Mio Moov 300 nie łączy z PC

  • 11 Odpowiedzi
  • 23760 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Mio Moov 300 nie łączy z PC
« dnia: Czerwiec 24, 2011, 17:27:46 »
Mam pytanie przy okazji: Reset - odlączenie baterii (lub też, jak znalazłem, rozladowanie jej i pozostawienie urządzenie na noc zostawiając przycisk zasilania na pyzycji "reset" (w mnie w mijoku tak sie da)) powoduje format urządzenia czy tylko powrót do ustawień systemowych? Miojok nie chce się łączyć z pecetem.  :ohreally:

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Mio Moov 300 nie łączy z PC
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 24, 2011, 19:48:49 »
Mio mają chyba najlepiej opisane procedury resetowania - nie napisałeś jednak jaki model posiadasz :)
Jeśli chodzi o tego z podpisu (moov 300), to prawdopodobnie jak wszystkie pozostałe Moov'y też ma nietrwały rejest, czyli odłączenie zasilania czyści rejestr i zawartość RAM. NIE RUSZA natomiast zawartości wbudowanego flasha. Akurat z 300 nie miałem przyjemności, ale w większości MIO'ków nie da się zapisać ustawień dotyczących transmisji tak, by były trwałe po odłączeniu zasilania. Co innego jak zaczynasz coś mieszać na flashu, instalując np MioPocket, czy coś podobnego. One automatycznie "przerabiają" rejestr pod siebie przy każdym odpaleniu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2011, 19:53:14 wysłana przez angler22 »

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Mio Moov 300 nie łączy z PC
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 24, 2011, 21:32:36 »
M300 Pl nie ma slotu na karty pamięci, 2gb wbudowane, rozładuję go, dam na reset, posiedzi kilka godzin - zobacze, napisałem też do Mio Polska - czekam na odpowiedz  :ok:

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Mio Moov 300 nie łączy z PC
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 24, 2011, 21:43:29 »
Wiem, że nie ma slotu na karty, dlatego napisałem o "mieszaniu" na flash'u :) Samo odłączenie zasilania porządku na tej pamięci nie zrobi (jeśli coś tam "nabałaganiłeś"). Trzeba by przywrócić oryginalną zawartość z płytki od Mio - tylko jak to zrobić, jak nie ma łączności, prawda? ;)
W jakiś specyficznych okolicznościach się to stało?

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Mio Moov 300 nie łączy z PC
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 24, 2011, 21:52:39 »
Ino zmieniłem w jednym pliku, zedytowałem folder w którym jest program nawigacyjny (nie wiem, cos tam było mio/program miojoka i zmieniłem na am/wceam.exe dla przykładu). Tylko tyle, dodam, że wcześniej, mając jakies desktop'y nie było tego problemu, a też trzeba było edytować ten plik. Cala historia, gdy go podłącze przez usb to się ładuje, am uruchamia sie normalnie, jakby miała ładowarkę podpiętą.  :( :( :(

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Mio Moov 300 nie łączy z PC
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 24, 2011, 21:57:29 »
To dziwne rzeczywiście, ale MIO już tak mają - bardziej pokręconego sprzętu, jeśli chodzi o komunikację z PC, detekcję podłączonego typu kabla (ładowanie czy transmisja), chyba nie ma na rynku...

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Mio Moov 300 nie łączy z PC
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 24, 2011, 21:59:51 »
Zobaczymy, co odpiszę Mio Polska. Może czeka go serwis... Ostatnio uwaliła się płyta główna - przyszedł od serwisu, wgrałem am i się zdziwiłem podłączając kabel usb. Narazie dzięki za zainteresowanie :) (odpowiedni temat stworzyłem w dziale mio).

Odp: Mio Moov 300 nie łączy z PC
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 25, 2011, 12:05:11 »
naprawa jest prosta jak sama nawigacja :
1. rezebrać nawigację i podłaczyć kabelek usb
2. zwierać styki od włącznika raz z jednej strony raz z drugiej ( jeżeli to sofy lezy to na 100% się skomunikuje ) robimy to na pozycji ON
3. nawigację wykryje jako osobny napęd szukamy i naprawiamy plik

 PATHS.XML

<paths>
<filegroup>
<name>
appstartupsec
</name>
<basepath>
\Program Files\MioMap
</basepath>
<files>
<file>
AppStartupSec.exe
</file>
</files>
</filegroup>
</paths>

4. Potem softem dołączonym do nawigacji robimy aktualizację i koniec

myślę ze autor się nie pogniewa że na tym forum opisałem tą solucję

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Mio Moov 300 nie łączy z PC
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 25, 2011, 20:42:10 »
 :ok: Sprobuje, troche nie rozumiem punktu drugiego (zlaczyc jakims metalem styki wlacznika, np. nozem?).  :)

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Mio Moov 300 nie łączy z PC
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 25, 2011, 20:50:36 »
To jest modyfikacja dawnej metody, polegającej na wielokrotnym szybkim przełączaniu tego nieszczęsnego suwaka w mio, aby "ogłupić" oprogramowanie. Modyfikacja o tyle dobra, że ten suwaczek często nie wytrzymywał takiej operacji i się rozsypywał. Zwieranie mu na pewno nie zaszkodzi.

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Mio Moov 300 nie łączy z PC
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 25, 2011, 22:04:04 »
Rozebrałem, ale wlacznik jest z drugiej strony, a nie mam takiego srubokreta narazie (trzeba odkrecic plyte glowną) - co do machania przelacznikiem z on do reset, z reset do on - tylko dzwiek windowsa o podlaczeniu usb sie czasem pojawia - tyle. Sam dzwiek, a i na miojoku, gdy am sie wlaczy w takim przypadku to wyskoczy jakis krytyczny blad i am sie niby wylacza... Objawy takie same, jak dam na "koniec" - ikonka windowsa, że mysli i tyle. Sprobuje jeszcze z tym zwieraniem, jutro będę mieć odpowiedni srubokret. Kurde, ale...  :O~ To jest troche dziwne...

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Mio Moov 300 nie łączy z PC
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 03, 2012, 12:28:58 »
Znalazłem rozwiązanie problemu: Ostatnio mijok musial odwiedzić serwis, odmówili naprawy ze względu na zmiane oprogramowania nawigacyjnego a tym samym zablokowaniu portu usb. Miałem tam automapę (jeszcze po starym kaiserze, licencja wygasła kilka lat temu, niewazne). Morał z tego jest taki: Mijok bez karty pamięci działać może tylko na miomap'ie, w innym przypadku stracimy gwarancje. Wcześniej, gdy port był zablokowany łaczył z pecetem tylko wtedy, gdy się zrobiło zwarce przy mocowaniu usb do płyty głownej mijoka.