Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core

  • 80 Odpowiedzi
  • 184512 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 20, 2009, 09:56:48 »
Na Mio C250 działa mi Mio map, mapamap6, igo8.
Nie działa żadna automapa.
Największym problemem jest to, że po hard resecie muszę od nowa odblokowywać win(nakładka). I podociągać linki do map. bez PC ani rusz.
W trasie jak jestem to lipa.
Czy macie sposób na hard reset by mio pozostawał odblokowany lub z nakładką.
W sumie to pliki pozostają w mio i na karcie tylko linka przy uruchamianiu by się przydała do tego co jest. tak by hart reset odrazu inną linkę podawał.
Zauwarzyłem że po hard resecie musze ponownie użyć "Asgaard" by odblokować win(nakładka)ulega zmianie wtedy "Script".
W tej hwili po hart resecie muszę używać PC.
Najpierw zmieniam "Script" na "Script2"(by "Asgaard" mi "Script" nie zmienił)
używam karty sd z "Asgaard"
usuwam "Script" utworzony przez "Asgaard",a wjego miejsce...
....zmieniam nazwe "Script2" spowrotem na "Script".
Po tym jest wszystko od nowa jak przed hard resetem. Ale to zawiłe i PC jest potrzebny + karta SD z "Asgaard".
Czy znacie lepszy sposub by odblokowanie win(nakładki-"Asgaard") było na stałe.
[/list]
Naciśnięcie przycisku off na 6 sekund i od nowa musze odblokowywać win. a jak czasami mapa się zwiesi to jest jedyny sposób.

Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 10, 2009, 01:35:48 »
Witam wszystkich.
Pisze tu po raz pierwszy, ale czytalem wasze posty i duzo sie z nich nauczylem, dlatego chcialbym sie odwdzieczyc.
Znalazlem sposob na ponowne uruchomienie odblokowanego Mio C250 po twardym resecie.
Nie potrzeba dostepu do komputera, bo nie jest konieczne kasowanie plikow i ponowne ich wgrywanie.
Dotyczy odblokowania za pomoca Asgaard`a

1. trzymamy przycisniety wylacznik (ok. 6 s ) az do zalaczenia
2. wkladamy karte SD z plikami do odblokowania - jezeli podczas wlaczania byla juz wlozona, to wyciagamy ja i ponownie wkladamy
3. wyskoczy okienko z napisem Launch DM tool - naciskamy "Yes"
3. pokaze sie okienko Error #183..... - klikamy na "OK"
4. i teraz po prostu odczekujemy dluzsza chwile, nic nie robiac - u mnie to ok. 15 s
5. po tym czasie pokaze sie ekran sluzacy do ustawiania daty/czasu
6. klikamy na potwierdzenie, badz na " X " - obojetnie
7. navi resetuje sie i startuje odblokowana  :ok:

Jak widac, caly trick polega tylko na odpowiednio dlugim odczekaniu, po .....niby nieudanym ponownym starcie po twardym resecie.

Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 31, 2009, 09:46:55 »
Witam, mam problem z MioTransferHack a mianowicie po uruchomieniu wyskakuje mi taki błąd "Nie znaleziono punktu wejścia procedury ?CommandString2@CMutplClient@mutp@@AAE_NEPBD0@Z w bibliotece MutpClnt.dll".
Proszę o pomoc jak to naprawić.

Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 06, 2009, 08:25:42 »
Po co sie męczyć....jest bardzo prosty sposób....i działa wszystko.Instrukcja u chomika -smbajer-
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2009, 08:29:16 wysłana przez panrufio »

Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 26, 2009, 21:57:57 »
Witam

Posiadam MIO P360 (palmtop z odbiornikiem GPS ) i z tym nie mam problemu...
Ale mam też MIO N179 i chciałbym mieć na tej nawigacji AutoMapę, czy jest to możliwe i jeżeli tak to w jaki sposób wgrać czy też uruchomić ją na tym urządzeniu? Z góry dziękuję za rzeczowe odpowiedzi ...

Pozdrawiam

Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 04, 2010, 15:00:00 »
Witam wszystkich.
Pisze tu po raz pierwszy, ale czytalem wasze posty i duzo sie z nich nauczylem, dlatego chcialbym sie odwdzieczyc.
Znalazlem sposob na ponowne uruchomienie odblokowanego Mio C250 po twardym resecie.
Nie potrzeba dostepu do komputera, bo nie jest konieczne kasowanie plikow i ponowne ich wgrywanie.
Dotyczy odblokowania za pomoca Asgaard`a

1. trzymamy przycisniety wylacznik (ok. 6 s ) az do zalaczenia
2. wkladamy karte SD z plikami do odblokowania - jezeli podczas wlaczania byla juz wlozona, to wyciagamy ja i ponownie wkladamy
3. wyskoczy okienko z napisem Launch DM tool - naciskamy "Yes"
3. pokaze sie okienko Error #183..... - klikamy na "OK"
4. i teraz po prostu odczekujemy dluzsza chwile, nic nie robiac - u mnie to ok. 15 s
5. po tym czasie pokaze sie ekran sluzacy do ustawiania daty/czasu
6. klikamy na potwierdzenie, badz na " X " - obojetnie
7. navi resetuje sie i startuje odblokowana  :ok:

Jak widac, caly trick polega tylko na odpowiednio dlugim odczekaniu, po .....niby nieudanym ponownym starcie po twardym resecie.

Ok wszystko ładnie pięknie ale do momentu Error#183..... bo dalej nic się nie dzieje,jest normalny ekran z trzema ikonami mio
co jest nie tak?
dodam że mój komp widzi urządzenie jako Mio DigiWalker USB Sync a nie mogę się połączyć z nim przez mio transfer.

*

cirrus9

Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 29, 2011, 12:47:50 »
Witam,
 Moi drodzy pomóżcie bo poprostu wyskoczę przez okno ( razem z mio c250 ). Otóż dostałem kiedyś taka nawigacje i póki była gwarancja i wogole nic nie robiłem przy niej. Skorzystałem z akcji Mio i otrzymałem na płycie nowe oprogramowanie v2.000000 coś tam. Jakież było moje zdziwienie kiedy okazało się ze moje zakupione oryginalne mapy całej europy za ponad 120 zł wogole nie działają na nowym sofcie. Okazało się również ze nie mogę dodawać fotoradarów no generalnie masakra jakaś. Potem nadszedł czas ze mio leżało i się kurzyło. Teraz by się przydało ponownie ale z tym softem to nie bardzo. No wiec poszperałem i poprzez kartę SD wgrałem starszy soft. Po włączeniu PDA wszystko wyglądało ok z tym ze mogę wejść w ustawienia w mp3 ale nie mogę wejść w mapy tak jakby ich nie było. Potem próbowałem asgaard unlock v2.5 ale ciągle wyskakiwał błąd 183 ze coś ze scriptem. Spojrzałem na YouTube i tam zobaczyłem filmik z odblokowanym mio właśnie asgaardem z Igo, z grami , filmami i aż ślinka pociekła. Właśnie do tego dążę żeby mieć taki soft. No niestety jak już pisałem wcześniej nie mogę nic zrobić stanąłem w martwym punkcie. Próba przywrócenia softu v2.0000 kończy się tym ze mio pokazuje ze mam się połączyć z kompem. Pomyślałem ze przecież mam oryginalna płytę z tym softem to se zaraz je załaduje ale niestety pobrałem z Microsoftu aktualizacje sterownika Microsoft Corporation mio digiwalker sync. Ktoś kto pobrał ten sterownik niech zapomni o mio hack o miomap bo ten sterownik nie połączy z żadnym z tych programów PDA choć widoczne jest jako dodatkowy dysk.Najgorsze jest to ze nie ma bata żeby ta aktualizacje wywalić można szalu dostać. Proszę pomóżcie działam na visie wiec wiem ze tego starszego programu obsługującego mio c250 nie odpalę na niej. Próba odpalenia asgaard lite powiodla sie ale niestety absolytnie nic nie dziala co by nie kliknal to wyskakuje komunikat ze brakuje plikow najczesciej ze brakuje pliku miomap.exe  dodatkowo po wylaczeniu i wlaczeniu mio znowu jest oryginalny soft a jak mam karte w srodku to wyskakuje niebieski ekran.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 29, 2011, 16:28:31 »
O IGO zapomnij - nie da się kupić tego programu w wersji na PNA (Win CE). Można by za to próbować zainstalować Automapę, MapaMap, czy Sygic'a. Co do odblokowania - najpopularniejszą metodą jest Miopocket - próbowałeś? Wprawdzie to straszna kobyła i nieźle "zamula" system, ale działa.

*

cirrus9

Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 29, 2011, 19:51:57 »
O IGO zapomnij - nie da się kupić tego programu w wersji na PNA (Win CE). Można by za to próbować zainstalować Automapę, MapaMap, czy Sygic'a. Co do odblokowania - najpopularniejszą metodą jest Miopocket - próbowałeś? Wprawdzie to straszna kobyła i nieźle "zamula" system, ale działa.

Spróbuje z tym miopocket ściagam ver.4.0
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2011, 20:53:22 wysłana przez cirrus9 »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 29, 2011, 20:02:05 »
Ja mówię, że NIE KUPISZ IGO8 na Win CE u nas (jakoś nikt nie chce tego sprzedawać), a piraceniem na Forum się nie zajmujemy.

*

cirrus9

Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 29, 2011, 20:32:26 »
Kurcze ściagnalem to miopocket ale niestety absolutnie nic sie nie dzieje po wlozeniu karty do pda. Pozostaje chyba tylko zrzucić ten badziew z okna.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 29, 2011, 20:34:57 »
A przeczytałeś readme dołączone?

*

cirrus9

Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 29, 2011, 20:40:27 »
A przeczytałeś readme dołączone?

Niestety nie ma tego pliku. Mam ver 8.3 i na stronie było napisane ze trzeba skopiowac na karte sd i wrzucic do mio samo sie odpali. Jednak ta wresja jest przeznaczona do innych 3 modeli mio ale byla wzmianka ze na c250 tez powinna banglac. Najwidoczniej jednak nie.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 29, 2011, 21:20:28 »
Ależ jest na pewno. Nieważne - cytuję readme :
* c220 and c250: rename MioAutoRun.exe to oscar91adm.exe and MioAutoRun.mscr to oscar91adm.mscr.
Jasne?

*

cirrus9

Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 29, 2011, 22:03:44 »
Weszło mi to ,ale co bym nie wybrał po wychodzi info ze nie znaleziono pliku exe i ze mam potwierdzic komunikat zeby edytowac sciezke do danej aplikacji

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 29, 2011, 22:15:25 »
Może pobrałeś jakąś uboższą wersję Miopocketa? Wybrałeś instalację z karty (bez ingerowania we flasha)? Daje się odpalić cokolwiek - np jakiś menadżer plików?

*

cirrus9

Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 29, 2011, 22:24:23 »
Tak wybrałem instalke z karty, i tak mozna wejsc w rozne rzeczy jednak jakiekolwiek gry czy nawi nie bangla. mam wgrana wersje 2.0 release 27

Być może problemem jest fakt że w moim mio w tej chwili nie ma żadnych map? Nie wiem zgaduje bo po włączeniu urzadzenia  mam możliwość wejścia w mp3 i w ustawienia ale w miomap juz nie wejdę.

Ok dorwałem laptopa z Xp i udało mi się wrócić do oryginalnego softu v 2.00.000
Mam oryginalne mapy z tym że one są na karcie sd , czy jak zapodam mio pocket na ta sama kartę to będzie ok?
Sam sobie odpowiem na to pytanie, po spróbowaniu okazało się że nie dzieje się nic tzn. miopocket nie bangla wogóle.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2011, 16:02:24 wysłana przez cirrus9 »

Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 07, 2011, 14:37:04 »
Miałem tak odblokowane i było super  :grin: , ale zmieniłem ROM na 2.0 gdyż chciałem wrzucić AutoMapę gdyż podobno tylko na tym ROMie śmiga i niestety nie mogę się połączyć przez Miotransfer  :(. Czy na ROM 2.0 można to jakoś zrobić ? Bardzo :worried: proszę o pomoc .

Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 08, 2012, 14:42:25 »
Ostatnimi czasy na moim C250 z AM coraz częściej wyskakuje komunikat "out of memory".  A ostatnio to już prawie cały czas. Czy wszyscy tak mają? Nawet przestawiałem juz ilość pamięci Ramu w oprogramowaniu WIN CE.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 08, 2012, 14:47:05 »
A w dobrą stronę przestawiłeś? Suwak ma być maksymalnie w lewo...
Dodatkowo oprócz zmiany w CE można zmniejszyć ilość pamięci przydzielanej dla map w samej AutoMapie, z domyślnych 10 MB na przykład na 6 czy 7.

Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 09, 2012, 12:43:29 »
To może inaczej , mam juz MioPocket. Jednak nic nie było ingerowane w system plików i oryginalne pliki cąły czas są. PO co mio transferhack jak cały czas widzi mi pliki w nawigacji. ROM 2.00 jest.Mam trochę inny układ folderów:
H:\Program Files\miomap i dopiero tam jest oryginalny program mio.
Mio transfer hack nie działa mi.