AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat

  • 2968 Odpowiedzi
  • 665674 Wyświetleń

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #2940 dnia: Czerwiec 09, 2015, 09:13:36 »
Witam
 
W ramach nieustających różnych korekt skórek, czy któryś z kolegów może podpowiedzieć, jak można w nawigatorze powiększyć np. 2 razy pojawiający się znaczek "Ustąp pierwszeństwa przejazdu" w tym samym miejscu bez zmiany innych parametrów? Obecnie istniejąca wielkość to jakieś nieporozumienie.

Cytuj
W mojej nawigacji (NavRoad VIVO S6, tj. 6-calowej) świetnie działa zwiększenie fontu nawet do 18:

Próbowałem też tego w 5', ale wówczas słabo odróżnia się od opisu odległości do manewru, który jest powyżej (Tahoma20), więc wycofałem się z tego do (Tahoma16).

Pozdrawiam

*

Offline starstruck

  • ***
  • 261
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #2941 dnia: Czerwiec 09, 2015, 17:02:11 »
jak można w nawigatorze powiększyć np. 2 razy pojawiający się znaczek "Ustąp pierwszeństwa przejazdu"
Ja sobie powiększyłem. Nie wiem "ile razy", ale zrobiłem wielkość max i na tyle aby nie wchodził w strzałkę kierunku. Po prostu powiększyłem grafikę. U mnie pasowała ikonka 24x24x24. Ale skórka nie jest oryginalna więc trzeba sobie dopasować.

Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #2942 dnia: Czerwiec 09, 2015, 18:28:41 »
Witam

Cytuj
Po prostu powiększyłem grafikę. U mnie pasowała ikonka 24x24x24. Ale skórka nie jest oryginalna więc trzeba sobie dopasować.

Może podpowiedź, w którym pliku jakie wersy rządzą tym znaczkiem. Jakie jest hasło wywoławcze znaczka?

*

Offline starstruck

  • ***
  • 261
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #2943 dnia: Czerwiec 09, 2015, 18:56:12 »
Bez hasła i jakichś wpisów. Po prostu w katalogu
AutoMapa.skin.qvga.day.data/navigator/yield.bmp zmieniasz (powiększasz) sobie grafikę (yield).
Znaczek jest ustawiony w programie góra/prawo więc zwiększenie spowoduje rozciągnięcie na lewo/dół w stronę strzałki manewru.

Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #2944 dnia: Czerwiec 09, 2015, 19:42:57 »
Dziękuję za szybką podpowiedź.

Cytuj
po prostu w katalogu
AutoMapa.skin.qvga.day.data/navigator/yield.bmp zmieniasz (powiększasz) sobie grafikę (yield).

Niestety z żalem stwierdzam, że moja znajomość programowania nie pozwala mi z niej skorzystać. Czy rozdzielczość 80x480 odnosi się do gvga?
Myślę, ze będę musiał sobie taką zmianę podarować.

Pozdrawiam

*

Offline starstruck

  • ***
  • 261
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #2945 dnia: Czerwiec 09, 2015, 19:53:23 »
rozdzielczość 80x480
0 zgubiłeś. Zapewne masz VGA. Więc znajdź podobny katalog .data z oznaczeniem vga a nie qvga i tam znajdziesz potrzebną ikonkę

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #2946 dnia: Czerwiec 10, 2015, 07:34:17 »
Podana ścieżka do grafiki jest prawdziwa tylko dla danej skórki jeśli używasz innej np. vga albo mvga  albo...ma to działać również w trybie nocnym , to trzeba szukać/zmienić grafikę w odpowiednim do skórki pliku  .skin
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #2947 dnia: Czerwiec 10, 2015, 08:58:55 »
Witam

Cytuj
trzeba szukać/zmienić grafikę w odpowiednim do skórki pliku  .skin

Właśnie o to mi chodzi. w którym standardowym pliku jakie konkretnie wiersze i parametry są za to odpowiedzialne, a wielkość sobie sam dopasuję.

Z przykrością stwierdzam, że zapisy jak
navigator\yield.bmp itd. ja we wspomnianym fragmencie są dla mnie nieczytelne.

Cytuj
0 zgubiłeś

Oczywiście.

Pozdrawiam


*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #2948 dnia: Czerwiec 10, 2015, 12:17:02 »
popatrz na adres strony na której jesteś:  pdaclub.pl/forum....  oznacza to : wchodzisz na portal pdaclub i tam klikasz odnośnik "forum". Symbol "/" rozdziela kolejne poziomy "drzewa" adresu.
Dokładnie tak masz opisaną ścieżkę do grafiki. Niestety trzeba  wiedzieć jakiej skórki używasz i jaką masz rozdzielczość ekranu żeby wiedzieć od którego pliku zacząć. np. dla skórki dziennej Automapa ekran vga , odpowiedni plik to :AutoMapa.skin.vga.day.data  i dalej /navigator/yield.bmp

a jeszcze jedno.   w yield.bmp nie ma parametrów do ustawiania. to jest plik z grafiką .Trzeba go otworzyć paintem przeskalować i wstawić zamiast oryginalnego
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2015, 19:45:43 wysłana przez RUKAT »
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline starstruck

  • ***
  • 261
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #2949 dnia: Czerwiec 10, 2015, 18:02:16 »
zdzis.michal już trochę ogarnąłeś sam program teraz kolej na grafiki. Tak jak napisał RUKAT. yield to zwykły obrazek bitmapowy. Ja zabawę ze skórką zaczynałem od zmian grafiki bo wydaje mi się to łatwiejsze niż zagłębianie się w cały program i te skomplikowane zapisy co do czego. Zakładam, że po weekendzie napiszesz, że masz już pozmieniane połowę obrazków w skórce  :ok:

Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #2950 dnia: Czerwiec 10, 2015, 20:57:16 »
Witam
Znacznie prościej jest zmieniać program bo wszystko jest logicznie ustawione. Przy podpowiedziach można samemu próbować różnych ustawień. Na razie uporządkowałem dotychczasowe moje zmiany i nowe kolory i fonty nawigatora zapisałem jako odrębną skórkę, którą można wywołać z poziomu AM. Zmieniłem też illuminance i automatyczną zmianę jasności, której nie ma w moim RECO.
Znacznie gorzej jest z grafiką. Nie działałem dotychczas w programach graficznych i nie potrafię wydzielić odpowiedniego fragmentu z pliku skin i poddać go obróbce w Paincie. Cały plik nie wchodzi do Painta.
Stąd na razie będę musiał zrezygnować ze zmiany.

Dziękuję za dotychczasowe wyjaśnienia i chęć pomocy.

Pozdrawiam

Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #2951 dnia: Kwiecień 05, 2016, 10:06:06 »
witam mam prosbe,chciałbym zrobic sobie własną skorke do AM,tylko niewiem jak potem spakowac te foldery z grafikami do 1 pliku,wogóle jak to zrobic zeby działało,duzo szukałem materiałów do tego ale mam tylko program do wypakowania plików skin a wiecej niemoge znalezc bo wszystkie linki wygasły,prosze opomoc moze komus spodobałaby sie moja skórka :)

Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #2952 dnia: Kwiecień 06, 2016, 22:23:17 »
Witam
Znacznie prościej jest zmieniać program bo wszystko jest logicznie ustawione. Przy podpowiedziach można samemu próbować różnych ustawień. Na razie uporządkowałem dotychczasowe moje zmiany i nowe kolory i fonty nawigatora zapisałem jako odrębną skórkę, którą można wywołać z poziomu AM. Zmieniłem też illuminance i automatyczną zmianę jasności, której nie ma w moim RECO.
Znacznie gorzej jest z grafiką. Nie działałem dotychczas w programach graficznych i nie potrafię wydzielić odpowiedniego fragmentu z pliku skin i poddać go obróbce w Paincie. Cały plik nie wchodzi do Painta.
Stąd na razie będę musiał zrezygnować ze zmiany.

Dziękuję za dotychczasowe wyjaśnienia i chęć pomocy.

Pozdrawiam
to trzeba zrobic w photoshopie najlepiej,jak chcesz to odezwij sie co dokladnie chcesz to Ci zrobie te grafiki :ok: :ok:

Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #2953 dnia: Kwiecień 07, 2016, 08:25:27 »
Witam

Cytuj
,jak chcesz to odezwij sie co dokladnie chcesz to Ci zrobie te grafiki :ok: :ok:
Serdecznie dziękuję za intencje.
Wygląd pilota  programowo sam zmieniłem, wygląd podmienionych wierszy w zbiorach publikowałem na Forum.
Zmianę znaczka "Ustąp pierwszeństwa przejazdu" pomógł zmienić już jeden z kolegów z Forum.

W przyszłości narośnie jednak inny problem. Po zastosowaniu przez AM nowych "super" ikonek z których się nie da korzystać, a AM zawsze wie wszystko lepiej, jestem zmuszony zgodnie ze wskazaniami kolegów za każdym razem wgrywać odpowiednie stare pliki, których nie umiem zmieniać, bo nie znam programów graficznych, ale na razie to chodzi dobrze. Jeśli AM wprowadzi dodatkowe ikonki lub mocno namiesza, będzie problem. Może od tej strony warto być przygotowanym na prostowanie tych nieudacznych pomysłów. I wtedy też wprowadzić do nowego zbioru powiększony nieco znak o którym pisałem.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za deklarację pomocy.

Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #2954 dnia: Wrzesień 08, 2016, 00:30:25 »
Witam,
Mam nadzieję że dobrze trafiłem. Chciałbym aby na moim urządzeniu przyciski ustawiły się nad sobą (tak jak widać na załączonym obrazku) a nie jak to u mnie obok siebie.
Dzięki za podpowiedź, pozdrawiam.

*

Offline Old Gargamel

  • 2
  • Płeć: Mężczyzna
    • google
  • Sprzęt: Ynnanavi
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #2955 dnia: Październik 10, 2016, 16:46:02 »
Szanowni koledzy. Na początek chcę się przywitać i poprosić o pomoc, bo przeszukałem stosowne tematy i nie znalazłem.
Kiedyś starsze wersje AM wyświetlały mi na ekranie moje prywatne ikony dodane do folderu "icons" w rozmiarze w jakim je zrobiłem, tz. 22x22pix
Od wersji chyba 6.19 program nie wyświetla tych ikon w rozmiarze w jakim je wykonałem, a na ekranie navi widzę je pomniejszone do domyślnego rozmiaru (chyba 16x16)
Jest jakiś sposób, by moje ikony wyświetlały się jako większe ?
Mam allergie jak widzę coś w kolorze niebieskim....

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #2956 dnia: Październik 11, 2016, 02:13:05 »
Jest jeden, używanie wersji 6.18.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Old Gargamel

  • 2
  • Płeć: Mężczyzna
    • google
  • Sprzęt: Ynnanavi
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #2957 dnia: Październik 11, 2016, 20:43:47 »
nocnyMarek  :ok: Piwko się tobie należy  :)
Mam allergie jak widzę coś w kolorze niebieskim....

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #2958 dnia: Październik 21, 2016, 14:11:22 »
Hmmm, dawno mnie tu nie było ...
Na mojej stronie do pobrania skórki do aktualnej wersji AM 6.21 - pasują też do 6.20.
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline witek1953

  • **
  • 199
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #2959 dnia: Październik 21, 2016, 20:19:46 »
Dziękuję i pozdrawiam.

*

Offline andrep

  • ***
  • 432
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MioP550,VivoS6,Samsung M51 AM PL Android i AA
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #2960 dnia: Listopad 23, 2016, 23:22:34 »
Hmmm, dawno mnie tu nie było ...
Na mojej stronie do pobrania skórki do aktualnej wersji AM 6.21 - pasują też do 6.20.

Ja również dziękuję, fajnie że pamiętasz o nas  :ok:
Pozdrawiam

*

Offline QbasQ1

  • **
  • 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TravelPilot 500 (480x272); Galaxy SII
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #2961 dnia: Listopad 26, 2016, 21:13:49 »
Darku dziękuję bardzo za Twoje skórki.
QbasQ1 :)

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #2962 dnia: Lipiec 09, 2017, 23:08:52 »
Do pobrania moje skórki do AM 6.24 beta (pasują do 6.23).
P.S. Poprawiłem w nich również problem (chyba występujący od wersji 6.18) braku działania dolnego przycisku suwaka skali "+".
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline andrep

  • ***
  • 432
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MioP550,VivoS6,Samsung M51 AM PL Android i AA
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #2963 dnia: Sierpień 08, 2017, 15:11:09 »
Jak zwykle można liczyć na Ciebie  :) :ok:

Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #2964 dnia: Listopad 29, 2017, 21:30:50 »
Cześć.
Zobaczyłem w tips&tricks, że można poszerzyć troszkę widoczność rzek jednak jaką wartość wpisać, żeby nie zrobić z rzeki jeziora czy innego wodospadu? (wartość default jest dziwne 2.00000 a wartość max to chyba 128. spora różnica wartości, a przyznam, że nie chcę za bardzo sprawdzać doświadczalnie) średnio u mnie z martixem ;)

aha.. no skoro już się może znajdzie osoba, która odpowie to przypomniałem sobie jeszcze:
1. przy zmianie tracka gpx na gps (format zapisu śladu AM) zmienia się kolor i zawsze jest w kolorze "żółty" - czy gdzieś w plikach można zmienić ten kolor na jakiś ... karmazynowy czy inny bardziej rzucający się w oczy?
2. Czy da się skonwertować i przenieść do AM => moje miejsca z google earth? są one zapisane w kml. Jeżeli je konwertować to na jaki plik AM? uam?atm? inny?


pozdr. tomek
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2017, 23:30:37 wysłana przez tomash101 »

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #2965 dnia: Listopad 30, 2017, 15:55:00 »
Myślę że jednak musisz sam sprawdzić bo:  Ta sama wartość będzie dawała różny efekt w zależności od urządzenia (rozdzielczość/wielkość ekranu) na którym działa AM, nie mówiąc już o Twoich indywidualnych preferencjach.  Jeśli jesteś w stanie sam to zmienić to sprawdzenie jeszcze 2-3 innych wartości to pikuś (Pan Pikuś)
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #2966 dnia: Grudzień 01, 2017, 09:23:01 »
tak też i zrobię. myślałem, że ktoś podpowie mi tylko mniej więcej na ile zmienić bo 2-120 to niezły przedział..  i nie wiem czy zmieniać z wartości 2 na 3 czy od razu na 30.. żeby bambocli nie było..

Połączone: Grudzień 01, 2017, 09:30:23
a co do navi to mam larka moto:
3,5" ekran dotykowy LCD
Rozdzielczość ekranu 320 x 240pikseli
System operacyjny WINCE 5.0

« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2017, 09:30:23 wysłana przez tomash101 »

*

Offline starstruck

  • ***
  • 261
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #2967 dnia: Grudzień 02, 2017, 16:32:15 »
Czy da się skonwertować i przenieść do AM => moje miejsca z google earth? są one zapisane w kml. Jeżeli je konwertować to na jaki plik AM? uam?atm? inny?
GPSBabel. KML wczytujesz jako Google Earth (keyhole). Output jako NMEA 0183. Po zapisaniu na dysk zmień rozszerzenie pliku na gps. AM wtedy odczyta plik.

Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #2968 dnia: Grudzień 19, 2017, 02:57:16 »
Czy da się skonwertować i przenieść do AM => moje miejsca z google earth? są one zapisane w kml. Jeżeli je konwertować to na jaki plik AM? uam?atm? inny?
GPSBabel. KML wczytujesz jako Google Earth (keyhole). Output jako NMEA 0183. Po zapisaniu na dysk zmień rozszerzenie pliku na gps. AM wtedy odczyta plik.

sorki ale chyba tak to się nie da. Już chyba nawet sprawdzałem kiedyś.
Pliki .gps nadają się do wrzucenia jako "ślad".  Przy punktach potrzebne by było coś jak 'konwerter poi"  bo automapa punkty ma w plikach .uam i 2ch innych, nie pamiętam rozszerzeń..