Mio Moov360 czy Mio C720 ???

  • 3 Odpowiedzi
  • 2823 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mio Moov360 czy Mio C720 ???
« dnia: Lipiec 05, 2008, 03:40:25 »
Witam po raz 1wszy!
Jestem zainteresowany kupnem dobrej navi. Po przegooglowaniu troche sieci, nt. nawigacji natknalem sie na 2 modele firmy Mio. To jest :
1. Mio Moov360
2. Mio C720
Wygladem prawie niczym sie nie roznia. Cenowo model pierwszy jest troche tanszy. W MediaMarkt mozna kupic za 870zl. Natomiast model drugi za 1000zl. Troche to dziwne bo model 2 jest starszy...ale ma niby wiecej funkcji, co widac w ponizszym linku :
http://cmsapp.mio.com/miojava/wynik-porownania-ee-pl.jsp?products=3641,14154,&lid=pl&regionid=poland
W nawigacji Moov360 kusi mnie nowa technologia SiRF InstantFixII, dzieki ktorej bedziemy mogli przewidziec, gdzie
Cytuj
będą znajdować się satelity GPS w momencie włączenia urządzenia, co pozwala uzyskać namiar w ciągu zaledwie pięciu sekund i rozpocząć nawigację od razu po uruchomieniu samochodu. Dodatkowo urządzenie zapamiętuje poprzednie utawienie satelitów co znacznie przyspiesza kolejne wyszukiwanie sygnału GPS.
Tak sie zastanawiam, czy to nie jakis blef, czy na prawde to tak szybko chodzi? A moze to tylko taki chwyt marketingowy? No ciekawe... Oprocz tego posiada funkcje NavPix™. Poza tym nic nowego wiecej nie posiada od starszego modelu C720.
Model drugi C720 ma za to wbudowany aparat 2.0 MP z autofokusem, posiada gniazdo sluchawkowe, na oryginalnym soft-cie mozna sluchac mp3 i ogladac filmy [co jest dla mnie mniej wazne]. Zreszta co ja sie bede produkowal jak wszystkie roznice sa opisane w w/w linku  :proud:
Co najbardziej mnie interesuje, to "edukacja" tymi navigacjami. Z tego co wyczytalem, to jest mozliwosc odblokowania jednej i drugiej tylko trzeba wiedziec jak, a jak sie nie wie i chce sie oszczedzic nerwow to mozemy kupic "poradnik" na allegro...Nie wiem czy nie jest to sciema...moze ktos z was sie juz sam przekonal  B)? Tak czy owak to urzadzenie ma byc urzadzeniem wielofunkcyjnym cos a'la PDA.
A moze nie zastanawiac sie dlugo, jak to odblokuje i czy w ogole odblokuje powinienem kupic PDA --> Mio P560 ? Cena prawie identyczna. Nawet kosztem rozmiaru ekranu.

Czekam na wasze sugestie, podpowiedzi :) Beda mi na pewno pomocne.

Pzdr!

-=EDIT=- Zapomnialbym. Model Moov360 ma bluetooth z CSR [zestawem glosnomowiacym], natomiast C720 nie posiada CSR.




« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2008, 04:47:01 wysłana przez b0dek »

Odp: Mio Moov360 czy Mio C720 ???
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 08, 2008, 21:11:39 »
hm.
Mam podobny dylemat, też zastanawiam się nad tymi dwoma modelami. Skłaniam się ku 360.
Natomiast te ceny, które podałeś, są jakieś z kosmosu.. Może takie ceny są w MediaMarkt, ale w sieci można spokojnie kupić Mio Moov 360 za ok. 750 zł (a może nawet taniej - zobacz sobie na ceneo). C720 (albo C720B) - za niecałe 900 zł.

Co do funkcjonalności.. Na tej stronie http://www.mio.com/pl/produkty-do-nawigacji-gps-C720-cechy-i-funkcje.htm jest niby napisane, że C720 ma też zestaw głośnomówiący (przez bluetooth). Chyba że coś źle rozumiem.

*

Offline mcmac

  • 17
Odp: Mio Moov360 czy Mio C720 ???
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 10, 2008, 15:32:58 »
Tak, 720 podobnie jak 520 działa jako urządzenie głośnomówiące bluetooth.
Być może moovy tego nie mają i dlatego są tańsze...

Odp: Mio Moov360 czy Mio C720 ???
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 10, 2008, 17:10:52 »
Tak, 720 podobnie jak 520 działa jako urządzenie głośnomówiące bluetooth.
Być może moovy tego nie mają i dlatego są tańsze...


360`ka - ma