Mio c250 po zmianie pliku paths.xml nie łączy się z PC

  • 7 Odpowiedzi
  • 12737 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mio c250 po zmianie pliku paths.xml nie łączy się z PC
« dnia: Grudzień 30, 2012, 18:09:35 »
Od razu uprzedzam, że nie jest to setny wątek na ten sam temat.
Dorwałem się do tego dziadka, w celu odpalania na tym w miarę normalnej nawigacji przełożyłem kartę z Automapą z innego urządzenia. Nie wiele myśląc zmieniłem ścieżkę w pliku paths.xml, który znajdował się w głównym folderze urządzenia.
I... zadziałało, automapa śmiga bardzo dobrze(bez zbędnych shitów od mio). Jednak chciałem dorzucić na pamięć urządzenia jakiś ładny pulpit coby AM po wyłączeniu nie zawieszała urządzenia i żeby mieć kilka potrzebnych programików, ale nie potrafię dostać się pamięć urządzenia, komputer nie wykrywa nic(chociaż wcześniej wszystko działało dobrze, WMDC też nie działa).
 Tuż po włączeniu się urządzeniu i logu mio włącza się automapa, w tym momencie jedyne co mogę zrobić przez kabel USB to podładować urządzenie.

Ma ktoś pomysł na rozwiązanie?

Zdaję sobie sprawę, że już mało kto używa tego urządzenia, jednak mi ono ma posłużyć chwilowo-zastępczo.

PS. Skrzynka piwa za rozwiązanie problemu ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2012, 18:19:11 wysłana przez siwy3461 »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Mio c250 po zmianie pliku paths.xml nie łączy się z PC
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2012, 18:20:00 »
W takiej konfiguracji nic nie zrobisz więcej (włączona AM zamiast aplikacji kontrolującej połączenie z PC między innymi). W tej chwili masz dwie opcje - próba starterów z karty pamięci (nie wiem jakie zmiany w path zrobiłeś - zależnie od tego mogą, ale nie muszą zadziałać startery). Opcja nr 2 to wgranie FW (można z poziomu PC przez DNW, albo z karty).

Odp: Mio c250 po zmianie pliku paths.xml nie łączy się z PC
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 30, 2012, 20:48:46 »
Próbuje wgrać przez kartę nowy rom, niestety nie mogę wejść do bootloadera.

Wkładam kartę robię hard resety itp, ale żadna kombinacja nie działa.

Takie małe uzupełnienie do pierwszego postu: Jestem mądrym człowiekiem i aby zyskać na szybkości skopiowałem sobie AM na pamięć urządzenia. Także kombinacje z kartą nie wchodzą w grę...;p

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Mio c250 po zmianie pliku paths.xml nie łączy się z PC
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 30, 2012, 21:27:52 »
Skopiowanie AM na urządzenie niczego nie załatwia, ani nie uniemożliwia. Rzecz w tym, że od dawna nie miałem w rękach C250 i nie pamiętam, czy wpis w paths.xml powoduje zablokowanie autostarterów z karty (powinny być ładowanie PRZED softem fabrycznym, a więc i przed AM!). W Mio nie da się wejść do bootloadera kombinacją przycisków - trzeba uruchomić odpowiednią aplikację (właśnie przez autostart z karty), albo wywołać błąd w pamięci (poprzez zwarcie jednego z jej pinów do masy).

Odp: Mio c250 po zmianie pliku paths.xml nie łączy się z PC
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 30, 2012, 21:36:53 »
Na karcie(według poradników w internecie) mam dwa pliki:
winceimg.bin
winceimg.cks
Znajdują się one bezpośrednio w głównym folderze, a karta sformatowana jest w Facie.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Mio c250 po zmianie pliku paths.xml nie łączy się z PC
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 30, 2012, 21:44:29 »
Pliki OK, ale musisz jeszcze wywołać bootloadera (normalne nawigacje mają taką możliwość przez kombinacje klawiszy - Mio nie...). Przeczytaj tu http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=127723 - masz opisane co i jak i linka do programiku, który trzeba dograć na kartę. Jeśli i to nie zadziała, zostaje zwarcie pinu do masy.

Odp: Mio c250 po zmianie pliku paths.xml nie łączy się z PC
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 30, 2012, 21:58:25 »
Hmm niestety chyba się zakopałem, nie działa, pozostaje mi nadzieja, że urządzenie rozpadnie się szybciej niż trzeba będzie aktualizować AM ;p

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Mio c250 po zmianie pliku paths.xml nie łączy się z PC
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 31, 2012, 09:05:26 »
Zostaje jeszcze opcja zwarcia kostki pamięci, ale w ten sposób można równie dobrze załatwić nawigację na amen.