Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core

  • 80 Odpowiedzi
  • 184508 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 20, 2008, 17:37:20 »
Napisane: Marzec 20, 2008, 17:00:50[/size]
w jaki sposób można odpalic mio transfer haker? bo mi nie udało się wcale prosze o jakąś rade
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2008, 17:45:17 wysłana przez mirek158 »

Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 26, 2008, 20:22:30 »
chato.pl serdeczne dzięki, udało mi się za pierwszym razem i wszystko działa :ok: jak będziesz w Katowicach to masz u mnie wielkie piwo  :grin:
pozdrawiam
Mariusz

Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 27, 2008, 13:40:54 »
Za szybko się ucieszyłem, :( okazało się że nawigacja nie odpala z nowego folderu tylko ze starego i mam tylko mapy z dawnego folderu (teraz o nazwie Miomap2)
Muszę poszukać jak temu zaradzić, wie ktoś jak można to poprawić ??


Coś się namieszało po odblokowaniu nawigacji
Instalując wszystko tak jak w opisie z pierwszego postu  przenoszę pliki  z płyty a potem instaluję pliki z  katalogu Script do Script, a MioMap do MioMap.
Kopiując pliki z folderu script/miomap muszę ZAMIENIĆ  plik mio exe bo w plikach z płyty jest plik o takiej samej nazwie
Po restarcie działa mi nakładka odblokowująca ale nie mogę wejść do miomap, na pulpicie jest ikona skrótu ale nic się nie dzieje jak na nią klikam
Jeżeli ponownie zamienię plik mio exe instalując ten z oryginalnej płyty to działa mi miomap ale tak jakby nie było żadnego odblokowania.
Instalowałem to wszystko kilka razy bo myślałem że robię gdzieś jakiś błąd ale ciągle jest to samo. :(
Jeżeli ktoś ma pomysł jak rozwiązać ten problem to będę wdzięczny
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2008, 22:32:12 wysłana przez Mariusz.Os »
pozdrawiam
Mariusz

Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 06, 2008, 18:38:00 »
Za szybko się ucieszyłem, :( okazało się że nawigacja nie odpala z nowego folderu tylko ze starego i mam tylko mapy z dawnego folderu (teraz o nazwie Miomap2)
Muszę poszukać jak temu zaradzić, wie ktoś jak można to poprawić ??


Coś się namieszało po odblokowaniu nawigacji
Instalując wszystko tak jak w opisie z pierwszego postu  przenoszę pliki  z płyty a potem instaluję pliki z  katalogu Script do Script, a MioMap do MioMap.
Kopiując pliki z folderu script/miomap muszę ZAMIENIĆ  plik mio exe bo w plikach z płyty jest plik o takiej samej nazwie
Po restarcie działa mi nakładka odblokowująca ale nie mogę wejść do miomap, na pulpicie jest ikona skrótu ale nic się nie dzieje jak na nią klikam
Jeżeli ponownie zamienię plik mio exe instalując ten z oryginalnej płyty to działa mi miomap ale tak jakby nie było żadnego odblokowania.
Instalowałem to wszystko kilka razy bo myślałem że robię gdzieś jakiś błąd ale ciągle jest to samo. :(
Jeżeli ktoś ma pomysł jak rozwiązać ten problem to będę wdzięczny


czy udało Ci sie to rozwiązac

mam odblokowane ale nie moge włączyć miomap gps

czy to tak ma być albo odblokowane albo oryginał ?????

Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 07, 2008, 00:18:45 »
czy udało Ci sie to rozwiązac

mam odblokowane ale nie moge włączyć miomap gps

czy to tak ma być albo odblokowane albo oryginał ?????
Niestety nie udało mi sie tego zmienić i mam teraz albo odblokowany bez mapy albo nawigacje bez dodatków a co jest to zalezy od tego jaki jest wgrany plik mio exe, z folderu do odblokowania czy z płyty
Powinno działać jednocześnie
pozdrawiam
Mariusz

Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 07, 2008, 14:11:08 »
czy udało Ci sie to rozwiązac

mam odblokowane ale nie moge włączyć miomap gps

czy to tak ma być albo odblokowane albo oryginał ?????
Niestety nie udało mi sie tego zmienić i mam teraz albo odblokowany bez mapy albo nawigacje bez dodatków a co jest to zalezy od tego jaki jest wgrany plik mio exe, z folderu do odblokowania czy z płyty
Powinno działać jednocześnie

mi sie udało zrobić już jak należy działają dodatki i mapa :) jezeli nie naprawiłeś a chcesz naprawić daj znać wieczorem przez gg

Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 15, 2008, 18:46:10 »
Ja mam taki sam problem jak wcześniej. Wszystko robie tak jak opisane dokładnie krok po kroku. I gdy biorę autopatchera to nie resetuje sie:( Nadal jest stary Mio. NIe odblokowany. Możecie mi jakoś pomóc? Co to może być??

Pozdrawiam

Aha, no i mam jeszcze prośbę. Może ktoś jednak wstawić /install/miomap na rapidshare albo gdzieś? Bo niestety nie mam płyty i może przez to nie mogę odblokować. Ściągnąłem z torrenta to ale może jest złem. MOże ktoś pomóc??
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2008, 23:30:52 wysłana przez jerzy110 »

Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 16, 2008, 12:05:54 »
CZY KTOŚ POMOŻE??

Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 19, 2008, 11:19:31 »
CZY KTOŚ POMOŻE??
Jeżeli dalej nie działa to pisz na pw
moskitq dzięki za pomoc

Łatwiejszy sposób wystarczy ściągnąć http://rapidshare.com/files/93390787/Asgaard_Lite_SD_Unlock_V2_1.rar.html  rozpakować załadować na kartę, tak maja wyglądać pliki po załadowaniu na kartę zrobić restart i poczekać aż pokaże się pulpit, NIC NIE NACISKAĆ, dopiero teraz włożyć kartę do nawigacji, jak pojawi sie komunikat dać ok i czekać ok 1-2 minuty na zainstalowanie jezeli automatycznie nie zrobi się restart to dać URUCHOM PONOWNIE i to wszystko   
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2008, 23:48:06 wysłana przez Mariusz.Os »
pozdrawiam
Mariusz

Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 21, 2008, 10:30:16 »
Mógłby ktoś mi powiedzieć co zrobić jak wyskakuje mi komunikat po nagraniu Mapy że moja licencja nie obsługuje tej Mapy. czy coś w tym stylu? I skąd mogę ściągnąć zwykłą oryginalną mapę do Mio? Nawet jeżeli ma małe pokrycie??

Pozdrawiam

*

Offline ΠΟΝΤΙΚΟΣ

  • ***
  • 411
  • Płeć: Mężczyzna
    • GPS-service.pl
  • Sprzęt: HTC Athena x7500 + co sie trafi ;)
Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 21, 2008, 22:01:53 »
Tez mialem podobny problem - najpierw pomyslalem ze bede sprytny i zrobie troche po swojemu - m.in. nazwy folderow, wielkosc liter, itp.

Nastepnie zrobilem wszystko jeszcze raz, DOKLADNIE tak jak opisal kolega na poczatku i wszystko pieknie smiga! Wielkie podziekowania! <piwko>

PS: a co sie naszukalem dzialajacej wersji biblioteki MuttpCC.dll (na aktualnych plytkach jest juz wersja 'poprawiona' przez producenta i nie wspolpracuje z zadna z trzech dostepnych  wersji Transfer_Mio_C250_hack.exe
Nigdy nie bedziemy jak Bonnie i Clyde, ani orłem i reszką
Będziemy jak ten deszczowy maj, jak ci wszyscy brzydcy ludzie z Tesco..

Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 03, 2008, 21:48:53 »
witam
udało mi się odblokować te mio jestem happy,ale mam taki problem
mianowicie wgrałam Igo8 i destynatora7 na kartę pamięci i wszystko hula świetnie tylko że jak chce którąś  z nich odpalić to musze wejść w expolera -karte- znalezc plik exe.
proszę powiedzcie jak można zrobić skrót tego np.Igo czy destynatora na pulpicie tego windowsa?????
tak jak jest skrót mio.
proszeeee :-?

Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 22, 2008, 01:00:42 »
Witam. Odblokowałem c250 zgodnie z instrukcją z początku wątku, ale mam teraz problem z aktualizacją fotoradarów przez SpeedCam Tool. W ogóle zniknęła mi opcja ustawiania preferencji kamer w ustawieniach miomap jak również opcja dodawania kamery w trybie kokpitu. Czy da się wrzucić jakiś brakujący plik z płyty instalacyjnej? Jeżeli tak to gdzie go wrzucić. Przeglądając zawartość Flash przez mio transfer, mam plik speedcams.tmc w miotc->pois. Co może być nie tak? Druga sprawa - czy może ktoś podobnie jak w przypadku odblokowania, nakreślić instrukcję co zrobić aby na c250 funkcjonowała iGo 8? Może da radę AM?
Z góry dzięki za pomoc.

Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 08, 2008, 02:18:24 »
Mam problem z MIO 250, robię wszystko jak pisze w instrukcji, ale w momencie wrzucania plików (script) na mio mam problem, pliki te blokują sie i nie chcą wrzucić. Zatrzymuje sie to w momencie wrzucania 5 pliku. Do innego folderu w flash.. można, a tutaj nie, poradzi ktoś?

Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 09, 2008, 00:47:50 »
http://rs380.rapidshare.com/files/109240340/Mio_C250_Unlock_by_Asgaard_v2.5.zip
link do alternatywnego sposobu odblokowania Mio C250

http://www.youtube.com/watch?v=c4GGT1zRLAQ&NR=1
link do filmu jak C250 wyglada po odblokowaniu tym sposobem

rada praktyczna przed wlozeniem karty do mio z wgrana rozpakowana zawartoscia z pierwszego linka nalezy zwolnic sporo pamieci we flashu urzadzenia
bo inaczej wywala jakies bledy i nie dziala (ja powywalalem zbedne fabrycznie zainstalowane mapy)
gdyby pamieci bylo zbyt malo przy nastepnej probie nalezy wykasowac wszystko co sie dogralo za pierwszym razem bo znow bedzie wywalac bledy
zestaw nie zawiera map np. Igo8 te nalezy jak rozumiem dograc w odpowiednie miejsca samemu
jest to chyba najdoskonalszy sposob na odblokowanie C250 na chwile dzisiejsza...

Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 10, 2008, 03:08:57 »
Dziekuje CI bardzo, faktycznie sposob latwy i przyjemny, ale jedynie z czytnikiem kart.

*

Offline macjaz

  • 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: mio c250
Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 14, 2008, 08:11:57 »
rewelka!!  :mrgreen:

odblokowanie?

proste:  :grin:  wgrywasz MioTransfer od kolegi smbajer (ten z chomika).  http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=101776.0  kasujesz trochę plików na MioC250 (nie wykonujesz żadnej czynności z początku tego tematu - żadne miomap2, żadne script itd. ja wykasowałem wszystko oprócz 3 ostatnich plików i folderu miomap - opis jest jak sciągniesz soft od smbajera)
zgrywasz rozpakowany katalog (Unlock MioC250)na kartę, odpalasz sprzęcika, wkładasz kartę i hula!
gierki, filmiki, jpg, word, excel wszystko jest!

Nowe mapy/programy GPS?

no właśnie:  :S  nie wiem tylko jak zainstalować Igo8 czy Destinatora, albo mapy mio tech od innych modeli bo mają całą europę szczegółową, nie tylko z głównymi drogami MR. taka mapa ma koło 1gb a nie jak ta oryginalna koło 0,2 gb, więc do odpalenia tylko z karty na naszym C250)

ktoś już instalował to?

szacun dla wszystkich co pomagają! :ok:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2008, 09:42:08 wysłana przez macjaz »
a mi sie tu nawet podoba...

Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 15, 2008, 16:43:10 »
igo8 działa z karty, Am5 nie udało mi sie uruchomić. nie wiem tylko co dzieje się jeśli bateria wysiądzie. bo po hard resecie trzeba na nowo instalować ten soft, a bez wyrzucenia plików (katalog script itd. itp.) nie da się ponownie tego zainstalować, więc bez komputera ani rusz.

*

Offline macjaz

  • 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: mio c250
Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 17, 2008, 10:40:19 »
ha! jest i sposób na to  :mrgreen:!

szukaj w sieci MioPocket, takiego co jest przeznaczone m.in do c250
możesz go odpalać z karty, ale możesz też wgrać na mio (opcja SD free)  :banan:

i już znalazłem  alternatywne programy gps do mio c250 (najnowsze wersje, mapy, dodatki) : destinator 7, igo8, mn6

gdzie?  :lol:  klikajcie, szukajcie, znajdziecie....... net jest wielki!   :worried:   :mrgreen:



a mi sie tu nawet podoba...

*

Offline slawek05

  • 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: asus 750
Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 18, 2008, 13:52:39 »
Witaj podaj namiary (linka)
pozdrawiam

*

Offline djmac

  • 17
Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 17, 2008, 01:31:51 »
sorki za wyciaganie z kurzu :P

ps. kto mi powie czy jest sposob jakis na automape wersje bezinstalacyjna na to ustrojstwo ???


btw. jak zrobic skrót do IGO8 który mam na karcie pamieci a chce miec na tym pulpicie ?:P ?? bo za nic w swiecie nie moge tego zrobic.... pzdr

*

Offline smootny

  • **
  • 156
  • Płeć: Mężczyzna
    • Serwis GSM
  • Sprzęt: HTC Jade, Nokia N8, HTC Touch PRO 2
Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 10, 2008, 15:32:48 »
mnie również przydała by się pomoc -  rozblokowałem jakos  mojego mio lecz chciałbym aby po uruchomieniu urzadzenia - gdy widac 3 ikony mio - pio nacisnieciu miomap uruchamiał sie jeden jedyny wskazany program - zamiast file mamagera.
kto ma jskis pomysł jak to poustawiac.
|smootny|

Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 20, 2008, 17:56:16 »
Witam serdecznie a czy moze mi ktos zapodac linka z zawartoscia scripta z mio c250 bo jakis koles wczesniej tu gzebal i namieszal co nie miara..??
A najlepiej to powiem wam ze przydal by sie nowy rom w c250 tylko moglby mi ktos wyjasnic co i w jaki sposob to zrobic??
Podczas odpalenia Unlocka tego co jest podany dziebko wyzej wyskakuje mi nastepujacy komunikat a mianowicie..Error#183 mkdir\My Flask Disk\Script
Wiec wnioskuje ze jest to problem wynikajacy z brakujacych plikow... Proszę o pomoc. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2008, 18:10:49 wysłana przez cjclon »

*

Offline ADT

  • 1
Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 02, 2008, 22:10:32 »
Witam. Czy po odblokowaniu mogę pobierać aktualizacje mapy i fotoradary z stron mio bez problemu na orginalną wersie .

Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 06, 2009, 19:42:00 »
Mam pytanie bo nie  rozumie co to jest My Flash Disk ma sam stworzyć taki folder ?
Mam w moim mio c250 tylko MioMap w którym jest kolejny MioMap w którym znajduje się cała reszta proszę wytłumaczcie mi co to jest albo jak to zrobić My Flash Disk
Pozdrawiam

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 06, 2009, 20:26:29 »
My Flash Disk to jak sama nazwa wskazuje, dysk wbudowany - pamięć typu flash (chyba 1GB w Mio) .

Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 06, 2009, 22:44:55 »
CZY KTOŚ POMOŻE??
Jeżeli dalej nie działa to pisz na pw
moskitq dzięki za pomoc

Łatwiejszy sposób wystarczy ściągnąć http://rapidshare.com/files/93390787/Asgaard_Lite_SD_Unlock_V2_1.rar.html  rozpakować załadować na kartę, tak maja wyglądać pliki po załadowaniu na kartę zrobić restart i poczekać aż pokaże się pulpit, NIC NIE NACISKAĆ, dopiero teraz włożyć kartę do nawigacji, jak pojawi sie komunikat dać ok i czekać ok 1-2 minuty na zainstalowanie jezeli automatycznie nie zrobi się restart to dać URUCHOM PONOWNIE i to wszystko   


Zrobiłem dokłądnie tak samo i nic się nie dzieje zaczyna mnie ta nawigacja do szalu doprowadzać siedze nad nią ponad tydzień przeczyta łem setki postów  rózne próby i to wszystko bez efektu.
Posiadam MioMap v3.2 może ktoś jest mi w stanie doradzić co mogę zrobić by odblokować nawigację.
Po ponownym restarcie pokazało się okienko 
Tool
Launch DM tool  kliknąłem na YES  i pokazał się napis Error # 183   mkdir|My Flash Disk|Script
    co to może być???
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2009, 22:49:16 wysłana przez Piotr9090 »

Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 07, 2009, 14:40:45 »
Oki znalazłem rozwiązanie mojego problemu wystarczy połączyć się z MioTransfer i usunąć folder Script po czym robimy twardy restart po właćzeniu nawigacji wsadzamy kartę i od tej pory wszystko ładnie się otwiera.

Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 09, 2009, 08:45:43 »
Witam

Mam ten sam problem co "jurex". Mio odpala, pojawia się ekran kalibracji ktorej nie można obejść (trwa bez końca)
Efekt taki uzyskałem po skasowaniu 3 lików TP.sys , utility.ini i setting.ini. Mio transfer nic nie widzi.

 Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2009, 14:13:25 wysłana przez bernov »

Odp: Mio C250 - instrukcja odblokowania WinCE 5.0 Core
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 06, 2009, 18:51:31 »
Witam. Mam pytanie. Jak zrobić po odblokowaniu według powyższego sposobu aby powrócić do postaci pierwotnej zablokowanej Mio? Coś trzeba pousuwać ? Prosze o pomoc