Mio Moov 500 brak klawiatury

  • 23 Odpowiedzi
  • 7206 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mio Moov 500 brak klawiatury
« dnia: Sierpień 31, 2010, 22:50:08 »
Kupilem juz odblokowana nawigacje. I mam taki problem ze nie mam klawiatury ekranowej obojetnie gdzie by bylo miejsce do wpisania tekstu to nie uruchamia sie ona. Wg mnie po kliknieciu w to miejsce powinna sie uruchomic.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Mio Moov 500 brak klawiatury
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2010, 09:16:14 »
Nie dubluj postów na przyszłość (jeden usunąłem). To, czy klawiatura ekranowa (SIP) będzie się pojawiać po wybraniu pola z edycją, zależy od pliku AYGShell, oraz od ustawienia w panelu sterowania \ input panel properties, okienko "allow aplications to change input panel state". Niestety Mio są pod tym względem paskudne - najczęściej brakuje im aygshella. Dlatego raczej przyzwyczaj się do ręcznego wywołania klawiatury z paska start, a jeśli i paska nie masz, to używaj programów typu Miotool, lub innych przełączających klawiaturkę.

Odp: Mio Moov 500 brak klawiatury
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 01, 2010, 11:39:08 »
sorki. ale jesli zdublowalem odpowiedz to moze mi net przerwal wtedy.  no tylko ze ja nie mam wlasnie paska i nie umiem jej wywolac wlasnie. i w tym problem. nie umiem minimalizowac bo sie nie da.  albo moge ja tylko zmienic. wogole to zastanawiam sie czy panelami czy mio pocket ja odblokowac. bo ten panel co mi przyslali ja juz mnie denerwuje

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Mio Moov 500 brak klawiatury
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 01, 2010, 13:44:50 »
W tym "panelu" powinieneś mieć od razu możliwość wywołania klawiatury (najczęściej albo w narzędziach, albo w użytkach) właśnie przez programik miotool. Ewentualnie zawsze możesz z panelu odpalić jakąś przeglądarkę plików i ręcznie odpalić miotool. Jeśli masz problem ze znalezieniem tego programiku, to masz go w załączeniu.

Odp: Mio Moov 500 brak klawiatury
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 01, 2010, 13:59:46 »
powiedz mi jak go wgrac. bo jak wgralem gre aby sprawdzic czy zadziala to nie dziala. gdzie go mam wgrac. dlatego mnie ten panel wkurza. i zastanawiam sie czy nie wgrac mio pocket.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Mio Moov 500 brak klawiatury
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 01, 2010, 16:41:06 »
Rozpakowujesz i wrzucasz gdziekolwiek (karta, albo flash w nawigacji). Następnie musisz w tym swoim "panelu" uruchomić coś, co może się nazywać explorer, total commander, filemance albo jeszcze inaczej (wszystko zależy od inwencji twórcy panelu). Większość tego typu menu ma wejście do programu "eksploratora" plików, dlatego sądzę, że i twój ma. Jak już go uruchomisz, odszukujesz miotool.exe i po prostu uruchamiasz.

Odp: Mio Moov 500 brak klawiatury
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 02, 2010, 14:37:24 »
Nie moglem sprawdzic wczesniej bo sie ladowala nawigacja i ten program mialem juz w panelu. i gdy wchodze do niego to sie pokazuje Cannot find 'Miotool"(or one of its components). Make sure the patch and filename are crrect and that all the required libraries are available.  i tak jest wlasnie tez z innymi. wiec cos jest nie tak z tym panelem. czegos mu brakuje.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Mio Moov 500 brak klawiatury
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 02, 2010, 14:53:09 »
Zaraz, to jak w końcu odpalasz to Miotool - tak jak CI napisałem (czyli z przeglądarki plików wyszukujesz miotool.exe i dwuklik), czy też bezpośrednio w panelu miałeś ikonkę Miotool'a?
Bo jeśli bezpośrednio z pliku (metoda 1) i mimo to nie działa, to faktycznie coś dziwnego, jeśli zaś metoda nr 2, to pewnie twórca panelu tak wyśmienite dzieło wysmażył i po prostu poknocił ścieżki.

Odp: Mio Moov 500 brak klawiatury
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 02, 2010, 20:28:48 »
odpalam przez total comandera. I wlasnie mam tak z paroma aplikacjami. :/ moze cos jest nie odblokowane do konca czy jak? np moge wejsc na pulpit windowsa ale jak na niego klikne to odrazu wraca do panelu. wiec dlatego nie podoba mi sie ten panel. i moze przez to jest klopot z klawiatura tez. nie moge zminimalizowac ani nic.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Mio Moov 500 brak klawiatury
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 02, 2010, 21:06:05 »
Zazwyczaj Miotool daje radę, ale skoro mówisz, że nie, to spróbuj wszystkich 3 z tej paczki (dodałem coś do Miotool więc może zadziała). Rozpakuj wszystkie razem do jednego katalogu (dowolna nazwa) i po kolei sprawdź Miotool, toggle cośtam i  na koniec Jotkbd.

Odp: Mio Moov 500 brak klawiatury
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 02, 2010, 23:04:09 »
Wiec tak.
Mio Tool- Pisze ze nie wspolpracuje z tym windowsem
togleinputpanel - input panel kann nicht angezeigt werden
Jkb... - odpalila sie bo ona mi od poczatku dzialala ale nie moge jej otworzyc kiedy chce. i nie moge jej ani zminimalizowac ani nic.
moze masz jakis panel podobny do mio pocket to zmienie go calkiem jak dzialac bedzie

EDIT:
Udalo mi sie zrobic tak zeby byl notatnik i jotkb odpalony i jak klikalem na poszczegolne klawisze to i tak nic nie pisalo w tym notatniku.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2010, 23:25:50 wysłana przez sky221 »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Mio Moov 500 brak klawiatury
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 03, 2010, 11:23:11 »
Wiem, że któreś Mio miało problem z klawiaturą, ale byłem prawie pewny, że to nie 500'tka. Widocznie to jednak ona. Wogóle Mio to nie są dobre urządzenia dla ludzi lubiących wyciągnąć coś więcej z urządzenia niż zakłada producent.
PEwnie musiał byś podmienić całego explorera z ceshell'em, żeby klawiaturkę uzyskać.

Odp: Mio Moov 500 brak klawiatury
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 03, 2010, 13:09:52 »
a jestes w stanie mi to jakos wytlumaczyc aby to zrobic. ? byc moze jestes chetny aby mi pomoc na gadu aby sie dobrze dogadac. miales doczynienia z odblokowaniem przez mio pocket.?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Mio Moov 500 brak klawiatury
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 03, 2010, 15:05:09 »
Owszem spotkałem się z Miopocket, ale osobiście bardzo nie lubię tego typu kombajnów (za dużo śmieci i zbyt poważna ingerencja w system jak dla mnie). Trudno po tym do końca posprzątać (rejestr zwłaszcza).
Jeśli chodzi o explorera, pasek start i klawiaturę, to może wystarczyć (ale wcale nie musi) dogranie explorera z pełną biblioteką ceshell (trzeba zmienić nazwę tej biblioteki i odwołanie w pliku explorer.exe).
Może się jednak okazać, że brakuje też całej sekcji odpowiedzialnej za SIP (w rejestrze). Wtedy dochodzi jeszcze edycja. Możesz spróbować doinstalować klawiaturkę, którą przygotowałem dla Blow 50YBT (SIP'owa, czyli typowa dla CE). Paczkę instalującą można znaleźć w wątku nawigacje ogólnie\ Blow 50YBT pod sam koniec. Tylko uwaga - paczka przeznaczona jest na sprzęty pokrewne Blow50YBT (czyli np. GC 506X). Jeśli chcesz zainstalować "z automatu" to trzeba jeszcze dokonać drobnych zmian w skrypcie!

Odp: Mio Moov 500 brak klawiatury
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 03, 2010, 15:22:54 »
ja az tak sie nie znam aby cos edytowac itp. wiec chyba z tego nie skorzystam. a odpowiedz mi czy jak usune wszystko z nawi i wgram to spowrotem co bylo te foldery przy kupnie to pozbede sie mio pocket.?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Mio Moov 500 brak klawiatury
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 03, 2010, 15:57:11 »
Jeśli wgrasz dokładną kopię tego co było wcześniej, to Miopocket nie będzie się uruchamiał, ale w rejestrze nadal pozostanie mnóstwo śmieci po nim (dlatego właśnie tak nie lubię tego typu zestawów).

Odp: Mio Moov 500 brak klawiatury
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 03, 2010, 17:26:25 »
a jest mozliwosc zrobienia kopji rejestru.?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Mio Moov 500 brak klawiatury
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 05, 2010, 17:15:13 »
Owszem - najlepiej zrobić backup przez Activesync (najłatwiejsze do wykonania). Rzecz jednak w tym, że wszystkie Mio mają wyłączony tryb AS. Aby go włączyć należy najpierw przynajmniej częściowo odblokować system (zasadniczo wystarczy uruchomić regedita). Jak już wspominałem Mio to urządzenia zdecydowanie bardziej "złośliwe" dla użytkowników chętnie rozbudowujących system i eksperymentujących z programami, niż wszystkie tanie nawigacje "z Biedronki".

Odp: Mio Moov 500 brak klawiatury
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 05, 2010, 17:31:53 »
no wlasnie tez chodzi mi o AS. Powiedz mi co zmienic w rejestrze i jak tego dokonac.? reg edit mi dziala.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Mio Moov 500 brak klawiatury
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 05, 2010, 21:07:39 »
Za typ połączenia odpowiada klucz : HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\USB\FunctionDrivers w którym wpisane jest albo :
Mass_Storage_Class (tryb dysku przenośnego), lub
Serial_Class (tryb Activesync).
Problem w tym, że na niektórych Mio podczas działania nakładki (czyli jeśli nie jest do końca odblokowany), zmiana tej wartości nic nie daje, bo po resecie wraca ona do pierwotnego stanu. Dlatego nawet po uruchomieniu na nich Miopocketa, nadal nie ma możliwości użycia połączenia Activesync.
Na dodatek stale trzeba bardzo uważać, żeby nie uszkodzić (usunąć) któregoś z podstawowych plików startowych dla Mio, bo wiesza się ono wtedy na amen, bez możliwości komunikacji z PC i naprawienia urządzenia bez wizyty w serwisie. Dlatego raczej nie polecam poważniejszego grzebania w Mio osobom, które nie mają jakiegoś doświadczenia w temacie.

Odp: Mio Moov 500 brak klawiatury
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 05, 2010, 22:29:04 »
a jest mozliwosc tego w pelni odblokowac.. ? 
Jesli chodzi o katalogi to mam 3.
Mass_Storage
RNDIS
Serial_class
powiedz mi ktory klucz zmienic aby aktywowac AS?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2010, 22:31:17 wysłana przez sky221 »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Mio Moov 500 brak klawiatury
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 06, 2010, 09:54:49 »
To co wymieniłeś to wpisy (podklucze) odpowiadające za poszczególne komunikacje (3 wpisy, znaczy masz 3 opcje), natomiast aktualny typ połączenia ustawia się w:
HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\USB\FunctionDrivers gdzie powinien być tylko jeden wpis:
DefaultClientDriver albo coś podobnego z Default w nazwie o wartości Mass_Storage_Class (u CIebie prawdopodobnie będzie taki, ewentualnie rndis). I tylko ten wpis default masz zmienić na serial_class!

Odp: Mio Moov 500 brak klawiatury
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 06, 2010, 15:14:08 »
ok juz wiem tylko teraz pytanie jak tam to wpisac jesli mi klawiatura nie dziala.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Mio Moov 500 brak klawiatury
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 06, 2010, 17:08:05 »
No właśnie :) Najlepiej chyba przygotować plik na PC i tylko go zaimportować przez regedita na PNA.