Mio Moov S555 - problem z Mio More Desktop 2

  • 8 Odpowiedzi
  • 9165 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mio Moov S555 - problem z Mio More Desktop 2
« dnia: Lipiec 15, 2010, 14:23:25 »
Witam

Kupiłem nawigację Mio Moov S555. Zainstalowałem niezbędne oprogramowanie na komputerze (Mio More Desktop 2 w wersji R11). Po podłączeniu urządzenia do komputera, program wykrywa urządzenie, jednak próba wejścia w którąkolwiek z opcji kończy się następującym komunikatem o błędzie:

System.Reflection.TargetInvocationException: Exception has been thrown by the target of an invocation. ---> System.ArgumentNullException: Value cannot be null. Parameter name: key at System.ThrowHelper.ThrowArgumentNullException(ExceptionArgument argument) at System.Collections.Generic.Dictionary`2.FindEntry(TKey key) at AppMyMaps.BuyContentHandler.RefreshWithLastData() at AppMyMaps.MasterContentHandler.task_completed(TaskCompletedEventArgs`1 e) --- End of inner exception stack trace --- at System.RuntimeMethodHandle._InvokeMethodFast(Object target, Object[] arguments, SignatureStruct& sig, MethodAttributes methodAttributes, RuntimeTypeHandle typeOwner) at System.RuntimeMethodHandle.InvokeMethodFast(Object target, Object[] arguments, Signature sig, MethodAttributes methodAttributes, RuntimeTypeHandle typeOwner) at System.Reflection.RuntimeMethodInfo.Invoke(Object obj, BindingFlags invokeAttr, Binder binder, Object[] parameters, CultureInfo culture, Boolean skipVisibilityChecks) at System.Delegate.DynamicInvokeImpl(Object[] args) at System.Windows.Forms.Control.InvokeMarshaledCallbackDo(ThreadMethodEntry tme) at System.Windows.Forms.Control.InvokeMarshaledCallbackHelper(Object obj) at System.Threading.ExecutionContext.runTryCode(Object userData) at System.Runtime.CompilerServices.RuntimeHelpers.ExecuteCodeWithGuaranteedCleanup(TryCode code, CleanupCode backoutCode, Object userData) at System.Threading.ExecutionContext.RunInternal(ExecutionContext executionContext, ContextCallback callback, Object state) at System.Threading.ExecutionContext.Run(ExecutionContext executionContext, ContextCallback callback, Object state) at System.Windows.Forms.Control.InvokeMarshaledCallback(ThreadMethodEntry tme) at System.Windows.Forms.Control.InvokeMarshaledCallbacks() at System.Windows.Forms.Control.WndProc(Message& m) at System.Windows.Forms.ScrollableControl.WndProc(Message& m) at System.Windows.Forms.ContainerControl.WndProc(Message& m) at System.Windows.Forms.Form.WndProc(Message& m) at SpiritDesktopControls.SpiritForm.WndProc(Message& m) at System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.OnMessage(Message& m) at System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.WndProc(Message& m) at System.Windows.Forms.NativeWindow.DebuggableCallback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam) at System.Windows.Forms.UnsafeNativeMethods.DispatchMessageW(MSG& msg) at System.Windows.Forms.Application.ComponentManager.System.Windows.Forms.UnsafeNativeMethods.IMsoComponentManager.FPushMessageLoop(Int32 dwComponentID, Int32 reason, Int32 pvLoopData) at System.Windows.Forms.Application.ThreadContext.RunMessageLoopInner(Int32 reason, ApplicationContext context) at System.Windows.Forms.Application.ThreadContext.RunMessageLoop(Int32 reason, ApplicationContext context) at System.Windows.Forms.Application.Run(Form mainForm) at SpiritDesktopApplication.SpiritApplication.Start(Boolean repair)

Aplikację Mio More Desktop 2 instalowałem na komputerach z różnymi systemami (Windows XP, Vista oraz Windows 7). Za każdym razem sytuacja się powtarzała. Czy ktoś z was spotkał się z podobnym problemem?

Odp: Mio Moov S555 - problem z Mio More Desktop 2
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 23, 2010, 19:30:14 »
Heh, dokładnie to samo tyle, że z MioMoov S760

Systemy (wszystkie full legalne z aktualizacjami): Vista Business, XP Prof i Home, Windows Server 2003

Popracuje kilkanaście sekund, nawet bez dotykania się wywala.

Pytanie retoryczne: udało Ci się gdzieś znaleźć rozwiązanie?

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mio Moov S555 - problem z Mio More Desktop 2
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 07, 2010, 11:27:43 »
odgrzewam kotleta. Dostałem S568 do testów i mam dokładnie tą samą sytuację. Niestety nie da się go nawet zaktualizować. Na Win 7x64 nawet nie rusza, na XP popracuje 10s i wywałka opisana wyżej.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Mio Moov S555 - problem z Mio More Desktop 2
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 07, 2010, 15:49:16 »
A na jakim CE to Mio jest? Nie 6 przypadkiem? Szóstka uwielbia robić problemy przy połączeniach.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mio Moov S555 - problem z Mio More Desktop 2
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 07, 2010, 19:28:09 »
nie wiem co tam siedzi, w oficjalnych informacjach nie ma takich danych
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Mio Moov S555 - problem z Mio More Desktop 2
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 07, 2010, 21:29:32 »
Można by spróbować delikatniejszej metody niż pełne odblokowanie - czyli tylko przełączenia trybu transmisji z RNDIS na Serial_class (Czyli AS) odpowiednim skryptem. Niestety niektóre Mio i tak przywracają po każdym resecie orginalne ustawienie połączenia.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mio Moov S555 - problem z Mio More Desktop 2
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 08, 2010, 08:29:11 »
Można by spróbować delikatniejszej metody niż pełne odblokowanie - czyli tylko przełączenia trybu transmisji z RNDIS na Serial_class (Czyli AS) odpowiednim skryptem. Niestety niektóre Mio i tak przywracają po każdym resecie orginalne ustawienie połączenia.

można próbować, tylko ja nie widziałem po podłączeniu dostępu do katalogu Windowsa
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Mio Moov S555 - problem z Mio More Desktop 2
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 08, 2010, 09:17:53 »
Bo z normalnym Mio More Destkop tylko tyle widać ;) Dlatego pisałem (w drugim temacie chyba) że najlepiej spróbować odpalić przeglądarkę plików (np. Filemance z wątku Download\ Win CE), podstawioną za Navigation\navigation.exe na karcie pamięci. Podobno odpala (sam nie próbowałem), a z przeglądarki to już dalej robisz co chcesz.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mio Moov S555 - problem z Mio More Desktop 2
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 08, 2010, 11:50:27 »
udało się uruchomić explorera. Zaraz wrzucam coś do screenów
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...