Autor Wątek: AM6.24 stare kolorowe ikony POI z AM6.18, a zmienione nazwy ikony kategorii POI  (Przeczytany 1995 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline andrzejkrakow

  • Newbie
  • Wiadomości: 14
Dotychczas działała "bez dziur" metoda podmiany starych ikon POI z wersji programu 6.18
Czyli wystarczyło wydłubać pliki:
AutoMapa.skin.mvga.day.data
AutoMapa.skin.mvga.night.data
AutoMapa.skin.qvga.day.data
AutoMapa.skin.qvga.night.data
AutoMapa.skin.vga.day.data
AutoMapa.skin.vga.night.data

z instalki v 6.18, pliki odpowiedzialne za stare, NORMALNE ikony POI i wstawić-nadpisać do nowszej AM6.24 do foldera \AutoMapa EU
Jednak ostatnio kilka kategorii POI zostało przechrzczone na miplo lub (i) zmieniły się ikony POI kilku grupy. Po tych ostatnich zmianach, stary działający sposób nadpisania podmiany stał się ułomny.
I tak np. grupa oddziałów banku i bankomatów pekao sa, wróciła pod polskie skrzydła i w swoim logo mają ponownie żubra - więc zmienił się wygląd ich ikony POI.
A stara paczka v6.18 ma zaszyte stary POI pekao sa - czyli ikonę: czerwona kulka-ziemia otoczona czymś podobnym do jakby pierścienia Saturna w formie przewróconej jakby cyfry 1.
Grupy pekao s.a. po zmianie ikony:
https://www.miplo.pl/index.php?c=38
https://www.miplo.pl/index.php?c=1328

Stacje statoil zmieniły markę na "Circle K"
https://www.miplo.pl/index.php?c=1784
Zmieniła się więc i ikona POI jak i nazwa grupy. Nie jest więc ona wyświetlana na mapie dla starego zestawu ikon v 6.18
Tak więc na nowszych mapach 1712, 1802 nie widać tych stacji na mapie (w bazie są, jak próbujemy ich szukać, mają w wynikach szukania POI "startową" ikonę niebieskie koło na białym tle).

Gdzie teraz trzeba poprawić, dodać wpisy i w których konkretnie powyższych plikach, aby kategorie które zmieniły nazwę, którym zmieniły się ikony zaistniały znów na mapie, z nowymi ikonami. Jak importować nowe ikony POI (ale te obowiązujące w paczce v 6.18 - czyli to co ma miplo nadal widoczne, nieprzecudowane) dla wskazanych, zmienionych grup POI? Importować tak aby stanowiły integralną część dotychczasowej wydłubanej paczki z instalki v 6.18. Który plik ma w AM wmiksowane do swojej zawartości wszystkie obowiązującego ikonki *.bmp? I jak wmiksować, podmienić tam kolejne?
Opisana odmienna metoda podejścia do przywrócenia starych ikonek POI
https://www.miplo.pl/articles/index.php?1&art=306 trochę upierdliwa jak przychodzi do pobrania setek pojedynczych ikonek *.bmp https://www.miplo.pl/community/?a=icons
Da się to jakoś zautomatyzować?


PDAclub.pl

R E K L A M A: