MIO C720 i karta SDIO WIFI PLUSCOM SD-54 !!! DZIAŁA !!! Zamieszczam rozwiązanie

  • 20 Odpowiedzi
  • 8063 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam

Przejdę od razu do rzeczy. Posiadam odblokowane MIO C720 z Mio Pocket 3.0 relase 52. Zakupiłem niedawno w UK kartę SDIO Wireless LAN Adapter 54Mbps 802.11b/g no i jest problem z instalacją tej karty w MIO.
Zainstalowałem sterowniki jaie były dołączone do tej karty. Zainstalowały sie pomyślnie. Ale w żaden sposób MIO nie widzi tej karty.
Na karcie jest dioda zielona ale nie daje żadnego znaku.

Na MIO jest Win CE 5.0.

Macie jakiś pomysł jak skonfigurować tą kartę??
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2010, 20:32:52 wysłana przez marcin84 »

Odp: MIO C720 i karta SDIO WIFI PLUSCOM SD-54 Problem z instalacją
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2010, 10:03:58 »
Dodam jeszcze że w rejestrze jest wpis HKEY_LOCAL_MACHNINE\Comm\MT5911 i MT59111 więc dowód na to że sterowniki zostały poprawnie zainstalowane. Jednak w panelu sterowania przy tworzeniu nowego połączenia Make New Conection opcja PPP over Ethernet [PPPoE] jest nie aktywna, bo rozumiem że trzeba utworzyć połączenie tego typu.

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: MIO C720 i karta SDIO WIFI PLUSCOM SD-54 Problem z instalacją
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2010, 10:43:55 »
A czy złącze SD w Mio C720 pracuje w trybie hosta USB?

Odp: MIO C720 i karta SDIO WIFI PLUSCOM SD-54 Problem z instalacją
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2010, 10:50:54 »
a jak to sprawdzić?

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: MIO C720 i karta SDIO WIFI PLUSCOM SD-54 Problem z instalacją
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 11, 2010, 11:47:25 »
jaki tryb hosta USB?  :O

chodziło koledze zapewne o to czy Mio C720 posiada złącze SDIO które obsługuje karty rozszerzeń, czy tylko SD/MMC (karty pamięci i nic więcej)

Odp: MIO C720 i karta SDIO WIFI PLUSCOM SD-54 Problem z instalacją
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 11, 2010, 12:39:00 »
Jest  taka możliwość, bo koledzy z forum gpspasion uruchomili kartę wifi spectec

może to jet kwestia uzupelnienia rejestru o kilka wpisów??
http://www.gpspassion.com/FORUMSEN/topic.asp?TOPIC_ID=97741&whichpage=39

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: MIO C720 i karta SDIO WIFI PLUSCOM SD-54 Problem z instalacją
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 11, 2010, 13:09:10 »
Uruchomili, ale czy na Mio C720? Ważny jest zarówno model karty, jak i urządzenia, bo że karta X działa z urządzeniem Y, nie znaczy, że będzie działać każda inna. Już dawno udowodniono, że wystarczy minimalna zmiana modelu urządzenia i już coś co wcześniej działało, działać przestaje. Próbowałeś wsadzać kartę bez instalacji sterowników? Jeśli zostanie wykryta, powinno poprosić o stery. Jeśli nie poprosi, to karta po prostu nie jest widziana przez PNA i będzie ciężko coś poradzić. Jeśli zaś zapyta o stery, to być może trzeba je będzie ręcznie zainstalować (jak wiesz, domyślnie instalowane są do ramu i znikają po resecie).

Odp: MIO C720 i karta SDIO WIFI PLUSCOM SD-54 Problem z instalacją
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 11, 2010, 13:53:04 »
Karta Spectec tego typu działa z MIO 720C, dawny znajomy ją uruchomił na swoim PNA. Odnośnie karty PLUSCOM nie mam takich informacji, żeby komuś się udało ją uruchomić na tym MIO, niema informacji nawet że ktoś próbował. Próbowałem włożyć kartę bez instalacji ale totalnie nie reaguje i nigdzie nie widać jej obecności. po zainstalowaniu sterów też jej nie ma. Niewiem czy to może być kwestia tego że stery dołączone do karty są od windy ce4.0 a mio posiada windę ce5.0

Odp: MIO C720 i karta SDIO WIFI PLUSCOM SD-54 Problem z instalacją
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 11, 2010, 16:30:00 »
Wiecie co wpadłem na pewien trop.

Klikając ikonę IPConfig wyświetla mi się komunikat
"The pipe is being closed"
klikam ok a następnie pojawia się
"Application IPConfig.exe has performed on illegal operation ond will be shut down. If the problem persists, contact the program vendor.

Program: IPConfig.exe
Exception: 0xC0000005
Address: 00000018"

Koniec komunikatu
Wiecie co moze być przyczyną błędu??
Może wgranie nowego ipconfig.exe pomoże. Np. ze starszego Mio Pocket 3.0 relase 46

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: MIO C720 i karta SDIO WIFI PLUSCOM SD-54 Problem z instalacją
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 11, 2010, 17:40:18 »
Ipconfig odpowiada nie tylko za Wi-Fi, ale ogólnie za połączenia sieciowe (a raczej za informowanie o ich parametrach). Moim zdaniem, jeśli system nie prosi o sterownik po włożeniu karty, to nic dobrego z tego nie będzie.

Odp: MIO C720 i karta SDIO WIFI PLUSCOM SD-54 Problem z instalacją
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 11, 2010, 17:59:45 »
Tak ale w momencie kiedy wyświetla mi sie ten komunikat widze okno konfiguracji urządzeń. Między innymi widać opcję wyboru adaptera. przynajmniej już bym wiedział czy karta jest wykrywana czy nie.

wydaję mi się że po włożeniu karty wifi nigdy nie będzie pytał o sterowniki bo to nie plug an play.

ustaliłem że program IPConfig.exe występuje tylko w Mio Pocket 3.0 Relase 56 w pozostałych np. Relase 55, 54 ...  tego nie ma

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: MIO C720 i karta SDIO WIFI PLUSCOM SD-54 Problem z instalacją
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 11, 2010, 20:40:19 »
jaki tryb hosta USB?  :O

chodziło koledze zapewne o to czy Mio C720 posiada złącze SDIO które obsługuje karty rozszerzeń, czy tylko SD/MMC (karty pamięci i nic więcej)

Coś mi się rzeczywiście pop...iło. Trochę byłem zakręcony  :oops: Co ma USB do SDIO? Sorry!

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: MIO C720 i karta SDIO WIFI PLUSCOM SD-54 Problem z instalacją
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 11, 2010, 21:05:05 »
Tak ale w momencie kiedy wyświetla mi sie ten komunikat widze okno konfiguracji urządzeń. Między innymi widać opcję wyboru adaptera. przynajmniej już bym wiedział czy karta jest wykrywana czy nie.
wydaję mi się że po włożeniu karty wifi nigdy nie będzie pytał o sterowniki bo to nie plug an play.
ustaliłem że program IPConfig.exe występuje tylko w Mio Pocket 3.0 Relase 56 w pozostałych np. Relase 55, 54 ...  tego nie ma
Trudno mi powiedzieć, ale wiem, że jak wkładałem do PNA Route 66 kartę SDIO z portem szeregowym, to wołała o sterowniki. Być może sieciówka działa inaczej - nie będę się spierał. Możesz spróbować powalczyć z tym Ipconfig, poprzez edycję jego odwołań. Zainstaluj sobie na PC Dependency Walker, i potraktuj nim plik IPconfig. Następnie poszukaj wszystkich wymaganych bibliotek (są w miopocket, oraz w sieci) i testuj. Do tego przyda się jeszcze XVI32 na przykład, albo Execheck na PNA, do podmiany odwołań (to często pomaga pozbyć się błędów).

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: MIO C720 i karta SDIO WIFI PLUSCOM SD-54 Problem z instalacją
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 11, 2010, 22:50:24 »
wołanie o sterowniki w przypadku nierozpoznanej karty nie jest niczym nadzwyczajnym, raczej typowym

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: MIO C720 i karta SDIO WIFI PLUSCOM SD-54 Problem z instalacją
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 11, 2010, 23:47:29 »
wołanie o sterowniki w przypadku nierozpoznanej karty nie jest niczym nadzwyczajnym, raczej typowym
Dlatego właśnie napisałem Koledze Marcinowi84, że skoro jego karta o sterowniki nie woła, to chyba nie jest wogóle "widziana" przez urządzenie i niewiele można zrobić.

Odp: MIO C720 i karta SDIO WIFI PLUSCOM SD-54 Problem z instalacją
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 12, 2010, 17:41:24 »
Jest tak:
Uruchomiłem program IPconfig.exe jednak w polu adapter nie widac karty IOSD WIFI. Macie jeszcze jakies pomysły?? Sporo informacji jest na stronie www.gpspassion.com jednak wszystko po angielsku.

Help  :(

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: MIO C720 i karta SDIO WIFI PLUSCOM SD-54 Problem z instalacją
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 12, 2010, 19:59:38 »
Swego czasu pamiętam, jak przeglądałem tamten temat i ogólna konkluzja była taka, że tylko karta Spectec działa w miarę bezproblemowo. Podobne próby były podejmowane na forum M yNavia, z podobnymi rezultatami (z tym, że np na Medionach karta Spectec była bardziej kapryśna niż na Mio). Z tego co pamiętam, to na prockach samsunga za obsługę SDIO odpowiedzialna jest biblioteka sdhc_sc2443.dll i wpisy w rejestrze pod : HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\BuiltIn\SDHC_SMDK2443 . Możesz spróbować coś w nich grzebnąć, zwłaszcza że jest tu sporo wpisów, które wyglądają na "elektryczne" ustawienia, a więc mogą mieć coś wspólnego z wykrywaniem karty. Jednak jak wiesz, takie grzebanie bezpieczne nie jest :)

Odp: MIO C720 i karta SDIO WIFI PLUSCOM SD-54 Problem z instalacją
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 12, 2010, 20:18:46 »
Nie mam innego wyjścia rejestr to chyba ostatnia deska ratunku, tym bardziej że w porównaniu do wątków z GPSPASSION widać że w moim rejestrze brakuje paru wpisów odnośnie tej karty. Oni tam maja jakąś inną ale jak pokazują wszystkie wpisy do rejestru to cześć się zgadza a części u nie ma w ogóle niema. Te kilka wpisów pojawia się po zainstalowaniu sterów jakie dołączyli do tej mojej nieszczęsnej karty WIFI. Zrobię jeszcze przed tym backup i myślę że niczego nie popsuję. :worried:

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: MIO C720 i karta SDIO WIFI PLUSCOM SD-54 Problem z instalacją
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 13, 2010, 00:00:17 »

Dziękuję wam koledzy za próbe pomocy.

ROZWIĄZANIE jest następujące

w zainstalowanym mio pocket w katalogu
MioAutoRun\Registry\Exclude znajdują się trzy pliki

WiFi-AmbeonWL54C-SD.reg
WiFi-SpectecSDW-820(11b).reg
WiFi-SpectecSDW-821(11g).reg
trzeba jeden z nich skopiować do katalogu

MioAutoRun\Registry\Custom

zaczynamy od pierwszego pliku, kopiujemy go, robimy twardy reset i wkładamy kartę wi fi, jeśli zadziała to ok jeśli nie to kopiujem kolejny plik I tak do skutku. w moim przypadku zadziałał ten pierwszy. Te trzy pliki robią wpis do rejestru i wszystko jest ok. Prawdopodobnie ta metoda umozliwia uruchomić każdą kartę wi fi IOSD na naszych PNA wyposażonych w Mio Pocket.

Pozdrawiam

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Albo po prostu dodać te wpisy do rejestru :) Komu się chce instalować całego Miopocket... Fajnie, że zadziałało!