NavPix w Mio Moov 360 ze zdjęciami na Storage Card

  • 5 Odpowiedzi
  • 4060 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline NavigatorMio

  • 6
  • Sprzęt: Mio Moov 360
NavPix w Mio Moov 360 ze zdjęciami na Storage Card
« dnia: Wrzesień 21, 2010, 12:37:13 »
Witam wszystkich,
Czy jest możliwość umieszczania zdjęć dla NaviPix na SD?. Za pomocą Mio More Desktop udało mi się dokonać transferu zdjęć na My Flash Disk i na Storage Card. Zdjęcia wgrane na My Flash Disk są widziane przez NavPix i nawigacja jest poprawna. Nie wiem jak przełączyć NavPix żeby widział kartę SD.
Pozdrawiam
NavigatorMio

*

Offline NavigatorMio

  • 6
  • Sprzęt: Mio Moov 360
Odp: NavPix w Mio Moov 360 ze zdjęciami na Storage Card
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 26, 2010, 21:22:36 »
Witam,
już sam znalazłem rozwiazanie. Poniewaz trochę forumowiczów było zainteresowanych tematem podaję rozwizanie.
W pliku MioMap.ini w katalogu \My Flash Disk\Program Files\MioMap w sekcji [Main] dopisałem wiersz NavPixDir=\Storage Card\NavPix, gdzie NavPix jest nazwa katalogu ze zdjęciami. Po uruchomieniu NavPix w MioMap widać katalogi utworzone na My Flash Disk i na Storage Card.
Przy okazji; do umieszczania zdjęć lepiej wykorzystywać PC (np Total Commandera) tworzac albumy ze zdjeciami (np. Polska, Chorwacja, Anglia...) i kopiujac tam zdjęcia niż korzystać z MioMore Desktop.


Połączone: Wrzesień 27, 2010, 09:24:43
Witam,
Rozwiązanie nie jest jednak do końca zadowalające. Można używać zdjęć ze Storage Card, ale nie można umieszczać ich w podkatalogach. Nie są one widoczne w NavPix. Próbowałem różnych kombinacji dla ścieżki dostępu NavPixDir=... . Ustawiałem też ścieżkę, jaką ustawia MioMore Desktop (Storage Card\Program Files\Photos\001) ale skończyło się to uszkodzeniem nazw katalogów wewnątrz Program Files na Storage Card. Katalogi ze zmienionymi nazwami były nieusuwalne i trzeba było formatować Storage Card.
Wrzucenie setek zdjęć do jednego katalogu jest kłopotliwe przy wyszukiwaniu (ikonki-miniaturki nie posiadają nazw).
Czy ktoś ma jakiś pomysł, jak uzyskać możliwość umieszczania zdjęć w podkatalogach na SD, tak aby NavPix potrafił z nich korzystać.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2010, 09:24:43 wysłana przez NavigatorMio »
Pozdrawiam
NavigatorMio

*

Offline NavigatorMio

  • 6
  • Sprzęt: Mio Moov 360
Odp: NavPix w Mio Moov 360 ze zdjęciami na Storage Card
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 30, 2010, 13:50:46 »
Tu http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=132785#940325
znalazłem informację, że trzeba zastosować:
PhotoDir = \Storage Card\Photos
Faktycznie działa, ale tak samo jak NavPixDir tzn. w katalogu Photos widać zdjęcia, ale w podkatalogu Photos\Test już nie widać (ani podkatalogu, ani zdjęć)
Dalej proszę o pomoc.
Pozdrawiam
NavigatorMio

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: NavPix w Mio Moov 360 ze zdjęciami na Storage Card
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 30, 2010, 14:11:12 »
Obawiam się, że programiści nie przewidzieli takiej sytuacji. Podobne próby przeprowadzane były na nawigacjach Goclever z programem Goclevermap (to również klon Cardinale, tak jak i Miomap). Owszem daje się ustawić jeden katalog dla zdjęć, ale już o podkatalogach nie ma mowy.

*

Offline NavigatorMio

  • 6
  • Sprzęt: Mio Moov 360
Odp: NavPix w Mio Moov 360 ze zdjęciami na Storage Card
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 01, 2010, 14:38:36 »
Witam,
wczoraj przeprowadziłem następujący test:
skopiowałem Program Files na SD
zmieniłem w plikach ini posadowienie bazy z My Flsh Disk na SD
zdjęcia w katalogach i podkatalogach na SD były widoczne.
Gdyby przenieść bazy Mio na SD to np przy 4GB - 2 GB zajmą bazy map, a 2 GB zostaną na zdjęcia.
Wtedy My Flash Disk można by wykorzystać do innych celów, np na AM.
Jest to jednak rozwiązanie siłowe. Dziwi mnie dlaczego producent wyposaża urządzenie w slot pod SD, którego nie można w pełni wykorzystać. W Windows XP wystarczyłoby zdefiniować ścieżkę dostępu np. %PATH%=\Storage Card\Photos\ i katalog wraz z podkatalogami byłby przeglądany. Tu takiej możliwości chyba rzeczywiście nie ma.
Pozdrawiam
NavigatorMio

*

Offline NavigatorMio

  • 6
  • Sprzęt: Mio Moov 360
Odp: NavPix w Mio Moov 360 ze zdjęciami na Storage Card
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 25, 2010, 09:51:07 »
Witam,
postanowiłem podrążyć nieco ten temat i wysłać do sewrisu Mio w Polsce zapytanie:
cyt.
"Witam,
 Zdjęcia umieszczone na My Flash Disk w podkatalogach są w podkatalogach i tak są widoczne w NavPix. Podkatalogi te mogę otwierać i korzystać z umieszczonych w nich zdjęć. Tu nie ma żadnego problemu jeśli nie liczyć na niewielką ilość miejsca na My Flash Disk. Dlatego dokupiłem SD i myślałem, że tam mogę umieścić większa ilość zdjęć. Okazuje się, że można ale w katalogu na poziomie głównym. Takie rozwizanie jest niezadowalajce, bo nie da się przeszukiwać setek / tysięcy zdjęć umieszczonych w jednym katalogu. Na dodatek w czasie przeglądania (podgladu), nazwy plików nie są wyświetlane. Nazwy widoczne są dopiero po wybraniu zdjecia. Taki sposób postępowania niweluje całą przyjemność korzystania z NavPix. Nie sadzę aby takie były plany Mio wprowadzajac slot SD i NavPix. Jest to najprawdopodobniej jakiś bład programowy, który mógłby być wyeliminowany."
Odpowiedź Mio:
cyt.
"Re:Jak korzystać ze zdjęć NavPix umieszczonych w podkatalogach na Storage Card?
   Witam,

Oprogramowanie MioMore Desktop pozwala na zapisywanie zdjęć na karcie SD, a następnie ich odczytywanie, w urządzeniu, jedynie z głównego katalogu. Pańskie uwagi dotyczące funkcjonowania oprogramowania zostaną przekazane producentowi z prośbą o naniesienie odpowiednich poprawek. "
Pozdrawiam
NavigatorMio