisanie do klawisza sprzętowego wchodzi w rachubę...

Po co ma blondi dodawać jakieś punkty do POI  :grin: , niech se dodaje do ulubionych (szybciej można znaleźć wpis i wykasować  :grin: )
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: AutoMapa 4.1 dla zaawansowanych - modyfikacje interfejsu
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 01, 2007, 14:01:34 »
Ja doszedłem do tego trochę inaczej - nie umieszczałem tego w ustawieniach, bo musiał bym dorobić drugą stronę ustawień, co znowu by gmatwało. Zamiast tego drugą stronę menu głównego potraktowałem jako opcje rzadziej używane.

No ta, jednak jak dla mnie, to w ustawieniach (po pewnym czasie ;) ) grzebie się już niewiele i dlatego wg mnie dla tych opcji tam jest ich miejsce ;).

Cytuj
Po co ma blondi dodawać jakieś punkty do POI  :grin: , niech se dodaje do ulubionych (szybciej można znaleźć wpis i wykasować  :grin: )

Fakt, na dobrą sprawę w czasie jazdy dodawanie poi jest niewygodne i niebezpieczne. Osobiście widziałbym tą czynność jako dotknięcie ekranu -> dodaj poi -> pokazuje się ekranik z 9 ikonkami wybranymi/najczęściej używanymi/definiowanymi kategorii -> puknięcie palcem np. na fotoradar - i to wszystko,  program dodaje opis (jak teraz) zapisując dodane POI.

A w menu dla blondi faktycznie zamiast "Dodaj do POI" - "Dodaj do ulubionych".
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: AutoMapa 4.1 dla zaawansowanych - modyfikacje interfejsu
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 02, 2007, 01:19:22 »
A w menu dla blondi faktycznie zamiast "Dodaj do POI" - "Dodaj do ulubionych".

Tak właśnie jest  :ok:
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: AutoMapa 4.1 dla zaawansowanych - modyfikacje interfejsu
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 02, 2007, 01:25:28 »
A w menu dla blondi faktycznie zamiast "Dodaj do POI" - "Dodaj do ulubionych".

Tak właśnie jest  :ok:
Brakuje tylko "zatankuj w locie"  :)
ISTQB Certified Tester

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: AutoMapa 4.1 dla zaawansowanych - modyfikacje interfejsu
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 02, 2007, 01:35:31 »
Brakuje tylko "zatankuj w locie"  :)

Tego to nawet w erze nie ma  :P
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: AutoMapa 4.1 dla zaawansowanych - modyfikacje interfejsu
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 02, 2007, 01:36:29 »
Brakuje tylko "zatankuj w locie"  :)

Zaraz dorobie automatyczne tankowanie  :grin: :grin: :grin:
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: AutoMapa 4.1 dla zaawansowanych - modyfikacje interfejsu
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 02, 2007, 01:51:12 »
Brakuje tylko "zatankuj w locie"  :)

Tego to nawet w erze nie ma  :P
No może być jeszcze jedno : "Przeczyszczaj nie przerywając snu"   :E
ISTQB Certified Tester

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: AutoMapa 4.1 dla zaawansowanych - modyfikacje interfejsu
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 02, 2007, 20:46:15 »
No, teraz to jazda z AM to już inna bajka - nawet na takim małym ekraniku, jak w A701 nie ma problemu z operacją palcyma ;). Jasno, miło i przyjemnie.  :ok:
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: AutoMapa 4.1 dla zaawansowanych - modyfikacje interfejsu
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 09, 2007, 22:19:53 »
Moja stronka została juz zaadoptowana do nowej oficjalnej wersji AM 4.1  :ok:
Adres w stopce.

Super ciekawostka !!! Można zdefiniować inny kolor trasy dla każdego rodzaju wyznaczonej trasy np.
trasa szybka - granatowy,
trasa optymalna - zielony,
trasa krótka - czerwony
itd.
Wszystko oczywiście w pliku day.map.colors.
W plikach do pobrania na mojej stronie, już zdefiniowałem takie kolorki dla rozróżnienia wybranej trasy.
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa 4.1 dla zaawansowanych - modyfikacje interfejsu
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 09, 2007, 22:29:29 »
Super ciekawostka !!! Można zdefiniować inny kolor trasy dla każdego rodzaju wyznaczonej trasy np.
...
trasa optymalna - zielony...

To było do przewidzenia odkąd zmienili kolor dla trasy pieszej,
a z zielonym to był uważał właśnie ze względu na 'fabryczną pieszą'
to wprawdzie bardziej seledyn, ale niektórzy mogą pomylić.

AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: AutoMapa 4.1 dla zaawansowanych - modyfikacje interfejsu
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 09, 2007, 22:40:34 »
To było do przewidzenia odkąd zmienili kolor dla trasy pieszej,
a z zielonym to był uważał właśnie ze względu na 'fabryczną pieszą'
to wprawdzie bardziej seledyn, ale niektórzy mogą pomylić.


Myślę, że nie powinno się mylić ze względu na najczęściej wybierane te trzy rodzaje trasy w nawigacji samochodowej.
Jeśli ktoś nie rozróżni seledynu od zielonego ... hmmm trudno  :grin:
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline grzegorz01

  • ***
  • 298
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: AutoMapa 4.1 dla zaawansowanych - modyfikacje interfejsu
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 10, 2007, 21:38:41 »
Dzięki Darek_Foto za modyfikacje. Osobiście poprawiłby sobie jeszcze dwie rzeczy.

- wyrzuciłbym zupełnie prędkość (mam ją na dużym i wyraźnym prędkościomierzu a odległości do celu nie) a w to miejsce powiększyłbym odległość do celu (czy jest to możliwe ?)
- zmieniłbym kolor osiedla i miasta na biały (ten niebieski na niebieskim tle jest zupełnie niewidoczny na małym ekranie)

Możesz coś podpowiedzieć. A może istnieje jakaś dokumentacja opisująca parametry w plikach.

*

Dżeju

Odp: AutoMapa 4.1 dla zaawansowanych - modyfikacje interfejsu
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 10, 2007, 21:52:48 »
- wyrzuciłbym zupełnie prędkość (mam ją na dużym i wyraźnym prędkościomierzu a odległości do celu nie) a w to miejsce powiększyłbym odległość do celu (czy jest to możliwe ?)

Dla pilota mini masz to na 1 str. w 2 poście.

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: AutoMapa 4.1 dla zaawansowanych - modyfikacje interfejsu
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 10, 2007, 22:29:34 »
Jak zmienić kolor nazwy ulicy w pilocie na górnej belce?
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline grzegorz01

  • ***
  • 298
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: AutoMapa 4.1 dla zaawansowanych - modyfikacje interfejsu
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 10, 2007, 22:31:48 »
Jak zmienić kolor nazwy ulicy w pilocie na górnej belce?

Kolor ulicy to akurat jest już ok (biały) ale za nim jest nazwa dzielnicy oraz miasto i te kolory chciałem zmienić również na białe.

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: AutoMapa 4.1 dla zaawansowanych - modyfikacje interfejsu
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 10, 2007, 22:45:26 »
Jak zmienić kolor nazwy ulicy w pilocie na górnej belce?

Kolor ulicy to akurat jest już ok (biały) ale za nim jest nazwa dzielnicy oraz miasto i te kolory chciałem zmienić również na białe.

Tylko ja sobie zmieniłem kolor belki na zielony i lepiej widoczna byłaby ulica na czarno a nie biało  :(
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G