MioMoov S555 + TMC + iGO8

  • 2 Odpowiedzi
  • 4147 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline proot

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone4 + Navigon, TomTom GO950
MioMoov S555 + TMC + iGO8
« dnia: Październik 15, 2009, 19:19:17 »
Witam,

dostałem w prezencie w/w model PNA, bardzo fajne urządzenie... 'odblokowałem' sobie Wingrozę i udało mi się zainstalować automapkę 5.5.3 - śmiga pięknie, w porównaniu do mojego Touch HD tutaj GPS naprawdę działa :)

Problem mam tylko z dwiema rzeczami:
1. Mam też iGO8, wiem, że oprogramowanie to obsługuje TMC - a wgrane na to urządzenie go nie widzi... nie wiecie czy to wina braku sterowników w windowsie CE? czy może iGO sam powinien sobie skonfigurować odbiornik? A może ktoś orientuje się na jakim com-porcie TMC w tym modelu powinien się odzywać?

2. Czy można przez Bluetooth'a udostępnić internet z telefonu, aby np. AutoMapa Traffic miała na żywo dane?

p.s. i jeszcze jedno - za cholerę nie mogę przypisać akcji do przycisku na obudowie, ani zmusić urządzenia do wyłączenia gdy ustawie przełącznik na górze na 'off'. Trzeba w wingrozie kliknąć menu start -> suspend... ehh, może ktoś z Was już przez to przeszedł?
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2009, 19:29:03 wysłana przez proot »
Money does not make you happy but it quiets the nerves. /Sean O'Casey/

Odp: MioMoov S555 + TMC + iGO8
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2010, 10:13:44 »
Witam,

dostałem w prezencie w/w model PNA, bardzo fajne urządzenie... 'odblokowałem' sobie Wingrozę i udało mi się zainstalować automapkę 5.5.3 - śmiga pięknie, w porównaniu do mojego Touch HD tutaj GPS naprawdę działa :)

Problem mam tylko z dwiema rzeczami:
1. Mam też iGO8, wiem, że oprogramowanie to obsługuje TMC - a wgrane na to urządzenie go nie widzi... nie wiecie czy to wina braku sterowników w windowsie CE? czy może iGO sam powinien sobie skonfigurować odbiornik? A może ktoś orientuje się na jakim com-porcie TMC w tym modelu powinien się odzywać?

2. Czy można przez Bluetooth'a udostępnić internet z telefonu, aby np. AutoMapa Traffic miała na żywo dane?

p.s. i jeszcze jedno - za cholerę nie mogę przypisać akcji do przycisku na obudowie, ani zmusić urządzenia do wyłączenia gdy ustawie przełącznik na górze na 'off'. Trzeba w wingrozie kliknąć menu start -> suspend... ehh, może ktoś z Was już przez to przeszedł?

Aby Igo widziało TMC należy dopisać odpowiednie ustawienia do pliku sys.txt znajdującego się w katalogu IGO8. Nie wiem jakie to dokładnie będa dla twojego TMC natomiast u mnie wygląda to następująco.

dopisac do sys.txt


[tmc]
saved_config_available="1"
saved_config_classname="NMEA_GPSTMC_GNSPORT"   <------jaki obsługuje protokół
saved_config_portname="COM"
saved_config_port="6"    <<----- na jakim porcie pracuje
auto_tuning="1"

[gps]
port="6"    <------ na jakim porcie
baud="38400"  <<---- jaki baudrate

Korzystam tak z TMC poprzez Odbiornik Bluetooth Navilock BT-453TE + HP IPAQ 214 + IGO8

Odp: MioMoov S555 + TMC + iGO8
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 10, 2010, 12:22:40 »
Witam,
Jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem w/w nawigacji. Kolego proot czy znasz znalazłeś już odpowiedź na postawione pytania?