AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat

  • 2968 Odpowiedzi
  • 665657 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline andrep

  • ***
  • 432
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MioP550,VivoS6,Samsung M51 AM PL Android i AA
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 07, 2008, 15:06:22 »
To śmiało  :ok:


Darku, nie wiem czy to tylko u mnie przypadłość czy jeszcze znalazłem w tym pliku jakiś błąd.
Po podmianie nie działa -/+ skali za pomocą joysticka.
U mnie po modyfikacjach wszystko działa :ok:

*

Offline hmm

  • **
  • 181
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 07, 2008, 15:11:01 »
CZy zechciałby mi ktoś podać linka gdzie znaleźć szczegółowy opis modyfikacji "Mojego menu"

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 07, 2008, 15:13:45 »
CZy zechciałby mi ktoś podać linka gdzie znaleźć szczegółowy opis modyfikacji "Mojego menu"

Nie ma takiego.
Wchodzisz w menu - ustawienia, przyciski i tam przyporządkowujesz funkcje do pozycji menu.
"Twoje menu" wywołujemy domyślnie za pomocą puknięcia w ekran w trakcie nawigacji.
Można to oczywiście zmienić w tym samym miejscu co już podałem i przypisać np. (ja tak mam) do
przycisku menu kontekstowego (na dole po prawnej) w nawigacji i bez nawigacji - wtedy zawsze
mamy swoje menu pod ręką..
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2008, 15:16:46 wysłana przez Darek_Foto »
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline dth

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650 1Gb AM 4.5.3
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 07, 2008, 15:37:15 »
To śmiało  :ok:

Plik z kolorami budynków to day.map.colors - nie dołączałem tego pliku.

-----------------------------

Jeszcze jedna poprawka.
Aby wskaźnik głośnika i suwak Zooma w górnej części nie nachodziły na ulicę
w trybie bez nawigacji, należy wprowadzic takie modyfikacje:

[BTNVolume]
sRect=if(0,#mrgwdtMAPBTNSifRL,#mrgwdtMAPBTNS);#mrghghMAPBTNS+10;;;#wdtMAPBTNSlarge*1.5;#hghMAPBTNSlarge*1.9

[BTNTargetType]
sRect=if(#LAYOUT=2, (#mrgwdtNVAInfo+#wdtNVTurnDist+#wdtNVTurnImage+if(#LAYOUT=0, 0, 2*#mrgwdtNVAInfo+#wdtNVSpeed_Landscape)), if(0,#mrgwdtMAPBTNSifRL,#mrgwdtMAPBTNS));if(#LAYOUT=2, #hghNVI+#mrghghNVAInfo, #mrghghMAPBTNS)+5; ; ; if(#LAYOUT=2,#wdtBTNTargetType,#wdtMAPBTNSlarge)*1.5;if(#LAYOUT=2,#hghBTNTargetType,#hghMAPBTNSlarge)*1.9

[ZOOMS]
sRect=;#mrghghZOOMS+10;0;h-#mrghghZOOMS+#hghBTNCTX;#wdtZOOMS



Paczka pliki2 poprawiona.
http://www.darekfoto.pl/automapa5/pliki2.rar

Mam takie pytanko, czy te wszelkie informacje, które widze na powyższych scanach tzn. ograniczenie do 40, boczny wiat, sygnalizator itp sa dostepne z podloza programu [POI??] czy jakims innym cudem masz je ??

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 07, 2008, 15:56:03 »
To POI z Miplo, "boczny wiat"? Masz na myśli wiatr? :shock:
Takich danych (jeszcze) w AM nie ma  :E
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 07, 2008, 16:01:48 »
To są "korki".

*

Offline VanB

  • *
  • 96
  • Sprzęt: MDA Vario III / V
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 07, 2008, 16:09:13 »
Zmienne odpowiedzialne za to do jakiej skali są widoczne strzałki manewrów odpowiadają zmienne

MaxScaleToDrawManeuvers=
MaxScaleToDrawManeuvers3D4=

z pliku

gmv.settings

Nie wiem jeszcze jak się nazywają zmienne odpowiedzialne za autozoom. Gdyby się ktoś o nie potknął to poproszę
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2008, 16:11:19 wysłana przez VanB »

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 07, 2008, 16:40:33 »
... czy te wszelkie informacje, które widze na powyższych scanach ...... sa dostepne z podloza programu [POI??] czy jakims innym cudem masz je ??

Miplo cudem raczej bym nie nazwał  :E

P.S. W paczce pliki2 rozjaśniłem jeszcze jednostki w pilocie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2008, 17:17:50 wysłana przez Darek_Foto »
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline KrzysiekM

  • ***
  • 371
  • Płeć: Mężczyzna
  • Warszawa
  • Sprzęt: iPAQ hx4700, Nokia N95 8GB
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 07, 2008, 17:33:03 »
Darku, gorąca prośba!
Skorzystałem z Twoich plików, zdając sobie jednocześnie sprawę, że mam 4" VGA. i efekt będzie niezadawalający, ale...

Gdzie próbować zmienić wpisy:
- aby bez pilota, ikonki nie wchodziły na górną belkę, a sama belka była "dociągnięta" do prawej strony?
- z pilotem, pozbyć się wskaźnika baterii i zlikwidować czarną linię na tekście?
Za wszelkie sugestie, wielkie dzięki!
Myślę, że również ta recepta przyda się innym użytkownikom ekranów VGA.
Pozdrawiam.








*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 07, 2008, 17:49:11 »
- aby bez pilota, ikonki nie wchodziły na górną belkę...

Już zostało poprawione, pobierz ponownie paczkę. Strzałeczka pozostanie wyżej :(

Cytuj
a sama belka była "dociągnięta" do prawej strony?

tam jest miejsce na ikonkę baterii, nie będę z tym walczył, bo ikonka się przydaje

Cytuj
z pilotem, pozbyć się wskaźnika baterii i zlikwidować czarną linię na tekście?

baterię sobie daruję, a czarna linia jest w wyniku modyfikacji związanej z umiejscowieniem paska postępu.
Zobacz na pierwszy post Dżeja w tym wątku - trzeba odpowiednio zmodyfikować umiejscowienie paska postępu.

W tej linii:

sRect=if(#LAYOUT=0, 0, #wdtNVTurnDist+#wdtNVTurnImage);19.8;;;;#hghNVI*0.18

Spróbuj zmienić wartość 19.8 na 39 - ewentualnie potestuj

P.S. Czemu Dżeju dał tu końcówke 8 to nie mam pojęcia ??? Wystarczy samo 19. Jest to odległośc w pixelach od górnej krawędzi.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2008, 19:20:45 wysłana przez Darek_Foto »
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline KrzysiekM

  • ***
  • 371
  • Płeć: Mężczyzna
  • Warszawa
  • Sprzęt: iPAQ hx4700, Nokia N95 8GB
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 07, 2008, 18:39:17 »
Dziękuję bardzo, poeksperymentuję i opiszę efekty.

PS. Ikonkę baterii udało mi się wywalić (jest mi zupełnie zbędna), ale pozostaje po niej szare tło :S
Napisane: Kwiecień 07, 2008, 18:05:19
Darku, jest rewelacyjnie jesli chodzi o czarną linię na tekście! Ten parametr  19.8 zamieniony na 39 załatwia sprawę w 100% :ok: :D
Niestety, bez pilota, ikonka głośnika i minus zoom'a zachodzi na belkę :( ,  wkurza też, że jest ona urwana.
Będę walczył jeszcze z ikoną baterii. W opcji z pilotem, ogranicza zakres paska postępu (pasek kończy postęp na początku pola pod ikoną baterii) :S

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 07, 2008, 19:00:10 »
Niestety, bez pilota, ikonka głośnika i minus zoom'a zachodzi na belkę :(

Sorry, zapomniałem, że masz VGA.
Aby wskaźnik głośnika i suwak Zooma w górnej części nie nachodziły na ulicę w trybie VGA
bez nawigacji, należy wprowadzic takie modyfikacje:

[BTNVolume]
sRect=if(0,#mrgwdtMAPBTNSifRL,#mrgwdtMAPBTNS);#mrghghMAPBTNS+20;;;#wdtMAPBTNSlarge*1.5;#hghMAPBTNSlarge*1.9

[BTNTargetType]
sRect=if(#LAYOUT=2, (#mrgwdtNVAInfo+#wdtNVTurnDist+#wdtNVTurnImage+if(#LAYOUT=0, 0, 2*#mrgwdtNVAInfo+#wdtNVSpeed_Landscape)), if(0,#mrgwdtMAPBTNSifRL,#mrgwdtMAPBTNS));if(#LAYOUT=2, #hghNVI+#mrghghNVAInfo, #mrghghMAPBTNS)+10; ; ; if(#LAYOUT=2,#wdtBTNTargetType,#wdtMAPBTNSlarge)*1.5;if(#LAYOUT=2,#hghBTNTargetType,#hghMAPBTNSlarge)*1.9

[ZOOMS]
sRect=;#mrghghZOOMS+20;0;h-#mrghghZOOMS+#hghBTNCTX;#wdtZOOMS

-----------------
Na bolączkę z bateria zasłaniającą pasek postępu:

[BATTERY]
sRect=;if(NV=1, 0, #RES)-4;0;;if(NV=1, #wdtBATTERY, #SCREEN_w-(#wdtNVSpeed_Portrait+2*#RES));#hghBATTERY+if(NV=1, 0, #RES)

Przy VGA -8

A taki wpis powoduje, że pasek jest na całą szerokość ekranu (wysokość 4 pixele):

[RL]
sRect=if(#LAYOUT=0, 0, #wdtNVTurnDist+#wdtNVTurnImage);19;;;w;4
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2008, 20:23:19 wysłana przez Darek_Foto »
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline dth

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650 1Gb AM 4.5.3
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 07, 2008, 19:46:38 »
To POI z Miplo, "boczny wiat"? Masz na myśli wiatr? :shock:
Takich danych (jeszcze) w AM nie ma  :E

Tak generalnie chodziło mi o "boczny wiatr". Ale to akurat nie ma znaczenia, ja poprostu nie mam takich fajnych :)

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 07, 2008, 19:49:44 »
Rozwiązanie problemu dziury po baterii w trybie bez nawigacji:

[NPI]
sRect=if(#LAYOUT=0, 0, #wdtNVTurnDist+#wdtNVTurnImage);0;w;;;#hghNVI-4

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2008, 20:42:28 wysłana przez Darek_Foto »
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline Aphi

  • *
  • 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A696 WM6 PL + AM6.5a
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 07, 2008, 21:37:01 »
Panowie, czy komuś udało się przenieść pasek postępu w skórce AutoMapa Panorama ?

Niestety moje nieudolne próby kończą się zawsze wysypaniem programu podczas uruchamiania :S
Pozdrawiam
Aphi

*

Offline KrzysiekM

  • ***
  • 371
  • Płeć: Mężczyzna
  • Warszawa
  • Sprzęt: iPAQ hx4700, Nokia N95 8GB
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 07, 2008, 23:05:32 »
Darku, chylę czoła przed Tobą i Twoją cierpliwością przy ulepszaniu interfejsu AM i chęcią pomocy innym - jeszcze raz, wielkie dzięki z mojej strony.

A teraz, po kolei:

Wpis w sekcji [NPI]
>> sRect=if(#LAYOUT=0, 0, #wdtNVTurnDist+#wdtNVTurnImage);0;w;;;#hghNVI-4 <<
- idealnie "załatał" dziurę w trybie bez nawigacji - problem zniknął!

Wpisy w sekcjach [BTNVolume], [BTNTargetType] i [ZOOMS] również załatwiają sprawę, zmieniłem jedynie parametry +20 na +30, aby ikonki głośnika i zoomu znaczniej "odskoczyły" od górnej belki (przy "+20" były "na styk").

Nie wiem, co daje wpis "-8" dla VGA w sekcji [BATERRY], bo nic nie zmienia  :(

Niestety, wszystkie możliwe kombinacje w sekcji [RL], a konkretnie, przeróżne zmiany parametru "19;;;w;4", powodują ponowne pojawienie się czarnej linii na nazwie ulicy lub całkowite zakrycie (na czarno) panelu pilota. Kombinuję na wszelkie sposoby i już mnie trafia cholera  :mad: Jak do tej pory, mam piękny, 4-pikselowy pasek postępu aż do ok. 1/4 szerokości symbolu baterii, a dalej pasek zmienia się na 1-pikselowy. Trochę dziwne, bo właściwa szerokość jest już pod ikoną baterii, i dalej dopiero "chudnie", więc chyba ikona tego nie "przycina" :?: :?: :?:

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 08, 2008, 01:52:52 »
Nie wiem, co daje wpis "-8" dla VGA w sekcji [BATERRY], bo nic nie zmienia  :(

Ten wpis właśnie podnosi symbol baterii o kilka pixeli wyżej, aby nie zasłaniało paska postępu

Cytuj
Niestety, wszystkie możliwe kombinacje w sekcji [RL], a konkretnie, przeróżne zmiany parametru "19;;;w;4", powodują ponowne pojawienie się czarnej linii na nazwie ulicy lub całkowite zakrycie (na czarno) panelu pilota. Kombinuję na wszelkie sposoby i już mnie trafia cholera  :mad: Jak do tej pory, mam piękny, 4-pikselowy pasek postępu aż do ok. 1/4 szerokości symbolu baterii, a dalej pasek zmienia się na 1-pikselowy. Trochę dziwne, bo właściwa szerokość jest już pod ikoną baterii, i dalej dopiero "chudnie", więc chyba ikona tego nie "przycina" :?: :?: :?:

W Twoim przypadku tylko 19 trzeba zamienić na 38 (odległość od górnej krawędzi), reszta bez zmian, w - oznacza cała szerokość ekranu.

A jak włączysz zasilanie zewnętrzne i ikonka baterii zniknie to nadal nie widzisz tego paska całego?

---------------------------------------

Ogólna zasada położenia dowolnych elementów:

w danej sekcji wpis sRect= jest odpowiedzialny za położenie tego czego sekcja dotyczy, posiada on sześć pozycji oddzielonych spójnikiem ; i określają one odległości od poszczególnych krawędzi oraz wymiary:

sRect= odległość od lewej ; odległość od góry ; odległość od prawej ; odległość od dołu ; szerokość elementu ; wysokość elementu

Oczywiście w sekcjach znajdują się różne zmienne odpowiedzialne za przesuwanie się elementów w zależności od wyświetlanych innych elementów lub włączonych funkcji.
Pewne stałe to: h - wysokość ekranu, w - szerokość ekranu, (wartości liczbowe) 1, 10, 15, -5, -15 - oznaczają liczbę pixeli o jaką przesuwamy położenie elementu.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2008, 01:56:48 wysłana przez Darek_Foto »
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Dżeju

Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #77 dnia: Kwiecień 08, 2008, 19:00:11 »
Do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze wyświetlania wysokości bezpośrednio na mapie, a nie na dodatkowej belce (np. w lewym górnym rogu pod pilotem).

Da się, ale przepis ciut skomplikowany.

                   

Trzeba w pliku AutoMapa.skin.consts w sekcji [POS] ustawić wysokość paska z wysokością i pozycją na "0", a następnie w pliku AutoMapa.skin.prg dokonać zmian w pozycji: [POS::Altitude]. U mnie ta pozycja po modyfikacji wygląda tak:

[POS::Altitude]
bEnabled=1
sRect=#RES*130;#RES;(h-#RES)*0.9;(#wdtPOSAlt_Portrait+(#SCREEN_w-(#wdtPOSAlt_Portrait+2*#wdtPOSLat))/2)*2.25-#RES   
sFont=#Tahoma12:1
sFont2=#fntPosUnit
crText=000 000 000                                 
crText2=000 000 000                                 
sFormat=c:b:o::w                                    
sMargins=#RES*16+(#SCREEN_w-(#wdtPOSAlt_Portrait+2*#wdtPOSLat))/2;;2*#RES;#RES
sBkImage1=Pos\POSc
sBkImageFormat1=::t
sBkImage2=Pos\POSa
crBk=-1

Oczywiście w ww. modyfikacji pozbywamy się możliwości odczytania pozycji jako długości i szerokości - ale mnie to do niczego nie potrzebne. Od strony graficznej prawie ideał, zaś o mapach rozmawiamy w innych wątkach  :mrgreen:

Pliki dla HP w załączeniu. Zawsze ZROBIĆ KOPIĘ przed zastosowaniem !!!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2008, 19:09:58 wysłana przez Dżeju »

*

Offline KrzysiekM

  • ***
  • 371
  • Płeć: Mężczyzna
  • Warszawa
  • Sprzęt: iPAQ hx4700, Nokia N95 8GB
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #78 dnia: Kwiecień 08, 2008, 19:22:14 »

Ogólna zasada położenia dowolnych elementów:..........

Bardzo ładnie Darku, to wszystko opisłeś i na pewno przyda się :ok: , choć do części tych zależności już wczoraj dotarłem :proud: , ale z Twoimi radami - mam w tym temacie już jasność.

Cytuj
jak włączysz zasilanie zewnętrzne i ikonka baterii zniknie to nadal nie widzisz tego paska całego?

Oczywiście, że widzę cały, ale niestety, żadne kombinacje przy zasilaniu bateryjnym (z ikoną na górnym pasku), nie przyniosły oczekiwanych efektów. Co prawda, osiągnąłem już efekt całego paska postępu przy wyświetlanej ikonie baterii, ale była ona przycięta górną granicą ekranu. Miałem wczoraj dosyć tych eksperymentów i ostatecznie wyp@#$&% ten wskaźnik i jest  :ok: , zresztą, tak jak wcześniej pisałem, nie był mi on potrzebny.
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #79 dnia: Kwiecień 08, 2008, 19:23:42 »

Pliki dla HP w załączeniu. Zawsze ZROBIĆ KOPIĘ przed zastosowaniem !!!

Ponieważ, nigdy się nie zabierałem za modyfikowanie plików dla mojego HP6915  (rozdzielczość 240x240), a chcę zimnic pasek postępu na poziomy żółty, oraz pokolorować cyferki w pilocie, to mam pytanie:

- czy do kwadratowych hapków przygotowywuje się inne i inaczej pliki niż te które np. opracował DarekFoto czy inni koledzy?

*

Offline Michalux

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS A636N, AM5
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #80 dnia: Kwiecień 08, 2008, 19:51:12 »
Panowie, czy komuś udało się przenieść pasek postępu w skórce AutoMapa Panorama ?

Niestety moje nieudolne próby kończą się zawsze wysypaniem programu podczas uruchamiania :S

Voila :)
Po długich bojach zwalczyłem  :ok: (tak mi się przynajmiej wydaje) -> Panorama w trybie Landscape (Portrait jak patrzyłem wymagałby lekkich poprawek chyba, aczkolwiek nie jest źle) - testowane na Asusie A636N.
Załaczam dwa pliczki, które moża spróbować sobie podmienić (zalecam backup oryginalnych  :wink:). Oba pliczki dotyczą tylko i wyłącznie trybu panorama i nie mieszają w inszych ustawieniach - więc jest w miarę bezpiecznie, hehe.
Zmiany zostały jasno oznaczone w obu plikach - więc można sobie pooglądać. Trochę ich było więc nie będę tu wypisywał wszystkich ...
Od razu mówię, że jeszcze nad tym pracuję, więc jakby ktoś wyczaił jakieś babole to uwagi mile widziane  :E

[Edit 20:09 08.04.2008]
Babola właśnie sam znalazłem  :D - ustawienie bateryjki było ciut za nisko i wchodziło na pasek postępu (testowałem pod prądem wcześniej).
Podmieniłem pliczki na poprawione  :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2008, 20:12:14 wysłana przez Michalux »
-------------------------
Michalux

*

Dżeju

Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #81 dnia: Kwiecień 08, 2008, 19:55:57 »
Pliki dla HP w załączeniu. Zawsze ZROBIĆ KOPIĘ przed zastosowaniem !!!
Ponieważ, nigdy się nie zabierałem za modyfikowanie plików dla mojego HP6915  (rozdzielczość 240x240), a chcę zimnic pasek postępu na poziomy żółty, oraz pokolorować cyferki w pilocie, to mam pytanie: czy do kwadratowych hapków przy gotowywuje się inne i inaczej pliki niż te które np. opracował DarekFoto czy inni koledzy?

Mogą się różnić pliki, ze względu na nasz nietypowy ekran. Na pewno różnią się te przygotowane pod VGA.

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #82 dnia: Kwiecień 08, 2008, 20:03:29 »
Kurcze, jak patrzę na te małe kwadratowe ekraniki, to się ciesze , że mam chociaż o te 80 pixeli dłuższy ekranik ..  :grin:
Ciężko tam co kolwiek zmieścić, a mapki to tylko mały fragmencik  :S
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline Aphi

  • *
  • 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A696 WM6 PL + AM6.5a
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #83 dnia: Kwiecień 08, 2008, 20:04:21 »
Voila :)
Po długich bojach zwalczyłem  :ok: (tak mi się przynajmiej wydaje) -> Panorama w trybie Landscape (Portrait jak patrzyłem wymagałby lekkich poprawek chyba, aczkolwiek nie jest źle) - testowane na Asusie A636N.
Załaczam dwa pliczki, które moża spróbować sobie podmienić (zalecam backup oryginalnych  :wink:). Oba pliczki dotyczą tylko i wyłącznie trybu panorama i nie mieszają w inszych ustawieniach - więc jest w miarę bezpiecznie, hehe.
Zmiany zostały jasno oznaczone w obu plikach - więc można sobie pooglądać. Trochę ich było więc nie będę tu wypisywał wszystkich ...
Od razu mówię, że jeszcze nad tym pracuję, więc jakby ktoś wyczaił jakieś babole to uwagi mile widziane  :E

Dzięki Michalux!

Mnie właśnie również się troszkę udało pokombinować i uzyskać działający poziomy pasek(niezdążyłem go jeszcze przesunąć na odpowiednie miejsce), ale teraz nadpiszę to plikami od Ciebie i tylko pozmieniam troszkę Twoje dzieło.
Wg mnie pilot można jeszcze o 1 piksel przesunąć w lewo, a pasek powinien znajdować się ponad nazwą ulicy, a nie stykać się bezpośrednio z mapą (będzie bardziej czytelny.) Spróbuję sobie to pozmieniać. Mam nadzieje, że mi się chociaż to uda.
Pozdrawiam
Aphi

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #84 dnia: Kwiecień 08, 2008, 20:07:14 »
Mam prośby o pliczek z kolorowymi budynkami - oto on:

http://www.darekfoto.pl/automapa5/kolorki.rar

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2008, 21:07:16 wysłana przez Darek_Foto »
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Dżeju

Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #85 dnia: Kwiecień 08, 2008, 20:09:44 »
Kurcze, jak patrzę na te małe kwadratowe ekraniki, to się ciesze , że mam chociaż o te 80 pixeli dłuższy ekranik ..  :grin:
Ciężko tam co kolwiek zmieścić, a mapki to tylko mały fragmencik  :S

Eh, jak miałem przez chwilę Loox-a, to ekran był ekstra, ale nie miał GSM, tak więc się go pozbyłem. Zaś jak patrzę na ekraniki HTC czy Eten-a, to już wolę moją cegiełkę - przynajmniej nie muszę celować pazurkiem w ekran - to tak OT, ale co tam  :smile:

*

Offline oksok1

  • ***
  • 278
  • Sprzęt: Samsung S7, Pentagram 3106
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #86 dnia: Kwiecień 08, 2008, 20:16:11 »
A gdzie się podziała funkcja CAŁY EKRAN znana z wcześniejszych wersji  - co to dawała na ekranie widok tylko mapy a usuwała wszystkie belki , ikonki (prócz bateryjki) Nawet w PRZYCISKACH jej teraz nie ma !

*

Offline Michalux

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS A636N, AM5
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #87 dnia: Kwiecień 08, 2008, 20:23:13 »
Voila :)
Po długich bojach zwalczyłem  :ok: (tak mi się przynajmiej wydaje) -> Panorama w trybie Landscape (Portrait jak patrzyłem wymagałby lekkich poprawek chyba, aczkolwiek nie jest źle) - testowane na Asusie A636N.
Załaczam dwa pliczki, które moża spróbować sobie podmienić (zalecam backup oryginalnych  :wink:). Oba pliczki dotyczą tylko i wyłącznie trybu panorama i nie mieszają w inszych ustawieniach - więc jest w miarę bezpiecznie, hehe.
Zmiany zostały jasno oznaczone w obu plikach - więc można sobie pooglądać. Trochę ich było więc nie będę tu wypisywał wszystkich ...
Od razu mówię, że jeszcze nad tym pracuję, więc jakby ktoś wyczaił jakieś babole to uwagi mile widziane  :E

Dzięki Michalux!

Mnie właśnie również się troszkę udało pokombinować i uzyskać działający poziomy pasek(niezdążyłem go jeszcze przesunąć na odpowiednie miejsce), ale teraz nadpiszę to plikami od Ciebie i tylko pozmieniam troszkę Twoje dzieło.
Wg mnie pilot można jeszcze o 1 piksel przesunąć w lewo, a pasek powinien znajdować się ponad nazwą ulicy, a nie stykać się bezpośrednio z mapą (będzie bardziej czytelny.) Spróbuję sobie to pozmieniać. Mam nadzieje, że mi się chociaż to uda.

Jak Ci się uda przesunąć NV (pilota) jeszcze o 1 w lewo to daj znać  :smile: Chętnie skorzystam jeśli sam tego wcześniej nie znajde  :proud:
-------------------------
Michalux

*

Dżeju

Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #88 dnia: Kwiecień 08, 2008, 20:30:07 »
A gdzie się podziała funkcja CAŁY EKRAN znana z wcześniejszych wersji  - co to dawała na ekranie widok tylko mapy a usuwała wszystkie belki , ikonki (prócz bateryjki) Nawet w PRZYCISKACH jej teraz nie ma !

Tej opcji, jak zresztą kilku innych świetnych znanych z wersji 4.5 nie ma  ??? , ale jak widać, w AM wygrała grupa forsująca inne podejście  :evil:  Oby się nie przejechali.

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #89 dnia: Kwiecień 08, 2008, 21:04:02 »
A gdzie się podziała funkcja CAŁY EKRAN znana z wcześniejszych wersji  - co to dawała na ekranie widok tylko mapy a usuwała wszystkie belki , ikonki (prócz bateryjki) Nawet w PRZYCISKACH jej teraz nie ma !

Naciśnij i przytrzymaj przycisk od wyłączania przycisków przeźroczystych.
Napisane: Kwiecień 08, 2008, 20:59:40
- czy do kwadratowych hapków przygotowywuje się inne i inaczej pliki niż te które np. opracował DarekFoto czy inni koledzy?

Nia ma różnicy - powinny bez problemu zadziałaś informacje związane z pilotem.
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/