Autor Wątek: Problem z aktualizacją Mio Moov 360  (Przeczytany 10005 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline toriyamaru

 • Newbie
 • Wiadomości: 1
Problem z aktualizacją Mio Moov 360
« : Październik 04, 2012, 13:56:14 »
Posiadam GPS Mio Moov 360: http://eu.mio.com/pl_PL/moov-360.htm zakupiony w 2008 roku. Od zakupu nigdy nie aktualizowałem ani map, ani oprogramowania. Jako że nawigacja w najbliższym czasie będzie mi niezbędna do pracy, postanowiłem wgrać na owo urządzenie Automapę 6.8.0. Urządzenie posiada 2 GB pamięci wewnętrznej więc Automapę zainstalowałem na karcie pamięci 4 GB. Nawigacja po włączeniu nie wykrywała Automapy więc poszperałem trochę po internecie i oto do czego dotarłem:
http://pdaclub.pl/fo...omoov-i-inne)/.

"Mam dla Was nowa paczke:
http://rapidshare.co...p_exit.rar.html

Pelen program tzn zawiera wszystko co potrzeba (oprocz Automapy)

lub (dla MioMoov360 z 2008/10/03) - musisz zrobic upgrade do wersji MioMap v1.0 buil >2.2...
http://rapidshare.co..._1.6.2.rar.html
ktory zawiera wsparcie dla BlueTooth oraz klawiaturke"

Wszystkie linki na tym forum wygasły ale w oczy rzuciło mi się to że powinienem zaktualizować oprogramowanie. Aktualizacji w postaci patcha nie znalazłem ale ściągnąłem program MioMore Destkop. Jest tam opcja aktualizacji oprogramowania ale po jej kliknięciu nic się nie dzieje. Postanowiłem więc ściągnąć darmowe aktualizacje od Mio: http://pdaclub.pl/in...t&view=article. Zarejestrowałem się, pobrałem wszystkie aktualizacje od roku 2009. Aktualizacja ma postać folderu z mapami wszystkich państw Europy (każdy kraj ma osobną mapę, zaś ja oryginalnie mam wgraną jedną mapę całej Europy) oraz pliku wykonywalnego patch.exe. Po uruchomieniu patch.exe program wyświetla komunikat: "Could not find Mio device" (zaznaczam że urządzenie oraz karta pamięci są wykrywane w eksploratorze Windows [7, Ultimate 64 bit] oraz w programie MioMore Desktop). Za pomocą MioMore Desktop usunąłem starą mapę Europy i wgrałem pojedyncze mapy kilku krajów (nie znalazłem opcji instalacji na karcie pamięci). Problem polega na tym że nawigacja jest w stanie korzystać tylko z jednej mapy na raz co oznacza ze nie mogę wyznaczyć trasy poza granice kraju w którym się aktualnie znajduję.

Podsumowując, szukam sposobu na to aby uruchomić Automapę na moim urządzeniu, jeżeli jest to niemożliwe to przynajmniej instalacja map Mio w taki sposób żeby móc wyznaczać trasę z kraju do kraju. Moim zdaniem sęk tkwi w aktualizacji oprogramowania nawigacji ale pewności nie mam. Jeżeli ktoś miał podobny problem lub orientuje się w temacie nawigacji prosiłbym o pomoc.


PDAclub.pl

Problem z aktualizacją Mio Moov 360
« : Październik 04, 2012, 13:56:14 »
R E K L A M A:


Offline angler22

 • Redaktor
 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 4793
 • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Problem z aktualizacją Mio Moov 360
« Odpowiedź #1 : Październik 05, 2012, 14:51:55 »
Z tymi mapami od Mio rzeczywiście był jakiś przejściowy problem (brak możliwości przełączania pomiędzy mapami), ale chyba pomagało dodanie wpisów w pliku ini (miomap.ini) odnośnie multimap (tak samo było dla Mireo i Goclever Map). AutoMapę jak najbardziej możesz uruchomić, ale wcześniej trzeba nawigację odblokować, np. przy użyciu jednego z dostępnych w sieci paneli. Proponował bym szukać i używać tych "bezinwazyjnych" startujących z karty pamięci, bo nie stwarzają ryzyka uszkodzenia urządzenia.


Offline b7rabbitdj

 • Clubowicz
 • ****
 • Wiadomości: 846
 • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Problem z aktualizacją Mio Moov 360
« Odpowiedź #2 : Październik 08, 2012, 11:31:55 »
Ja mam to rozwiązane tak: Po podpięciu mijoka do komputera w głównym folderze powinieneś mieć plik o nazwie paths.xml - edytuj go (lub otworz za pomocą notatnika). Domyślna ścieżka powinna być do miomap - do automapy musisz zastąpić tą ścieżkę, u mnie domslnie wygląda to tak:
<paths>
<filegroup>
<name>
appstartupsec
</name>
<basepath>
\Program Files\MioMap
</basepath>
<files>
<file>
AppStartupSec.exe
</file>
</files>
</filegroup>
</paths>
Wystarczy wrzucić folder z automapą np. do folderu \program files i zmienić ścieżkę do navi we wspomnianym pliku (czyli \Program Files\Automapa). Wtedy powinna się uruchamiać automapa, zamiast miomap.