Optymalne odblokowanie Mio S555

  • 4 Odpowiedzi
  • 7505 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Optymalne odblokowanie Mio S555
« dnia: Styczeń 09, 2011, 23:42:27 »
Witam,

Temat przerabiany nie raz i nie dwa, ale chciałbym się poradzić. Zakupiłem Mio Moov S555 i chciałbym aby moje urządzenie działało w "pełnej swobodzie" nie obciążone wszelkimi niepotrzebnymi procesami/rzeczami, po to aby sie nie zacinało i płynnie prowadziło oraz odświeżało mapę. Jestem trochę zrażony po tym jak uzywalem Larka 50.1. AutoMapa chodziła jak ....... Wykasowałem mapy krajów do kótrych nie jeżdze (zrobiłem kopie na hdd). Chcę odblokować miopocketem, tylko którym? ver od 2,0 do 4,0. Czy ma ktos może polską lokalizację?  A może warto odblokować do czystego windowsa? Jeśli tak to w jaki sposób??
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2011, 23:54:57 wysłana przez driverx84 »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Optymalne odblokowanie Mio S555
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2011, 09:43:04 »
Nie ma chyba urządzenia bardziej "pokręconego" niż modele Mio, a odblokowanie Miopocketem ma się tak do "pełnej swobody", jak Polska Kolej do TGV. Mipocket to potworna kobyła, maksymalnie obciążająca cały system - w tle zawsze działają dodatkowe skrypty, ubywa RAM'u i pojawia się mnóstwo śmieci w rejestrze. Mio S555 ma taki sam procek, jak Lark 50.2 na przykład i nie oczekuj, że będzie od niego szybszy. Większa ilość RAM'u wcale mu nie pomaga (AM i tak nie używa więcej niż 30 MB).

Odp: Optymalne odblokowanie Mio S555
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2011, 21:11:46 »
OK w takim razie MIoPocket odpada. Zatem w jaki sposób odblokować do czystego windowsa?? Czytałem coś na przykładzie mio c720 ale prawdopodobnie moze sie nie włączać po zastosowaniu tej metody (ingerencja w rejestr) pisał jeden z forumowiczów. Moze ktos wytłumaczyc krok po kroku jak odblokować do czystej windy???... i oby to jakoś działało z przynajmniej dwoma lub trzema programami do nawigowania?

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2011, 21:18:32 wysłana przez driverx84 »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Optymalne odblokowanie Mio S555
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2011, 22:08:48 »
Nie wiem czy ten model Mio też ma nietrwały rejestr? Jeśli tak, to z jednej strony metoda odblokowywania przez "rejestr" jest bardzo bezpieczna, ale z kolei z drugiej strony zupełnie nietrwała (pierwszy reset, czy rozładowanie baterii i masz znów "fabrykę").
Jak Ci już wspominałem, MIO to najbardziej pokręcone pod względem softu modele nawigacji (choćby połączenie z komputerem PC) i dlatego trzeba z nimi ostrożnie postępować. Raczej unikaj ingerencji we wbudowaną pamięć flash i spróbuj zainstalować jakiś prostszy panel uruchamiający się bezpośrednio z karty (są takie dla spirit'ów). Zazwyczaj uruchamia się je z katalogu Navigation przez plik navigation.exe, dobrze gdy przed odpaleniem pozamykają niepotrzebne procesy nakładki. W takim stanie Mio powinno działać w miarę optymalnie, a sama zabawa jest bezpieczna.

Odp: Optymalne odblokowanie Mio S555
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 11, 2011, 16:55:50 »
ściągnałem panel pierwszy lepszy do mio s505/555...., przerobiłem go nieco (wstawiłem swoją tapetę zrobiłem tylko 2 ikonki) podlinkowałem. Wszystko pięknie działa. Czy jest jakis sposób aby wychodząc z miomap Spirit nie uzywac suwaka "reset" ? Oraz jak zmienić godzine aby pokazywała w formacie 24h a nie 2:30 AM ??Pewnie trzeba jakos do windy sie dostać ??? ale jak z poziomu tego panela ?
Czy ktoś wie co zrobic aby tomtom widział wbudowanego GPS-a. Jest kilka możliwości wyboru gps-ów, na kablu, bluetooth, wbudowany gps i nic nie działa, Wyświetla się kompunikat "Brak urządzenia GPS" Ma ktos jakis pomysł ?

Połączone: Styczeń 12, 2011, 18:19:54
Już wszystko wiem, metoda prób i błędów udąło się, temat można zamknąć/ usunąć.
ściągnałem panel pierwszy lepszy do mio s505/555...., przerobiłem go nieco (wstawiłem swoją tapetę zrobiłem tylko 2 ikonki) podlinkowałem. Wszystko pięknie działa. Czy jest jakis sposób aby wychodząc z miomap Spirit nie uzywac suwaka "reset" ? Oraz jak zmienić godzine aby pokazywała w formacie 24h a nie 2:30 AM ??Pewnie trzeba jakos do windy sie dostać ??? ale jak z poziomu tego panela ?
Czy ktoś wie co zrobic aby tomtom widział wbudowanego GPS-a. Jest kilka możliwości wyboru gps-ów, na kablu, bluetooth, wbudowany gps i nic nie działa, Wyświetla się kompunikat "Brak urządzenia GPS" Ma ktos jakis pomysł ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2011, 18:19:54 wysłana przez driverx84 »